עומס תקרה?

שלום, התעוררה שאלה אצלנו בבנין (בן 25 שנה) לגבי העומס של החניון העליון החיצוני כשמתחתיו חניון תת"ק.
אחד טוען 300קג"מר ואחד 500 קג"מר.
לאורך השנים הגיעו מדי פעם משאיות להעברת דירות ונדמה לי שמשאית רגילה שוקלת כ4 טון לפחות וזה לא מסתדר לי.
האם נתון שכזה מצוי בתוכנית הבניין שבעירייה?

תודה.

רשר

Well-known member
מנהל
שלום, התעוררה שאלה אצלנו בבנין (בן 25 שנה) לגבי העומס של החניון העליון החיצוני כשמתחתיו חניון תת"ק.
אחד טוען 300קג"מר ואחד 500 קג"מר.
לאורך השנים הגיעו מדי פעם משאיות להעברת דירות ונדמה לי שמשאית רגילה שוקלת כ4 טון לפחות וזה לא מסתדר לי.
האם נתון שכזה מצוי בתוכנית הבניין שבעירייה?

תודה.
נעשה חשבון פשוט - משאית באורך 8 מטר ורוחב 2 מטר שוקלת 5,000 ק"ג מעמיסה על החניה כ 312 ק"ג למ"ר לא מסכן תקרה של חניה עם 500 ק"ג/מ"ר,
נשאר לבדוק את המרחק בין העמודים למטה ולשים-לב שמא חסר אחד (כמו במגדלי לוקי)

ron280

Member
נעשה חשבון פשוט - משאית באורך 8 מטר ורוחב 2 מטר שוקלת 5,000 ק"ג מעמיסה על החניה כ 312 ק"ג למ"ר לא מסכן תקרה של חניה עם 500 ק"ג/מ"ר,
נשאר לבדוק את המרחק בין העמודים למטה ולשים-לב שמא חסר אחד (כמו במגדלי לוקי)
אם משאית הייתה שוקלת 5 טון לא הייתה בעיה אולי התכווונת למשקל העצמי של המשאית
בדרך כלל משאית רכינה ארונה שוקלת 50 טון והקטנות חצי ממנה תבדוק אותי
לא פעם ולא פעמיים נתפסו גם נהגים עם משקל עודף

ron280

Member
חשוב לדעת מה היה מתוכנן אז ומה העומסים שנלקחו
אני יכול להגיד לך שהעומס הקבוע הינו בין 150 ל 200 ק"ג למ"ר
ואילו העומס השימושי יכול לנוע בין 350 ל 700 ק"ג למ"ר זה תלוי במשתנים של המקום במשתנים של השטח
של היועץ קרקע וההיבטים של התכנון על ידי הקונסטרוקטור בשטח
שיטות תכנון ולמינהם וכו'
היום אני יכול להגיד לך שבחניונים ובספריות מבנים גבוהים ורוחות שונות הכל נקלח ובעלי המקצוע לוקחים מקדמים על פני מקדמים כדי לשון בשקט
כמה מטר מרובע מדובר, יש תכניות קונסטרוקציה למבנה שלפתם אותם ?
איזה עמודים יש במקום ? מה גודלם ?
אי אפשר לנחש ככה

רון, לא שאלתי על ניחוש אלא מה אמור להיות התקן שהיה מקובל בסוףה90.
טרם הלכתי לראות תוכנית בניין בעיריה אני מקווה שזה אמור להיות כתוב שם.

מוזר מאד, מצאתי את תוכנית הבניין שקיימת בעירייה. אין שם שום התייחסות לדרישות הבניה של תקרת החניון .
על בניית הממ"דים יש מפרטים ושרטוטים של כל סנטימטר אבל על בניית החניון כלום, אפילו לא ציון מה דרישת העומס כנתון בדף המפרט.
* בדקתי בתוכנית בניין אחר במקום אחר וגם שם אין שום איזכור בכלל של הנושא.

dudi4321

Member
שהבניין יזמנו קונסטרוקטור בתשלום שיעשה מדידות וחישובים וינחש בצורה מושכלת את העומס המירבי האפשרי.
אחרת לא תישנו בשקט.

למעלה