סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

ilanvag

New member
בתיאוריה - יש אשרת פליט

כבר היו מקרים בעבר לפיהם ישראלים ביקרו אשרת פליט - הן בארה"ב והן בקנדה - בגלל כל מיני נימוקים שונים ומשונים. לדוגמה, החובה לשירות צבאי, שהוא בכפייה. לא זוכר אם היה משהו גם בנוגע לכפייה דתית.
&nbsp
למיטב זכרוני, בתי המשפט (הן בארה"ב והן בקנדה) זרקו את כל המקרים הללו, ואף אחד מהם מעולם לא התקבל. הנימוק הוא לרוב זהה -- ישראל היא מדינה דמוקרטית, וויזות פליט ממש לא מיועדות למקרים שכאלו...
&nbsp
קחי בחשבון שיש פה גם משמעות פוליטית אדירה, באם שופט אמריקני (או קנדי) אי פעם יסכים להכיר בישראלי בתור פליט...

ezmeralda90

New member
להיות פליט בארהב זה מסוכן היום

הם מפרידים מהילדים וכל הדברים הנוראיים האלה

ezmeralda90

New member
חחח חלילה וחססס

הרגל שלי לא תדרך שם ואני מאחת המדינות האלה במקור!!! שם הפשע חוגג ומולך והמנטליות פרימיטיבית ורייסיזם בשיאו

metm98

New member
איזמרלדה יקרה

אם את רוצה להגר למדינה מערבית, נראה שהדרך היעילה ביותר לעשות זאת היא דרך האקדמיה. האם מס מסלול אפשרי עבורך או עבור בן זוגך?

אם עוד אין לכם תואר אקדמי, מצפה לכם תהליך ממושך מאוד. ובין אם תעשו זאת ובין אם לאו מחכות לכם הרבה שנים בישראל. אז נכון שלא הכל מושלם ויש כמה אנשים גזענים (כמו בכל מקום, אני מניח) אבל האם יש דרך שתגרום לך להרגיש יותר שלמה ושייכת? אולי דרך התנדבות?

מעניין, אחוזי הרצח בערים בארה"ב

https://www.cbsnews.com/pictures/mu...tag=ACQ449302a&vndid=5af9cfffe4b067c8b7a96963

Murder in America
In America's urban centers, 6,791 people were murdered in 2017, according to the Major Cities Chiefs Association Violent Crimes Survey. That's down 252 from 2016.

Here are murder rates in 62 major urban centers across the U.S. for 2017. The rates are calculated per 100,000 residents, based on the most recent population data.

ilanvag

New member
מאוד מעניין.

חשבתי ששיקאגו תהיה באחד המקומות הראשונים, אבל היא בקושי נכנסה לעשיריה הראשונה.
&nbsp
ולגבי ניו-יורק, מסתבר שהיא הרבה פחות מסוכנת ממה שחשבתי...
&nbsp
מעניין שדווקא אצלנו (בוסטון) הייתה עלייה בשנה שעברה.

debby12

New member
מנהל
איפה מצאת את הדירוג לפי שיעורי הרצח לכל

100 אלף אנשים? אני לא הצלחתי למצוא את זה. בהתחלה דפדפתי עמוד עמוד בקצב של צב ואז התייאשתי.

אחר כך מצאתי את זה https://majorcitieschiefs.com/pdf/n...eport_2017_and_2016_year_end_update_copy1.pdf אבל הקישור הזה לא מדרג לפי שום דבר. זה נותן מספרי רציחות אבסולוטיים, אבל זה לא אומר כלום כי יש גודל אוכלוסיה שונה במקומות שונים. אולי אני מפספסת משהו...

ilanvag

New member
אבל זו בדיוק הנקודה -- הנתונים כאשר מדפדפים הם לפי 100K

יש בנוסף גם את ה-PDF, אשר מראה מספרים אבסולוטיים.
&nbsp
&nbsp

גם אני הופתעתי מהערים שציינת

הייתי בטוחה שב NYC המצב הרבה יותר גרוע, כניראה שבלאזיו לא עושה עבודה כל כך גרועה אחרי כל מה שאמרו עליו, הוא ממש הפתעה.

ilanvag

New member
ומה שיהיה עוד יותר מעניין - לראות את הסטטיסטיקה של 2018,

לכשזו תתפרסם, למול 2017.
&nbsp
לא יודע אם זו רק תחושת בטן שלי, אבל נראה לי שארה"ב הפכה להיות מקום הרבה יותר אגרסיבי ואלים מאז שטראמפ עלה לשלטון... מעניין אם זה יתבטא גם בסטטיסטיקות רשמיות...

debby12

New member
מנהל
טראמפ עלה לשלטון ב-20 בינואר 2017

כך שרוב 2017 היתה תחת ממשל טראמפ.

לוקח לתהליכים זמן להשפיע ולהראות תוצאות

עד שנראה את התוצאות של שילטון טראמפ זה יקח זמן, וחוץ מזה, לדעתי, השילטון המקומי משפיע על הפשע הרבה יותר מהנשיא אלא אם יש התמוטטות או פריחה כלכלית.

danakama10

New member
אז אפשר לסכם זאת כך:

אם הדברים משתפרים - זה קשור לשלטון המקומי ולא לטראמפ.
אם הדברים מדרדרים - זה קשור לטראמפ.
כל הקצוות סגורים.

danakama10

New member
זה פשוט לא יאמן

נסיונות ההשמצה נגד טראמפ. לא סתם הוא מדבר על פייק ניוז.

למה ניוז?

אילן בפרוש אומר שהוא לא יודע אם זו רק תחושת בטן שלו... מרגיש לו יותר אלים... זה לגמרי סובייקטיבי... אפשר להתווכח עם תחושות?

vtjvdsuk9

New member
האח הגדול עונה 9 פרק 30 לצפייה ישירה

https://newbigbro.pw/big-brother-episode-30/

האח הגדול עונה 9 פרק 30 לצפייה ישירה
האח הגדול עונה 9 פרק 30 הפרק המלא
האח הגדול עונה 9 פרק 30 להורדה
האח הגדול עונה 9 פרק 30 פרקים מלאים לצפייה ישירה

למעלה