עזרה בבניית תוכנית אימון לאחר פציעה

PhoenixSuns

New member
עזרה בבניית תוכנית אימון לאחר פציעה

אהלן!
לאחר הפסקה של כ3 שנים בגלל אילוצים שונים, לפני 10 חודשים חזרתי להתאמן.
כמובן שכאחד שקרא את Starting Strength זוהי התוכנית שבחרתי להתחיל להתאמן איתה לאחר ההפסקה הארוכה.
לצערי הרב הספקתי לעשות רק שני אימונים עד שנפצעתי בהתרסקות מאופניים ושברתי מספר זיזים בעמוד השדרה.

היום לאחר תקופת החלמה ארוכה בה ירדתי המון במשקל (בתקופה הזאת הספורט היחידי שיכלתי לעשות הוא לשחות, ודי התמכרתי, אז הרזתי משמעותית) אני מעוניין לחזור להתאמן.
כעיקרון אני מעוניין לקחת כמה שיותר מקדמי בטיחות בהתחלה ולהתחיל בתוכנית הסולידית ביותר האפשרית (לא מפריע לי שזה יבוא על חשבון ההישגים, בהמשך אחרי שארגיש בנוח עם האימונים אחליף לתוכנית מתאימה יותר להעלאה במסה).
אני צריך עזרה לחשוב על תוכנית של 3-4 פעמים בשבוע שפוטנציאל הנזק שלה לגב הוא הקטן ביותר ושאינה כוללת תרגילים בעייתיים שיש בהם עומס ישיר על הגב ו/או פוטנציאל גבוהה לטעויות ביצוע.

קרי - אינני מעוניין לעשות סקוואטים, דדליפט, ROW ותרגילים מהמשפחה הזאת, לפחות בחודשיים הקרובים. ואף במקום תרגילים כמו כפיפת מרפקים בעמידה/ישיבה, אעדיף לעשות מתח הפוך עם ידיים צמודות בצורה שאין עומס ישיר על הגב (מקווה שהבנתם את הכוונה..).

למען הסר ספק (והסרת אחריות) - אינני מצפה לייעוץ אורטופדי או משהו בסגנון. אני כותב את ההודעה בפורום לאחר שעברו כחודשיים מאז שעשיתי MRI ושנאמר לי שאני יכול לחזור להתאמן ללא הגבלות מיוחדות כל עוד זה באופן סולידי בתחילה.

(בן 22 ד"א)

תודה!

MidNight Flame

New member
לא ROW ולא דדליפט אבל בהחלט סקווט

אפילו חזרות גבוהות עם מוט ריק.
אפשר גם לנסות גוד מורנינג / סטיף לגד דדליפט שוב, חזרות גבוהות עם מוט ריק.

PhoenixSuns

New member
מסכים לגבי הסקוואט..

מגוד מורנינג / סטיף לגד דדליפט אני עדיין מעוניין להמנע. מעולם לא הצטיינתי בביצוע התרגילים האלה ותמיד הרגשתי אי נוחות מסויימת (כנראה בגלל ביצוע לקוי..).

בכל אופן, אשמח לעצה של תוכנית אימונים מאוזנת (עד כמה שאפשר..) או לחלופין לרעיונות לתרגילים מכל משפחת שרירים שלא יהיו בעייתיים עבורי..

(הכוונה היא לקיחת מקדם בטיחות נוסף של חודש-חודשיים עד ש"אכנס לעניינים..")

MidNight Flame

New member
אפילו מקל מטאטא, חשוב שתמתח בעדינות את המקום

תחשוב על זה ככה :
סקווטים לאנג'ים בנצ' דיפס מתח באחיזה משתנה ואולי שראגס.
שחק עם החזרות איך שאתה מרגיש בנוח עד שתחזור לעניינים.

PhoenixSuns

New member
אוקיי תודה על התגובה..

לדעתך יש מקום להכניס קצת תרגילים מבודדים במכשירים?
כי את חלקם של התרגילים החופשיים שציינת כנראה שבתקופה הקרובה אעשה ללא משקל..

מצד אחד חשבתי אולי שכדי להוסיף לחיצת/פשיטת/כפיפת רגליים (כנ"ל לגבי תרגילי ידיים) עד אשר אעשה סקוואט עם משקל כדי שיהיה גירוי לשריר..
מצד שני אני חושב על זה שאולי דווקא בגלל שאת התרגילים האלה עושים בעזרת מכשירים אז יצא שאני עושה תנועה פחות טבעית שאני פחות שולט בה.. (מקווה שהכוונה ברורה)

מה דעתך?

למעלה