סגר בימי קורונה

CANADA101010

New member
הסוד הוא שהקנדים הם נינוחים וצייתנים

ישראל 3 מיטות לכל 1000 תושבים קנדה 2.5 מיטות ל1000 תושבים
ההבדל לעניות דעתי לא גדול.
גרמניה 8 מיטות ל1000 תושבים זה כבר הבדל גדול.
את/אתה בישראל ? בקנדה?
להלן כתבה של MAKO על הקנדים - זה אולי מפצה על המיטות?
אז מה הסוד? הסוד הוא שהקנדים הם נינוחים וצייתנים. כן, הוגדרו בחוק החירום קנסות ומעצרים למי שמפר את הכללים החדשים, אבל הם לא ממש נאכפים, כי פשוט לא צריך. אמרו לקנדים להישאר בבית, אז הם נשארים. אמרו להם שאפשר לצאת החוצה אבל אסור להתקהל, אז הם יוצאים אבל לא מתקהלים. הם גם מגדילים ראש: רבים מבתי הקפה והמסעדות בוונקובר סגרו את עצמם (כדי לשמור על העובדים) או עברו לשירות טייק אוויי ומשלוחים בלבד, הרבה לפני שהעירייה או הממשלה הכריזו על הגבלות וסגירות.

CANADA101010

New member
זה לא מסובך

הסובלנות והליברליות של הקנדים מהווים בעייה בטיפול במשבר הנוכחי
(יתרון שהופך לחיסרון כעת)
כדברי סומוסום:
(שבועיים אחרי שאמריקה עצרה טיסות ישירות מסין לארה"ב נזכרו שם בקנדה שאולי זה רעיון לא רע, או הרעיון הזה ש"אנחנו סומכים על תיירים חולים שיגידו לנו את האמת אז למה לבדוק אותם או לבטל טיסות")

הבעייה היא להלן ציטוט של סומסום:
בקנדה לעומת זאת, מדינה עם שטח גיאוגרפי עצום וממשלה פדראלית אימפוטנטית ורגועה צעדי המניעה לוירוס שהחלו באיחור - להלן המחליטים
התושבים שומרים על הוראות הבטיחות (דגש על הוראות)
לא מסובך

Sumsum30

New member
גרמניה, ישראל, ועוד מדינות קטנות שמייצרות

הגנות עוד לפני שהוירוס התפשט הם עם הסיכוי הכי גבוה לעצור את ההתפשטות, מדינות עולם שני וחצי (איטליה, ספרד שפעלו באיחור) פיספסו את הרכבת ומקוות למזל או איזה דוד סם שיציל אותם.
בקנדה לעומת זאת, מדינה עם שטח גיאוגרפי עצום וממשלה פדראלית אימפוטנטית ורגועה צעדי המניעה לוירוס שהחלו באיחור (שבועיים אחרי שאמריקה עצרה טיסות ישירות מסין לארה"ב נזכרו שם בקנדה שאולי זה רעיון לא רע, או הרעיון הזה ש"אנחנו סומכים על תיירים חולים שיגידו לנו את האמת אז למה לבדוק אותם או לבטל טיסות") הולכים לעלות לנו יד ורגל, ואנחנו האזרחים הולכים לשלם בשן ועין, אנחנו מדינה נפלאה, סובלנית, ליברלית, אבל כלכלית אנחנו לא אמריקה ואם הכלכלה כאן תיפול חזק בצלילה ישירה יקח לנו יובל לחזור לאיפה שהיינו לפני חצי שנה.

הייתי היום בקוסטקו, והם מגבילים את הקונים לשתי לקוחות לעגלה, אז כמובן חצי מהעגלות הולכים עם זוגות, אם זה לא עבירה על החוק אז למה לא להביא את הסבתא להתאוורר קצת מהבית בתור של 300 אנשים לקוסטקו? שכמובן רק עשירית מהם עם מסיכות.

סגר בימי קורונה

במקום להכביר במילים אני פשוט אשאל את זה דוגרי:
יש פה עוד שחושבים שבמקום לחנוק את כולנו בסגר, לפגוע בכלכלה, לפגוע בפרנסתם של נשים ובעיקר בעסקים קטנים, להביא בעתיד לצונאמי של חולים בדיכאון ובחרדה ואולי להתאבדויו לא עלינו (גם סטרס לכשעצמו מביא חולי) היה ניתן למצוא פיתרונות אחרים?
כבר הרבה זמן ני עוקבת אחרי מחקרים ודעות מומחים לו וחרים והמסקנה שלי הי שהיה אפשר אחרת .

אני כבר רואה את מיכאל כוסס ציפורניים ולמרות שלא תמיד מסכימה איתו, אני מקווה שהעסק שהוא השקיע בו את מיטב כספו לא יחטוף מהלומה קשה שממנה יתקשה להתאושש
התוכנית הזו של הממשלה CERB היא מצחיקה. בישרל העיתונות נשכנית הרבה יותר וכבר מדברים על הגזרות הקשות שהמשבר הולך להפיל עלינו בעקבות "הסיוע" הכלכלי שמוזרם למשק. בקנדה יש יותר עזרה לעצמאים והכל באמת מאד נחמד, גם השותפות המלבבת בין טרודו לפורד אבל ביום שאחרי נקבל את השטוזה כולנו בדמות קיצוץ בהשקעה ציבורית ומיסים שהולכים לעלות. משום מה העיתונות הקנדית כמעט לא עוסקת ביום שאחרי.
ועוד משהו למי שחושב שיום אחד זה פשוט ייגמר וכולנו נצא לפזז ברחובות. זה לא יקרה בצורה הזו. החזרה תלווה בהרבה חששנות ותעשה בהדרגה מה שאומר שהשמבר הכלכלי ימשיך לתת את אותותיו לעוד כמה חודשים גם אחרי שהסגר יוסר.
מקווה שיש לכם מספיק כסף ב-TFSA
ועוד משהו אחרון והנה על זה מיכאל ואני דווקא נסכים - מעניין שדווקא במגזר הציבורי ממשיכים לשלם למורים באופן סדיר למרות שכל שאר המגזר הפרטי נזרק לכלבים. וזה מגיע אחרי שהממשלה התעקשה לא להגדיל משכורות למורים. אז מה? פתאום יש כסף. מעניין באמת אם היו מוציאים גם את המורים לחל"ת. עברו כבר 3 שבועות ולמעט כמה חומרים פשוטים שהעלו אצלנו אונליין אין שום כלום מצד בית הספר

CANADA101010

New member
אני מסכים עם כל מילה שלך

אני מסכים עם כל מילה שלך
בשנת 2003 החלטתי להגר ממדינת ישראל. על הפרק היו ארה"ב או קנדה.
השקעתי ה מ ו ן ביתרונות וחסרונות. בשנת 2004 יצא לי לראות קטע מ
JUST FOR LOUGH אני לא זוכר במדויק מה היה אבל אני זוכר תגובה שהקסימה אותי של הקנדי.
זכרתי למשל את התגובה של ישראלי שהגיע לפלפל "קח כמה שאתה רוצה" עם פיתה עיראקית ענקית ומלא והמוכר קפץ עליו מעל הדלפק. (יהודה ברקן)
דוקא במתקפת הקורונה יש חסרונות לסובלנות וליברליות אין ספק.
לדעתי בישראל הגבלות הן תוצאה של איש אחד - בנימין נתניהו
הקורונה משרתת אותו פוליטית ׁׁׁ(ביטול משפט ב1 בלילה כמשל) ופחד מועדת חקירה על הפקרת מערכת הבריאות (אדי דלק אחרונים)
אכן יקח זמן לשיקום כלכלי - נכון קנדה זה לא ארה"ב
צריך להפעיל הגיון בריא ע"מ לעבור את התקופה ולהמנע ככל האפשר מכמה שפחות מגע עם אנשים אחרים. אני לקוסקו לא הולך עד סוף המלחמה

CANADA101010

New member
מדובר על ריסטארט עולמי - הכלכלה תשתקם מהר - המתים לא יחזרו

אני עוקב מקרוב אחרי גרמניה. מיעוט הקשרים החברתיים של הגרמנים ומשמעת
מציבה אותם במספר פנטסטי נמוך של חללים. מהכרותי את הקנדים קשרים חברתיים הם לא הצד החזק ומהמרחב הציבורי מנסיוני לרוב (סופרמרקט למשל) יש שמירה על כללים כמו מרחק אחד מהשני. הם גם פחדנים וכתוצאה מזה נזהרים.
מכונות הנשמה בשתי המדינות מספר כמעט זהה 12 לכל 100000 איש.
צד שני של המטבע דתיים= מפגש חברתי הדוק = אסון
אפילו טראמפ שהעדיף כלכלה (בחירות קרבות +עסקים אישיים) נבהל ועשה סיבוב פרסה. ביבי השועל ידע שהוא היה שר הבריאות בפועל (ליצמן היה רק סגן שנים רבות) ומערכת הבריאות עובדת על אדי דלק אחרונים והוא יהיה גולדה של היום כיפור הבריאותי וסגר עוד ועוד (פוליטי פלוס פרוק כחול לבן + דחיית המשפט)
לדעתי למרות שאני עצמאי וזה מאד יפגע בי יש לסגור את המדינה לחודש
אם לא - זה יהיה יותר כואב. בחודש זה לעשות אלפי בדיקות ולשחרר את המחוסנים בשלבים
להתניע את המשק.
נכון מאד - העיתונות פה יורמית - לא נשכנית אבל יהיה לחץ ענק על טרודו לשחרר לעבודה מחוסנים
אף מנהיג לא ירצה להיות לא פופולרי = זורקים כסף מהליקופטרים.
הבן שלי ואשתו מורים והם מקבלים משכורת - קבוצת לחץ
האם אני שמח ?
לא. רוצה פייר פלי כולם באותה סירה.
6000 שקל לפני מ ש"עזרו" לעצמאים בישראל זאת בדיחה. אחוז אחד עזרה זאת בדיחה. כאן יתנו ה ר ב ה יותר. זהו צונאמי כלכלי כולם אמורים לתת כתף.
נ.ב. באם הכבישים יסגרו העסק לי סגור. (אני בעד לסגור עכשיו)
ה"שטוזה" תיהיה מציאות בכל העולם - אין מה לעשות

מצבנו כאן בביטוח הרפואי ה ר ב ה יותר טוב מהשכנים שמשלמים ביטוח בריאות
י ק ר מאד.
מדובר על ריסטארט עולמי - הכלכלה תשתקם מהר - המתים לא יחזרו
פתרון אחר? אין פתרון פלא מלבד חיון וכמויות של בדיקות
תמיד יהיו כאלו שיאמרו - תקחו אבל לא ממני

לשחרר את המחוסנים?

רב מי שנדבק בנגיך לא מראה כל תסמינים או לכל היותר תסמינים קלים שבקלות אפשר לבלבל היניהם לבין התקררות או שפעת עונתית.
רובם לא ידעו שהם התפטרו מהנגיף אלא אם כן יעשו בדיקות סרולוגיות לכל מי שיחפוץ.
המספרים שאתה קורא עליהם של חולים הם אלה שאו בגלל סימפטומים או בגלל לחץ או במקרה הגיעו להיבדק אבל רובנו לא נדע.
פורד מדבר על סגירת בתי הספר לפחות עד הארבעה במי שזה קרוב לחודשיים מתחילת הסגר. עכשיו תעשה חשבון שלא פתאום יום בהיר אחד הכל יחור לקדמותו אלא זה יהיה תהליך הדרגתי שיימשך עוד יזה חודש ואולי יותר
דווקא בישראל יותר מציותיים ומדברים על יציאה מדורגת מהסגר מייד אחרי פסח. יש עוד דבר שעובד לטובת ישראל וזה שהאוכלוסייה בישראל צעירה, בוודאי שהרבה יותר מזו האיטלקית.
הצחקת אותי לגבי מערכת הבריאות של גרמניה לעומת זו של אונטריו. אין בכלל מה להשוות. קנדה נפלאה ואונטריו אחלה אבל כשמדובר במערכת רפואית ובתקצוב שירותים רפואים, הגרמנים כמה ליגות מעל
ולגבי ביבי הוא היחיד שיוצר נשכר מכל הסיםור כמו תמיד. על הדרך גם הפעיל את השב"כ לעקוב אחרי אזרחים. מדברים על היום שאחרי הקורונה, יכול להיות שמעקב אחר אזרחים יחלחל

CANADA101010

New member
ההסטוריה תשפוט האם ביבי יצר עתיד טוב למדינת ישראל

רק מי שעבר בדיקה סרולוגית יחזור לעבוד - ברור
ההשואה לגרמניה היתה על בסיס קשרים חברתיים ומכונות הנשמה
אני לא כתבתי על מערכת הבריאות - ברור
"מדברים על יציאה מדורגת מהסגר מייד אחרי פסח" אני לא אהיה לא מנומס ואכתוב הצחקת אותי אבל זה לא ריאלי - אני אוריד כובע באם זה יקרה
לא כאן לא בישראל
כולם יחזרו בתהליך הדרגתי - ברור
ב26 למרץ 1979 הסתדרו הכוכבים לשלום עם מצרים
בבחירות האחרונות הסתרו הכוכבים לעצור את נתניהו בחוק שחיתות - ראש ממשלה.
נכון - כמו תמיד ביבי נטרל את המרעום.
לדעתי לא תהיה הזדמנות נוספת
ההסטוריה תשפוט האם ביבי יצר עתיד טוב למדינת ישראל

SupermanZW

Well-known member
כלל לא ברור

היכן קראת על הכוונה לאפשר רק למי שיעברו בדיקות סרולוגיות לחזור לעבוד? נשמע יותר כמו Wishful thinking

SupermanZW

Well-known member
מקווים שהכלכלה תשתקם מהר אך הסיכויים לכך נמוכים

לזריקת הכסף יהיה מחיר כבד, מיתון ממושך, העלאות מיסים, אבטלה גבוהה לאורך זמן והעמקת העוני של העניים ביותר.

SupermanZW

Well-known member
אפשר גם אחרת

קנדה נמצאת הרבה לפני השיא, דווקא בגלל הסגר והמשמעת הקנדית, הבלתי נמנע יגיע אם נרצה או לא. שבדיה, שמלכתחילה בחרה לא לעשות סגר (בניגוד לשמועות שהופצו אתמול והיום ששבדיה עשתה "פניית פרסה" והחליטה לעשות סגר, שוחחתי היום עם חבר מגטבורג, שבדיה והוא אישר שאין סגר) כבר נמצאת אחרי השיא והכי קרובה להתאוששות מהמגיפה. הפגיעה בכלכלה השבדית מינורית. לנו בקנדה יקח הרבה מאוד זמן להתאושש ויתכן שיאלצו להעלות את המיסים לרמה המקובלת בשבדיה וגם זה לא יספיק.

בקיצור, אכלנו אותה.

עוד לא בטוח שהגישה של שבדיה תעבוד

לא כלכלית ולא בריאותית

ראה כתבה מהיום:
https://www.theguardian.com/world/2020/apr/15/sweden-coronavirus-death-toll-reaches-1000

בכתבה כתוב:
Although the longer-term impact is obviously unknown, Sweden’s strategy is not expected to preserve the country’s economy this year any more than those of countries imposing stricter lockdowns: Magdalena Andersson, the finance minister, said on Wednesday GDP could shrink by 10% this year and unemployment rise to 13.5%.

וגם לא הייתי רוצה להיות במצב הזה:
Healthy students who have been kept out of school by anxious parents have been threatened with referral to social services,

למעלה