עזרה באיתור

epiphaniya

New member
עזרה באיתור

סיפור של קורט וונגוט שראתי לפני שנים ושמו נשתכח ממני ומצד שני אני מתגעגת אליו. מסופר שם על נער שחי בעולם העתידי בארה"ב שבו אחרי המהפכה הגדולה מחוייבים כלל האזרחים בשוויון, גם שכלי, ולשם כך ישנה שיטה שבה מכווץ מוחו של מי שיש לו מספר רב מידי של תאי מוח. גיבור הספר הוא נער שאחרי שאותר על ידי צוות מחתרתי ניצל מכיווץ מוחו , ועלילת הספר מתארת את התקופה ואת קורות הנער ומשפחתו. האם מישהו זוכר את שם הסיפור? ובאיזה קובץ מסיפורי וונגוט הוא נמצא ? ובאותה הזדמנות גם זר ברכות למנהלת המצטרפת החדשה. שבת שלום.

tarfon

New member
בדקתי ב"bagombo snuff box"

וכיוון שהסיפור המבוקש לא נמצא כאן, הוא חייב להופיע ב"welcome to the monkey house" כיוון שאלו שני הספרים היחידים של וונגוט שהם קבצים של סיפורים קצרים. אם אני זוכר נכון אז יש שם סיפור שמתאר את ארה"ב אחרי התיקונים המאתיים ומשהו לחוקה כשסוף סוף הושג שיוויון לכל, אבל זכור לי שמה שהם עשו היה לא לאפשר לתבונה של האנשים לפרוץ - כך האב של גיבור הסיפור חובש קסדה שמעוותת את ראייתו (שהיא טובה מהממוצע) ומחדירה אל אוזניו בכל כמה דקות מן צפירה שלא מאפשרת לו להתרכז. הגיבור נולד עם מנת משכל גבוהה במיוחד לכן הוא חי כל חייו עם קסדה, משקפיים מעוותים, אזיקי רגליים וכיו"ב הגבלות מהגבלות שונות. הוא מנתק את כל השלשלאות ופורץ לשידור טלביזיה תוך שהוא לוקח איתו נערה יפה במיוחד ומשחרר אותה מהתחפושת שהיתה נתונה בה (שלא תהיה יפה משאר הבנות). את הסוף לא אזכיר כדי לא לקלקל למי שלא קרא, אבל אם זה הסיפור המבוקש הוא נקרא פשוט על שם הגיבור (אם אני זוכר נכון).

אפרת12

New member
הריסון ברגרסון, בקובץ "ברוכים הבאים

לבית הקוף". היה גם סרט (שלא ראיתי). מדובר לא על כיווף של תאי המוח, אלא על השמת מגבלות פיזיות כך שמי שיש לו כישרון כלשהו מעל לממוצע לא יוכל לבטא אותו, כולל זרמים חשמליים כדי להשכיח מחשבות עצמאיות ברגע שהן עולות. אחלה סיפור !

למעלה