ספורט בהריון

תמי 2

New member
ספורט בהריון

שלום, אני בת 36, מתכננת הריון. עוסקת בספרט כבר מספר שנים - בעיקר ספינינג 2-3 פעמים בשבוע, אירובי ועיצוב 1-2 פעמים בשבוע (כל אימון נמשך כשעה - שעה וחצי). בהריון הראשון שלי הייתי בשמירה בשל צירים אולם בהריון השני לפני 3 שנים המשכתי לעסוק בספורט (הליכה + עיצוב). לפני 3 חודשים עברתי אבדן הריון בטרימסטר שני - סיבה לא ברורה, הפסקת דופק. לפני רופא הנשים שלי - בהריון הבא - מותר לי לעשות הכל רק לשמור דפקים מתחת ל-140. השאלה - האמנם? האם עדיף להמנע מספינינג (עם שעון דופק כמובן)? מאיזה שלב להוריד עצימויות?(כבר מרגע בדיקה חיובית?) היכן ניתן למצוא עוד מידע על התחום? תודה מראש על תגובה/הפנייה למידע תמי

תמי 2

New member
נ.ב - אני יודעת שאני כבר לא ילדה אבל לא מצאתי

מקום אחר לשאול - אז מקווה לעזרתך. תודה

פ"ג בהריון

כעקרון, פעילות גופנית בהריון מומלצת, אפשרית, ומקנה עושר של יתרונות בריאותיים לאם, לעובר ולילוד. כל עוד מבוצעת בצורה הגיונית ובהדרגה – אין סיבה לדאגה. בהמלצות מטעם הקולג' האמריקאי למיילדות ולגינקולוגיה מצוין כי ניתן להמשיך ולבצע את הפעילות גם בקרב ספורטאיות ברמה תחרותית. כל סימני אזהרה ה"רגילים" לסכנה מסוימת לעובר, כגון ירידה בתנועות, דימומים ועכו' - תופסים גם כאן. דופק 140 שימש בעבר כהמלצה כללית לסף עליון לנשים "רגילות", ואינו נדרש עוד. יסכון - בהיבט הפעילות, מצבחינתי אין מגבלה. אולם, עקב ההריונות ה"לא חלקים" שעברת בעבר - מומלץ מעקב צמוד יותר ע"י רופא נשים המתמחה בסבוכי הריון ולידה. בהצלחה!

למעלה