עונג שבת

שמלת תחרה1

Well-known member
לפיד ובנט
יעברו על בשרם לנסות להקים קואלציה.
ספק אם מישהו מחברי הכנסת מטעם העבודה או מרצ העריך מעודו שיבוא יום שבו ייחל שיו"ר ימינה, נפתלי בנט, יצליח להרכיב קואליציה. הפערים האידיאולוגיים בין שני הגושים עצומים, ועל המחלוקות בעניינים המדיניים, וכן בענייני דת ומדינה, אי אפשר לגשר. בימין ובשמאל מריצים כבר כמה שבועות כמה וכמה תרחישים אפשריים שיכולים למוטט את הקואליציה שנבנית בימים האלה בחדרי המשא ומתן: כיצד תגיב הממשלה אם נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, ילחץ לחדש את המו"מ עם הפלסטינים.

אולי הנסיון יאיר את עיניהם איך להתנהג בהמשך..

מלאכת מחשבת1

Well-known member
לפיד ובנט
ספק אם מישהו מחברי הכנסת מטעם העבודה או מרצ העריך מעודו שיבוא יום שבו ייחל שיו"ר ימינה, נפתלי בנט, יצליח להרכיב קואליציה. הפערים האידיאולוגיים בין שני הגושים עצומים, ועל המחלוקות בעניינים המדיניים, וכן בענייני דת ומדינה, אי אפשר לגשר. בימין ובשמאל מריצים כבר כמה שבועות כמה וכמה תרחישים אפשריים שיכולים למוטט את הקואליציה שנבנית בימים האלה בחדרי המשא ומתן: כיצד תגיב הממשלה אם נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, ילחץ לחדש את המו"מ עם הפלסטינים.

כשאין מושג, מוטב לשתוק.
כבר נכתב - המשכיל - בעת היא יידום.
חבל שאינך מבצעת זאת הלכה למעשה, או שאולי אינך.......[נחשי לבד...]

Harrington

Well-known member
מנהל
לפיד ובנט

לפי הפרסומים כל הצדדים מסכימים שלא להסכים בסוגיות אידאולוגיות משמעותיות. בכך הם מקווים לשרוד ביחד ולנהל את אותם נושאים אשר לגביהם אין מחלוקת. אשרי המאמין. הסיכוי שזה יחזיק מעמד זמן רב, אפסי. המחלוקות תבואנה בין אם הם רוצים ובין אם לאו. השאלה מה יקרה כשזה יקרה ומשם גם תילמד השאלה כמה זמן ממשלת האנדרוגינוס הזאת, אם אכן תקום בכלל, תחזיק מעמד.

אגב דווקא לגבי המשא ומתן עם הפלסטינים אני לא רואה בעיה מיוחדת. הרי הבעיה שם מעולם לא הייתה ממשלת ישראל, אלא סירוב הפלסטינים לשבת עם ישראל. גם אם הממשלה החדשה, אם אכן תקום, תחדש את המשא ומתן, לא צפוי לצאת ממנו שום דבר מיוחד. לא כל עוד אבו מאזן חי וכנראה גם לא בדור שאחריו. זאת מהטעם הפשוט שכדי להתקדם צריך לקרות אחד משניים: או שהפלסטינים יחליטו סוף סוף שהם רוצים שלום עם ישראל, או שבישראל תהיה ממשלה מפגרת ברמות-על עם זכרון קצר, שלא תקלוט שהאויב מנסה להרוויח בדיפלומטיה רק כדי לשפר את מצבו לקראת השגת הכל במלחמה. שתי האפשרויות לא עומדות על הפרק בתקופה הנראית לעין. אז ממשל ביידן ילחץ ובהחלט יתכן שממשלת ישראל תסכים. אני לא רואה עם זה שום בעיה. התוצאה, גם אם הממשלה הזאת תחזיק מעמד קדנציה שלמה, תהיה אותו דבר בסוף אותה קדנציה כפי שהיא היום.

שמלת תחרה1

Well-known member
לפי הפרסומים כל הצדדים מסכימים שלא להסכים בסוגיות אידאולוגיות משמעותיות. בכך הם מקווים לשרוד ביחד ולנהל את אותם נושאים אשר לגביהם אין מחלוקת. אשרי המאמין. הסיכוי שזה יחזיק מעמד זמן רב, אפסי. המחלוקות תבואנה בין אם הם רוצים ובין אם לאו. השאלה מה יקרה כשזה יקרה ומשם גם תילמד השאלה כמה זמן ממשלת האנדרוגינוס הזאת, אם אכן תקום בכלל, תחזיק מעמד.

אגב דווקא לגבי המשא ומתן עם הפלסטינים אני לא רואה בעיה מיוחדת. הרי הבעיה שם מעולם לא הייתה ממשלת ישראל, אלא סירוב הפלסטינים לשבת עם ישראל. גם אם הממשלה החדשה, אם אכן תקום, תחדש את המשא ומתן, לא צפוי לצאת ממנו שום דבר מיוחד. לא כל עוד אבו מאזן חי וכנראה גם לא בדור שאחריו. זאת מהטעם הפשוט שכדי להתקדם צריך לקרות אחד משניים: או שהפלסטינים יחליטו סוף סוף שהם רוצים שלום עם ישראל, או שבישראל תהיה ממשלה מפגרת ברמות-על עם זכרון קצר, שלא תקלוט שהאויב מנסה להרוויח בדיפלומטיה רק כדי לשפר את מצבו לקראת השגת הכל במלחמה. שתי האפשרויות לא עומדות על הפרק בתקופה הנראית לעין. אז ממשל ביידן ילחץ ובהחלט יתכן שממשלת ישראל תסכים. אני לא רואה עם זה שום בעיה. התוצאה, גם אם הממשלה הזאת תחזיק מעמד קדנציה שלמה, תהיה אותו דבר בסוף אותה קדנציה כפי שהיא היום.
שיהנו. ואולי בזכותם לא נצא לסיבוב 5.
שהימין יפנים אין הנחות ביום הבחירות.

משתפרת1

Well-known member

גם לדעתי לא תהיה בעיה במו"מ עם הפלסטינים. הרי גם הממשלה הנוכחית נמצאת במגעים הן עם הרש"פ והן עם החמאס (חלק מהמגעים עקיפים).
הבעיה הבסיסית היא הקמת הממשלה, לדעתי- ענין מאד בעייתי וכבר דיברנו על כך. אבל נניח שתקום הממשלה (בלי שתצטרף איזו מפלגה דתית). הבעיה היא כיצד הממשלה הזו תחזיק מהמד. דקה אחרי שיש איזו התגרות מצד העזתים וצריך לאשר תגובה (שלא לדבר על מקרה בו מתחיל מבצע נגד המחבלים) נעלמת התמיכה של הערבים, ואינני בטוחה שחלק ממפלגות גוש נתניהו לא יצטרפו להצבעה נגד הממשלה אפילו בנושא כזה- כדי להפיל אותה.

מקסים 45

Well-known member
גם לדעתי לא תהיה בעיה במו"מ עם הפלסטינים. הרי גם הממשלה הנוכחית נמצאת במגעים הן עם הרש"פ והן עם החמאס (חלק מהמגעים עקיפים).
הבעיה הבסיסית היא הקמת הממשלה, לדעתי- ענין מאד בעייתי וכבר דיברנו על כך. אבל נניח שתקום הממשלה (בלי שתצטרף איזו מפלגה דתית). הבעיה היא כיצד הממשלה הזו תחזיק מהמד. דקה אחרי שיש איזו התגרות מצד העזתים וצריך לאשר תגובה (שלא לדבר על מקרה בו מתחיל מבצע נגד המחבלים) נעלמת התמיכה של הערבים, ואינני בטוחה שחלק ממפלגות גוש נתניהו לא יצטרפו להצבעה נגד הממשלה אפילו בנושא כזה- כדי להפיל אותה.
ללא דתים, ללא ערבים איך יגיעו ל59, שלא לדבר על 61. מצטרף לשמחת שמלת תחרה, שהשמאל ישבור את הראש, ואולי ילמדו שהאגו יפגע במדינה וישבו עם בעל המנדטים הגבוה.

משתפרת1

Well-known member
ללא דתים, ללא ערבים איך יגיעו ל59, שלא לדבר על 61. מצטרף לשמחת שמלת תחרה, שהשמאל ישבור את הראש, ואולי ילמדו שהאגו יפגע במדינה וישבו עם בעל המנדטים הגבוה.
זו הנקודה. הם ייאלצו להקים קואליציה בתמיכה של הערבים, אך הדבר הזה לא יכול להיות יציב.

Harrington

Well-known member
מנהל
חבל על כול שאין ממשלה יציבה.
זאת הסיבה שאני בהתלבטות מה דעתי בעניין :). לכתחילה אני כמובן בעד ממשלת ימין. אבל יכולתי לחיות גם עם ממשלת שמאל, מאחר ונראה לי חשוב יותר שהמדינה תצא מהקפאון הפוליטי ותהיה כאן ממשלה יציבה לקדנציה שלמה סוף סוף. אבל מה שעומדים להקים כעת, זה לא ימין, זה גם לא בדיוק שמאל, אבל לכל הדעות ללא יוצא מן הכלל, זה משהו מאוד לא יציב שהסיכוי שלו להחזיק מעמד לאורך זמן, קלוש. המשמעות בפשטות היא שנגיע בכל זאת לסבב בחירות חמישי, רק עם עיכוב קליל בדרך. אז מה התועלת בכל המהלך? רק להוציא את נתניהו מהתפקיד? סורי, בשביל זה זה לא שווה לי את זה. כך אני מוצא את עצמי מתנגד לממשלה המסתמנת, על אף שדווקא אם זאת הייתה ממשלת שמאל גרידא, הייתי תומך בה, גם אם לא בהתלהבות יתרה.

Harrington

Well-known member
מנהל
דקה אחרי שיש איזו התגרות מצד העזתים וצריך לאשר תגובה (שלא לדבר על מקרה בו מתחיל מבצע נגד המחבלים) נעלמת התמיכה של הערבים, ואינני בטוחה שחלק ממפלגות גוש נתניהו לא יצטרפו להצבעה נגד הממשלה אפילו בנושא כזה- כדי להפיל אותה.
גם בעניין הזה אני לא חושש. הרי מי שמקבל החלטות על פעילות מבצעית זה אורגן שיכול לקבל את ההחלטה ללא כל צורך בתמיכת מפלגה ערבית כלשהי. לא מדובר במשהו שמצביעים עליו בכנסת, בה לתמיכה הערבית או היעדרה יש משמעות.

כך שגם אם לא תצטרף מפלגה מהגוש הלאומי ואני מפקפק בכך אם מדובר במשהו שבאמת נחוץ מבחינה בטחונית, זה חסר כל משמעות אמיתית.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לפיד ובנט

תוהה.
מדוע לפיד בחר במילה "שינוי"
לי מזכיר את שם המפלגה של אביו

Harrington

Well-known member
מנהל
תוהה.
מדוע לפיד בחר במילה "שינוי"
לי מזכיר את שם המפלגה של אביו
זה לא הוא בחר. זאת התשקורת שהתקשתה להוציא מהפה את המילים המפורשות 'ממשלת רל"ב', על אף שאין אדם ישר שיחלוק על כך שזה הדבר היחיד שמאחד את כל חברי הממשלה המסתמנת.

למעלה