סקר שבועי- קצת באיחור

Fun Fair

New member
סקר שבועי- קצת באיחור ../images/Emo13.gif

בעקבות הפוסט שקראתי בבלוג הזה-
עם מי אתן הולכות/ים לשופינג: לבד? עם בן/בת הזוג, עם חבר/ה?
במילה ומתלווה אליכן/ם מישהי/ו- עד כמה אתן/ם מייחסות/ים חשיבות לדעתו בנוגע לפריט שאתן/ם מתכוונות/ים לקנות?
עד כמה דעת המוכר/ת משפיעה על הקניות שלכן/ם?
האם תרשו לעצמכן להעיר/לחוות דעה ללקוח/ה אחר/ת מיוזמתכן על פריט שהיא/הוא מודד/ת אשר מחמיא לה/ו מאוד/ לחילופין- נראה עליה/יו כה מזעזע עד כדי רצון עז לעטות על עצמיכן/ם משקפי שמש כהים כדי לטשטש את הזוועה?
במידה ומוכר/ת מנסה לשכנע אתכן/ם נמרצות ש "מאמי, זה נראה עלייך מאמם!, סוף! חייב/ת לקנות!" (או משהו בסגנון...
) בזמן שאתן/ם יודעות/ים שהפריט נראה זוועה- האם תגידו לא משהו בנושא או שתתעלמו בנימוס? שהוע טוב!

BabyJane

New member
עונה <:

עם מי אתן הולכות/ים לשופינג: לבד? עם בן/בת הזוג, עם חבר/ה? עם חברה או עם אימא.
במילה ומתלווה אליכן/ם מישהי/ו- עד כמה אתן/ם מייחסות/ים חשיבות לדעתו בנוגע לפריט שאתן/ם מתכוונות/ים לקנות? האמת לא במידה רבה. אם יש משהו שאני ממש אוהבת והוא יושב עליי טוב אני אקנה, אפילו אם החברה\אימא לא מאשרות.
עד כמה דעת המוכר/ת משפיעה על הקניות שלכן/ם? בכלל לא. לא מקשיבה להן, ולא אוהבת שהן פונות אליי בכלל... אני שונאת שהמוכרות מציקות בזמן שופינג.
האם תרשו לעצמכן להעיר/לחוות דעה ללקוח/ה אחר/ת מיוזמתכן על פריט שהיא/הוא מודד/ת אשר מחמיא לה/ו מאוד/ לחילופין- נראה עליה/יו כה מזעזע עד כדי רצון עז לעטות על עצמיכן/ם משקפי שמש כהים כדי לטשטש את הזוועה? חחח ישמצב. אני לא בעד לשכנע לקוחות לקנות משהו שלא מתאים עליהן כל עוד אני מרוויחה \:
במידה ומוכר/ת מנסה לשכנע אתכן/ם נמרצות ש "מאמי, זה נראה עלייך מאמם!, סוף! חייב/ת לקנות!" (או משהו בסגנון...) בזמן שאתן/ם יודעות/ים שהפריט נראה זוועה- האם תגידו לו משהו בנושא או שתתעלמו בנימוס? אני אתעלם בנימוס, אין לי כוח לשטויות שלהם...

Tali1912

New member
לומלום

העדיפות שלי לבד ולמה... לפעמים אני אוהבת לשרוץ בחנות ולבדוק לה בציציות, לא כל אחד מת על השטיקים האלה כשאני מזהה חוסר סבלנות אני מציעה שילכו החוצה לסיבוב ריענון בקניון, לפעמים אני רוצה להכנס לחנות הזאת וזה לא מעניין את הצד השני, לכן אני מעדיפה את הקניות שלי בזמן שלי ושאשרוץ בחנות כמה שבא לי, אבל לא מסרבת עם חבר/ה אמא שלי קרוב אחר מתלווה אליי.
שורה תחתונה, אני צריכה להרגיש טוב עם הקניה שלי בין אם זה בגד או פריט אחר,לא כל אחד יש לו ת'טעם שלי,אני אקשיב, אחשוב אולי יש משהו שחסר טעם בפריט, אולי באמת אני לא צריכה את זה, אבל הקניה/המילה האחרונה היא שלי.
כן ועוד איך, אין לי אלוהים בקטע הזה, ביחוד שהלקוחה לא מכירה אותי ואני באה בלי אינטרסים אם צריך אחמיא לה שהחולצה המשקפים,השרשרת מתאימים לה, או ההפך.
קודם כל אני לא מאמי של אף אחד, זה לא אמור לעשות עלי רושם, המאמי,נשמה, כפרה,התמונה הכי טובה זה מה שמשתקף מהמראה ואם זה בגד נוח ואם יש לי עם מה לשלב מהבגדים בארון שלי או מראש זה ישכב בארון, אם הפריט זוועה אני ישר אגיד איכססס מה הבאת לי? לרוב אני קונה במקומות קבועים כך שהמוכרות יודעות מה אני אוהבת ומזהות לפי הפרצופים שאני עושה שצריך להחזיר את זה חזרה למדף.
ו..............למה הפורום פועל על בסיס סקר שבועי ולא דיונים שוטפים?

childling

New member
שופינג :)

שופינג עם אמא בדרך כלל, כי היא תומכת בי כלכלית מהבחינה הזו
ואם לא אז לבד או עם בן הזוג. עם החברות אני בדרך כלל לא קונה, רק שותה קפה
אז כאמור, היות ואמא משלמת, דעתה מאוד נחשבת :) אבל ב-99 אחוז מהמקרים אנחנו מאוד מסונכרנות. ודעתו של בן הזוג חשובה גם היא, אני אוהבת להתלבש לטעמו וכמובן שזה הדדי- הוא קונה בגדים שאני אוהבת עליו.
דעת המוכרת? לא רלוונטי. בנאדם שהכסף משפיע על מערכת השיקולים שלו הוא לא אובייקטיבי במקרה הטוב, ושקרן במקרה הרע. אני סומכת על עצמי ועל העיניים שלי.
בדרך כלל, אם יש לי משהו טוב להגיד אז אני פשוט אומרת אותו ומוסיפה חיוך. אם זה נראה מזעזע אני שותקת, זה לא ענייני.
אם המוכרת מנסה לסבן אותי אני מעדיפה לחייך, להתעלם ו/או לומר שזה לא לטעמי, וזהו. אני לא אוהבת לשתף פעולה עם השטויות של המוכרות- לא מדובשן ולא מעוקצן...

sheffys1

New member
שופינג שופינג שופינג - זו המחלה שלי...

לשופינג אני מעדיפה ללכת לבד או עם חברה טובה. יוצא שאני הולכת עם הבעל, אבל בדר"כ רק כשהוא רוצה לקנות לו משהו או שכנוסעים להורים שלי ובהזדמנות כבר קופצים לאיזה קניון במרכז. באופן "מפתיע" לבעל אין כ"כ דעה על מה שאני לובשת (או יותר נכון - לא תמיד הוא אוהב מה שאני אוהבת), אז הוא לא ממש נחשה. אני אסמוך במאה אחוז על דעה של חברה, וכמעט אף פעם על דעת המוכר (מה לעשות - בסופו של דבר ככל שאני אקנה יותר, הוא ירוויח יותר...). אם מוכר ינסה לשכנע אותי לקנות משהו שאני יודעת שנראה זוועה אני לרוב אתעלם או אסרב בנימוס, אבל נרשם מקרה שבו מוכרת סירבה להרפות ממני אז זה נגמר בזה שהייתי מאוד לא חביבה אליה. למרות שאני נורא רוצה להעיר לאחרים, אני משתדלת להעיר רק לטובה, כי פעם הסתכלתי על מישהי עקום וכמעט חטפתי מכות - אז אני קצת מפחדת
וזהו. שבוע טוב

Fun Fair

New member
עונה לעצמי../images/Emo13.gif

עם מי אתן הולכות/ים לשופינג: לבד? עם בן/בת הזוג, עם חבר/ה? בד"כ משתדלת לבד. הזוגי שלי לא ממש חובב שופינג איתי (למרות שהוא די משתף פעולה כשצריך, הוא טוען שכשאני יוצאת לשופינג אני נהיית "מכונת לחימה" ממוקדת מטרה
)
במילה ומתלווה אליכן/ם מישהי/ו- עד כמה אתן/ם מייחסות/ים חשיבות לדעתו בנוגע לפריט שאתן/ם מתכוונות/ים לקנות? תלוי. הזוגי בד"כ מהימן (למרות שחולצה, למשל, מזעזעת ככל שתהיה אבל עם מחשוף מספיק גדול פשוט תוציא אותו מהריכוז..
). על אמא אני תמיד סומכת (גם אם היא קונה לי משהו מבלי שאהיה איתה). על חברות- תלוי איזה...
אבל בעיקר סומכת על עצמי.
עד כמה דעת המוכר/ת משפיעה על הקניות שלכן/ם? לא משפיעה, נקודה. (אם כי אני חייבת לסייג ולציין שרק פעם אחת נתקלתיבמוכרת שהיה לה טעם מעולה ואמרה את דעתה *האמיתית*, כולל "זה לא כ"כ מתאים לך...זה מדגיש מה שאמור להסתיר ומטשטש מה שאמור להדגיש" על הפריט הכי יקר שמדדתי... מאז, כשאני חוזרת אליה, אני באמת מקשיבה לה)
האם תרשו לעצמכן להעיר/לחוות דעה ללקוח/ה אחר/ת מיוזמתכן על פריט שהיא/הוא מודד/ת אשר מחמיא לה/ו מאוד/ לחילופין- נראה עליה/יו כה מזעזע עד כדי רצון עז לעטות על עצמיכן/ם משקפי שמש כהים כדי לטשטש את הזוועה? בקטנה...תלוי באיזו חנות ותלוי בסיטואציה... בחנות פקאצות- לא. בשום פנים ואופן לא. בחנויות מעצבים- כן. האוכלוסיה שם בד"כ שונה, חווית הקנייה היא קצת יותר אינטימית ונעימה ובד"כ יש לי בעיה מצפונית לתת למישהי לקנות פריט כ"כ יקר (בד"כ) שלא עושה לה טוב. אני אמנם לא אגיד לה "זה מכוער", אבל בהחלט אומר לה משהו כמו "שתדעי שהחולצה שמדדת מקודם הרבה יותר מדהימה עלייך" או משהו.
במידה ומוכר/ת מנסה לשכנע אתכן/ם נמרצות ש "מאמי, זה נראה עלייך מאמם!, סוף! חייב/ת לקנות!" (או משהו בסגנון...) בזמן שאתן/ם יודעות/ים שהפריט נראה זוועה- האם תגידו לא משהו בנושא או שתתעלמו בנימוס? לי אין אלוהים ואין מעצורים ולכן מעבר לזה שיש לי אלרגיה למוכרות שקוראות לי "מאמי", אין לי שום בעיה לומר לה ש"אם את לא רואה שבגיל 30 ובמידה 42 אני לא יכולה ללבוש כזה ג'ינס שהוא גם סקיני וגם נמוך ולא- לא מעניין אותי שהוא מתרחב, אני אשמח להמליץ לך על אופטומטריסט טוב".

foggy night

New member
עכשיו תורי

אולי זה יישמע מוזר, אבל בדרך כלל אני אוהבת ללכת לקניות לבד. זה לא שלא יוצא לי ללכת עם אנשים אחרים, אבל כשאני לבד יותר נוח לי לטייל כמה זמן שבא לי, להתעכב כמה שאני רוצה וכו'. אני גם יותר שקטה לקנות כשאני לבד. אם אני מתלבטת אז אולי אחזור עם מישהי שתעיף מבט או שאחשוב קצת עם עצמי. אני גם לא אוהבת שאחרים עושים לי את השיקולים הכלכליים שבקניה.
במילה ומתלווה אליכן/ם מישהי/ו- עד כמה אתן/ם מייחסות/ים חשיבות לדעתו בנוגע לפריט שאתן/ם מתכוונות/ים לקנות?
לפעמים אני מייחסת חשיבות ולפעמים לא. אם אני שלמה עם הקניה - אף אחד לא יזיז אותי מדעתי. אם אני מתלבטת אז יכולים להשפיע עלי.
לא משפיעה.
האם תרשו לעצמכן להעיר/לחוות דעה ללקוח/ה אחר/ת מיוזמתכן על פריט שהיא/הוא מודד/ת אשר מחמיא לה/ו מאוד/ לחילופין- נראה עליה/יו כה מזעזע עד כדי רצון עז לעטות על עצמיכן/ם משקפי שמש כהים כדי לטשטש את הזוועה?
אני לא מעירה מיוזמתי אבל אם יבקשו את דעתי אני אגיד את האמת.
במידה ומוכר/ת מנסה לשכנע אתכן/ם נמרצות ש "מאמי, זה נראה עלייך מאמם!, סוף! חייב/ת לקנות!" (או משהו בסגנון...) בזמן שאתן/ם יודעות/ים שהפריט נראה זוועה- האם תגידו לא משהו בנושא או שתתעלמו בנימוס?
אם היא מציקה - אני הולכת. זה לא משנה מה היא תגיד, גם אם היא תגיד שזה מהמם וזה באמת מהמם. לא יכולה כשנטפלים אלי. זה הורס לי את החוויה. היה כיף לענות!

lady mika

New member
../images/Emo192.gif

לבד בדרך כלל. כשבעלי (ידיד מאוד קרוב שלי שעבר לגרמניה) היה בארץ הוא היה הפרטנר שלי, היום יש לי חברה אחת שאני סומכת על דעתה אבל היא גרה במרכז אז נדיר שאנחנו במסעות שופינג.
מהשניים שציינתי - אני מאוד מאוד מושפעת.
בכלל לא! אני לא אקנה משהו כי 'המוכרת אמרה' אבל אני כן אמדוד משהו אם המוכרת תמליץ. לפעמים משהו נראה גרוע על המדף או המתלה וכשמודדים הוא מדהים, אז לפעמים שווה לנסות לפי המלצה.
אם משהו נראה טוב אני לרוב אומרת, אם זה לא קוטע שיחה של אחרים. אם משהו נראה גרוע לא אגיד מילה.
במידה ומוכר/ת מנסה לשכנע אתכן/ם נמרצות ש "מאמי, זה נראה עלייך מאמם!, סוף! חייב/ת לקנות!" (או משהו בסגנון...) בזמן שאתן/ם יודעות/ים שהפריט נראה זוועה- האם תגידו לא משהו בנושא או שתתעלמו בנימוס?
אני אתעלם בדרך כלל... אין לי סבלנות למוכרות נודניקיות אבל אני רגילה לזה.

ליקש

New member
תשובות לסקר

עם חברה חשיבות רבה לדעתה של החברה דעתה של המוכרת חשובה אם היא מקרינה אמינות לא אעיר ללקוחה אחרת אתעלם מהערת המוכרת בנימוס

גאוי7

New member
תשובה בענין מוכרת שמחמיאה בסתירה למצב

אם אני מזהה בעייה שנובעת מהפוליטיקה של החנות למשל מוכרת שמחמיאה לא במקום אני לא אקנה שם כבר כלום אפילו משהו טוב כי זה רק מתפתח לרעה, גם אם אני אענה לה זה כבר לא יעזור. ככה אני. אם נותנים חופש לנשמה אני קונה .

למעלה