ספרי לימוד

vered111

New member
ספרי לימוד

בשנה הבאה בשעה טובה ומוצלחת אנו עולים לכיתה א' רשימת "הספרים" כלומר חוברות היא כאורך הגלות בערך 15 חוברות שעל התלמידים לרשום בתוך החוברת שנה לאחר מכן יש לי עוד ילד העולה לכיתה א' ואני צריכה שוב לקנות את כל החוברות מחדש האם למישהו יש רעיון איך מתגברים על מכשול זה?

אין רעיון. הרי את רעיון קניית כל

החוברות הגו אלה שמרוויחים מזה. לאף אחד באמת אין רצון להקל על ההורים. כולם טובעים בחוברות מיותרות ולא רוצים להפחית רק כדי שהילדים יכתבו כמה שפחות. אחר כך מתפלאים שלילדים כתב מזעזע ושגיאות מחרידות.

זהבה נ

New member
vered111 שלום וברוכה הבאה לקהילה

החדשה שתעסוק בנושא זכויות הורים ותלמידם. מכירה מקרוב את הקושי שאת מעלה ויכולה לתת לך כמה עיצות מועילות: אם הרקע הנו כלכלי- עליך לשתף את מנהלת בית הספר בקושי האישי שלך להתארגן ולרכוש את החוברות אם המצב הכלכלי שלך אינו מאפשר זאת, אני בטוחה שבבית הספר יש פתרונות לקושי הזה והוא ערוך לתת סיוע בנושא. לנסות ולהשפיע על ועד ההורים הבית ספרי בכדי שזה יוכל לבקש מהנהלת בית הספר להשתמש בעבודה היומית יותר עם דפי עבודה ופחות עם חוברות מתכלות לאחר שנה(למרות שבמחשבה שניה אני חושבת שצילומם זה לא כלכלי ויעלה יותר), לסיכום, אני מקווה שנוכל לבדוק מה המדיניות בנושא חוברות או ספרים וכדו'..., עד כמה שאני יודעת תוכניות לימודים זה מאחריותו של משרד החינוך בשיתוף מנהל בית הספר, יש אגף לפיתוח תוכניות לימודים אשר בודק ומאשר את ספרי הלימוד, חוברות וכדו'. הנושא חשוב ובמיוחד במצב שבו כל שנה את צריכה לרכוש במאות שקלים שוב את אותו החומר. תודה.

JERBI

New member
גם ביתי עולה לא'

ובבדיקת יש כמה שממש מיותרות כמו :הכרת העשרת הראשונה. ואני שוקלת בכלל לא לרוכשה. מצד שני האם כדאי להכנס לעימות עם המורה על הגב של הילדה?

זהבה נ

New member
מדוע עימות עם המורה?

אני דבקה בהצעה הראשונה שלי. אם מצבך הכלכלי דחוק ואינך מסוגלת לעמוד בהוצאה הגדולה של עלויות ספרי וחוברות הלימוד, אני יודעת מנסיון ומאמינה שבבית הספר ערוכים למצבים כאלו ויש פתרונות. לעתים שווה רק לשאול את מנהל בית הספר בשיחה על הנושא ולהסביר את הקשיים להתארגנות לרכישת הציוד, אתם לא מתארים לעצמכם כמה שניתן להעזר.

vered111

New member
הבעיה איננה כלכלית אלא עקרונית

אני חושבת שזו חוצפה ממדרגה ראשונה לבקש 12 חוברות בחשבון מדפדוף בחוברת אפשר לראות כי 90% מהדף הינו ציורים התלמידים צריכים לרשום אולי 4-5 ספרות בדף אחד. אני חושבת כי כדי לפתח את הילד אין צורך בחוברות עם כל כך הרבה ציורים שמסימים חוברת אחת בתוך 2 ימים. מלבד זאת איך הילדים ידעו לרשום תשובה מלאה לאמן את כתב ידם ועוד אסטרטגיות נוספות שהכתיבה במחברת תורמת להם. באופן עקרוני אני חושבת שיש ללמד את הילדים לכבד את ספרי הלימוד ואסור אסור לרשום בתוכם אח"כ זה מגיע להשחתה בכיוונים אחרים לגמרי. אודה לתגובות

מגובה של מטר לתאר לך את העולם

רק תחילת שיר.... ציפיות?.........למול המציאות רציתי מגובה של מטר לתאר לך את העולם מגובה כזה, גם את המורה נראית לי כהר רם רציתי לספר לך שקנו לי ילקוט וגם קלמר שלקראת כתה א ' אהיה מאושר... נכון שהחופש עוד טרם נגמר... אך אני מתרגש מאוד כבר היום, מיום המחר... תמשיכו באתר... http://207.232.9.131/zchuyot/download/michtav.doc

למעלה