ספר לטיול ארוך

ספר לטיול ארוך

בשבוע הבא אני יוצאת ל"שביל ישראל". הטיול יארך כחודש (אולי יותר |
|) אני חייבת לקחת איתי ספר, אבל לא יכולה להרשות לעצמי יותר מאחד, מכיוון שכל גרם מיותר יורגש היטב על כתפי הדלות... לכן, אני זקוקה להצעות של ספרים עם עומק ורצוי אף חיבור לטבע, שאפשר להנות מהם גם במס' קריאות רצופות. ואם יימצא ספר שכזה בכריכה דקה עם דפים דקים - בקיצור, קל משקל - אזי מה טוב! אשמח לעזרתכם! תודה רבה מראש

emily play

New member
קודם כל בהצלחה

ותהני. לא קצת חם מדי עדיין? בקשר להמלצות, כשאני מטיילת אני מעדיפה ספרים קלילים ומצחיקים יותר ולר "עמוקים", כאלה שאפשר לקרא טיפין טיפין לפני שנופלים מעייפות בערב. "שלושה בסירה אחת" ליווה אותי במשך קרוב לחודשיים של טרקים בהצלחה רבה. אין בו עומק במובן המקובל של המלה, אבל הוא מאוד מאוד משעשע, וחשוב מזה, הוא קטן וקל ובכריכה רכה. ובתור בונוס יש את סצנת הקמת האוהל בגשם שתגרום גם לחווית לינת השטח האומללה ביותר להראות כמו לילה במלון 5 כוכבים. ואגב, לא חייבים רק ספר אחד, את יודעת, אפשר להחליף באמצע.

אנחנו באותו ראש

שלושה בסירה אחת הוא ה-ספר המוצלח ביותר לכל טיול בשטח. וחוצמזה, כפי שגיא כבר אמר, אני לא אשאר במתח לקראת העמודים הבאים כי קראתי את הספר הזה כבר לפחות עשר פעמים

בני טד

New member
המלצה

השאלה היא האם את רוצה להתחבר לנופים ולהיסטוריה של המקום או שמא את מעדיפה להתנתק מהם קצת. אני מניח שאת רוצה להתחבר אליהם, כי אחרת כל ספר נחמד, עמוק וקל משקל יתאים. קשה לי לראות את עצמי קורא ספר במהלך או בהפסקות של טיול כי נופים באופן כללי מפריעים לי לקרוא, אבל אני יכול להמליץ לך על ספר או ספרים של מאיר שלו - "רומן רוסי" או "כימים אחדים" באזור הצפון ו"בביתו במדבר" באזור הדרום. כדאי לך לנסות להתחיל לפני כדי לראות אם את בכלל מתחברת לז'אנר ההתיישבותי הזה. תהני לך.

Guy K

New member
בדיוק מה שבאתי להציע ../images/Emo13.gif

אני חושב שמאיר שלו יתאים לך פיקס לטיול. ובעיקר - פונטנלה. זה ספר שהתייאשתי ממנו כשניסיתי לקרוא אותו בעבר כי אין בו עלילה של ממש והוא בעצם הולך קדימה ואחורה בתולדות משפחה אחת, אבל מאוחר יותר חזרתי אליו. הבנתי שאין לי עלילה לחפש בספר אלא כדאי פשוט לזרום איתו ולהתענג על השפה, והוא הפך להרבה יותר נעים. לדעתי בטיול, כשלא יהיה לך יותר מדי זמן לקרוא, ספר כזה יהיה מצוין. כך כל עמוד שתקראי יהיה מעניין ומוצלח, ולא תשארי במתח עד ההפסקה הבאה. זה מסוג הספרים שאת יכולה לפתוח עמוד בתחילת הספר או בסופו ולהנות מהם, בלי שום צורך בקריאה לפי סדר העמודים,כך שלדעתי זה יהיה מוצלח. טיול נעים

BloodyRose

New member
אמנם לא ארוך, אבל מתאים לטיולים

"יומנו של מכשף" של פאולו קואלו. אמנם קואלו הוא אינו מחביבי הפורום, אבל הספר הזה פשוט הקסים אותי. הוא מתאר בו מסע, טיול. הוא מתאר את העיירות בהן הוא עובר, את היערות, הסלעים, הצוקים, הנחלים, הכנסיות, האנשים. בעיני זה יכול להיות מאוד מעניין לצאת לטיול כשהספר הזה מלווה אותו...

r_yuvali

New member
have fun...

I did the "road" a few years ago (not all of it - only the north, until Hadera). It's a great experience. I suggest that you'll take a notebook to write notes about your trip. it's great to write down the feelings, sites during this trip. You see Israel from a different angel. I'd more than happy to hear about your experience, when you'll come back so please write Yuval

למעלה