סלקל של אוונפלו

טיולון וכסא לרכב- צריכה עזרה

יש לי דודים יקרים שרוצים להביא לנו מתנה עוד מהברית לפני ארבעה חודשים. הם הציעו לאמא שלי לקנות לנו כסא בטיחות לרכב. והשאלה: איזה כסא לבקש?, איזה סכום נראה לכם הגיוני?מאיזה גיל אפשר להעביר את הללי לכסא? (הוא עוד שלושה ימים בן ארבעה חודשים הפצ'פוץ') ואמא שלי רוצה לקנות לנו טיולון. מאיזה גיל כדאי? אני צריכה טיולון עם גלגים גדולים וחזקים (בסגנון עגלת איוונפלו), עם סל, מצב שכיבה , שיהיה קל ויתקפל בקלות. על מה אתן ממליצות? אני ממש מוטרדת. זה מצחיק, איך לפעמים שרוצים לתת לך מתנה זה הופך להיות כזה כאב ראש...

ההמלצות שלנו ../images/Emo140.gif

לגבי כסא לרכב, אנחנו קנינו אוונפלו מדליון XL ואנחנו מאד מרוצים, יעל עברה לכסא בגיל 7 חודשים אבל היום אני מצטערת שלא העברתי אותה קודם, היא תינוקת גדולה ויותר נוח לה בכסא. יש היום גם אוונפלו טריומף בארץ שאני יודעת שהוא אפילו יותר טוב. אם תעשי חיפוש קצר באפשרות של "חיפוש מתקדם" בפורום, אני בטוחה שתמצאי המון תשובות, תגובות ושאלות על כסאות בטיחות. אני באופן אישי זוכרת כמה הודעות מאד מפורטות של ענתש לגבי כסאות בטיחות. לעניין טיולון- אני באופן אישי לא משתמשת בטיולון- יש לנו עגלה משולבת שהפכה לטיולון עם הגיע הקיץ. המלצות שהיו כאן בפורום היו גרקו סיטי ספורט ועוד כמה שמות שאני פשוט לא זוכרת... בכל מקרה תתחדשו ותהנו

תודה על ההמלצות אבל

הבנתי שהמדליון מאד יקר. זה נראה לך סביר לבקש מתנה בסדר גודל כזה? שוב תודה

ענתש

New member
המדליון סביב 750 ש"ח. הטריומף

סביב 900 ש"ח. תלוי מי מביא את המתנה... בעבודה שבה עבדתי אספו כסף מכולם וקנו לי מתנה ב-1200 ש"ח (טרמפולינה ומנשא גב רציני לטיולים) וזה ממש לא יצא הרבה לכל אחד. אז אם מתאגדים - אפשר. להורים/ סבים/סבתות זה גם לא נורא יקר אני חושבת... אבל לדודים, לא יודעת... בכל מקרה אני אישית לא הייתי "מתפשרת" על כסא פחות טוב בעיני רק כי לא נעים לי לבקש מתנה יקרה. אז שיביאו משהו אחר... מה סדר הגודל שנעים לבקש ?

ענתש, הכוהנת של כסאות הבטיחות...

אני יודעת שאת צודקת אבל זה נראה לי קצת יקר לדודים. זה יהיה יפה אם הם יקנו משהו נגיד בערך ב500 שקלים ואנחנו נוסיף כסף ונחליף אותו במדליון? שתי שאלות כי את מבינה: אין כסא טוב ופחות יקר לעניות דעתך? יש לי חברה שהיה חשוב לה שהסגירה של הרצועות לא תהיה מתחת למפשעה אל בין הרגליים. כך זה פחות מפריע לילד ויותר נוח לו. מה דעתך? לי זה נשמע הגיוני למדי, יש סיבה לא לחשוב כך? תודה תודה תודה ולילה טוב

ענתש

New member
אז ככה...

זה רעיון טוב לבקש מהם זיכוי לחנות בה תרצו לקנות את הכסא. 500 ש"ח הנחהלכסא בטיחות זה המון כסף ! לגבי כסא טוב וזול - אני מדישה שאני מביעה את דעתי האישית (הנשענת מאד על טעמי האישי ועל כמה כסף שיכולתי להרשות לעצמי להוצי כמובן) - לדעתי אין כזה. תראי, כל כסא שעומד בתקן הוא בטיחותי! השאלה מה זה "טוב" לדעתך ? בעיני "טוב" זה אומר גם נוח לתינוק (מרופד), גם מתכוונן, גם יהיה טוב לשימוש עם תינוק ממש קטן (בילד הבא), וגם מרשים... כן, מרשים זה חשוב בעיני. בלי להזכיר שמות הלכתי לחנות לראות כסא שהמליצו עליו פה ועולה סביב 300 ש"ח. מה אני אגיד לך ? מרימים אותו בידיים ומרגישים שהוא עשוי מפלסטיק דק וחסר משקל. אני בטוחה שהוא עומד בתקן, אבל זה פחות "מרשים" אותי (הכוונה מהבחינה הבטיחותית) מהאוונפלו ששוקל 15 קילו ועשוי מפלסטיק מאסיבי, כבד ועבה מאד. אבל כמובן זו רק דעתי שלי... וזה עניין של טעם. לכו לחנות, נסו ותראו מהוצא חן בעיניכם. בסופו של דבר כל אתרי האינטרנט שעוסקים בכסאות בטיחות מדגישים שוב ושוב שהכסא הטוב ביותר הוא הכסא המתאים לאוטו ומתאים לילד. לגבי הסגירה של הרצועות (פה זה לא עניין של דיעה אישית אלא של עובדות) - החברה שלך טועה ובענק. הסגירה הבטיחותית ביותר היא סגירה של 5 נקודות - דהיינו לרצועה יש עיגון ב-5 נקודות בכסא: שתי נקודות מעל הכתפיים (אם נוסעים נגד כיוון הנסיעה - מתחת לגובה הכתפיים כמובן), שתי נקודות בכל צד של הרגליים (מימין ומשמאל לירכיים) ונקודה חמישית בין הרגליים. לא ברור לי איזו סגירה היא מצאה ששונה מזה... סגירה שלפגוש קצת יותר "נוחה" להורה מבחינת הסגירה עצמה אבל פחות בטיחותית לילד. אולי היא התכוונה למיקום של הסוגר עצמו (מעל המפשעה או בין הרגליים) אז היא שוב טועה וכנראה מתכוונת ל"סגירת 3 נקודות" בה יש רק 3 נקודות של עיגון - שתיים מעל הכתפיים והשלישית בין הרגליים כך הסוגר נמצא בין הרגליים ולא על המפשעה. שוב, זו סגירה פחות בטיחותית ומיושנת. תחשבי בהגיון רגע על חלוקת המשקל של ה"מכה" במקרה של תאונה ותביני בעצמך את ההגיון של הסוגר הנמצא במרכז הגוף... ראיתי גם ששאלת קודם לגבי "מתי מעבירים לכסא בטיחות" והתשובה היא - אם את קונה כסא הנחגר בשני הכיוונים של הנסיעה אז מתי שבא לך. אניאישית את הילד הבא (כשיהיה) מתכוונת להושיב בטריומף מגיל 0. זה יותר בטיחותי מהסלקל וזה רחב, מרופד ונוח. אם את קונה כסא הנחגר רק עם כיוון הנסיעה אז רק מגיל שנה וגם משקל 9 ק"ג לפחות (וב"לפחות" אני מתכוונת שההמלצה היא לנסוע נגד כיוון הנסיעה כמה שיותר.. יותר בטיחותי). מקווה שעזרתי.

תודה על התשובה המפורטת

חברה שלי התכוונה למיקום של הסוגר. כשזה מתחת למפשעה זה יכול קצת להציק, לא עדיף שזה יהיה כמה סנטימטרים קדימה? תודה על התשובה, למדתי הרבה.

איריS

New member
שתי תשובות:

כסא בטיחות לרכב בזמנו קנינו לאלמוג את האיוונפלו מדליון עם הפגוש, סביבות ה-700 ש"ח. שבוע שעבר קנינו את האיוונפלו טריומף לירדן במחיר של 799 ש"ח בלבד במיכרז של נטאקשן, ירדן בן 5 חוד' ושבוע הבא יעבור כבר לכסא שלו. בקשר לטיולון, אנחנו קנינו את הטיולון של פג דגם פליקו-מאוד מומלץ, חוץ מהמחיר 750 ש"ח. אני יודעת ששירלי קנתה לליאל טיולון במחיר מאוד סביר, ועשתה סקר מאוד מקיף, אז היא תוכל לתת לך תשובה יותר מהימנה בקשר לזה. שיהיה בהצלחה.

איריS

New member
אם את עדיין מעוניינת בטריומף

אני חושבת שעדיין לא סגרו את המכירה

איריס, תודה רבה ותתחדשו!!!

באמת מחיר מעולה. לגבי הטיולון- ראיתי שבעגלות פג הגלגלים קצת קטנים. אני צריכה משהו עם עבירות טובה למדרכות המצ'קמקות כאן. את עדיין ממליצה על הפג?

איריS

New member
כן, בטח שאני ממליצה,

אפרת זה טיולון מעולה, ואמין. הגלגלים באמת די קטנים יחסית לכל ה4*4 החדשים, לכן היתי ממליצה לך לשאול את הדודה שירלי, היא אשפית בכל מה שקשור לטיולונים. בהצלחה

אשפית יעני מאש"ף ? ../images/Emo6.gif

לא צריך להסחף........
לליאל יש את הטיולון של EASY BABY . הוא בסדר גמור. באתר של בייבי שופ אפשר למצוא את כל הפרטים עליו. אני פשוט ממהרת אז
שאין לי זמן לענות כרגע ... כדאי לך להסתכל באתר ובתמונה הזו של ליאל ....נוח לו , לא ?
. שיהיה

שכחתי לעדכן לגבי המחיר...

אני קניתי ב-350 ש"ח. באתר בייבי שופ תוכלי לקנות (אם עדיין יש מבצע) ב- 250 ש"ח. בריכת הפעילויות גם היא מתנה נחמדה אבל מוגבלת בזמן....זה +- מרגע שהילד עומד על 4 ועד שהוא מתחיל לזחול....אח"כ ה"בריכה" מגבילה את תנועותיו בגלל שטחה המצומצם (לעומת הרצפה חסרת הגבולות
). תיהני לך.

שירלי, תודה

נראה שנוח לליאל בו.(וואו!, הוא ממש כבר גדול הליאלון...) נראה לי שאתחיל לכתת את רגלי בין החנויות ולהתחיל להשוות. גם אני לא אוהבת להגביל בשטח את הילד, הבריכה נראית מדליקה, הוא יכול לראות את ההורים כשהוא שם?

איריס, קיבלת כבר את הכיסא?

גם אני זכיתי בו במכירה הזו (אני עפרה). מקווה לקבל אותו בימים הקרובים. מקווה גם שלא נתאכזב ממנו

איריS

New member
היי עפרה../images/Emo9.gif

איזה קטע, לפני 2 דקות קיבלתי את הכסא, אני מחיפה, אז אני מאמינה שתקבלי אותו גם היום. בכל אופן, לא נראה לי שיש ממה להתאכזב. תהנו ממנו.

הי! גם אני קיבלתי אותו בסוף היום

עושה רושם פיגוז של כיסא. עכשיו רק נשאר לשים אותו באוטו (מחר, היום אין לי כבר כח) ולקוות שהוא יהיה נוח. באיזה צבע קיבלת? שלי מעין אפור כהה, אני קצת מפחדת שזה יהיה חם מדי כשהרכב יושב הרבה זמן בשמש, לא?

kat the bat

New member
לכל מי שקנתה טריומף

קנינו לפני שבועיים - התקנו, וזה אחלה כסא! ארבל יושבת כמו מלכה ומשקיפה על הכל (אחרי שבמשך כמעט שנה היא ראתה רק את הכיסוי מושב האפרורי...) - אומנם עדיין נגד כיוון התנועה, אבל לפחות רואה קצת נוף. הערה: חוברת ההוראות המקורית של הכיסא תקועה בתוך החלק הפנימי של הכיסא (מתחת לריפוד הנשלף) - פרט טכני שהמוכרים בחנות לא היו מודעים לו, ופשוט אמרו שאין חוברת הוראות. ירוקה לגמרי - יש כיסוי כסוף מיוחד לכסאות לרכב, שנטען שמוריד את רמת החום ב-30 אחוז (אנחנו קנינו בשילב, אבל יש גם בסופרפארם עם אישזהו מבצע של אוונט) - אנחנו מכסים את הכיסא כל יום, והוא נשאר בטמפרטורה נורמלית למדי.

מאז

New member
סלקל של אוונפלו

האביר בחו"ל, ואנחנו רוצים לקנות לאחיינית החדשה שלי סלקל אוונפלו (זה מה שאחי ביקש). אתמול דיברתי עם בעלי, שראה שם סלקל של אוונפלו ששוקל כמעט 5 קילו. זה המשקל ההגיוני או שהוא לא מסתכל על הדבר הנכון? יש כמה דגמים שחלק טובים וחלק לא?

למעלה