"נכפיל המאמצים לשיפור המצב ברשות"

"נכפיל המאמצים לשיפור המצב ברשות"

"נכפיל המאמצים לשיפור המצב ברשות"
נכתב ע"י: אריאל שמידברג

בתום פגישתם ברמאללה יצאו רייס ואבו מאזן למסיבת עיתונאים משותפת * רייס: "נפעל לקראת שיפור בתנאי המחייה של הפלשתינים ברצועת עזה ובגדה המערבית"

מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, קיימה מסיבת עיתונאים משותפת (יום ד´, 4.10.06) עם יו"ר הרשות הפלשתינית, מחמוד אבעס (אבו מאזן), לאחר שהשניים נועדו ברמאללה, ובנאומה הבטיחה לסייע לשיקומה של הרשות.

רייס אמרה במסיבת העיתונאים, כי ארצות הברית תכפיל את המאמצים כדי להביא לשיפור המצב של העם הפלשתיני. רייס הבטיחה לאבו מאזן לפעול לקראת שיפור בתנאי המחייה של הפלשתינים ברצועת עזה ובגדה המערבית, והוסיפה כי בממשל האמריקני "מודאגים מאוד" בשל התקריות בין אנשי חמאס לבין פעילי פתח בימים האחרונים.

"אמרתי ליו"ר כי אנחנו מודאגים מאוד מהמצב ההומניטארי בשטחים הפלשתינים. אמרתי לו כי אנו נכפיל את המאמצים כדי להקל על התושבים", ציינה רייס.

המצב הכלכלי ברשות התדרדר מאז קמה ממשלת החמאס בראשות איסמעיל הנייה. מדינות רבות הפסיקו להעביר כספים לרשות בשל סירובו של ארגון החמאס להכיר בלגיטימיות של מדינת ישראל, ולפרק את תשתיות הטרור בשטח.

רייס, אשר הגיעה לאזור במטרה לחדש את מאמצי השלום, אמרה עוד כי "ארצות הברית רוצה לראות במהרה פיתרון של שתי מדינות לשני עמים. פלשתין דמוקרטית וישראל דמוקרטית שיישכנו בשלום זו לצד זו".

יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן, אמר במסיבת העיתונאים כי "כל ממשלת אחדות שתקום ברשות תהיה חייבת לכבד את ההסכמים החתומים של הרשות, ותהיה חייבת להכיר בהחלטות הבינלאומיות והערביות הנוגעות אליה". בנוסף, פנה אבו מאזן לרייס בפומבי וביקש ממנה ליזום את חידוש המשא-ומתן בין הפלשתינים לבין ישראל, ולחידוש הסכם המעברים שיביא לפתיחת מעבר רפיח ומעבר קרני.

רייס מצידה, הבטיחה לאבו מאזן גיבוי מול החמאס ואף עודדה את היו"ר למהלך שיביא להקמת ממשלה פלשתינית חדשה, ממשלה שארה"ב וישראל יוכלו לדבר עימה.

הערב נפגשת רייס עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לארוחת ערב המתקיימת במעונו שבירושלים.

עודכן ב- 04/10/2006 22:05:00
 

shy-1

New member
שמעתי את הפרשן גיא בכור לפני יומיים

הבן אדם טוען שזו טחינת מים להשקיע באבו מאזן, לא רק משום שכאשר הערבים רואים אותנו והעולם עוזרים לו, הם ישר נגדו, אלא שלעניות דעתו, בסופו של יום החמס ינצח !
 

מלו2

New member
שיעבירו את עזה לאחריות המצרים, את ה

גדה לאחריות הירדנים וחלס על מדינה פלס'. אין פה מקום לעוד מדינה בארץ הקטנה הזו.
 
למעלה