עבודת סטודנט.

khrui3

New member
עבודת סטודנט.

אני לירון, סטודנטית שנה רביעית למדמ"ח. אני מעוניינת להתחיל לעבוד במשרת סטודנט. הדבר המתקבש הוא לכתוב קורות חיים, אבל פרט להיותי סטודנטית, אין לי שום דבר רלוונטי לכתוב שם. לפני הלימודים, עבדתי מספר חודשים בעבודות פקידותיות - זה רלוונטי, או שרצוי להשמיט את זה? בצבא הייתי במודיעין, בתפקיד שלא קשור למחשבים. ובקיצור, איך אפשר לנפח קו"ח של סטודנטית בלי ניסיון בתחום? תודה

T i k t a k i t

New member
אל תנפחי אותם ../images/Emo13.gif

ממילא מומלץ שקו"ח בשלבים כאלה של הקריירה יהיה לכל היותר עמוד אחד... חשוב שתכתבי איזה קורסים למדת,איזה התמחויות/פרויקטים את עושה. לרוב ממליצים שתהינה כמה גרסאות קו"ח במידה ותרצי להדגיש דברים שונים עבור משרות שונות ,אבל במקרה של קו"ח סטודטנים זה אולי פחות קריטי שירות צבאי מקובל לציין -שנים ,השלמת שירות מלא וכו' ,גם אם הוא לא קשור לתחום עבודה מלפני הלימודים-אפשרי ,לא הכרחי. למעשה ,כיוון שהסינון הראשוני של קו"חים בחברות השמה וחברות גדולות מתבצע בצורה ממוחשבת(מה שנקרא "שיטת grep "), כדאי אפילו לעשות רשימה של ממש של כל התוכנות/שפות שאת מכירה ,משהו כמו : סביבות עבודה :חלונות/unix/ubuntu ..וכו' שפות תכנות :ruby,python ... תוכנות ויישומים -microsoft office,matlab וכו' וכו'

khrui3

New member
תודה על התשובה... ועוד שאלה.

כתבת שכדאי לציין אילו קורסים למדתי. אני מניחה שלא התכוונת לפרט את כל הקורסים שלקחתי (אני מצטרפת גיליון ציונים) אלא רק חלק מהם.יש לך כלל אצבע של אילו קורסים כדאי לציין?
תודה

אני כתבתי פרוייקטים גדולים

ציינתי בשורה-שתיים פרוייקטים גדולים (יחסית) שעשיתי במהלך התואר. בראיונות, אם את לא בעלת ניסיון, יבקשו ממך לספר קצת על קורסים/פרוייקטים מעניינים שעשית. לגבי הניסיון הקודם... תחשבי אם הוא בכל זאת רלוונטי (לדוגמא אם היית מוקדנית / אשת שירות לקוחות, כנראה שרכשת מה שנקרא "יחסים בין-אישיים"). לגבי הצבא - כנ"ל. סביר להניח שהוא לימד אותך להתמודד עם משימות, מצבי לחץ וכו'. ניסיון מקצועי - תכתבי איזה מערכות הפעלה את מכירה, ואילו שפות תכנות את יודעת. אפשר גם לחלק את השפות לכאלה שאת שולטת בהן, וכאלה שאת מכירה (פחות שולטת).

T i k t a k i t

New member
כמובן

אין הכוונה לרוב לקורסי החובה ,אלא לקורסים כגון שפות תכנות ,מערכות מבוזרות וכו' ,רשתות מחשבים וכאלה. למרות שאולי זה ידוע לכולם שבמדמ"ח עושים קורסים כאלה לפחות ברמת המבוא,לא יזיק לציין אותם. אם יש בתואר שלך מבנה של התמחויות/שרשראות התמחות ,כדאי לציין אותם במידה והם המתאימים למשרה אליה את מגישה מועמדות. חשוב לכתוב על פרויקטים או קורסי מעבדה-כל דבר שנראה קרוב לעבודה מעשית. אישית,אני אשמח לתגובות נוספות בעניין הקו"ח שלך -סה"כ אני רק כמה שנים בתחום הזה ועוד לא הגעתי לשלב של לראיין אנשים [מקסימום,יצא לי לראות את הר"צ שלי קורא המוני קו"חים...
]

khrui3

New member
מה דעתך

אלו קורסים שלקחתי שעלולים להיות רלוונטים (מעבר לקורסי חובה) שפות תכנות מבוא לרשתות מחשבים תכן ויישום מערכות מידע מערכות מסד נתונים הגנה במערכות מתוכנתות שיטות בהנדסת תוכנה מי מהם כדאי לי לציין, ותחת איזה קטגוריה? ושוב תודה על העזרה שלך

T i k t a k i t

New member
הייתי מציינת את כולם

זה לא קורסים בסיסיים ולדעתי רק שפוץת תכנות הוא חובה ..[אני מרשה לעצמי להסיק שאת לומדת בטכניון
,השמות נראים לי מוכרים להחריד -מצד שני לטכניון אין בעלות עליהם..
] הייתי מציינת אותם בקטגוריה של השכלה ,משהו כזה: שנת 2000-2003 ,לימודים לתואר ראשון במדמ"ח במכללת X,כעת בשנה שלישית. קורסים רלוונטיים:.....

בסיסי נתונים זה קורס טוב.

אם את יודעת קצת SQL זה נחמד מאוד. הרבה תוכנות משתמשות בבסיסי נתונים SQLים כיום.

khrui3

New member
מה לגבי קורסי חובה?

מערכות הפעלה, חישוביות וכיו"ב. צדקת בקשר לטכניון. במסלול שאני לומדת (כללי 4 שנתי) שפות תכנות הוא לא חובה.

T i k t a k i t

New member
מערכות הפעלה-אפשרי

אבל מצד שני את מכסה אותו על ידי פירוט מערכות ההפעלה שאת מכירה חישוביות -לא מכירה מקרוב [יודעת שזה המשך של לוגיקה ,ובמסלול שלי-הנ.מחשבים מתוך הנ.חשמל-שניהם לא היו חובה...
] ולכן קשה לי לחוות דעה.

Justin Angel

New member
איך אפשר לנפח קו"ח של סטודנט?

קו"ח של סטודנט זה קו"ח של סטודנט (קרי, שום ניסיון). בגדול צריך לבעבע כלפי מעלה את הדברים הכי רלוונטיים. דגש על רלוונטיים. טעות מאוד מאוד מאוד נפוצה שאני רואה בקו"ח של סטודנטים שאני קורה זה שהם מתפזרים לכל כיוון. הם כותבים לי שהם למדו Data mining, עם גרפיקה ממוחשבות ובצד גם מפתחים אלגוריתמים של קידוד. זה בולשיט לא רלוונטי. תתאימי את הקו"ח למשרות שאת שולחת. אם את שולחת לפיתוח תכתבי באמת שעשית קורסים רלוונטיים X, Y, Z ושבמהלך התואר פיתחת מערכות לדוגמה A, B, C. צריך ליצור כמה סטים כאלו. (אני בימים אלו כבר מתחיל לפנטז על לעדכן קו"ח וכבר הגעתי ללפחות שישה גרסאות שאני צריך להכין). תעלי עותק של הקו"ח (בקובץ DOC) ונראה איך אפשר לשפר.

T i k t a k i t

New member
כמובן,ההודעה על החלפת עבודה

נאמרה בבדיחות הדעת.מקווה שלא הובנתי אחרת.

נראה לי שזה מאוד מצומצם

לדעתי כל הקטע של "קורסים רלוונטים" - לא רלוונטי. כי אף אחד לא מבין כלום מהשמות של הקורסים. צריך לפרט. ואני אישית הייתי מעדיף לפרט פרוייקטים, או קורסים שהתנסית בהם בשפות תכנות. לדוגמא - מבוא לרשתות מחשבים, אז תכתבי שלמדת על פעולת רשתות, על מודל 7 השכבות, ועל פרוטוקול TCP (סתם דוגמא). אלגוריתמים ומערכות הפעלה, לדעתי לא צריך לרשום. כולם לומדים את זה. אלא אם באמת עשית שם משהו מעניין. כמו שאמרתי קודם - אפשר להוסיף לשירות הצבאי כמה פרטים.

למעלה