נכדים - שאלה

  • פותח הנושא Aimee
  • פורסם בתאריך

Aimee

New member
נכדים - שאלה

קודם כל אני ממש מתנצלת, אני פשוט חושבת שזה המקום בו אקבל תשובות רציניות ולא "כי ככה זה" אז מה הקטע עם נכדים? אני יכולה להבין למה ההורים ירצו לראות את הבת שלהן נשואה באושר (שלא תהיה לבד) עם בעל טוב (שלא תחיה ברחוב, שלא ירביצו לה) כי זו בעצם גושפנקא שטחית שאומרת אנחנו את שלנו עשינו, הילדה לא תרעב, בואי שולה אפשר ללכת לישון. עד כאן אני באמת מבינה. אבל! נכדים לא הבנתי. מילא אם נולד אחד בטעות אז יאללה, תינוק במשפחה זה נחמד, זה חדש זה מלהיב. אבל לרצות אחד?? ללחוץ על הבת/בן להביא לי נכד??? פור גוד סייק למה? אז אני רגע קופצת מה? נגיד 20 שנה קדימה. אני בת 50, בתקווה עדיין עם בעלי, הכל בסדר, הילדים עזבו את הקן. איזו סיבה יש לי לרצות להיות סבתא? דווקא עכשיו? שסוף סוף ילדיי גדלו ואפשר לנהל שיחה אינטיליגנטית בשבת סביב השולחן? עכשיו לחזור לבבה בובו? למה? מה כ"כ נוצץ בזה? להפוך למישהי שרואים פעם בשבוע, שמוכרחים לתת לה נשיקה על הלחי, שמביאה קוביית שוקולד ומספרת סיפור ואז חוזרים הביתה. באמת? בשביל זה? הרי ההורים הם ה"סטארים" האמיתיים בחיים של הילד. סבא וסבתא זה נחמד... זה כייף...אף ילד עוד לא התמוטט כשהסבתא ירדה רגע למכולת. כי יש את אמא ואבא. ונגיד שהבת שלי ילדה שני ילדים. אז כבר יש לי שני נכדים! וואטאבר איט איז שציפיתי שיספקו לי תינוקות בשלב הזה של חיי, זה כבר נעשה. קיבלתי את שלי. איזו סיבה יש לי להציק עכשיו לבן שלי שיביא לי עוד כמה? לא מספיק שניים? מתי זה כן מספיק? מה בדיוק יהיה האידיאל? שבעים נכדים זה טוב? מה אני אמורה לעשות איתם? לפתוח קייטנה? תודה למי שהגיע עד כאן. מה כ"כ מרגש בנכדים? בחייאת תגידו לי.
 

XUXA141

New member
זה סמל סטטוס.

למה? אלוהים יודע. ואם הבן/בת עושים ילדים מהר, אז את גם יוצאת "סבתא צעירה" ואז זה בכלל מחמאה, כי את לא "נראית סבתא".
 

lahadam

New member
את חמודה ../images/Emo3.gif

ממש חשבתי על זה הבוקר. אני רק צריכה לארגן את המחשבות שלי בנושא. תני לי עוד כמה קטנות. סבבה?
 

habubnik

New member
מה יותר טוב מלהיות סבתא?

אם את אוהבת תינוקות-פעוטות-ילדים, אז פה יש לך הזדמנות להנות מהם בלי כל הקטעים הקשים. את מחליטה מתי את עם הילדים ומתי לא, את לא צריכה לחנך אותם, לא צריכה להיות האיש הרע, לקום בלילות שוב ושוב, לאבד שעות שינה, להיות בהריון, לעבור איתם מחלות - בקיצור, את בוחרת איזה וכמה חלק תהיי מחייהם...מה רע?
 

Aimee

New member
אה הא!! תפסתי אותך!../images/Emo171.gif

אבל זו לא הזדמנות! הזדמנות זה שכבר יש ילד! להכריח את הבת שלי לעשות עכשיו ילד, לחנך אותו, להיות האיש הרע, לקום בלילות שוב ושוב, לאבד שעות שינה, להיות בהריון, לעבור איתו מחלות - רק בשביל שלי יהיה עם מה לשחק??
זה אינפנטילי, אנוכי, ולא נעים לי להגיד אבל...גובל ברשעות. אוי אוי אם זה נכון...אם זאת הסיבה, אם זה נכון, אם זה סתם כי הן אוהבות ילדים...אין מילים.
 

efroch99

New member
רגע, אני לא מבינה

נקודת המוצא (של רוב האוכלוסיה) זה שילדים זה טוב ומשפר איכות חיים. אם אדם רוצה ילדים, וחושב שזה טוב ושווה למרות כל הדברים הרעים, אז כמובן שהוא גם ירצה את זה עבור ילדיו אהוביו. ואם תוך כדי הוא קוצר את הפירות של תינוק מחמד לשחק איתו לעת מצוא, אז מה טוב.
 

Aimee

New member
אוקיי

זה מעניין מה שאת אומרת. אבל בואי נמיר את זה רגע, שיפור איכות חיים...משהו טוב... אוקיי! חתולים. לי יש חתולה. לחברה שלי אין חתולה "אולי תקחי חתולה? זה יעשה אותך שמחה וזה כייף" "לא, לא אוהבת חתולים" "אה, טוב" לא...לא רואה איך זה הופך ללחץ והצקה. המלצתי לה על משהו כייפי, היא לא חושבת שהוא כייפי נגמר הדיון. שבוע הבא כשנפגש אני לא אעלה את הנושא. הרי אני רוצה בטובתה לא? והיא לא אוהבת חתולים. אם היא תיקח חתול היא תסבול. אני לא רוצה שהיא תסבול. גם אם זה אומר שאני אהנה יותר לבקר אותה.
 

habubnik

New member
נו, אבל ברור שזה לא מתוך מניעים אלטרואיסטיים

לא חושבת שיש הרבה נשים שמתות להיות סבתא כי הן חושבות שזה יציל את האנושות מהחור באוזון... חמותי יודעת שהדבר האחרון שאנחנו צריכים או רוצים בחיים שלנו עכשיו זה תינוק, את חושבת שזה מפריע לה לעשות לנו כל מיני סרטים טורקיים רק בגלל שבא לה נכדים? רק לא הבנתי במה תפסת אותי?
 

Aimee

New member
לא מדברת על החורבאוזון

מדברת על שאם אני מציקה לבת שלי, אני רוצה להציק לה לקחת סוודר (לטובתה שלא יהיה לה קר) לשים סודה לשתיה על החצאית (שיירד הכתם, לטובתה) לא להסתובב בדרום העיר אחרי חצות (לבטחונה) אז למה שאני אגיד לה תעשי ילד (בשבילי)? "תפסתי אותך" כי ענית כאילו "ניתנת ההזדמנות". ככה הרבה סבתות חושבות. שאם הבת התחתנה, זוהי קרקע פוריה והזדמנות לנכד. אבל לא ניתנה הזדמנות, זה לא מקרה של משיכת כתפיים ו"נו, למה לא" זה מקרה של פאפט מאסטר בפעולה שיכול אשכרה לגרום נזק.
 

habubnik

New member
אבל הורים רבים מצפים מהילדים שלהם לספק

את רצונם בהרבה תחומים - החל מאיזה מקצוע ילמדו, איפה יגורו, עם מי יתחתנו, מתי יתחתנו, איך יתחתנו, במה יעבדו, מתי יעזבו את הבית, אם יקיימו אורח חיים דתי/מסורתי/חילוני וכו'..אז למה שזה ישתנה בהאם להביא נכדים או לא? הרי לאדם שמאמין שילדים זה טוב או חובה, בעיניו הוא לא מבקש משהו מזיק מילדיו אם הוא רוצה שיביאו נכדים. הוא סה"כ מעודד אותם לעשות משהו שלדעתו הוא חיובי, או "טבעי ומתבקש".
 

Indie62

New member
א. ההנחה היא שהילד יבין בהמשך שזה היה לטובתו

כי בעצם את רוצה ילד רק עוד לא יודעת את זה... לא? המשפט הבא שרציתי לכתוב היה שאני חושבת שאם ההורה היה באמת חושב שהבחירה תאמלל את הילד, הוא לא היה לוחץ. אבל... יש גם דוגמאות של הורים שלוחצים כשזה כן מאמלל את הילד למשל - גייז שההורים לוחצים עליהם להשתנות.
 

איילה א

New member
כן, אבל במקרה הזה הלחץ נובע גם כן מזה שההורה

בטוח שהילד שלו נמצא כרגע באיזה "מצב" או שהוא לא "באמת" עצמו, שדעתו לא צלולה או משהו. אני חושבת שהורים שמנסים לשנות את הילדים שלהם ש"לא יהיו הומואים" באמת חיים באיזו תפיסה צרה ומוגבלת שלפיה להיות הומו זה איום ונורא והם לא מוכנים שהבן שלם יהרוס לעצמו את החיים בגלל שנכנס לו איזה ג'וק לראש. אני מניחה שמבחינתם זה ממש כפי שהם היו לוחצים על הבן שלהם אם היה אלכוהוליסט לוותר על זה, גם אם זה יאמלל אותו בטווח הקצר - כי בטווח האורך זה לטובתו. אין כאן הבנה אמיתית שזה יאמלל את הילד גם בטווח הארוך. זה דומה להורים שלא מסוגלים להבין ולקבל את הבחירה של הבנות לא להביא ילדים לעולם, ואומרים להן שהן הורסות לעצמן את החיים. בצורה מעוותת זה כן ניסיון לדאוג לילד, אבל זה בא מתפיסה שלא מסוגלת לקבל שונות או את הנפרדות של הילד ממך גם כשהוא כבר מבוגר. הורים כאלה דווקא כן ישפטו אדם זר ברחוב על אותו דבר, כי מבחינתם יש סט אחד של ערכים נכונים, וכל סטיה מזה היא סוף העולם.
 

herouth

New member
מערכת היחסים בין אמא לבת היא כזו

...שהאם מורגלת כבר, ששיקול הדעת שלה טוב מזה של ביתה. זה הלך מחשבה שתורגל במשך שנים רבות, כאשר באמת, הבת לא היתה בגירה והיה צורך להחליט בשבילה שצריך סוודר, שאסור לחצות את הכביש ושצריך לאכול ירקות ופירות, כי היא לא מודעת להצטננות שנובעת מהקור ולא יכולה לחשוב על כך שאם עכשיו ופה חם, אחר כך, בחוץ, זה לא. כי היא לא קולטת את הסכנה שבמכוניות. כי היא לא מודעת לחשיבות הויטמינים והסיבים התזונתיים. ובכן, במשך שנים, האמא היתה זו שיודעת, והבת זו ש"לא רואה לטווח רחוק". קשה לצאת מצורת החשיבה הזו, וכך, אמהות עדיין ממשיכות לחשוב ששיקול דעתן עולה על זה של בנותיהן, אפילו אם לאדם אחר הן בחיים לא היו מנסות לנג'ס ולעשות "לטובתו".
 

Indie62

New member
זה בהחלט נכון

אוי, איך אני שונאת לחשוב בשביל מישהו אחר ושחושבים בשבילי....
 
נו, אבל זה בדיוק העניין

כמו שהורים עובדים קשה כדי לפרנס את ילדיהם ומצפים שילדיהם בבוא היום יעבדו כדי לפרנס את עצמם, ככה הם מצפים שיגיע התור של הדור הבא לשאת בנטל ההורות. זו אמונה ברורה ש"כך צריך להיות", ואם דור הילדים פתאם שובר את השרשרת, אז זה "לא פייר שהם לא יסבלו (בשבילנו!) כמו שאנחנו סבלנו בשבילם".
 

Aimee

New member
יפה פשוט והגיוני../images/Emo45.gif

אבל מה המטרה? אז הנה הם "סבלו" בשבילנו, ועשו ילד. יש לי נכד. אנחנו תיקו. מה המטרה שלי עכשיו? שגם הוא יסבול? לחכות שיגיע לגיל 11 ולשאול אותו מתי חתונה? הרי זה לא ייגמר. אפרנטלי העובדה שהייתי אם, צריכה לגרום לדורות של סבל לחצים ואי החלטות עצמאיות באימפריית איימי בשביל שאבוא על סיפוקי. מזל שאנחנו בני תמותה.
 
אולי תשאלי את השאלות האלה בפורום סבתות?

או אולי צריך להיות פורום של אמהות של נשים שלא רוצות ילדים? גם להן מגיע!
 

Aimee

New member
כשיבוא יומי...

אפתח פורום "סבתות שלא רוצות נכדים"
אני בטוחה שגם לסבתות יש לחצים מהסביבה. ואני בטוחה שאם קמה פנסיונרית אמיצה ואמרה "לי רק חשוב שלבת שלי יהיה טוב, יש נכדש אין נכד...לא משנה" אז סוקלים אותה באבני קופ"ח.
 
../images/Emo6.gif כנראה שזה נכון... ../images/Emo4.gif

לא שמעתי על מקרים כאלה, אבל שמעתי על נשים שלא רצו להפוך לסבתות כי "סבתא היא זקנה".
 

איילה א

New member
../images/Emo6.gif כנראה...

אמא שלי נורא אוהבת ילדים. לא יודעת למה, לא מבינה את זה - אבל היא מאוד אוהבת ילדים. כל תינוק שהיא רואה ברחוב זה "גוגו גגה" וכל הסיפור. מאידך, היא אמרה לי איזה פעם שזה הביא הרבה אושר לחייה ולכן היא היתה רוצה את זה גם עבורי, אבל היא מבינה טוב מאוד שאני לא היא (מעולם לא אהבתי ילדים. גם כשהייתי ילדה בעצמי לא התלהבתי יותר מדי מבני גילי), והיא יודעת שאני לא רוצה. אני יודעת שהיא היתה רוצה נכדים, כי אני מכירה אותה וכי דודה וסבתא שלי טורחות להזכיר לי את זה - אבל היא לא מזכירה את זה במילה אחת. היא לא לוחצת ולא שואלת ולא אומרת ולא מבקשת. אני מאוד מאוד מאוד מעריכה אותה על כך. אז את רואה, יש נשים אמיצות שאומרות שמה שחשוב להן זה שלבת שלהן יהיה טוב, גם אם עמוק בלב הן היו מתות לנכד...
 
למעלה