עזרה דחופה בבקשה

אורי M2B

New member
עזרה דחופה בבקשה ../images/Emo101.gif

יש לי כבר כמה לילות אפיזודות של {כנראה} התקפי חרדה: קוצר נשימה, דופק מהיר, וחוסר יכולת להיות במיטה בשכיבה. היום זה החריף, הופיע גם במשך היום והגעתי למיון עם התקף קשה מאד. אלה לא סימפטומים שאני מכירה ואני די לא חרדתית! העוברית בסדר תודה לאל
וגם שאר הפרמטרים שבדקו היו בסדר אבל צריך מעקב. שכחתי לשאול אותם אם מותר לי לקחת כרגע משהו להרגעה, ואין לי רופא פרטי צמוד להתייעץ איתו. נראה לכם שאני יכולה לקחת כדור הרגעה של קלמנרבין? המרכיבים שלו עדינים ודי טבעיים ואני יודעת שרסקיו רמדי לא משפיע עלי. מה דעתכן? יצא לכן להיות באפיזודות דומות? שאלתן רופא מה מותר לקחת להרגעה? מאד מאד זקוקה לעצה. תודה.

למה חושבים שזה התקף חרדה../images/Emo35.gif

אם זה לא מתחבר לתחושה פנימית שלך, יתכן שזה באמת לא התקף חרדה. איזה בדיקות עשו במיון|?{ עשו א.ק.ג
לצערי, יש הטיה נפוצה ברפואה לשייך תסמינים כאלו אצל נשים להתקפי חרדה, בעוד שאצל גברים יחפשו לכך סיבה רפואית. זה מתחיל בשכיבה או שאחרי שזה מתחיל את לא יכולה לנשום היטב
שינויים בדופק (שעויים לגרור אחריהם שינויים בנשימה ואף תחושת נימול) שכיחים בהריון ולעיתים אף תקיניפ, אבל בוודאי שזה מחייב בדיקה רצינית. אני לא רוצה להמליץ על תרופות, אבל נסי דמיון מודרך וכן לנשום לאט ועמוק (אל הפופיק) ולנשוף לאט. אם מתחיל התקף כזה, יתכן שזה לא קוצר נשימה אלא ההפך, היפר וונטילציה. על זה ניתן להקל בקלות יחסית על ידי נשימה אל תוך שקית למשך מס' דקות. שווה לנסות. וכמובן, אם חוזר וחריף, חזרי למיון. מחר התייעצי עם רופא שמכיר אותך (אפשר גם רופא משפחה).

אורי M2B

New member
האמת שבמיון היו מאד בסדר

לקחו בדיקות דם, שתן, סטורציה, אקג ותפקודי קרישה, ובעיקר היו מודאגים מהתיוג של APLA אצלי. זו יותר אני שנתפסתי להגדרה של חרדה למרות שבהחלט מתכוונת לעשות ברור של תפקודי ריאה ואקו לב. זה התחיל לפני כמה ימים בשכיבה במיטה. הייתי מתעוררת עם הרגשת חוסר יכולת לנשום ודופק מאד מהיר. רק קימה מהמיטה טיפה הקלה. היום זה תקף אותי לכל אורך היום. לא מצאתי מנוחה, נשימה מהירה, לחץ דם היסטרי ותחושת לחץ נוראי בחזה. גם אם זה יתברר כחרדה, אני לא שקטה כי זה לא מאפשר לי לתפקד ואני פוחדת מהמשך מצב כזה לאורך ימים (חס וחלילה). אני גם לא מבינה מאיפה זה נחת עלי, כי למרות ההסטוריה הרפואית הלא פשוטה שלי, עד כה הייתי מאד רגועה. תודה על העיצות. מקווה ללילה שקט וקצת השלמת שינה

כרגיל, אני תמימת דעים עם אש"פ

הרבה אנשים לא יודעים את זה, אבל מסתבר שהפרעות קצב לטנטיות יכולות להתגלות בזמן ההריון (מתועד בספרות!), או להתגבר פי כמה. כמו כן, אסור לשכוח שמידה מסוימת של טכיקרדיה וקוצר נשימה היא פיזיולוגית להריון. א-ב-ל, כקרדיאלית ותיקה, משהו נראה לי FISHY בסיפור הזה. התעוררות באמצע הלילה עם קוצר נשימה שמאלץ אותך לקום מהמיטה (ואולי גם לפתוח חלון ולשבת לידו כמה זמן?), או מה שקוראים nocturnal dyspnea, הוא סימפטום מחשיד. יש לי המון שאלות לשאול אותך על אופי ההתקפים האלה: האם הם פתאומיים לחלוטין - באים ונפסקים מעצמם? אם לא, שמת לב באיזה הקשר הם מופיעים/נעלמים? האם ככל שההתקף נמשך את מבחינה בהחמרת סימפטומים כמו בחילה או סחרחורת? ואיך בדיוק היית מתארת את תחושת הטכיקרדיה? ד"א, האם נבדקת בזמן ההתקף? מה היו ההערות על האק"ג? (זה מופיע בדף שקיבלת מהמיון). האם היו ממצאים חריגים כלשהם בבדיקה גופנית (אוושות, קולות נוספים וכו')? קדימה, SHOOT... אם זה משהו שאני יודעת עליו, אשמח לעזור. איך שלא יהיה - מקווה שתרגישי טוב.
עתליה

אורי M2B

New member
וואו כמה מינוחים רפואיים

וכמה טוב שאתן כאן עם כל הידע הזה.
אני אנסה לחשוב תוך כדי כתיבה: אני בהחלט חייבת לקום כשזה קורה. מצב של שכיבה רק מחמיר את המצב. אני מחפשת אויר, יש הטבה כשאני בתנועה. למשל הליכה (אבל כרגע אני כבר קורסת מעייפות כך שקשה לי לצאת לצעדות). ההתקפים פתאומיים בהחלט. הקשר של הופעתם- לא שמתי לב למשהו ספציפי שמעורר את זה. היום התלוותה אליהם בחילה עד כמעט הקאה. כשהגעתי למיון זה היה קצת אחרי התקף. לחץ הדם היה מאד גבוה, אבל חזר לנורמה בהדרגה כשהייתי שם. אק"ג תקין. רקע קרדיולוגי: יש לי כמה דברים מאד מינוריים כבר שנים. קצת דליפה לא משמעותית שהתגלתה בעבר באקו (נדמה לי שממסתם) ומשהו ששומעים כשמקשיבים ללב, לא איוושה אבל כמו פעימה נוספת או משהו כזה. אף פעם לא ייחסו לזה משמעות. זהו
בינתיים לא מצליחה לישון ו/או להגיע למצב של רגיעה. כל כך מקווה שהפיצקית שלי לא סובלת מכל מה שעובר עלי.

מיליתו

New member
../images/Emo45.gif

הנסיבות בהן זה מתחיל ונחלש ממש לא מאפיינות התקפי חרדה, למרות שהסימפטומים כן - שווה בירור.

הייתי מסתכנת בניחוש שמדובר

באיזשהו סוג של טכיקרדיה פרוקסיזמית, אלמלא הנתון על כך שהיה לך ל"ד גבוה - זה לא מתאים, אלא אם זה ה-aftermath של ההתקף, מה שמסביר גם את האק"ג התקין. את כותבת שיש לך דליפה מאחד המסתמים, וזה יכול להיות קשור להפרעת קצב מהירה מהסוג הפרוקסיזמי (PSVT למשל). אם ההתקפים תכופים, אני הייתי מתעקשת שיסדרו לך בדיקת הולטר ממש בקרוב, מתוך מחשבה שבמעקב של 24 שעות יש סיכוי סביר לעלות על משהו. בינתיים, כדאי שתדעי שיש כמה פטנטים ביתיים לעצירת טכיאריתמיות סדירות ממקור עלייתי, כמו לטבול את הפנים במים קרים מאוד או לעצום את העיניים וללחוץ עליהן חזק. אמנם ממליצים לא לנסות את זה בבית, כי זה עלול לגרום לירידת ל"ד מהירה, אבל שתדעי שזה קיים. ד"א, זה משמש גם לאבחנה מבדלת "בייתית" של סוג ההפרעה - אם מדובר בסינוס טכיקרדיה, התמרונים האלה (שמבוססים על מערכת העצבים הפרה-סימפטטית) גורמים לירידה הדרגתית בדופק, ואם בקצב אקטופי סדיר כמו PSVT - הירידה היא בבת אחת. מאחלת לך שקט ומנוחה, עתליה

zebrra

New member
עתליה מצטערת להגיד לך,עם כל הרצון

הטוב, וברור לי שרק רצון טוב עומד מאחורי הסבריך המפורטים, קצת מוגזם לעשות אבחנות כאלה דרך הרשת, גם אם את רופאה (סביר להניח שרופאה היתה חושבת על זה לבד).

אז זהו, שאני *לא* מאבחנת!

שמת לב שכתבתי "הייתי מסתכנת"? ניסיתי להעלות תיאוריות והסברים אפשריים. ראיתי נושא שאני מבינה בו משהו ובאמת רציתי לתרום. אולי זה המקום ל-DISCLAIMER קטן? אין לי את הכלים או הידע הדרושים כדי לאבחן, ובטח שלא דרך האינטרנט. כל מה שאני כותבת הוא על סמך נסיון אישי בלבד ואין לראות אותו כהמלצות מוסמכות מכל סוג שהוא. מרוצה עכשיו? עתליה

zebrra

New member
את חוטאת פעמיים

ראשית כשאת מתארת באופן מדויק את חוסר התובנה האישית שלך לגבי מה שאת עושה, אין שום קשר בין "ניסיתי להעלות תיאוריות והסברים אפשריים" לבין המסקנות וההמלצות לטיפול בהודעות הקודמות שלך בעץ הזה. ושנית כאשר את יודעת ש"כל מה שאני כותבת הוא על סמך נסיון אישי בלבד" ועשיר ככל שיהיה הוא אינו מקיף את כל מה שהשואלת זקוקה לו בכדי להבין את מצבה. ככל שיודעים יותר מבינים כמה יש עוד לדעת, נראה שזה לא ממש עובד אצלך. עתליה, במקום לנפח חזה ולעמוד בעיוורון על שלך, קחי רגע אויר, תחשבי אם את היית רוצה לקבל אינפורמציה כמו זו שנתת מאנשים שהכישורים לכך אינם בידם, גם אם היא נכונה וגם אם לאו, מצטערת,לא זו הדרך בעיני.

אורי M2B

New member
סליחה שנעלמתי

אני בברורים רפואיים מקיפים ואחזור לתת תמונת מצב כשתהיה כזו, בתקווה שתהיה
שוב תודה על הנסיונות להסביר ולעזור.

למעלה