סיומה של סאגה

סיומה של סאגה../images/Emo6.gif

אתמול קבלתי מכתב מתא מתנדבים שהגיוס אושר ואני מתגייסת ב25 בדצמבר! כל עניין הצבא הזה היה כאב ראש ועוגמת נפש בלתי נגמר! לכן כמה עצות לי אליכם הצליאקים הקטנים ששירותם הצבאי עוד עומד בפתח: - תעשו ביופסיה! לא משנה כמה הבדיקה מפחידה אתכם עכשיו, אתם תצטרכו אותה! הצבא לא עושה הנחות בעניין הזה... ותבואו איתה לצו ראשון! אני עשיתי ביופסיה אבל חשבתי שהבדיקות דם יספיקו לצבא וככה נגרם טרטור מיותר של ועדה נוספת, הם אפילו לא הסתפקו שאני אפקסס להם את זה, הייתי צריכה לבוא עם זה עד לשם. וזאת בעצם העצה היחידה שלי
הבנתי שאת ילידי 91 כבר מגייסים רגיל, אז פשוט חשוב שתהיו ממש שקופים עם הצבא בנוגע למצב הרפואי שלכם. ובתקווה ימנע מכם כל עניין התקשורת עם תא מתנדבים. בקיצור, בהצלחה לי, והלוואי והזמן עד הגיוס [42 ימים
] יעבוק צ'יק צ'ק!

net the jet

New member
דרך אגב.. שמת לב- ה 25, זה יום חמישי וגם נר

חמישי ... הכל בסימן 5

נועית7

New member
בהצלחה../images/Emo70.gif תשמרי על קשר...

או בנימה פרקטית יותר- דרושים טיפים ללונדון עם צליאק
לכבוד הגיוס מתארגן טיול בנות.

daniela21

New member
לונדון...... יש מקום פנוי?

אין מקום אידיאלי יותר לצליאקים מאשר לונדון (לפחות בעיני). תכנסו לפורום ב-YNET ותרשמו בחיפוש "לונדון". כתבתי שם המלצות.

ארוחת בוקר כל כך דלה,../images/Emo4.gif

היה מלון קונטיננטל במרכז לונדון, יש שם שומרים מזעיפי פנים לונדון לא יותר.

daniela21

New member
את מתייחסת לשירות במלונות

וזה לא ספציפי ללונדון. רוב המלונות של 2-3 כוכבים באירופה מגישים ארוחת בוקר מאד מצומצמת שלא מתאימה לנו. אני לנתי במלון של 3 כוכבים והכנתי ארוחת בוקר במלון לעצמי - באתי מהבית עם טוסטר וקניתי לי שם לחמניות. זה לא המלונות בארץ - לרוב אין מקררים ואין למי לפנות עם דרישות מיוחדות. אם אנשים יכולים לאכול דגני בוקר/פריכיות/לחמית וכו' - הם יסתדרו גם בלי ארוחת הבוקר העלובה במלון. אבל.... והכי חשוב, בעצם - בלונדון כ-ל המלצרים יודעים מה זה גלוטן ומה זה צליאק. הם אדיבים, יש מבחר, אפשר בכל סופר לקנות למניות, תחתיות לפיצה, עוגות, עוגיות ומה לא... המבחר עצום. יש רשת שמגישים שם גם מרקים נטולי גלוטן, יש גם רשת של המבורגרים איכותיים ("גורמה") שהבשר נטול גלוטן והם מסכימים לחמם לך בשקית טפלון שהבאת מהארץ, בסטארבקס יש 2 עוגות נטולות גלוטן (שוקולד ועוגת תפוזים), יש גלידריות מתאימות. החיים הרבה הרבה יותר קלים. המלצה שלי: פיתות נאן ההודיות. משהו. יש בלונדון גם את ה-whole-food, חנות ענקית של 3 קומות עם אוכל בריא וגם שם יש אוכל ללא גלוטן. אני מאד בעייתית וכאב לי הלב לחזור למבחר הדל שיש לי בארץ.

דניאלה,../images/Emo140.gif

מה אומר , אז לא נהניתי לא מארוחת בוקר ולא מהמלון גם לא הייתי צליאקית. היום פני הדברים נראים שונים. אם במקרה את קופצת ללונדון קחי את הרכבת לסקולנד מדהימה ביופיה, אדינבורו מהממת, במיוחד התיאטרון, ראיתי שם את פנטום האופרה. לא יודעת גם היום אוכל לא מענין אותי, חשוב לי לראות ולשמוע. אולי בגלל זה אני סובלת משלשולים ומכאבים. יתכן שהגישה לא השתנתה??????

יאמממ איך בא לי לנסוע כבר...

אם למישהו יש מיקום מדויק למסעדות וכדומה, שיכתוב! תמיד נותנים המון המלצות, ואז מבזבזים חצי מהזמן בחיפושים... ובסוף מתבאסים כשלא מוצאים. נועה צריך לקחת עוד מזוודה ריקה גם בשביל אוכל

daniela21

New member
מה בדיוק את מחפשת

כלומר, מה הסגנון שאת מעדיפה? אני אישית חיפשתי יותר מסעדות אורגניות וטבעוניות, אבל יש לי גם רשימה של מסעדות בשריות, רשתות וכו'. אני אשתדל לעזור, רק קצת תכווני אותי. אגב, גם אני לפני הצבא עשיתי טיול ללונדון. מאד נהנתי... מבטיחה לך הנאה גדולה גם מהעיר וגם מהאוכל (ואני יותר בררנית ממך, זה בטוח, אז אני בטוחה שלך יהיה יותר מבחר).

נועית7

New member
אני אגיד לך מה אנחנו מחפשות:

שופינג בטירוף
ולגבי אוכל- הכל, רק לא סושי וכמובן לא איטלקי
(בביקור הקודם לפני הצליאק אכלנו שם את הפוקצ'ה הכי טעימה בעולם!) בכל מקרה אני גם אעשה חיפוש בפורום ווינט. תודה

daniela21

New member
ממה שעולה לי עכשיו לראש..

* סופרים: ברשת waitrose יש מבחר גדול של מוצרים נטולי גלוטן (ממליצה לקנות את סופלה השוקולד, הוא טעים מאד בחימום של דקה במיקרו). נסו גם את פיתות הנאן ויש שם מלא עוגיות מדליקות כמו אוריאו וכו'. מוכרים שם גם מוצר שנראה ממש כמו קרמבו. שווה! יש גם לחמים טובים - לבן/חום. חפשו את פינות ה-"free from". רשת אחרת היא Tesco. גם להם מבחר מכובד מאד של אוכל נטול גלוטן וגם לרשת Sainbury's. * חנויות: יש חנות טבע בשם Holland & Barrett . יש שם אוכל ללא גלוטן. יש חנות ענקית של Whole-food בBarkers Bulding 63-97. תחנת רכבת: Kensington high street. 3 קומות של אוכל ויש מבחר של מוצרים ללא גלוטן. * ב-PLANET ORGANIC יש גם מוצרים נטולי גלוטן וגם מסעדה במקום. זו רשת ויש שם מרקים שווים ועוד כל מיני. * יש מסעדה בשם LEON. ויש בתפריט מנות נ"ג (מופיע כ-GF). התפריט: http://www.leonrestaurants.co.uk/Leon_Autumn08_Daytime-Takeaway.pdf * בכל סטארבאקס כמעט יש עוגת תפוזים נ"ג וגם בראוניז שוקולד. * Wagamama - מסעדה סינית. זוהי רשת מאוד פופולארית בלונדון ויש להם תפריט נטול גלוטן. * Crussh - בר מיצים עם סלטי פירות, שייקים על בסיס יוגורט ומרקים שחלקם נטולי גלוטן. כל הרשת היא אורגנית-בריאותית והמרקים היו נפלאים!! גם כאן מדובר ברשת מאד פופולארית. פזורה בכל לונדון. * GBK (Gourmet Burger Kitchen) - רשת המבוגרים מעולה, די דומה לבלאק בר אנד בורגר. הבשרים נטולי גלוטן. הם גם מסכימים לחמם את הבשר בשקית טפלון (אם תביאו איתכן) ואז הבשר גם לא יבוא במגע ישיר עם הגריל. * פיצרייה/מסעדה איטלקית - ב-Cotto יש תפריט מיוחד לצליאקים של פיצות, פסטות וקינוחים: http://www.italiancotto.co.uk/glutenfreemenu.html * ב-Hell Pizza יש פיצות מבסיס נטול גלוטן. תבקשו "Gluttoni" (ככה הם קוראים לבסיסים הנטולים..) אתן יכולות גם לראות באתר תחת PIZZA https://www.hellpizza.co.uk// זה בינתיים מה שאני זוכרת.. אני מצאתי כל מיני חנויות ומסעדות תוך כדי שיטוטים, פשוט אמרתי "gluten free" וישר ידעו על מה אני מדברת. הצטיידתי בשקיות טפלון ותמיד כששאלתי בבתי קפה אם אכפת יהיה להם להכין לי כריך מהלחמנייה שלי, הסכימו. תהנו, אני ירוקה מקנאה...

נועית7

New member
וואי אלופה ../images/Emo106.gif

תודה רבה, ואני כבר חשבתי להכריז על צום כפוי.

daniela21

New member
שמחה לעזור

ואם תרצו גם מישהי שתכוון אתכן ותראה לכן בדיוק איפה כל דבר נמצא, אל תהססו להזמין אותי
תבלו!!

למעלה