סיטואציות רחוב. שוב.

בודוקאן

New member
רייב שמעון, רק בריאות ../images/Emo13.gif

כפי שאמרת, ואני מסכימה, וניצן הבהיר בשנינותו, אין שום דרך להיות מוכן. גם "זאנשין" זה טוב, כפי שגם אתה מסכים, רק "להיות מוכן למות" (ותרשה לי להבין את זה כפשוטו...). "להיות מוכן למות", זו גישה מאוד מציאותית. אבל, במחילה, אני מכירה גישות יותר נעימות חהעביר את החיים. יש לי מספיק למה לדאוג, לחיוב, אין לי שום כוונה להיות מוכנה כל רגע לאפשרות שמישהוא יהרוג אותי ברחוב. חוץ מזה, הסיכוי להיהרג בתאונת דרכים, או להתפגר ככה סתם מהתקף לב, הפרעת קצב, עישון מוגזם, תאונת נפילה מטופשת או סתם הגנטיקה הסרטנית של משפחת אבי ז"ל, הוא הרבה יותר גדול. יש לכל אחד מאיתנו את הסיבות הכי טובות בעולם להיות פסיכוטי פרנואידלי לצמיתות, אבל הקב"ה נתן לנו מתנה גדולה, קוראים לה "הכחשה". מי שאינו יודע להשתמש בה נכון, מבלה את חייו בלפרנס אותי ואת החברים של. (זה טוב). לפני כמה ימים, המורה שלי הסביר דבר פשוט, כל כך ]שוט, שאף פעם לא חשבתי עליו. הסמוראים שהיו צריכים כל הזמן להילחם, בחרו בנשק הכי טוב שהיה. שזה - החרב. אם היום הוא היה צריך להילחם כל הזמן, הוא גם היה בוחר בנשק הכי טוב שיש. א: הוא לא צריך להילחם, לא כל הזמן וגם לא חלק מהזמן. ב: הנשק הכי טוב שיש זה כבר לא החרב. רק בריאות, ולהתגונן בעיקר מפני עצמנו.

ש מים

New member
סדק בחומה

סדק בחומה: לפעמים צריך דווקא להשתמש בנשק הפחות טוב, ולפעמים דווקא שיטות "היד הריקה" הן העדיפות. לא תמיד. א-גיט שאבעס!!

בודוקאן

New member
ללא ספק, הכי "לפעמים"...

זה שצריך להבדיל בין עיקר לטפל. עיקרון זה עיקרון, וכל מקרה לגופו זה כל מקרה לגופו. ועל החוק, צריך לשמור ממילא. ואם יש "מקרה לגופו" שמעלה שאלות קשות מבחינה משפטית, בית המשפט יצטרך לשבת על המדוכה ולנסות לפתור את הפלונטר. כמו תמיד, יהיו כאלה שיהיו מרוצים מהפיתרון שנתן בית המשפט, ויהיו כאלה שלא יהיו מרוצים. ואפשר יהיה לקיים על זה דיונים קשים ברמה משפטית, חברתית, מוסרית וכו'. אין לזה שום קשר ל"עיקרון" שבא להסביר גישה.

amir_aikido

New member
../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif רק תיקונון הסטורי

בלי לסתור את הרעיון, איתו אני מסכים לחלוטין. התכוונת לחץ וקשת וליארי, לא לחרב, בניגוד לתפיסה המקובלת, בתקופת המלחמות ביפן, החרב היתה אחד מכלי הנשק האחרונים של הסמוראי. הנשק הראשון (וזה שהרג הכי הרבה לפי הארכיאולוגים) היו הקשתות והחיצים, אח"כ העדיפו נשקים ארוכים - יארי (רומח/חנית) ונגינטה (בעיקר ככלי לעצירת פרשים) ורק אח"כ הגיע תור החרבות. אמיר

Sensei

New member
Only

when we overcome the fear of death do we start living.Only by living do we overcome the fear of death.I dont think by thinking of death do we overcome the fear of it .Zanshin does not mean to think of death.It means to live the present and to flow with the present. But why talk about death when at this moment we can be drinking some good beer(with a brachah of course).​

דו קרב

New member
שמעון, יש חלוקת העדפות בZanshin ?

אתה ברציף ל SUBWAY לא מתקרב לקצה הרמפה. מגיעה הרכבת, יש דוחק, יש בחור חשוד שהבחנת בו קודם, הוא לא אוהב יהודים, הוא אמור להיות מאחוריך בעליה לרכבת, אתה מוותר על מקומך בתור ?

Sensei

New member
Zanshin

is something that one has to perfect.Untill then it is a relative term to each individual.I would not stand near the end of the platform,I would not go into a train car or bus that a gang just walked into(if the gang showed signs of being violent and looking for trouble.)However if I see no signs of danger I trust my instincts and go unto the train/bus.I would not walk near parked cars or next to door ways .I would walk in the light in the middle of the street and not on the dark sidewalk at nights early morning hours.I would not sit with my back to the entrance to a restaraunt and I would have my keys in my hands when approaching my car or house.This in New York terms is called survival,or in my terms zanshin.Someone being brought up in Bnei Brak or Tel Aviv might call it paranoa.​

בודוקאן

New member
האם אפשר לקרא לזה...

התנהגות זהירה ואחראית, טבעית?. אני חושבת שכך הייתי קוראת לזה. אבל אם מעבר לזה, זה מתחבר גם למושג זאנשין, אוקיי איתי.

לא לשבת עם הגב לכניסה במסעדה

זו התנהגות טבעית? פאראנויה, במושגי הארץ, אכן מתאים.

Sensei

New member
You are 100% right

Zanshin is self asserted Paranoia. If a warrior or professional security /armed forces wants to survive he has to have self asserted paranoia.This frees him of fears and thoughts which at "real time" may be dangerous to him.A practitioner of zanshin lives by rules,similar rules which are asserted upon a high official that is under the guard of personal guards/security men.In normal circumstances as a civilian this would be considered paranoia.​

ש מים

New member
דוגמא נוספת

ישנם תפקידים מסויימים, במע' הביטחון/בצבא שלמשרתים בהם אסור לרכב על אופנועים. פארנוייה?? כן, עבורי ועבורכם. עבורם זה "לא לקחת סיכון מיותר"...

בודוקאן

New member
אופנוע ../images/Emo35.gif../images/Emo5.gif

שומר נפשו ירחק.

בודוקאן

New member
אוקיי אוקיי, נכנעתי

אני רושמת לעצמי רצפט וניגשת לבית המרקחת הקרוב. תיכף אשוב.

דו קרב

New member
תודה. הבנתי. מעניין אותי עד לאיזו

רמת סיכון אתה מוכן להגיע. אם זו לא חבורה שרוצה לעלות לרכבת, אלא אחד בודד, אתה לוקח סיכון וניזהר, או מוותר על הרכבת ומחכה לרכבת הבאה ? אם אין מקום במסעדה עם הפנים לדלת, אתה תלך למסעדה אחרת ?

Sensei

New member
It is all

relative. If I cant find a seat in a restaurant facing the entrance then I will look for a seat where I am facing towards the entrance where I can still see the entance.If my back is directly to the entrance I would try to find a mirrior or window with a reflection of the entrance.I usually take a fast look at a restaurant or store before entering blindly and trust my instincts to decide if there is danger or not.Individuals have walked into the middle of holdups and have paid the price. An individual or indiviudals wont keep me from entering a bus or train even if they are roudy or anxious.However gangs which show their colors and are roudy and anxious is another story.They are looking for action and in may cases find it.​

דו קרב

New member
הבנתי, תודה. אנטילגנצייה + זהירות

+ אישיות. לא נראה לי שזה עניין של למידה. או שיש לך, או שאין.

למעלה