עזרה בבקשה

pshycokiller

New member
עזרה בבקשה

שלום אני נדב בן 22 ואני מתעניין מאוד בלימודי מדעי המדינה.. ביררתי קצת בנושא ומושך אותי מאוד תואר ראשון בפוליטיקה וממשל של אוניברסיטת בן גוריון. פשוט זה המקום היחיד שמצאתי שכולל יחסים בין לאומיים עם היסטוריה גיאוגרפיה ועוד כמה נושאים מעניינים. הבעיה היא שאני ממש לא רוצה להיכנס לפוליטיקה בתור מקצוע. האם יש עוד תחומים שבהם אני יכול לעבוד עם התואר הזה? והאם יש תואר דומה פחות או יותר אצלכם באוניברסיטה? תודה רבה לכל מי שעונה=)

zeevsch

New member
באופן כללי זה הכיוון במקצוע הזה...

אבל הרבה אנשים לומדים את התחום בשביל הידע הכללי ותחום העניין שלהם. היום לומדים מקצועות כלליים שנותנים את הרקע האקדמי יותר מאשר כתחום עיסוק ספציפי. בבר אילן יש קורס יחב"ל כחלק מהנקודות של התואר ואני כמעט בטוח שאפשר לשלב עם מדעי המדינה הרבה תחומים. בהצלחה לך...

מדעי המדינה

תראה, מדעי המדינה זה מעיין מקצוע שמתברג עם עוד מקצועות. יש שלומדים רק אותו כאן בבר אילן. ויש שלומדים אותו בשילוב של קורסים אחרים. אני למשל רציתי ללמוד בבר אילן תקשורת. אולם כאן יש תקשורת משולב עם מדעי המדינה. זה היה נראה לי לא שייך. אבל בפועל הקורסים האלו מרחיבים את הידע בתחומים שבהחלט שייכים לתקשורת. וכמובן גם לתחומים נוספים שקשורים למדעי החברה. אני לא יודע בדיוק מה אתה רוצה ללמוד אבל מדעי המדינה משתלב רעיונית ומעשית עם עוד מקצועות. אתה לא חייב לצאת פוליטיקאי מלימודי מדעי המדינה. ממש לא.

זאת ועוד...

מרבית הפוליטיקאים הצעירים במדינת ישראל הם או עורכי דין או רואי חשבון (וכמה מהם גם רבנים כשחושבים על זה...). אינני מתייחס לדורות הוותיקים (בני 60+) אלא לדורות הצעירים יותר של עדבערך גיל 55. לימודי מדעי המדינה ו/או מנהל ציבורי ו/או יחב"ל ו/או לימודים איזוריים שונים (מזה"ת, מזרח אסיה,אמריקאים וכד') יכולים להכשיר אותך בעיקר לעבודה במשרדי ממשלה בתפקידים בירוקרטים. נכון שיש כאלו שצמחו מתוך המנגנון הממשלתי אל הפוליטיקה אולם הם בודדים יחסית לכאלו שצמחו מתוך המנגנון הפוליטי. מה בעצם זה אומר? אם אתה רוצה להיות פוליטיקאי, לא משנה מה תלמד בתארים האקדמיים שלך. משנה רק שתהיה פעיל בארגוני המשמרות הצעירות של המפלגות הגדולות, שתתחכך עם הפוליטיקאים הבולטים כיום, ואולי גם שיהיה לך ניסיון כלשהו בייעוץ פוליטי (כיום לעצרי בד"כ על רקע של יעוץ תקשורתי פוליטי ודוברות פוליטית). אז מה כן? תלמד מה שמעניין אותך בלי שום קשר למה אתה רוצה לעשות אחרי הלימודים. אם תרצה לעסוק בפוליטיקה לא תצטרך ממילא שום דבר מועיל שלמדת באוניב'. ולעניין השאלה הראשונית שלך - גם בבר אילן ניתן לשלב לימודי מדעי המדינה עם גאוגרפיה,היסטוריה,לימודים איזוריים וכד'. למען האמת, אין כמעט מוסד אקדמי שימנע ממך את היכולת לשלב בין תחומי עניין במדעי החברה והרוח. במקרים המעטים שבהם יש מגבלה היא נובעת בד"כ מכך שלא לומדים מקצוע מסוים במוסד הנדון. בהצלחה, ע.

למעלה