נצרות וישו

eladros

New member
נצרות וישו

אני מחפש ספר על תולדות הנצרות וקורות חייו של ישו. לא ספר אקדמי אלא שיהיה מעניין ונוח לקריאה (לא יותר מידי עמוק...)

Mנטה

New member
כנראה גם את קראת רק את הגרסה

העברית המקוצרת לילדים עבריים. בן חור כרוך בסיפורו של ישו. קראתי את זה נורא מזמן ואני לא זוכרת אם זה ממש הסיפור של ישו, או שהסיפור של ישו מופיע שם ברקע.

דדאלוס

New member
מה זאת אומרת "גם"? חשבתי שאת

התחלת לקרוא באנגלית רק לאחרונה עם ג'יין אוסטין. את רוצה לומר לנו שקראת איזושהי גרסה בעברית של "בן חור" (לאו דווקא זו של כתר או מ. מזרחי או כל אחת אחרת) שאיננה גרסה מצונזרת של המקור, המשמיטה את כל העניין הנוצרי? או שלא השמיטה את כותרת המשנה של לו וואלאס - A tale of the christ? אם יש כזו, אשמח מאד לשמוע - אני מחפש אותה כבר הרבה זמן.

Mנטה

New member
כן כן, קראתי בעברית

איפשהו בגיל ההתבגרות גיליתי שיש 2 גירסאות, מלאה ומצונזרת, והשגתי את המלאה בעברית. יכול להיות שגם היא לא ממש מלאה, אבל הענין הנוצרי מופיע שם די הרבה, אז גם היא מצונזרת, היא פחות מצונזרת או משו.

הייזל

New member
יש תרגום מאד ישן

יש שם את כל הקטע של הגשם שמרפא את המצורעים כשישו מת. קראתי את זה לפני דורות ואני זוכרת את הסרט הרבה יותר טוב מהספר.

דדאלוס

New member
למיטב ידיעתי אין גרסה מלאה בעברית

וסביר להניח שמה שאת קראת היתה הסה"כ גירסה פחות מצונזרת. נכון שישו נמצא ברקע (מאד ברקע, כי יש גבול לכמה אפשר לצנזר), אבל ההמלצה על "בן חור" למי שביקש ספר על חיי ישו אינה מספקת.

r i c k i

New member
יש לי המלצה קצת שונה ...

תקרא את השטן ממוסקבה. זה מן סיפור עלילתי הנכתב ברקע הספר עצמו, והוא גם לא ממש מתמקד בישו, אלא במתי ובפילטוס (אם אנני טועה בשמות)... לדעתי,זה החומר המעניין והמושך ביותר שקראתי בנושא.

ILet

New member
מהבהב לי משהו מנבכי זכרוני

קראתי נורא מזמן [לפני 24 שנים] ספר של א. קבק- במשעול הצר. נדמה לי שזה רומן היסטורי על חיי ישו.

Ohle74

New member
הבשורה על פי ישו של סאראמגו

ספר נהדר שנותן רקע מקיף על ישו (רומן היסטורי), למי שלא מכיר את הנושא . פרופ' אביגדור שנאן כתב את הספר אותו האיש: יהודים מספרים על ישו , הספר מכיל ביבליוגרפיה מורחבת (כולל קטעים מהספרים) של ספרים שכתבו יהודים על ישו(כך שאפשר לבחור מתוכו מה לקרוא). אני מצטרף להמלצה על השטן במוסקבה, אלא שעדיפה המהדורה החדשה והמלאה שלו "האמן ומרגריטה" שתורגמה מצויין (נראה לי שעדיף לקוראו לאחר שיש כבר רקע מסויים על הנצרות). סרטים: הפיתוי האחרון של ישו/ מרטין סקורסזה (פרט לעובדה שישו נראה [ומתנהג לפעמים] כמו יליד ורשה , סרט די טוב). בריאן כוכב עליון/ יצירת מופת הומוריסטית על חייו ומותו של אותו האיש.

© Tweety ©

New member
מצטרפת להמלצה

על ה"בשורה על פי ישו".אחד הספרים הכי טובים שקראתי.

הפיתוי האחרון - ניקוס קזנצאקיס

את הסרט לא ראיתי ואת הספר קראתי נורא מזמן. זוכרת שהיה ספר מהפנט ושלא יכלתי להניחו. כאב לי בשביל ישו תוך כדי קריאה, הלבטים, הקשיים, ההתנגדות שלו לגורלו.

ורדה ש

New member
אותו האיש

ספר שיענה לך בצורה מעניינת ומרתקת על תולדות חייו של ישו נקרא "אותו האיש" דמותו של ישו כפי שהיא עולה ממקורות יהודיים. אסף וערך: אביגדור שנאן. אני רק מקווה שלא תנסה להשיג אותו בספריה עליה כתב intere כי הוא בטוח עומד שם במדור העיון שאסור לשאול ממנו ספרים... שים לב שהנושא השני שביקשת - תולדות הנצרות לא כלול בתולדות חייו של ישו. ישו חי כיהודי ומת כיהודי. הנצרות כדת בפני עצמה התחילה רק עם פעילות ה"שליחים" שנים רבות אחרי צליבתו של ישו. לדעתי - תולדות הנצרות הוא פרק די משעמם למי שלא מתעניין באופן ספציפי בפילוסופיה של דת כי חלק נכבד מההיסטוריה של הנצרות הוא ויכוחים תיאולוגיים על פרשנויות שונות ל"ברית החדשה", והתפלגויות שונות של כיתות וקבוצות עקב הויכוחים האלה.

eladr

New member
קודם כל תודה

תודה לכולם. אכן יותר מעניין אותי נושא תולדות ישו וסיפור צליבתו וכו' , מאשר תולדות הנצרות. תודה על ההפניות.איך אני משיג את הספרים שצוינו בתגובות לעיל? אלעד

למעלה