עזרה בקינטיקה

עזרה בקינטיקה

פגז נורה במהירות התחלתית של 55 מטר לשנייה מגובה פני הקרקע מהו המרחק המקסימלי מנקודת השיגור בו ניתן להציב מטרה על הקרקע כך שהטיל יפגע בה? השתמשו בערך g=10m/s
 
ביצוע החישטב

הזוית עם האדמה היא β גודל המהירות הוא 55=V0 תאוצת הכובד היא g=10 זמן מעוף הפגז הוא T נחשב את הזוית בה המרחק הוא מקסימלי. V0x=V0sin β V0y=V0cos β בזמן הפגיעה בקרקע המרחק בכולל בציר y הוא אפס V0yT-0.5gt^2=0 -> T=2V0y/g Xmax הוא המרחק המרחק המקסימלי מנקודת השיגור Xmax= V0xT=V0x*2 V0y/g=2V0^2/g* sin β cos β=V0^2/g* sin2 β מגזירה לפי β ניתן לראות שהמקסימום הוא ב-45 מעלות (היה אפשר לנחש) וע"י הצבה ניתן לחשב את Xmax שהוא הנתון שרצו לחשב QED
 
תודה +הערה

דניאל תודה רבה הסגה קטנה הרכיב על ציר ס הוא v0cos*t והרכיב על ציר y הוא v0sin*t ורשמת ההפך למרות שהזוית במרה זה 45 ואין זה משנה הלא כך הדבר?
 
את צודקת - התבלבלתי../images/Emo68.gif

כיון שהזוית היא 45 אז sin β=cos β ומקבלים את אותה תוצאה. (הטריק שאני מבדיל בו בין sin β,cos β זה להציב זוית שוה אפס ולראות אזו מהמהירויות מתאפסת - כאן שכחתי לעשות את זה)
 
למעלה