עדירון כתבה פצצה באתר גלובס$$$$$$$$

מצב
הנושא נעול.

eyal5559

New member
תבדוק מה עלות של כול בית זיקוק אחד

תראה מה כתבת וזאת בקטנה
שווי חברה יהיה כמה מיליארדים ואני כאן לא מגזים זאת בקטנה. אם זה לא הזמנה לגרות את החלק הכי נמוך שבאדם ואת זה אתה ומי שמתיימר להיות הדוד שלך עושים באמנות מושלמת אוליי תסביר לי מה זו הקטנה מעבר למיליארדים? עשרות מיליארדים? אוליי מאות? או ביליונים או אוליי טרה מיליארדים תגיד לא נמאסת להלאות את האנשים הלוא כתוב לא תחסום שור בדישו
ובנוסף תבדוק מה העלות של תחנות דלק+כמה בתי זיקוק ותגיע למספרים שאני מדבר באים וכאשר זהבי יכניס לחברה כעת הכול בגדר של המתנה בלבד ולכן מישהו שאל אותי לאן המנייה תגיע ורשמתי שאני לא נוקב במספרים כול עוד אני לא יודע מה יכנס בדיוק לשלד של אלי זהבי.

ZION

New member
הוא שאמרתי

ובנוסף תבדוק מה העלות של תחנות דלק+כמה בתי זיקוק ותגיע למספרים שאני מדבר באים וכאשר זהבי יכניס לחברה כעת הכול בגדר של המתנה בלבד ולכן מישהו שאל אותי לאן המנייה תגיע ורשמתי שאני לא נוקב במספרים כול עוד אני לא יודע מה יכנס בדיוק לשלד של אלי זהבי.
הוא שאמרתי
זהבי יכניס את כל הונו וכספו ,, לעדירון תגיד ,,קראת את הכתבה? קראת איך DW ניתח את ההודעה? קראת מה אתה רשמת? שהחברה תגיע למיליארדים וזאת בקטנה,, אתה תעוות כל דבר ,, העיקר להרויח את האגורה שלך וסופך,, הרי כבר ידוע,, אגב מה עם דוראה אופציות?

ZION

New member
מעניין מי כתב את זה

מעניין מי כתב את זה
ראה מקרה עדירון בכמה ד"ר אלי זהבי לקח בהקצאת מניות..תבין דבר אחד שבעל עיניין קודם כול דואג לעצמו ורק לעצמו..ויש לי עוד הרבה דברים בבטן להגיד אבל לא בשלב זה. גם בליבר כעת בשם החדש יולי הון בקרוב הקצאת מניות ומי שקנה את המנייה בשערים180-200אג הולך לקבל שם בראש חזק. הדוד כועס?

ZION

New member
כן שכחתי עדירון ,, טבע

ומי אמר שבקופה של עדירון יהיה
כמה מיליארדי שקלים שיכנס לתוכן כמו בטבע ראה הון עצמי ושער מנייה ואני כאן לא מדמיין. כך שווי בתי זיקוק+תחנות דלק וראה לכמה הגעת...שבת שלום והרבה פרנסה לכולם.
כן שכחתי עדירון ,, טבע
זה הלוא טבעי שטבע תעדור בעדירון ונא לא להתהולל ולהתנהג כעדר,, אחרת כל התרופות בטבע לא ירגיעו את מהופנטי עדירון

dw2322

New member
אני? ../images/Emo12.gif

dw כזכור לך בעבר רשמת אותם מילים..
על פאן טכנולוגיות שהייתה בשער50-60אג כיום בשם פאנגאיה ובשיא שלה מעל1000אג מי היה מאמין שכך יהיה..ולתוכן החדש של פאן טכנולוגיות נכנסה חברת קנדה ישראל ואז הנייר קפץ משער60אג לשער מעל1000אג כמעט כול יום50עד100% בנייר ואין אחד שזוכר את המנייה הזאת יותר טוב ממני. אז אין לזלזל באף מנייה ויש להמתין בסבלנות כנדרש בכול מנייה ומנייה.
אני?

אני חושש שאין לי מושג מי זו אותה פאן טכנולוגיות. הרצתי עכשיו חיפוש כדי לראות אלו שטויות כתבתי עליה בעבר, אולם לא מצאתי שום דבר. יכול להיות שכתבתי וטעיתי-רק שאני באמת לא זוכר כזו חברה. אולי כי היא היתה מהשימור ואז מאחר ואיני עוקב אחרי ניירות מהרשימה הזו השם ממש לא מוכר לי. צר לי, הרשימה הזו פשוט לא בפוקוס שלי ומכאן חוסר ההיכרות. מהרשימה הזו אני איכשהו מודע לשני ניירות מהזיכרון: ספנקריט, שקשור לזנב שלי באומגה. אותה ספנקריט זה שלד שהולכים להכניס לתוכו כל מיני שמונצעס וראיתי לאחרונה שהוא יעבור מהשימור לרשימה הרגילה (ממש התרגשות גדולה, מהשימור לשולי היתר). אני חושב שלאחרונה עשו שמה הקצאה לבעל בית לפי 16 אגורות למניה (כשהנייר בבורסה משייט בגבהי ה 90) ונורדן-שגם זה שלד, אבל שהופך לקופת מזומנים נאה בגלל פיצויים מההתנתקות מעזה. אם אתה מתעסק עם כאלה ניירות אז אולי שווה לך לעקוב אחרי מה שקורה שם. בכל מקרה אם תצליח למצוא מה כתבתי בזמנו על אותה פאן אלמונית יהיה נחמד לקרוא.

eyal5559

New member
dw פאן טכנולוגיות היא כיום בשם החדש

אני?

אני חושש שאין לי מושג מי זו אותה פאן טכנולוגיות. הרצתי עכשיו חיפוש כדי לראות אלו שטויות כתבתי עליה בעבר, אולם לא מצאתי שום דבר. יכול להיות שכתבתי וטעיתי-רק שאני באמת לא זוכר כזו חברה. אולי כי היא היתה מהשימור ואז מאחר ואיני עוקב אחרי ניירות מהרשימה הזו השם ממש לא מוכר לי. צר לי, הרשימה הזו פשוט לא בפוקוס שלי ומכאן חוסר ההיכרות. מהרשימה הזו אני איכשהו מודע לשני ניירות מהזיכרון: ספנקריט, שקשור לזנב שלי באומגה. אותה ספנקריט זה שלד שהולכים להכניס לתוכו כל מיני שמונצעס וראיתי לאחרונה שהוא יעבור מהשימור לרשימה הרגילה (ממש התרגשות גדולה, מהשימור לשולי היתר). אני חושב שלאחרונה עשו שמה הקצאה לבעל בית לפי 16 אגורות למניה (כשהנייר בבורסה משייט בגבהי ה 90) ונורדן-שגם זה שלד, אבל שהופך לקופת מזומנים נאה בגלל פיצויים מההתנתקות מעזה. אם אתה מתעסק עם כאלה ניירות אז אולי שווה לך לעקוב אחרי מה שקורה שם. בכל מקרה אם תצליח למצוא מה כתבתי בזמנו על אותה פאן אלמונית יהיה נחמד לקרוא.
dw פאן טכנולוגיות היא כיום בשם החדש
פנאגאיה בשליטת קנדה ישראל.ובשיא מעל1000אג ויותר.

eyal5559

New member
דרך אגב נורדן היה אצלי בתיק לסיבוב

אני?

דרך אגב נורדן היה אצלי בתיק לסיבוב
מניית השימור שיש לי אותה גם בתיק בסיבוב חזק מאוד פניאל בקרוב מאוד הולכת לקבל בעיטה מהתיק ברווח יפה מאוד.

ZION

New member
להערכתי בגלל המלחמה

dv..בוא ניתן זמן לאלי זהבי את .....
היכולת והכסף לגייס למשימה. לא אני ובטח שלא אתה מכירים אישית את אלי זהבי ויודעים מי אלו המשקיעים שעומדים מאחוריו ומה ההון העצמי של אלי זהבי. רק בשביל הידע הכללי שווי בית זיקוק כ500-700מליון$..ואים אלי זהבי רושם בכתבה בגלובס שייתכן בעתיד ועדירון תהיה במדד100 כנראה שמדובר כאן על הון עצמי גבוה מאוד+כניסה של הרבה מזומנים לחברה החדשה שמיום א יוצאת מהשימור לרצף. שם המשחק כאן היא סבלנות ולכן אני לא נוקט כאן במספרים.
להערכתי בגלל המלחמה
אלי זהבי החליט לצ'מפר את עם ישראל דרך עדירון ולהכניס את כל המזומנים וכל תחנות הדלק וכל האנרגיה שלו לחברה כדי לתת לעם ישראל ומשקיעי עדירון קצת נחת והרבה כסף

ZION

New member
עדירון תגיע למליון

הכתבה פה
ד"ר אלי זהבי, בעל השליטה החדש בשלד הבורסאי עדירון ( 24 ) , מתכנן לגייס במהלך השבועות הקרובים כ-150-200 מיליון שקל, ככל הנראה במניות. כך מסרו ל"גלובס" גורמים בשוק ההון, שציינו כי בימים אלה מקיים זהבי מגעים עם חתמים לקידום העניין. זהבי סירב להתייחס לשאלות באשר לסכום ועיתוי הגיוס, אך אישר את הדברים באומרו: "אני שוקל לגייס סכום מהותי בבורסה המקומית באמצעות הנפקת אקוויטי". שלשום (ג') אישרה האסיפה הכללית של עדירון את העברת השליטה לזהבי (79.1%) מידי סוחר השלדים הבורסאיים, שוקי הרשקוביץ, בתמורה ל-8 מיליון שקל. במקביל לעדירון מנהל זהבי מו"מ עם איש העסקים יעקב הלפרין, לרכישת חלקו (44%) בשלד הבורסאי גמא ( 362.2 ) בתמורה ל-550 אלף דולר. זהבי מעריך כי במידה שיצליח להשתלט גם על גמא, הוא יזרים אל תוך כל אחד משני השלדים פעילויות אנרגיה שונות. "יש לי חברות פרטיות בארה"ב דרכן אני מתכוון לרכוש תחנות דלק, מתקני דלק, טרמינלים ובתי זיקוק ברחבי ארה"ב ובמערב אירופה. עם חלקן אני נמצא במו"מ מתקדם בשלב של בדיקות נאותות", אמר. לזהבי, בעל תואר ד"ר לאווירונאוטיקה ולדלקים סילוניים מהטכניון, יש עבר עשיר בתחום האנרגיה שהחל עוד בשירותו הצבאי, כשמילא תפקיד בכיר בענף הדלק של צה"ל (רס"ן). בין השנים 1984-1996 כיהן כסמנכ"ל קבוצת דלק, עוד בטרם השתלטותו של איש העסקים יצחק תשובה על הקבוצה. ב-1996 נכנס לתפקיד הממונה האחראי על עסקי האנרגיה של גד זאבי בפורטו ריקו. בשנת 2000 הצטרף לקבוצת אלון, ומנכ"ל קבוצת דור אלון אנרגיה, דודי וייסמן, מינה אותו לתפקיד סגן יו"ר פעיל של עסקי טוטאל פינה בארה"ב. עסקים אלה היוו את הבסיס לחברת אלון USA אשר זהבי כיהן בה כסגן יו"ר, והיה בעל מניות בחברה אותן מימש עוד בטרם הונפקה בוול סטריט. נציין, כי בחודש שעבר ביקרה משלחת ישראלית בראשותם של שר האנרגיה, בנימין בן אליעזר, ויו"ר בז"ן, אוהד מראני, בבאקו בירת אזרבייג'ן. הצדדים ניהלו מו"מ על כך שבז"ן תרכוש את חברת הנפט הממשלתית, סוקאר, ובין היתר הוצגה בפני המקומיים חברת GFI, העוסקת בסימון דלק למניעת זיופים ואשר זהבי מכהן בה בתפקיד היו"ר. מכוון גבוה למרות שעדיין מדובר בשלב של מו"מ ועדיין אין באמתחתו של זהבי חוזה חתום לרכישת פעילויות אנרגיה, בעל הבית החדש בעדירון מרשה לעצמו לכוון גבוה. "בנוגע לרכישת בתי הזיקוק, מדובר על מפעלים בשווי שוק של מאות מיליוני דולרים בארה"ב ובמערב אירופה. במקביל אני מנהל מו"מ עם מספר גורמים, לרכישת תחנות דלק. כל עסקה כזו מוערכת בעשרות מיליוני דולרים. אני מתכוון להגיע לפעילות בסדר גודל של קבוצות כמו אלון ודלק. יכול להיות שעדירון תהפוך בעתיד לחברה במדד ת"א 100, אבל לא זאת המטרה", הוא אומר. * איך תממן את העסקאות? "אם אגיע למסקנה שמדובר בעסקה טובה, בעיית המימון לא תכשיל את החתימה. לגבי רכישת תחנות הדלק - אביא הון שלי, ובמידת הצורך אגייס בבורסה. בעסקאות לרכישת בתי זיקוק, להן נדרש הון רב, אני אלך ביחד עם משקיעים אמריקנים וישראלים, חלקם מהתחום וחלקם לא". * ישנם מעט שחקנים מקומיים בתחום האנרגיה. "נכון". * היום המגמה בשוק הפוכה, יזמים ישראלים מנסים לצאת מגבולות שוק ההון המקומי. למה אתה מנפיק את הפעילות בארץ אם כל הפעילות תבוצע בחו"ל? "לא תמיד צריך לחשוב בתוך ריבוע. שוק ההון הישראלי צמא להשקעות ושוק האנרגיה הבינלאומי הוא חסר גבולות". * מדוע בחרת בעיתוי הנוכחי? "תחום האנרגיה הוא עתיר ממון וחובק עולם ומושפע משינויים גיאו-פוליטיים. לדעתי, במהלך 10 השנים הקרובות הצריכה תגדל בעיקר בשל הביקוש האדיר במדינות כמו הודו וסין. בזמנו חשבו שמחיר של 40 דולר לחבית נפט ימוטט את העולם והיום אנחנו חיים במציאות של למעלה מ-70 דולר לחבית. לדעתי, המחירים יישארו ברמות אלה ולכן מרווחי הזיקוק ימשיכו להיות מאוד גבוהים". * קשה שלא לקשר בין העיתוי שבחרת לבין הנפקתה הקרובה של בז"ן. "אני לא מאשר שאני פוזל לכיוון בז"ן. כרגע זה לא עומד על הפרק. יש הרבה מאוד הזדמנויות, ובסופו של דבר צריך לשקלל שווי מול פוטנציאל
עדירון תגיע למליון
עדירון תגיע למליון וממליון למאה מליון אלה זהבי יהפוך את העדר לזהב כשמו כן הוא ושום דבר לא ישתנה העדר בעדירון והזהב אצל זהבי והמאסטרו? מדד 100 קטן עליו

dw2322

New member
דגש על "מתכנן"

אלי זהבי מתכנן לגייס כ200מליון שקל במניות באמצעות השלד הבורסאי עדירון. בכוונתו לרכוש בתי זיקוק ותחנות דלק במערב אירופה ובארה"ב* מדובר במפעלים בשווי מאות מליוני דולרים.ועוד זהבי רושם בכתבה שיכול להיות שעדירון תהפוך בעתיד לחברה במדד100 אבל לא זאת המטרה הוא אומר. כתבה ענקית באתר גלובס על השלד עדירון מנסה להביא את הכתבה לכאן.
דגש על "מתכנן"
בין לתכנן תוכניות פנטזיונריות לבין לקיים בשטח יש הבדל קטן. בגלל שהתרגשתם כ"כ ניגשתי לבדוק אם יש שמה משהו ששווה להקדיש לו יותר מכמה שניות ספורות. מדובר בשלד- כלומר אין שם שום כלום. הון עצמי שלילי. 80% מהשלד הזה נמכר תמורת 8 מיליון שקל- קרי תמחור של 10 מיליון שקל שנראה די הרבה כסף בשביל שום כלום אבל זה חוסך להם כל מיני דרישות מהבורסה אז נו טוף, נגיד, יאללה, בסדר. נלך עם זה. עכשיו הברנש בונה על לגייס (ממי בדיוק? אני מבטיח לכם שכל מוסדי נורמלי ישאל, מינימום, את מה שאני שואל כאן וסביר להניח שבגלל שהוא באמת אמור להביא כסף הוא יהיה אפילו פחות נחמד) 200 מיליון שקל ככה שבהינתן שווי חברה נוכחי ראוי של 10 מיליון מדובר בדילול של פי 20. כלומר, כל ה 500 מיליון מניות של עדירון (קצת הרבה מניות, לא?) הולכות להיות שוות 5% מהחברה (ובסה"כ 10 מיליארד מניות - קצת יותר ממניה לכל אדם על כדור הארץ). עכשיו בואו נגיד שהבן אדם תותח על והצליח לייצר כזה ערך לחברה כך שבמקום 200 מיליון שקל היא תגיע לשווי ראוי של 400. לא צחוק-הבן אדם הצליח לייצר רווח של 200 מיליון שקל, נאמר תוך 10 שנים (כלומר הצליח להכות די הרבה חברות מרשימת היתר 30). 400 מיליון שקל חלקי 10 מיליארד מניות שווה 0.04 - קרי 4 אגורות. זה מה שהיא תהיה שווה בעתיד ולכן היום נרצה לשלם פחות נאמר אגורה אחת (כשאני חושש שאם הייתי מפעיל נוסחת היוון לא ידידותית גם אגורה אחת יוצא די יקר). אגורה. אחת. הנייר היום על 24 אגורות. בקיצור, נראה לי שמטרת הכתבה בגלובס היא למצוא מספיק אנשים שירצו לקנות מניות כדי שאפשר יהיה למכור להם "לופט גשפטען" וצמרת רשימת היתר30 לא ממש צריכה להיות מודאגת מהבחור החדש שהגיע העירה (פוקס-זהירות, עדירון מאחוריכם
). כנושא קשור, לחובבי אנרגיה (הלא זה מה שעדירון מתיימרת לעשות), אמפל (טיקר ampl בנאסדק) השלימה לאחרונה בהצלחה את פרוצדורת המניות השונות אצלה ועתידה לבצע רישום כפול בשנה הקרובה. מדובר בחברה שנסחרת סביב הונה העצמי, 100M$, ודרך אחזקתה ב emg - ספק הגז ממצרים לישראל, עתידה להיות שחקן משמעותי במשק האנרגיה הישראלי בעשור הקרוב. כרגע האחזקה היא 2% אך זה יעלה-מן הסתם בעזרת גיוס מהציבור, כשלא אתפלא אם כל החתמים בארץ כבר קבעו פגישה עם מימן. פגישות אמיתיות, לא לופט גשפטען. אמפל זה באמת נייר שעשוי להיות תוספת מבורכת לת"א100 (בעוד שנה שנתיים, לא בוער). מצבורי הגז של emg הם בכמה סדרי גודל יותר גדולים מאלו של ים תטיס. הנ"ל אינה המלצה לפעילות בני"ע, הכותב מחזיק בני"ע ampl

UXU

New member
עזרא מאנשים טובים ../images/Emo24.gif ../images/Emo39.gif

דגש על "מתכנן"
בין לתכנן תוכניות פנטזיונריות לבין לקיים בשטח יש הבדל קטן. בגלל שהתרגשתם כ"כ ניגשתי לבדוק אם יש שמה משהו ששווה להקדיש לו יותר מכמה שניות ספורות. מדובר בשלד- כלומר אין שם שום כלום. הון עצמי שלילי. 80% מהשלד הזה נמכר תמורת 8 מיליון שקל- קרי תמחור של 10 מיליון שקל שנראה די הרבה כסף בשביל שום כלום אבל זה חוסך להם כל מיני דרישות מהבורסה אז נו טוף, נגיד, יאללה, בסדר. נלך עם זה. עכשיו הברנש בונה על לגייס (ממי בדיוק? אני מבטיח לכם שכל מוסדי נורמלי ישאל, מינימום, את מה שאני שואל כאן וסביר להניח שבגלל שהוא באמת אמור להביא כסף הוא יהיה אפילו פחות נחמד) 200 מיליון שקל ככה שבהינתן שווי חברה נוכחי ראוי של 10 מיליון מדובר בדילול של פי 20. כלומר, כל ה 500 מיליון מניות של עדירון (קצת הרבה מניות, לא?) הולכות להיות שוות 5% מהחברה (ובסה"כ 10 מיליארד מניות - קצת יותר ממניה לכל אדם על כדור הארץ). עכשיו בואו נגיד שהבן אדם תותח על והצליח לייצר כזה ערך לחברה כך שבמקום 200 מיליון שקל היא תגיע לשווי ראוי של 400. לא צחוק-הבן אדם הצליח לייצר רווח של 200 מיליון שקל, נאמר תוך 10 שנים (כלומר הצליח להכות די הרבה חברות מרשימת היתר 30). 400 מיליון שקל חלקי 10 מיליארד מניות שווה 0.04 - קרי 4 אגורות. זה מה שהיא תהיה שווה בעתיד ולכן היום נרצה לשלם פחות נאמר אגורה אחת (כשאני חושש שאם הייתי מפעיל נוסחת היוון לא ידידותית גם אגורה אחת יוצא די יקר). אגורה. אחת. הנייר היום על 24 אגורות. בקיצור, נראה לי שמטרת הכתבה בגלובס היא למצוא מספיק אנשים שירצו לקנות מניות כדי שאפשר יהיה למכור להם "לופט גשפטען" וצמרת רשימת היתר30 לא ממש צריכה להיות מודאגת מהבחור החדש שהגיע העירה (פוקס-זהירות, עדירון מאחוריכם
). כנושא קשור, לחובבי אנרגיה (הלא זה מה שעדירון מתיימרת לעשות), אמפל (טיקר ampl בנאסדק) השלימה לאחרונה בהצלחה את פרוצדורת המניות השונות אצלה ועתידה לבצע רישום כפול בשנה הקרובה. מדובר בחברה שנסחרת סביב הונה העצמי, 100M$, ודרך אחזקתה ב emg - ספק הגז ממצרים לישראל, עתידה להיות שחקן משמעותי במשק האנרגיה הישראלי בעשור הקרוב. כרגע האחזקה היא 2% אך זה יעלה-מן הסתם בעזרת גיוס מהציבור, כשלא אתפלא אם כל החתמים בארץ כבר קבעו פגישה עם מימן. פגישות אמיתיות, לא לופט גשפטען. אמפל זה באמת נייר שעשוי להיות תוספת מבורכת לת"א100 (בעוד שנה שנתיים, לא בוער). מצבורי הגז של emg הם בכמה סדרי גודל יותר גדולים מאלו של ים תטיס. הנ"ל אינה המלצה לפעילות בני"ע, הכותב מחזיק בני"ע ampl
עזרא מאנשים טובים

אנא שימו את הניתוח הזה של dw בעוד פורומים. כדאי שמשקיעים יבינו איך נוכלים גוזלים אותם

פנינה9

New member
תודה../images/Emo127.gif

דגש על "מתכנן"
תודה

kendog keds

New member
../images/Emo51.gifהחכמתי

דגש על "מתכנן"
החכמתי
בחיים לא הייתי חושב לכיוון הזה לבד

sandbird4

New member
השחלה בסיסית למתחילים

אלי זהבי מתכנן לגייס כ200מליון שקל במניות באמצעות השלד הבורסאי עדירון. בכוונתו לרכוש בתי זיקוק ותחנות דלק במערב אירופה ובארה"ב* מדובר במפעלים בשווי מאות מליוני דולרים.ועוד זהבי רושם בכתבה שיכול להיות שעדירון תהפוך בעתיד לחברה במדד100 אבל לא זאת המטרה הוא אומר. כתבה ענקית באתר גלובס על השלד עדירון מנסה להביא את הכתבה לכאן.
השחלה בסיסית למתחילים
נוכלים תמיד יהייו, כנ"ל טירונים שנופלים בפח.

bogii

New member
אפשר לעשות שורט?

אפשר לעשות שורט?
לא יומי ולא שבועי עד שימחקו את החברה כמו גיבור נדלן הרי הסיפורים בשמרל הזה ממלא את ארכיוני בית המשפט

וילסון1

New member
כן,אתה יכול לעשות שורט

אפשר לעשות שורט?
לא יומי ולא שבועי עד שימחקו את החברה כמו גיבור נדלן הרי הסיפורים בשמרל הזה ממלא את ארכיוני בית המשפט
כן,אתה יכול לעשות שורט
אני העמיד לרשותך 500000 מניות לשנה ואתה תפקיד אצל עו"ד ערבות כספית או ערבות בנקאית על 250000 שקל

sandbird4

New member
זה הכל? שאלה ברצינות - כמה דרוש

כן,אתה יכול לעשות שורט
אני העמיד לרשותך 500000 מניות לשנה ואתה תפקיד אצל עו"ד ערבות כספית או ערבות בנקאית על 250000 שקל
כדי לעשות שורט בארץ? ואיך עושים את זה? אם זה עניין של רק 250K אז מה הבעיה?

מכירה בחסר

כדי לעשות שורט בארץ? ואיך עושים את זה? אם זה עניין של רק 250K אז מה הבעיה?
מכירה בחסר
נושא המכירה בשורט בישראל איננו מוסדר ומאורגן כמו במדינות אחרות בחו"ל, ולכן יש שונות מאד גדולה בין הברוקרים השונים וכמעט בלתי אפשרי לצטט כאן חוקים קבועים. אבל ברוב המקרים ניתן לבצע שורט גם בסכומים הרבה יותר נמוכים מ 250K . הסכום שצריך להעמיד הוא כבטחונות, זה לא סכום שקונים איתו משהו (הרי במכירה נכנס כסף לחשבון, לא יוצא). גובה הבטחונות כאמור משתנה מאחד לשני, באופן מאד כללי וממוצע זה כ 50% משער המניה. יש גם ברוקרים שמוסיפים נהלים שונים עבור המכירה, כמו שחובה לסגור את הפוזיציה באותו יום (לא כולם), שניתן למכור רק במניות מסויימות, זכות לסגור בכל רגע שידרש בעתיד וכו'. קרא גם כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ForumFAQAnswer.asp?id=29&QID=17658

sandbird4

New member
תודה

מכירה בחסר
נושא המכירה בשורט בישראל איננו מוסדר ומאורגן כמו במדינות אחרות בחו"ל, ולכן יש שונות מאד גדולה בין הברוקרים השונים וכמעט בלתי אפשרי לצטט כאן חוקים קבועים. אבל ברוב המקרים ניתן לבצע שורט גם בסכומים הרבה יותר נמוכים מ 250K . הסכום שצריך להעמיד הוא כבטחונות, זה לא סכום שקונים איתו משהו (הרי במכירה נכנס כסף לחשבון, לא יוצא). גובה הבטחונות כאמור משתנה מאחד לשני, באופן מאד כללי וממוצע זה כ 50% משער המניה. יש גם ברוקרים שמוסיפים נהלים שונים עבור המכירה, כמו שחובה לסגור את הפוזיציה באותו יום (לא כולם), שניתן למכור רק במניות מסויימות, זכות לסגור בכל רגע שידרש בעתיד וכו'. קרא גם כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ForumFAQAnswer.asp?id=29&QID=17658
תודה

מצב
הנושא נעול.
למעלה