עזבו שטויות

סאטורן1

New member
אילו זכויות נשללות?

אני לא יכולה להגיד לך על כל חברה דתית, אבל אם תראה לי איפה בדיוק האישה מופלה ביהדות אז אני אוכל להגיב.

antreprize

New member
רשימת הזכויות שנשללות מנשים בדת היהודית:

על פי ההלכה היהודית אורטודוקסית כיום, הגבר הוא האקטיבי בנישואין וגירושין שבהם יש לו מעמד משפטי עדיף, נשים פסולות לעדות, לשפיטה ולתפקידי הנהגה דתית, ואינן מורשות להשתתף באופן פעיל בטקסים דתיים בבתי הכנסת, כמו להיות גבאיות, חזניות, עולות לתורה או דרשניות. נשים אינן מורשות להשתתף בפעילות צבאית, ולקבל תפקידי הנהגה ציבורית, כמו ראשות עיריה, חברות בכנסת או בממשלה. וכל פעולה כזו נעשית למורת רוחם של אנשי הדת. בימינו חלק ניכר מהרבנים מתנגדים אף לכך, שאישה תחזיק בתפקיד מנהלתי דתי, כמו להיות חברה במועצה דתית. אני הדגשתי את הדברים הכי לא דמוקרטיים.

אין כאן עניין של זכויות

אתה מדבר על מנהגים של חברה מסויימת, ומשווה אותה לחברה שלך. בהשוואה לחברה שלך, אכן יש זכויות שהנשים בחברה החרדית לא מקבלות, אבל הטעות שלך היא עצם ההשוואה. מי קבע שהזכויות שהנשים מקבלות בחברה המערבית זה האידאל שכל החברות בעולם צריכות להתיישר לגביו? מי אמר לך שהנשים החרדיות בכלל רוצות לקבל זכויות כאלה? אולי טוב להן ככה? תראה, בחברה הערבית יש סוג של מנהג שנקרא "רצח על כבוד המשפחה". זה אומר שאם אני אומר לך שאחותך זונה, ואתה במקרה ערבי, אתה רשאי לרצוח אותי ואז לרצוח את אחותך, כי דיברתי עליה. זה מנהג שקיים וזה לגיטימי. בחברה שלנו, הזכות לרצוח על כבוד המשפחה נשללת ממך. בכלל, כל זכות לרצוח נשללת ממך. אני בטוח שלא תצא לרחוב להפגין כדי לקבל את הזכות הזאת. מבין, כל חברה בוחרת את המנהגים שלה, ולך אין שום זכות לשפוט אותה על כך.

antreprize

New member
מנהגים?שלילת זכויות

זה מנהג שיש לעקור מהשורש,אין דבר כזה אנשים ששווים יותר מאנשים אחרים,וזה לא משנה לאיזה מין,גזע או עם הם נולדו,כולם שווים בפני החוק. "מי קבע שהזכויות שהנשים מקבלות בחברה המערבית זה האידאל שכל החברות בעולם צריכות להתיישר לגביו?" תגיד לי,אתה נורמלי?אתה אומר שמדינות העולם צריכות לשאוף לדיכוי של מין שלם?של 50% מהאוכלוסייה שלהם?של בני אדם? "מי אמר לך שהנשים החרדיות בכלל רוצות לקבל זכויות כאלה? אולי טוב להן ככה?" תעשה לי טובה,זה נראה לך הגיוני שמישהו ירצה שיקחו לו זכויות ושישעבדו אותו? "תראה, בחברה הערבית יש סוג של מנהג שנקרא "רצח על כבוד המשפחה". זה אומר שאם אני אומר לך שאחותך זונה, ואתה במקרה ערבי, אתה רשאי לרצוח אותי ואז לרצוח את אחותך, כי דיברתי עליה. זה מנהג שקיים וזה לגיטימי." זה לגיטימי לרצוח בן אדם על רקע פגיעה בכבוד המשפחה?אולי בחברה פרימיטבית,אבל בחברה מערבית ודמוקרטית על פגיעה בכבוד המשפחה תובעים בבית משפט על הוצאת דיבה,לא רוצחים,ובטח שלא רוצחים את האחות בגלל שקראו לה זונה. "מבין, כל חברה בוחרת את המנהגים שלה, ולך אין שום זכות לשפוט אותה על כך" בטח שיש לי זכות לשפוט מנהגים של חברה אחרת,ובמיוחד כשהם פוגעים בבני אדם,כשאין צורך בהם(לרצוח על פגיעה בכבוד זה משהו שמתאים לילד ולא למבוגר)וכשהם פרימיטביים וטיפשים.

אוף איתך...

"תגיד לי,אתה נורמלי?אתה אומר שמדינות העולם צריכות לשאוף לדיכוי של מין שלם?של 50% מהאוכלוסייה שלהם?של בני אדם?" לא, אני אומר שמדינות העולם צריכות לשאוף כל אחת בנפרד למודל שהכי מתאים להן. "תעשה לי טובה,זה נראה לך הגיוני שמישהו ירצה שיקחו לו זכויות ושישעבדו אותו?" כן, ככה חינכו אותם, ככה הם חיים הרבה מאוד שנים, וככה הם חושבים שזה טוב. "זה לגיטימי לרצוח בן אדם על רקע פגיעה בכבוד המשפחה?אולי בחברה פרימיטבית,אבל בחברה מערבית ודמוקרטית על פגיעה בכבוד המשפחה תובעים בבית משפט על הוצאת דיבה,לא רוצחים,ובטח שלא רוצחים את האחות בגלל שקראו לה זונה" כן זה לגיטימי. כי לא כל המדינות בעולם דמוקרטיות, ולא כל המדינות בעולם רוצות להיות דמוקרטיות. נכון, בחברה דמוקרטית זה לא לגיטימי, וזה בגלל שככה החברה החליטה. אותו הדבר בחברה הערבית ה"פרימיטיבית" (זה מעניין, כל מה של מערבי הוא פרימיטיבי? איזו התנשאות תרבותית מטופשת), יש מנהגים שאולי לך לא נראים לגיטימיים, אבל הם לגיטימיים לגמרי כי ככה אותה חברה החליטה. "בטח שיש לי זכות לשפוט מנהגים של חברה אחרת,ובמיוחד כשהם פוגעים בבני אדם,כשאין צורך בהם(לרצוח על פגיעה בכבוד זה משהו שמתאים לילד ולא למבוגר)וכשהם פרימיטביים וטיפשים. " חחח, מי אתה שתקבע מהם מנהגים מיותרים? אם הם היו מיותרים הם לא היו קיימים כי היו מבטלים אותם. יש לך בעיה קשה של קושי בקבלת השונה, ידידי.

antreprize

New member
זה לא ברור?

כל הדברים מסביבך וגם אתה נוצרי בתהליך שנמשך לאורך מליארדי שנים ושהתחיל במפץ הגדול ושהמשיך בברירה הטבעית ובאבולוציה.

תראה

אני כמוך אינני מאמין אבל מה הבעיה שלך עם אמונה של אחרים ? כמו שזכותנו לא להאמין זכותם להאמין.

אין לי בעיה עם עצם האמונה של האחרים

*** אולי יום יבוא וגם אני אאמין, אבל אם כבר מאמינים אני אשמח שגם יסבירו למה..

בטח שיש לך בעיה איתם

הנה: "אין כאן שום דבר להערצה, אין מה להעריץ בחוסר קידמה אני בז לאנשי האמיש באמריקה ואני גם בז לנשים כאלו שהולכות כמו מוסלמיות באירן כאילו אנחנו לא באמה ה21 במין הטענה המגוחכת של צניעות"

תוכיח לי קודם../images/Emo8.gif

אם תיתן לי ראיה אחת לכך שאין אלוהים, אני אוכיח לך שיש אלוהים. ואתה עוד תחזור בתשובה אחרי ההוכחות שאני ייתן לך.

antreprize

New member
רוצה הוכחה?הנה הוכחה:

את כל התהליכים והדברים בטבע אפשר להסביר בלי להגיד שאלוהים קשור איכשהו לאותו תהליך. ואם אפשר להסביר את כל הדברים בלי להשתמש באלוהים זה אומר שאלוהים לא קיים.

antreprize

New member
זה לא קשור,יכול להיות שאלוהים הלך

לשנייה לשחק כדורגל עם אללה ובודהה ולא שם לב למה שקרה.

רוני13

New member
זה נשמע הגיוני...

בדיוק כמו שנשמע הגיוני שאנחנו היינו פעם קופים.

antreprize

New member
אני לא מבין,קודם התווכחנו ועכשיו אתה

אומר שאני צודק,מה קורה פה?

antreprize

New member
אהה,אז היית ציני כשאמרת שיש אלוהים?

כי אם כן אז זה מסביר הרבה דברים טיפשיים שכתבת.

רוני13

New member
תגיד,אתה עושה את עצמך טיפש?

הייתי ציני במקום שבו הייתי ציני-ואם לא הבנת זאת כבר בעיה אצלך לא אצלי.

למעלה