נעשה פעם אחת סדר בדברים, לומד התורה הוא המגן, הלוחם הוא המוגן.

Zadig

Well-known member
נעשה פעם אחת סדר בדברים, לומד התורה הוא המגן, הלוחם הוא המוגן.
ועכשיו שעשינו סדר נתחיל לדון מי חשוב ממי
אתה מתכוון כמו שחסידיו של אדמו"ר הגנו עליו, הוא נמלט יחיד, וכל חסידיו הוכחדו ? (אח"כ המדע ייצר לאדמו"ר קהילה חדשה ועכשיו הוא רק מנהל כספים ?)

marabo

Well-known member
אתה מתכוון כמו שחסידיו של אדמו"ר הגנו עליו, הוא נמלט יחיד, וכל חסידיו הוכחדו ? (אח"כ המדע ייצר לאדמו"ר קהילה חדשה ועכשיו הוא רק מנהל כספים ?)
אני מתכוון כמו 7 באוקטובר שלא עזר שיש צבא

mיטלמן

Well-known member
זה אכן עזר עד שמשהו החליט לעשות מסיבת סמים בחילול שבת שמחת תורה מול פסל בודהה.
לא הבנתי, הבנתי מוגבלת מאד,
יש גבול ליכולתו? פסל בודהה?
חילול שבת ללא פסל בודהה היה עובר בשלום?
אתה גם קורא את מה שאתה כותב?

DANIAVNI

Well-known member
לפני שנמשיך עוד פרמטר
אני הירח ואתה כוכב
אני שושנה ואתה קוץ
אני המלך ואתה המשרת

ועכשיו שעשינו סדר באמת, בוא נמשיך.....

Harrington

Well-known member
מנהל

נעשה פעם אחת סדר בדברים, לומד התורה הוא המגן, הלוחם הוא המוגן.​

הסדר המדויק יותר לטעמי הוא שאכן קיום היהדות (זה כולל לימוד תורה אך לא רק. גם תפילות -ייעודיות ודווקא בזמן הזה- חשובות ולא פחות) מגן על עם ישראל וכמובן שהתקווה (והתפילה) היא שגם על הלוחמים. אולם זה לא אומר שתפקיד הלוחמים אינו חשוב. הקב"ה נלחם עבורנו רק כאשר אנחנו לא מסוגלים לעשות זאת בעצמנו, אך אנחנו לא שם, לא בסיטואציה כזאת. אז אמנם הקב"ה 'נלחם לצידנו' וכמובן שבלעדיו אין לנו שום סיכוי. אבל איש בעם אינו מוסמך לפתור עצמו מחובת ה'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' ו/או להחליט שהוא יכול להסתפק בתפילות או בלימוד (שאגב לגביו אין מקור שקובע שהוא זה שנצרך דווקא בשביל לקבל את הגנת הקב"ה. זה נאמר על תפילות).

הדיון הנכון אם כן, או האמירה הנכונה אם תרצה, היא שיש צורך בשילוב של השניים. פעילות מבצעית שלנו לצד תפילות לבורא עולם. זאת ההלכה היהודית ורק הסכם מוסכם בין שניים יכול לפתור מאן דהוא מאחד הדברים.

מוטי חוף

Well-known member
אבל איש בעם אינו מוסמך לפתור עצמו מחובת ה'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' ו/או להחליט שהוא יכול להסתפק בתפילות או בלימוד
גם : " הבא להורגך השכם להורגו "
וגם אסור להתאבד על פי ההלכה . חסר חיילים רבים כיום בצה"ל = התאבדות.

הדיון הנכון אם כן, או האמירה הנכונה אם תרצה, היא שיש צורך בשילוב של השניים. פעילות מבצעית שלנו לצד תפילות לבורא עולם. זאת ההלכה היהודית ורק הסכם מוסכם בין שניים יכול לפתור מאן דהוא מאחד הדברים.
(y)

מוטי חוף

Well-known member
מה איסור ההתאבדות קשור לעניין? כיצד הוא מלמד על משהו מהנ"ל?
קשור מאד ,
חרדי שלא מתגייס כיום להיות ממש לוחם הוא גורם להתאבדות של כולנו חילונים דתיים סרוגים ימנים שמאלנים , גם של עצמו .
זכותי לחשוב ככה .
אנחנו נמצאים בעיצומה של מלחמת העצמאות/קוממיות מלחמה קיומית לבלימת נסיונות להשמדת ישראל מכל הכיוונים .
ישראל זקוקה לצבא ענק!!! של לוחמים ותומכי לחימה וכו' !!!
יש יחידות של חרדים שיוסיפו עוד הרבה , לוחמים שאוחזים בנשק ומשלבים לימוד תורה בשטח או במבנה או בכל מקום אפשרי אחר .
אבל במסגרת צה"ל בלי הנחות קיצורים וסיפורים .
גיוס מלא ל-3 שנים סדיר + מילואים . לכולםםםם חרדים/חילונים וכו.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
קשור מאד ,
חרדי שלא מתגייס כיום הוא גורם להתאבדות של כולנו חילונים דתיים סרוגים ימנים שמאלנים , גם של עצמו .
זכותי לחשוב ככה .
לא חלקתי על זכותך לחשוב ככה :). מנסה להבין פשוט את ההקשר (לפעמים שאלה היא רק שאלה, לא התקפה).
אנחנו נמצאים בעיצומה של מלחמת העצמאות/קוממיות מלחמה קיומית לבלימת נסיונות להשמדת ישראל מכל הכיוונים .
ישראל זקוקה לצבא ענק!!! של לוחמים ותומכי לחימה וכו' !!!
יש יחידות של חרדים שיוסיפו עוד הרבה , לוחמים שאוחזים בנשק ומשלבים לימוד תורה בשטח או במבנה או בכל מקום אפשרי אחר .
אבל במסגרת צה"ל בלי הנחות קיצורים וסיפורים .
גיוס מלא ל-3 שנים סדיר + מילואים . לכולםםםם חרדים/חילונים וכו.
זה שיקול לא ענייני בעיני. הרי גם אם 100% מחייבי הגיוס (מבחינת גיל) החרדים יתגייסו ביום ראשון, זה לא יסייע במאומה למלחמה הנוכחית (אלא אם כן ימשכו אותה עוד חצי שנה ומעלה לפחות, מה שכולנו מקווים שלא יקרה/ייעשה).

מוטי חוף

Well-known member
לא חלקתי על זכותך לחשוב ככה :). מנסה להבין פשוט את ההקשר (לפעמים שאלה היא רק שאלה, לא התקפה).

זה שיקול לא ענייני בעיני. הרי גם אם 100% מחייבי הגיוס (מבחינת גיל) החרדים יתגייסו ביום ראשון, זה לא יסייע במאומה למלחמה הנוכחית (אלא אם כן ימשכו אותה עוד חצי שנה ומעלה לפחות, מה שכולנו מקווים שלא יקרה/ייעשה).
1.חובה לגייס 100 אחוז חרדים וגם חילונים את כולם , ואז זה יסייע בהרבה לצה"ל בצורה משמעותית מכריעה גורלית.
2.לדעתי המלחמה הזאת תמשך עוד כמה שנים בהרבה חזיתות כיוונים וזירות כולל ברצועת עזה .
אני לא סתם רושם שחייבים לכבוש רצועות בטחון ענקיות בסוריה בלבנון לאלתר לצמיתות ,
וגם לכבוש את רצועת הרש"פ ביו"ש .

Harrington

Well-known member
מנהל
1.חובה לגייס 100 אחוז חרדים וגם חילונים את כולם , ואז זה יסייע בהרבה לצה"ל בצורה משמעותית מכריעה גורלית.
2.לדעתי המלחמה הזאת תמשך עוד כמה שנים בהרבה חזיתות כיוונים וזירות כולל ברצועת עזה .
אני לא סתם רושם שחייבים לכבוש רצועות בטחון ענקיות בסוריה בלבנון לאלתר לצמיתות ,
וגם לכבוש את רצועת הרש"פ ביו"ש .
לא שאלתי אם חובה לגייס או לא. שאלתי נטו על טענתך לקשר לאיסור היהודי להתאבד לעניין.

מוטי חוף

Well-known member
לא שאלתי אם חובה לגייס או לא. שאלתי נטו על טענתך לקשר לאיסור היהודי להתאבד לעניין.
מי שלא מתגייס כיום (!) לצה"ל הוא בעצם מתאבד כולל חרדים . הוא גורם לכולנו חילונים חרדים ימנים שמאלנים להיות מתאבדים .
לכן הוא עובר על ההלכה שאסור להתאבד .
התאבדות אישית והמונית .
זאת דעתי .
מותר לך לחלוק עלי הכל טוב .

Harrington

Well-known member
מנהל
מי שלא מתגייס כיום (!) לצה"ל הוא בעצם מתאבד כולל חרדים .
לא יכול לראות את זה ככה. זאת לא המציאות.
הוא גורם לכולנו חילונים חרדים ימנים שמאלנים להיות מתאבדים .
אתה חוזר על זה כבר כמה פעמים, אבל לא מסביר את הלך המחשבה, את המסלול. ברוך ה' יש לנו -מעבר לקב"ה- צבא חזק שמגן על כולנו. מתגייסים ולא מתגייסים כאחד. מה פה התאבדות בדיוק?
לכן הוא עובר על ההלכה שאסור להתאבד .
עדיין לא הבנתי איך הגעת לזה, אבל מבחינה הלכתית בוודאי שאין פה שום עניין של התאבדות.
התאבדות אישית והמונית .
לא זו ולא זו :).
זאת דעתי .
מותר לך לחלוק עלי הכל טוב .
אני לא יודע אם אני חולק עליך מאחר וכאמור, אתה חוזר על הדברים אבל לא מסביר כיצד יש כאן התאבדות. טול את מוישי שלומד בישיבה, לא מתגייס, מתגורר בבני ברק. אילו לא היה צה"ל בעולם ו/או האויב היה צר על העיר, בוודאי היה קם מהישיבה ויוצא להילחם ולהגן עליה. אבל הוא יודע שיש צבא חזק, הוא יודע שהאויב רחוק יחסית, הוא יודע שיש הגנה לא רעה מפני טילים שהאויב יודע לשגר גם לאזור מגוריו, ובתכל'ס הוא מוגן כמעט ב100%, לפחות מבחינה בטחונית (הסיכוי שלו להיפגע מרכב ל"ע גדול פי כמה וכמה אלפים מהסיכוי שהאויב ייפגע בו בדרך כלשהי).

איזו התאבדות יש כאן?

The Real Big Joe

Well-known member
אתה החלטת לעשות מעצמך צחוק - Be my guest. תנסה לשכנע אנשים שפויים שחבורת בטלנים רשאית לקבוע את הכללים של בטלנותם ועוד לדרוש שיפרנסו אותם.

סטילהוק1

Well-known member
הפוך גוטה, הפוך. בלי הלוחם לומד התורה כבר מזמן היה נשחט ונרצח. ראינו את זה בשואה, ראינו את זה בטבח ה 7.10, ראינו את זה בכל מקום ובכל טבח לאורך ההיסטוריה האנושית. הדבר היחיד שמבדיל את ימינו מאז, זה שהיום יש לנו מדינה וצבא. לא לומדי תורה, כי כאלה תמיד היו וזה לא עזר לאף אחד. אז לא,

הלוחם הוא המגן, ולומד התורה הוא המוגן.​

jackie111

Well-known member
לומד תורה זה מושג כללי. גם אני לומד תורה.
אז בו נשתמש במושגים מדוייקים יותר "חרדים
אנטי ציונים"

מה בדיוק אתה רוצה לדעת לגבי "החרדים האנטי ציונים?"

marabo

Well-known member
לומד תורה זה מושג כללי. גם אני לומד תורה.
אז בו נשתמש במושגים מדוייקים יותר "חרדים
אנטי ציונים"

מה בדיוק אתה רוצה לדעת לגבי "החרדים האנטי ציונים?"
אתה לומד תורה?
מה למדת היום? שתף אותנו

למעלה