סיפור מהחיים 1

Mוניk

New member
סיפור מהחיים 1

זה קרה לפני 17 שנה והיום אני מספרת. התוכנית של דודו טופז נתנה לי השראה (למי שראה את התוכניות איך דודו משלים בין חברים ומשפחה) לכל אחד יש רק חבר/ה נפש אחת/ד לי יש אחת כזו גדלנו ייחד שיחקנו ייחד למדנו ייחד מהגנון ועד היום. חברתי הטובה הטיחה בפני שבעלה מביט בי בעיניים עורגות. ובקשה ממני שלא אדבר עם בעלה יותר בטענה שהוא תמיד בכל וויכוח ביניהם משחיל את שמי ותמיד לטובה, כל דבר הוא אומר קחי דוגמא ממוניק לדעתי זו אשת חייל לא עושה עיניין מכל סיפור, ואת תמיד מדופרסת ועושה מזבוב פיל ותמיד מחמיא לי באומרו איזה כייף לבעלך איזה אשה יש לו והכל בפני חברתי, ואני באותו רגע רוצה להעלם, אני יודעת שזה פוגע בא אבל מה אני אשמה. אם בעלה כזה דפוק והוא אכן דפוק לדעתי. בקיצור יום אחד היא באה אלי הבייתה ככה אחרי העבודה אני שמחתי קיבלתי אותה יפה. הייתי בהריון מתקדם הכנתי קפה והבאתי עוגה טובה זה היה ביום הולדתי. היא קמה לקחה את הקפה ואתה העוגה וזרקה לי בכיור בעצבים, לא הבנתי מה עובר עלייה ושאלתי לפשר ההתנהגות הוולגרית. והיא ענתה לי זהו עכשיו אני יודעת ובטוחה יש לך רומן עם בעלי. ירקה לי בפנים ויצאה. אני נישארתי בהלם. ואז זה בא לי בכיתי בלי סוף היתי ממש בדכאון. כי הרי אני יודעת שאין לי כלום עם בעלה אני מדברת איתו רק בגלל שהוא שותף של בעלי וגם הם חברים טובים טוב מה עכשיו מה אני מספרת לבעלי אני הרי שקופה ולא יכולה להסתיר את מה שעובר עלי. עבר עלי שבוע נוראי רק בכתי ולא אכלתי הייתי כל-כך פגוע וחשבתי איך אני יכולה להוכיח לה שהיא אכן טועה. בקיצור סיפרתי לבעלי הכל הוא כמובן מאוד כעס לא עלי כן, אלא על חברתי ובעלה. ואמר לי עכשיו אני הולך אלייהם הבייתה ואת תראי היא והוא יבואו והתנצלו וגם אמר לי אני חייב לשתף אותך במשהוא. אני עומד לפרק את השותפות שלי עם יהודה בעלה של חברתי ואני לא הבנתי, למה מה זה קשור לעבודה על תערבב פרנסה עם האשמות החולניות של חברתי. הוא אמר לי תשמעי אני הייתי עושה זאת כבר מחר, גם אם חברתך לא הייתה אומרת לך כלום. ואמר לי יהודה בתוך הסמים הקשים הוא עמוק בזה וכנראה שחברתך לא יודעת כלום, אבל אני יודע המון ואני הולך אליו ללבן את הדברים. וכך היה אחרי יום היא באה אלי ייחד איתו והתנצלה סיפרה לי שכל יום בעלה מגיע מאוחר הבייתה ואומר לה הייתי עם השותף שלי ויישבנו על חשבונות ועבודות ניכנסות ואשתו ממש מארחת ניפלא ובאמת אני לא יודע איך הזמן טס לי, וככה במשך כמה חודשים אני הייתי התירוץ שלו ומכך היא הסיקה שייש לי רומן עם בעלה היא התנצלה ואמרה שהיא כועסת על עצמה איך לא הבחינה שבעלה מכור לסמים קשים. ובעלי כמובן אמר לה הכל וסיפר שיהודה בכלל לא מגיע אלינו הבייתה כבר חודשים. ורק בעלי רצה להסתיר ממנה וקיווה שזה יחלוף לו ניסה לעזור לו אבל כלום לא עזר. ההוא רק שקע יותר ויותר. טוב אותי זה לא סיפק אני נישארתי פגוע ולא יכולתי לסלוח, בעיקר על זה שהיא רואה אותי עם בטן לפני לידה איך היא יכלה לפגוע בי כך טוב אחרי כמה חודשים, אני כבר ילדתי היה לי תינוק בן 3 חודשים היא מתקשרת אלי ובוכה ואומרת לי תשמעי אחותי מאוד חולה גילו אצל סרטן מסוג "מילונומה" שזה סרטן קשה וקטלני. ואמרה לי הרופאים הציעו לנו להטיס אותה לבוסטון שם יש מומחים לסוג הסרטן הזה, ואני חייבים תרומות רק את יכולה להזיז עיניינים. אחותה הייתה בגיל 32 ורק חודש אחרי לידה המשך בעמוד הבא

Mוניk

New member
סיפור מהחיים 2

טוב אני הייתי בשוק וחשבתי או-קיי עכשיו היא זקוקה לי וזה דבר שהייתי עושה בכל מקרה גם היא לא הייתה מתנצלת לקחתי את הגוזל שלי לאמא כמובן סיפרתי לה את הסיפור וייאלה לעבודה. בקשתי כל מיני אישורים רפואיים ודיאגנוזות של מומחים פניתי לבנק פתחתי חשבון "עמותה" מלכ"ר ניגשתי לבית דפוס ושם הדפיסו לי פנקסי קבלות לתרומה זה לקח לי שלושה ימים. בקושי הייתי בבית באתי רק להניק תתינוק ויצאתי ארגנתי קבוצה של אנשים שהיו מוכנים לעבור מדלת לדלת להתרים וכמובן גם אני עברתי מדלת לדלת אחרי שבוע ימים היה בחשבון העמותה 250,000 ש"ח זה היה מבצע קשה התרמתי גם גופים גדולים ניגשתי למפעלים יישר להנהלה וכח אדם, התרמתי גם עובדים במפעלים טוב אחותה הוטסה לחו"ל עברה טיפולים קשים שהתה שם חודש ימים וחזרה ארצה אבל המחלה לא הרפתה ממנה והיא נפטרה אחרי שלושה חודשים של ייסורים קשים. ואז כמובן אני והיא שוב חברות טובות. תמכתי בה בשעות הכי קשות אחרי זמן מה שוב היינו חברות נפש היא הייתה לבד בלי בעלה בעלה היה בשפל. ואני והיא יצאנו המון לנופשים רק אני והיא עם הילדים כמובן, ואחרי תקופה ככה שהבן שלי קצת גדל נסענו רק אני והיא לחופשים כייפיים באילת בעיקר ועשינו חיים משוגעים- עד היום אני חברות טובות ולא הזכרנו יותר את מה שקרה אז איך שהיא פגעה בי אבל לפני שבוע היא בא אלי בבוקר ודיברנו על זה אחרי 16 שנה והיא בכתה ואמרה לי שעד היום זה מציק לה איך שהיא פגעה בי - רק בגלל שהייתה מתוסכלת מבעלה ואיך יכלה לעזוב אותי כך ואני ממש לפני לידה ושהיא לא סולחת לעצמה- אבל אני חיבקתי אותה ואמרתי אני סלחתי כבר בחודש הראשון. אמרה לי תשמעי זה בא לי בהשראה של דודו טופז אז פגיעה מחברה טובה לעיתים יותר קשה מפגיע של בן משפחה אבל חייבים לסלוח ואני סולחת אז למי מכם שנפגע מחבר/ה טוב/ה
זה הזמן לסלוח
מוניק מביטה קדימה

Mוניk

New member
למי מכם שייש סיפור דומה קדימה שיספר

זה הזמן מוניק

טאKילה

New member
מוניק..}{

האמת אחרי כזה מקרה אולי היתי סולחת,אבל לא שוכחת. אחת כזו לא יכולה להיות חברה שלי,כאילו כלום לא קרה. חברה שעשתה איתי טעות ופגעה בי,לעולם לא תקבל אצלי את המקום שהיא ישבה בו פעם,לא שומרת טינה חלילה,אני טיפוס מאוד סלחן,אבל עם גבול כשכואב לי כואב,אני לא יכולה להתנהג כאילו לא קרה כלום. מבחינתי זו תהיה צביעות לחדש קשר צפוף עם חברה שפגעה בי. היה לי סיפור דומה,הינו חברות בדם ובנפש,אהבתי אותה בצורה מדהימה,ביום שהיא פגעה בי זהו,אומנם השלמנו אחרי שבועיים בערך, אבל אצלי היא לעולם לא תקבל את המקום ההוא שהיה לה. הלאוותי לה 1.000 $ הם שכבו אצלה חודשים,לא ביקשתי לא ציוץ מיצידי, והגיע מועד החתונה שלי,ניגשתי אליה וביקשתי לארגן לי את הכסף שלי, (ידעתי שיש לה את הסכום)אולי מנוחיות רצתה שאשכח,ואז היא התפרצה ואמרה רק ה1.000 $ האילה בראש שלך? הסברתי שכן הם נחוצים לי מאוד, וזה כסף שלי. היא הלכה רוטנת,חזרה ערב לפני החתונה שלי,בדיוק חזרתי מהמיקווה, היו אצלי בבית אורחים והילולה כזו לכלה,היא קראה לי לפתח הבית, יצאתי מחוייכת לקראתה,שאלתי למה היא לא היתה איתי במיקוה? ואז היא זרקה לי בפנים את ההזמנה לחתונה ואת השטרות שהתפזרו בחשכה, ואמרה משפט שלעולם לא אשכח, "אני מאחלת לך להשתמש עם הכסף הזה רק לתרופות" השלמנו בגלל התערבות במשפחה,אבל לעולם היא לא תקבל אצלי את מה שהיה לה. זו בחורה שסבלה מאנורקסיה,ליוותי אותה ברגעים הכי הכי קשים כשהיא היתה רגל ושלושת רבעי בקבר,הוצאתי עליה ים כספים רק שתצא מעולם הרעב של המחלה, היתי לה הכתף,היתי לה המון הרבה מעבר,האמת אני נזכרת וזה עושה לי התכווצות בלב. חלפו מאז 20 שנים כמעט,הקשר שלנו הוא אה ודה רק כשנפגשות בארוע משפחתי, אין ולא יהיה קשר אחר איתה לעולם לא.

Mוניk

New member
טאקי אולי אני יותר רגישה? ../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif

תראי טאקי המקרה של חברתי קצת שונה פה היא נגררה לסיטואציה קשה מצד בעלה שהוליך אותה לכיוון לא רצוי. הוא ברח לסמים ונעלם לחושות ולמאורות שרק המיץ של הזבל שוכן בהם. ותרץ זאת כאילו הוא מבקר בבתינו, וכאשר הייתה כועסת עליו היה מביא לה אותי כדוגמא "קלאסית" ולשמוע זאת במשך כמה חודשים זה כמו שטיפות מח, היא לא חשה בכך שבעלה פשוט שקוע בסמים. (סיפורים של נרקומנים - ות´אמת גמני אז לא הבנתי מה זה נרקומן) את בעלה היא עזבה ברגע שהבינה שהוא אכן משתמש בסמים הם ניפרדו ואת שתי בנותיה היא גידלה לבד לא יכולתי לפגוע בה עוד- אני אמנם ניפגעתי עד עמקי נשמתי אבל... (היא באמת לא הייתה אשמה) ועובדה שזה רבץ לה עד היום בלב. ותאמיני לי היא החברה הכי נאמנה שלי והפכה להיות יותר נאמנה אחרי שפגע בי. מאז היא נותת מעצמה המון למעני ואני למענה זה הדדי. ואגב היא ובעלה חזרו לחיות יחד לפני 5 שנים והביאו לעולם עוד שתי בנות וזה אחרי גיל ארבעים (בעלה נקי מסמים כבר 9 שנים) (בשביל בעלי הוא לא קיים - בעלי לא סלח לו) אבל את חברתי הוא מעריך מאוד. עברנו עוד המון חוויות ייחד גם בטוב וגם ברע היא איתי באש ובמים - זו כנראה חברות נפש אמיתית מוניק

טאKילה

New member
../images/Emo4.gifאני מאוד רגישה...זה אופיני לטלה.

וכמו שאני זוכרת נולדנו באותו יום תאומתי, רגישות וטלאים זה חיבור אדיר.. סלחתי לה אחרי שבועים בערך,כמו שאמרתי. אבל היא לעולם לא תקבל את המקום ההוא שהיה לה אצלי. חוצמיזה אדם המרגיש בטוח בצידקתו כשהוא טועה,לא ראוי. היא מכשפה לא קטנה,היא הפגינה את זה בהרבה מצבים אחרים, עם עוד חברים,היא אספה יותר שונאים מאוהבים. אני לא זוכרת ברוגז אם אף חבר או חברה,גם כשהלכתי לדרכי תמיד השארתי אחרי מקום שתמיד ניתן לחזור אליו בראש מורם.

Mוניk

New member
טלה סלי מעע ואני טלה סליק טאקי}{

נחון מאמי טלה זה מזלות האש אצלנו הרגש אופפ לפעמים עולה על גדותיו וזה.... נכון היא מכשפה ראיתי במשפט שכתבת שהיא "איחלה" לך להשתמש בכסף הזה לתרופות ועוד בליל כלולותייך יוווו אכן זה רוע אמיתי לומר כזה דבר. טאקי
מוניק

חברות

אני חושבת שאם ישנה חברות כוז של שנים, חייבים להיות בה ויתורים וסליחות. זו מערכת יחסים ואין כזה דבר מושלם. בקשר לנתינה אני כמוך, כשמישהו יבקש את עזרתי אני תמיד יעזור בלי שום קשר. קרה והאדם אינו קרוב כל כך ועשה משהו שיפגע בי אז הוא כבר לא לידי - סה טו! כשאוהבים חברים ישנה הדדיות ואם לא אז משוחחים על זה.

tairon

New member
זה הזמן לסלוח לוותר לשכוח..

מילות הכותרת הן מתוך שיר של יואב יצחק... חברות שידעה עליות ומורדות ובכל זאת הצליחה לשרוד תודות ללב שידע לסלוח... לוותר.. ולשכוח... מופלא..

אוגי פה

New member
מוניקי אני מוריד בפניך את הכובע

אך בכל הדרכים מעולם לא אבדה לי דרכנו וגם אם לפעמים סערו מסביב הרוחות ואהבתי אותך והיה לנו טוב, טוב עד גדותינו והיה לנו רע ואהבתי אותך לא פחות........... יהודה פוליקר מתוך:דברים שרציתי לומר

יונית38

New member
מוניק, הסיפור מקסים - את יודעת ש...

כתבתי סיפור דומה מאוד מאוד בעקבות מה שכתבת כאן, ואני לא יודעת למה לא כתבתי בשרשור ועוד לאור מה שכתבת, מי שיש לו סיפור דומה.............. כל הכבוד לך אני בעד סיפורים כאלה.

sunset*

New member
האם את/ה סיבה, עונָה או לכל-החיים?

האם את/ה סיבה, עונָה או לכל-החיים? אנשים מופיעים בחיינו בשל סיבה מסוימת, לעונה מסוימת או לכל החיים. כשאנו מגלים לשם מה כל אחד הופיע בחיינו, נוכל לדעת מה לעשות עבור כל אחד מהם. כאשר אדם מסוים מופיע בחיינו בגלל סיבה מסוימת, בדרך כלל זה נועד למלא איזשהו צורך שהבענו. האדם הזה הגיע כדי לעזור לנו לעבור קושי מסוים, להדריך אותנו ולתמוך בנו, לסייע פיזית, רגשית או רוחנית. הוא עשוי להיראות לנו כמתת-אל, והוא באמת כזה. האנשים האלה, מופיעים בדיוק בשל הסיבה לשמה אנו זקוקים להם. ואז, בלי שנעשה כל דבר רע, או בזמן לא נוח, האדם הזה יגיד או יעשה דבר-מה שיביא את הקשר לקיצו. לעתים האדם הזה יעזוב או אפילו חלילה ייפרד מן העולם. לעתים הוא ינהג בדרך שתאלץ אותנו לנקוט עמדה ולהיפרד ממנו. מה שאנו חייבים להבין הוא שהצורך שלנו התמלא, תשוקתנו סופקה ומשימתם הושלמה. הבקשה ששלחנו נענתה, ועתה הזמן להמשיך הלאה. כשאנשים מופיעים לחיינו ל עונָה , זה מכיוון שהגיע תורנו לחלוק, לצמוח, ללמוד. הם מביאים לחיינו חוויות, שלווה או מביאים לנו שמחה וצחוק. הם עשויים ללמד אותנו משהו שמעולם לא עשינו. בדרך כלל ממלאים אותנו בחדווה ובשמחה בכמות שלא תיאמן. האמינו בכך ! זה אמיתי ! אבל זכרו -- רק לעונה אחת. קשר הנמשך כל החיים , מלמד אותנו שיעורים לכל החיים; דברים שאנו חייבים להיבנות עליהם על מנת ליצור יסוד רגשי מוצק. תפקידנו הוא לקבל את השיעור, לאהוב את האדם הזה, ולהשתמש במה שלמדנו בכל קשר ובכל תחום בחיינו. כבר נאמר שהאהבה היא עיוורת אבל חברות רואה מעבר לכל החושים.

למעלה