עזרה בנוגע לצבא

EinOdMilvado

New member
עזרה בנוגע לצבא

אך, אני מרגיש שאני לא יודע למי לפנות . קצת רקע - חזרתי בתשובה ונכנסתי ללמוד בישיבה לבעלי תשובה(התלבטתי מאוד בין קרבי שזו הייתה שאיפת חיי לבין ישיבה, ומכיוון שלמדתי בתיכון חילוני ולימוד התורה שם היה לימוד כפירה ההבנתי שבשביל לבנות בית אני חייב להכנס לישיבה וללמוד הכל מהיסוד .) עברתי 2 ניתוחים . פנדציט ואבצס ואני כבר 3 שבועות מאז הניתוחים והתפקוד שלי מאוד לוקה בחסר .. ורציתי לדעת האם הם יוכלו להקנות לי פטור מהצבא . זה חשוב לי אז מי שיודע ויוכל לעזור - תבוא עליו הברכה . תודה = )

איזה ניק ישן..

נעלמת! בגדול יש לבני ישיבות פטור צבאי, ק"ו אם לוקה במגבלות פיזיות, מה שאומר שבקרבי בטוח לא תהיה. לך עם צו התייצבות לרופא המשפחה שלך, הוא יכתוב את המגבלות הרפואיות שלך, אח"כ לך לרבנות המקומית ותצהיר שאתה ביני"ש, הם יביאו לך גם טופס. ועם שני הטפסים האלה אתה הולך ללשכה. הם כבר יחרצו את גורלך. בהצלחה! וישר כח על המהלך הלא פשוט הזה.. `פתחו לי פתח כחודו של מחט ואפתח לכם פתחו של אולם..`

EinOdMilvado

New member
אני בן 20 כיום

והרב שלי אמר שאם אני אלך לצבא לנסות לקבל פטור, הם יבדקו אם אני ראשי לקבל בתנאי שאני ירד ממעמד בחור ישיבה ואהיה כמו כל מגוייס . יישלחו אותי לקב"ן ושם יחליטו . הבעיה היא, שאם אני לא אקבל, הם יגייסו אותי לתפקיד כלשהו. ואני רוצה להמשיך בישיבה . את מבינה? בגלל זה אני צריך למצוא מישהו שמבין בדברים האלה ויודע אם ניתוחי פנדציט ואבצס יוכלו לתת לי פטור .

אחי רק לא קב"ן

זה יזיק לך בהמשך החיים! הפטור שמקבלים מקבן אומר שיש לך בעיה נפשית ואם תחשוב קצת על העתיד תראה עד כמה זה מזיק. יהיה לך בעיות בלהוציא רשיון יהיה לך בעיות בעבודה (תחשוב.. נניח שיש לך עסק ואתה צריך עובד אתה תקח משהו שאולי יש לו בעיה נפשית? פטור מקבן אומר שבטוח יש לך בעיה נפשית אז למה שמישהו ירצה להעסיק בן אדם כזה?!)

Silly Wisdom

New member
היום כולם יודעים

שקב"ן מקבלים בלי קשר לבעיה נפשית או לא... זה כבר לא מוכיח כלום.

ובכל זאת

אם יש לך איזשהו עסק ויש לך 2 מועמדים אחד שיש לו פרופיל 21 (קבן) והשני לא. את מי תעדיפי? דרך אגב אולי אם הוא ירצה לעבוד בעבודה רגילה (לדוגמא מוכר) אז לא יתייחסו לזה בהתחלה אבל אם הוא ירצה עבודה קצת יותר רצינית אז יהיה לו מאוד מאוד קשה כי בעבודות יותר רציניות יש אנשים בלי חשש לבעיה נפשית כלשהי אז יעדיפו אותם

אני לא יודעת

אבל בדרך שאדם רוצה לילך מוליכין אותו.. יפה לך ישיבה. ולא חסרות סיבות להוציא פטור. לך לקב"ן תקמבן משו..

דעתי.. אל תוציא פטור!!

אם אתה לומד בישיבה אתה יכול לדחות את הגיוס. אבל אל תוציא סתם כך פטור שמראה שאתה לא בריא (בין אם זה בגוף בין אם זה בנפש). מה שבטוח שאל תיהיה פרזיט ואם אתה מצהיר שאתה בישיבה אז תלמד באמת. דרך אגב למה שלא תתגייס? גם אם אתה לא יכול ליהיות קרבי זה עדיף מכלום

danravia

New member
נחל או לא

זה לא משנה, אם אתה לא אחד שלמד בישיבה תיכונית אתה לא לומד בצבא

EinOdMilvado

New member
תיקון הודעה

הוצאתי פרופיל במיוחד לקרבי . בגלל שקרבי היה דבר שרציתי מאוד מילדות עוד, רציתי לשלב בין ישיבה לצבא וביקשתי מהקצינה שדיברה איתי שאני יעשה שנה וחצי שנה וחצי . היא לא נתנה לי ת'אפשרות ו .. בסף נכנסתי לישיבה קדושה . רציתי לפני תקופה מסויימת בגלל שלא הקפדתי ללכת לישיבה להכנס לצבא ולעשות שירות של שנה וחצי(בגלל שלמדתי שנתיים), אבל הבנתי שזה לא אפשרי לכן וויתרתי .

למעלה