סטטיסטיקות

מצב
הנושא נעול.

שמעונה 1

New member
סטטיסטיקות

סטטיסטיקות
בוקר טוב לכולם, האם מישהו יודע על סטטיסטיקות ההצלחות של המרפאות השונות המטפלות בנו, ואם לא, האם יש למישהו רעיון איפה אפשר להשיג?

a17

New member
לא יודעת עם אפשר להשיג...

סטטיסטיקות
בוקר טוב לכולם, האם מישהו יודע על סטטיסטיקות ההצלחות של המרפאות השונות המטפלות בנו, ואם לא, האם יש למישהו רעיון איפה אפשר להשיג?
לא יודעת עם אפשר להשיג...

אדוינה

New member
זו שאלה ממש טובה.

סטטיסטיקות
זו שאלה ממש טובה.
שהתשובה לצערי היא -שאין. לדעתי אפילו למשרד הבריאות אין את הנתונים האלה,שבכל מדינה מתוקנת הם חייבים להיות מסופקים ומדווחים רשמית למשרד הבריאות. הדיווח למשרד הבריאות מפגר בהרבה לעומת מה שקיים בעולם. כך שאפילו נתונים סודיים לא קיימים. כל רופא יכול לפרסם איזה נתון שבא לו. מצאתי קצת מספרים ברשת לגבי i . v. f. אבל גם זה לא מטעם משרד הבריאות. המידע שמקבלים מההתפקדות שלנו הוא לחלוטין לא סטטיסטיקה.

אדוינה

New member
שקופית 29,30 מדברת על סטטיסטיקה

זו שאלה ממש טובה.
שהתשובה לצערי היא -שאין. לדעתי אפילו למשרד הבריאות אין את הנתונים האלה,שבכל מדינה מתוקנת הם חייבים להיות מסופקים ומדווחים רשמית למשרד הבריאות. הדיווח למשרד הבריאות מפגר בהרבה לעומת מה שקיים בעולם. כך שאפילו נתונים סודיים לא קיימים. כל רופא יכול לפרסם איזה נתון שבא לו. מצאתי קצת מספרים ברשת לגבי i . v. f. אבל גם זה לא מטעם משרד הבריאות. המידע שמקבלים מההתפקדות שלנו הוא לחלוטין לא סטטיסטיקה.
שקופית 29,30 מדברת על סטטיסטיקה
אבל לא לפי מרכזים. אנסה להעתיק את השקופית לחוד.

שמעונה 1

New member
נראה לך שאפשר...

זו שאלה ממש טובה.
נראה לך שאפשר...
תודה אדוינה, נראה לך שאפשר לעשות משהו בנדון?

שמעונה 1

New member
תודה אדוינה, ועוד

סטטיסטיקה 2
תודה אדוינה, ועוד
אמנם השקף השני מטושטש, אבל נראה לי שזה מתייחס להפריות מבחנה שלא מהסוג שלנות ואני לא בטוחה ששפשר להקיש מזה עלינו. יחד עם זה אחוזי ההצלחה שם אינם מזהירים וזה די מפחיד.

מחקר עדכני של ה- CDC

תודה אדוינה, ועוד
אמנם השקף השני מטושטש, אבל נראה לי שזה מתייחס להפריות מבחנה שלא מהסוג שלנות ואני לא בטוחה ששפשר להקיש מזה עלינו. יחד עם זה אחוזי ההצלחה שם אינם מזהירים וזה די מפחיד.
מחקר עדכני של ה- CDC
מצאתי מחקר סטטיסטי עדכני יותר, של ה- CDC, שפורסם בשנת 2004 על שנת 2002. גודל המדגם של המחקר הוא כ- 4000 (3922 למען הדיוק) מחזורי תרומה שבוצעו בארה"ב בשנת 2002. ישנו שיפור באחוזי הצלחה בדו"ח לעומת המחקר של שנת 2001 גם בעוברים טריים (50%) ובקפואים (29%).

../images/Emo13.gifתיקון...

מחקר עדכני של ה- CDC
מצאתי מחקר סטטיסטי עדכני יותר, של ה- CDC, שפורסם בשנת 2004 על שנת 2002. גודל המדגם של המחקר הוא כ- 4000 (3922 למען הדיוק) מחזורי תרומה שבוצעו בארה"ב בשנת 2002. ישנו שיפור באחוזי הצלחה בדו"ח לעומת המחקר של שנת 2001 גם בעוברים טריים (50%) ובקפואים (29%).
תיקון...
מדובר על 13,000 מחזורי תרומה (13,183 למען הדיוק) כמדגם סטטיסטי.

בארץ, למיטב ידעתי, אין ריכוז.....

סטטיסטיקות
בארץ, למיטב ידעתי, אין ריכוז של אחוזי הצלחות לטיפולים כמו שיש בארה"ב. לכן המחקר של ה- CDC הוא כל כך חשוב מאחר שהוא בוצע ע"י גורם בלתי תלוי. בקישורים, של הפורום, יש באתרים של כמה מהמכונים נתונים סטטיסטים לגבי הצלחות שלהם. אבל יש לקחת נתונים אילו בערבון מוגבל מאחר שנתונים אילו הם מעשה לשימשים שיווקים של המכונים. מאחר שאין מדגם מייצג של כל המכונים בפורום לא ניתן לבצע חתך סטטיסטטי לגבי הצלחות או אי-הצלחות של המכונים שבהם עובדו חברי הפורום. אני אתן לך כמה דוגמאות למה שאני מתכוון. לכאורה ע"פ הצלחות של חברות הפורום למדיקל יש את האחוזים הכי נמוכים אבל מס' המטופלות שלהם המשתתפות בפורום יחסית למספר המטופלות שלהם הארץ לא יכול לשקף או להשתמש כמגדם סטטיסטי. עוד דוגמא. מסלולי בני-ציון,זיגי ופדיוס שלוש מסלולים אילו מובילות בפורום באחוזי הצחלחה בקרב חברי הפורום אבל שלושתם מצהירים רק על 50% הצלחה.

שמעונה 1

New member
מה זה

בארץ, למיטב ידעתי, אין ריכוז של אחוזי הצלחות לטיפולים כמו שיש בארה"ב. לכן המחקר של ה- CDC הוא כל כך חשוב מאחר שהוא בוצע ע"י גורם בלתי תלוי. בקישורים, של הפורום, יש באתרים של כמה מהמכונים נתונים סטטיסטים לגבי הצלחות שלהם. אבל יש לקחת נתונים אילו בערבון מוגבל מאחר שנתונים אילו הם מעשה לשימשים שיווקים של המכונים. מאחר שאין מדגם מייצג של כל המכונים בפורום לא ניתן לבצע חתך סטטיסטטי לגבי הצלחות או אי-הצלחות של המכונים שבהם עובדו חברי הפורום. אני אתן לך כמה דוגמאות למה שאני מתכוון. לכאורה ע"פ הצלחות של חברות הפורום למדיקל יש את האחוזים הכי נמוכים אבל מס' המטופלות שלהם המשתתפות בפורום יחסית למספר המטופלות שלהם הארץ לא יכול לשקף או להשתמש כמגדם סטטיסטי. עוד דוגמא. מסלולי בני-ציון,זיגי ופדיוס שלוש מסלולים אילו מובילות בפורום באחוזי הצחלחה בקרב חברי הפורום אבל שלושתם מצהירים רק על 50% הצלחה.
מה זה
מלחת אתה יכול לפרט מה זה המחקר של CDC ?

מחקר של ה- CDC

מה זה
מלחת אתה יכול לפרט מה זה המחקר של CDC ?
מחקר של ה- CDC
ה- CDC היינו גוף בלתי תלוי של משרד הבריאות בארה"ב. בשנים 2001 ו- 2002 הם ביצעו מחקר סטטיסטי המתמקד בטיפול פוריות בכל האספקטים שלהם. פרק 4 של המחקר מוקדש לתרומת ביציות. בסיס הנתונים של המחקר היינו אלפי מקרים לכן הוא די מייצג את המצב במדינות עם רופא מודרנית בתחום הפוריות בכללי. למיטב ידעי ישראל נחשב לכזו
. המחקר הוא עד כדי כך משקף את המצב שראיתי שבאתרי אנטרנט של מכונים בארה"ב יש קישורים לאותו מחקר. אגב, קישור למחקר נמא פה פורום ב- "קישורים"

אדוינה

New member
שוב, הסטטיסטיקות הם על .ivf

סטטיסטיקות
שוב, הסטטיסטיקות הם על .ivf
בוודאי שאי אפשר להקיש על הטיפולים שלנו. רק רציתי להראות ,שאפילו על ivf שהוא טיפול מקובל בארץ,אין סטטיסטיקה לפי מרכזי טיפול. מישהו יכול לסדר את השקף השני?

אדוינה

New member
כתבה מ ynet

סטטיסטיקות
כתבה מ ynet
מצרפת קישור לכתבה. אפשר לענות בתגובות בגוף הכתבה.

אדוינה

New member
הי שירה!

קראתי ונכנסתי לדיכאון
אני בת 46 אולי אני עושה עוול?
הי שירה!
מה ההצדקה של בחורה בגיל 25, למשל, להביא ילד? לדעתי,יש דברים שאין להם פשוט הצדקה בלי קשר לגיל. העולם משתנה ומאפשר הבאת ילדים בגיל יותר מאוחר,וזה מה שאנו עושות. ההחלטה היא החלטה אישית שלנו,ושלנו בלבד. לי אין ספק בדרך שלי,אני מקווה שגם לך לא יהיה.

SHIRA777

New member
תודה

הי שירה!
מה ההצדקה של בחורה בגיל 25, למשל, להביא ילד? לדעתי,יש דברים שאין להם פשוט הצדקה בלי קשר לגיל. העולם משתנה ומאפשר הבאת ילדים בגיל יותר מאוחר,וזה מה שאנו עושות. ההחלטה היא החלטה אישית שלנו,ושלנו בלבד. לי אין ספק בדרך שלי,אני מקווה שגם לך לא יהיה.
תודה

roza marzipan

New member
שירה כמה כואב לקרוא

קראתי ונכנסתי לדיכאון
אני בת 46 אולי אני עושה עוול?
שירה כמה כואב לקרוא
כן, אנחנו נהיה אמהות מבוגרות, ונהיה האמהות הטובות בעולם. מי אמר שהורות בגיל צעיר הינה אוטומטית טובה ואיכותית יותר? אולי ההיפך הוא הנכון. בגיל מבוגר אנחנו כבר כל כך ממוקדות וברורות לגבי הרצונות וסדר העדיפות שלנו בחיים. איפה לצעירים יש את הלוקסוס הזה? בכתבה הגיבו אנשים צעירים שמוכנים לשלוח אותנו לבתי אבות עם קטטר משתלשל ביד אחד ועם קוצב לב ביד השניה. ואם לא די, אז מגייסים גם את הציצים הנפולים שלא יאים עוד להנקה. נו בטח, ציצים ממולאים בשתלי סיליקון הינם ממש מצוינים להנקה. התגובות מאוד מרפות ידיים ומייאשות לקריאה. אבל תחשבי על עצמך, ועל רצונותייך בלבד. את, ואף אחד מאיתנו - אינו יכול לחיות באופן שיספק וירצה את כל החברה. אז לשכנה שלי הסבתא בת ה-50 לא נאה שאני רוצה להיות אם מבוגרת. שתקפוץ לי, היא וכל צוות השופטים. את לא תוותרי על הורות רק בגלל שלאיזה "פישר" בן 20 לא נאה לראות אמהות מבוגרת מול הפרצוף. אני חושבת וחשה שבגדול אנשים בחברה כן מפרגנים לאמהות בגיל מבוגר. כמובן שחשוב באיזו סביבה מגדלים את הילד. אני מכירה המון אמהות בגיל התקני שהאמהות שלהן כל כך לא יפה, כל כך לא מכבדת את הילד, כל כך צינית ושיפוטית כלפי הילד. אמהות שלא בא להן לצאת עם הילדים לשחק במגרש כדורגל (למה תמיד מביאים את הכדורגל כדוגמה. כמה הורים כבר עוסקים בפעילות כזו עם הילדים?) שלא בא להן להזמין חברים של הילד אליהן הביתה, שמושיבות תינוקות בני חצי שנה ליד הטלויזיה בכדי שיהיה להן קצת שקט. ובקשר לתחושת העוול שאת מתלבטת לגביה. הגיל עצמו ככגיל לא מהווה - בעיני לפחות - שום טריגר לוותר על העניין. אולי מצב הבריאות כן. אבל בריאות זה מזל. גנים טובים ואורח חיים נכון. חסרים צעירים שהסתבכו במחלות קשות, או שלקו בתסמונות גנטיות מולדות? אז מה, הם ויתרו על הגשמת ההורות שלהם? אם את בריאה, ומרגישה שההורות היא הגשמת חלום עבורך, ושתהיי שם עבור ילדייך - לכי על זה, בלי שום התלבטויות. והחברה? היא תצטרך להתרגל לכך שקיימת גם הורות בקבוצות גיל אחרות. אל תתני לאף "חברה" לפגוע או לערער לך את הצורך שבהגשמת האמהות שלך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה