נא לקרוא

adamli

New member
אני בכלל חושב

שאם כבר מנסים לחשוב על אלטרנטיבה הכי טובה שיכולה להיות - זה בהחלט אתר ארגון ה-ASP הישראלי. ולא סתם פורום באיזה פורטל לא שימושי. צריך לדעת לנצל את העובד שהפורום לא לבד, אלא חלק אינטגרלי מהאתר עצמו - מה שאומר שתמיד את היכול לחפש מאמרים, ודוגמאות תוך כדי דיבור, ולא מעבר מאתר לאתר.

rmarko

New member
ולאד לא נראה לי טיפוס שמרים ידיים

לפחות מההיכרות הקצרה ביותר שיש לי ממנו. אבל בניגוד אליך, הוא פרקטי :cool: עזוב.... תוותר :) טוב אני הולך לישון - |laylatov|

adamli

New member
למה לא?

תן לי סיבה _הגיונית_ ואז אולי אני אבין למה הפורום של ארגון ה-ASP הישראלי אינו המקום הטבעי למתנתי ASP ישראלים.

השאלה לא המקום ``הטבעי`` או לא...

מדובר על המקום המועדף. ובסדר העדיפויות, האתר שלכם אפילו לא היה בדירוג. לא שאני אומר את זה בגנותכם... יש לכם יופי של אתר... רק שאופן שבו הוא בנוי (לא נראה!), בצורה של קוד שאול ושחקני חיזוק מבחוץ ללא כל קשר אחד לשני, לא מוצאת חן בעיני. אנחנו קהילה... אם לא שמת לב... ועצם המושג של קהילה מצביע קודם כל על האנשים שבה, ורק אח``כ על הכלים בהם היא משתמשת. המקום ה-``טבעי`` שלנו זה המקום בו אנחנו נבחר להיות. ולא שום מקום שנכתב לנו מראש להיות בו... כמו ``הביתה``. קאפיש?

rmarko

New member
בוא נתחיל מזה שאני לא מתקרב אפילו

לטענות שהנוטה כתב, שלדעתי הן `קצת` קיצוניות 8-p וגם בלי קשר, אני לא כל-כך בדקתי את אוטנטיות המאמרים, אז אין לי מושג אם כל מה שהוא אמר זה נכון או לא -- אבל זה לא משנה. זה דורש יותר מדי תשומת-לב. כמו שארגון ה- asp הישראלי בנוי עכשיו, יש פורום, מאמרים ודוגמאות מקור ו....זהו. אין ממש אינדקס, או עמוד חדשות, או איזשהו דבר שמחבר הכל ביחד. אם אתה פותח אתר, אתה צריך לדעת איך לגרום לאנשים להשאר שם כמה שיותר זמן, אתה צריך לגרום לתכנים שלך להיות אטרקטיביים, נגישים והכי חשוב - מאורגנים לפי קטגוריות יותר ספציפיות מ`דוגמאות קוד` ו`מאמרים`; וזאת אומרת לעבוד על האתר בצורה אינטנסיבית. כבר כשהוצע הרעיון בהתחלה, דעתי היתה שכל הרעיון של לפתוח אתר משלנו נשמע כמו יוזמה ללא מטרת רווח חביבה בהחלט, אבל לא כזאת שתצא לפועל. בנוסף על בניית האתר ועדכונו השוטף, צריך גם לענות על שאלות; והפורום שלך לא כל-כך נגיש וכיפי כמו זה של תפוז. כל המאמץ דורש זמן, עבודה, הרבה תסכול - ובשורה התחתונה כסף. ולא רק שנצטרך לעמול על האתר עצמו, אם אנחנו רוצים להגיע לתוצאה המתבקשת - לעזור לאנשים לפתור שאלות - נצטרך לדעת איך למשוך את שמוליק הקטן שרק אתמול החל ללמוד asp ומחפש מקום ללמוד. זה אומר פרסום, שמועת פה-לאוזן לא תעזור לשמוליק. פרסום אומר פתיחת יוזמה עסקית קטנה, וכרגע עם משבר ההייטק, לא נראה לי שיש רעיון גרוע מזה. כנראה שזה יוביל לנקודה שבה האתר יתפרסם במקומות לא משהו, והאתר לא יספוג יותר מדי כניסות. אישית, לי מנאס כבר מלעבוד על אתרים קטנים מסביב לשעון כשאני לא רואה תוצאות. לחסך בלבול: תוצאות = כסף. מונה הכניסות של asp.org.il מסתמך ברובו על הלינקים שאתה נותן בפורומים כגון זה, פורומים של פורטלים, של מקומות מוכרים מאד - מקומות שמופיעים במנועי חיפוש ישראליים. תפוז אינו מקום שמושך הרבה אנשים, ובזמן הקצר שבו אנחנו כאן עוד לא הספקנו לענות על יותר מדי שאלות קשורות ב- asp של אנשים חדשים, אלא יותר של אנשים שעברו לכאן יחד עם כולם. הזמן יעשה את שלו ותפוז, למרות היותו פורטל כושל מאד, עדיין עומד היום, כמה זמן כבר- 3 שנים? לא נראה שתפוז יזוז לשום מקום כרגע, ואולי באמת יבואו יותר אנשים בקרוב. להזכירך, לפני 3 ימים עברנו לכאן, לאף אחד אין מושג אם יהיה זה צעד חכם להשאר דווקא בתפוז, הממלכה חסרת מונה הכניסות, אבל הזמן יעשה את שלו. בזמן הזה נראה לאן אפשר כן לעבור, אולי דווקא בעתיד יהיה זה צעד יותר מומלץ לעבור לקהילות וואלה (בתנאי שיעיפו משם את כל הצהוב). אבל לעבור ל- asp.org.il כמו שזה עכשיו יהיה שווה ערך להשאר בדיוק איפה שאנחנו כרגע פרט לשני דברים: הפורומים כאן יותר כיפים; והפורום כבר התיישב כאן.

קיצוניות = אינדיבידואליות...

זאת ההתרשמות שלי מהאתר הזה... מה הביג דיל?! אני מכתיב איזשהו סטטוס קוו למישהו?! מה שאני חושב אוטומטית מחלחל לאלפי אנשים ברחבי הארץ?! ממש ממש לא... אני בסה``כ הבעתי את דעתי, לי, לעצמי... מה הסיפור הגדול?! ועוד דבר... עניין הפרסום מאוד לא רלוונטי... כי כמה ש-IOL היו מפורסמים, הפורום עצמו של תכנות ASP לא היה כלול בחבילת הפרסום הזו. רק מי שמצא לנכון לחפש ממש ממש טוב ב-IOL איזושהי תמיכה ל-ASP, הגיע לפורום. וזה הניב כמות יפה מאוד של מבקרים שרובם, למעשה, הגיעו לפורום הזה כי פשוט שמעו שהוא פורום טוב... שעונה על כמעט כל השאלות ובצורה אישית ועניינית. השוואה בין אם ארגון ה-ASP מפורסם מספיק או ימשוך מספיק קהל לעומת IOL, נשמעת לי לא רלוונטית... כי איפה שיושבי הפורום הזה יחליטו להשתקע, לשם יגיעו האנשים. לא סתם וואללה נורא רוצים שנבוא ותפוז הזדרזו לפתוח לנו פורום בתוך פחות משעה מאז הבקשה... וארגון ה-ASP (השם הזה נשמע ממש, או שזה רק אני?!) _נורא_ רוצים ומתעקשים שנבוא. בצדק. מסתבר שלא המקום עושה הפורום. ;-)

rmarko

New member
התכוונתי לצורת הביטוי

בד``כ אני בוחר את המילים שלי בקפידה, כדי להזהר לא לדרוך על מאמצים של אנשים שלא עלו יפה. אמנם לדעתך asp.org.il לא בנוי טוב, אבל ללכת ולבוז לו מיידית בפורום כזה רחב, שהוא שמיכת טלאים, זה מבחינתי די קיצוני. יש מקום לכל דבר, וזה לא אחד מהם. לפחות לדעתי. בקשר לחלק השני, ברור לי מעל ומעבר שהפורום של יואל התפרסם בזכות פרמטר ה`לכל שאלה תשובה` הייחודי שלו, ולא פלא שכולם רוצים את הפורום הזה. יחד עם זאת, אם אתה היית שומע חברים לעבודה שלך מדברים על הפורום בתפוז, או הפורום בארגון ה- asp הישראלי, את הכתובת של מי היית זוכר כשהיית מגיע הביתה? בטח את זה שכבר מוכר לכולם. יש חשיבות לשם של המקום, ולכן פורטל מכובד (עד כמה שההגדרה הזאת יכולה להתעקם במקרה שלנו :) ) תמיד יהיה עדיף יותר על-פני אתר סטארט-אפ עם מטרה אחת ספציפית, וקהל יעד לא כזה גדול שקרוב לוודאי לא יניב לא כניסות ולא כסף. אפילו לא לכיסוי ההוצאות.

adamli

New member
דווקא אני חושב אחרת...

אם יש לי שאלה ב-ASP? לא הגיוני ללכת לאתר של ASP ולשאול שם? אחרי הכל, בדיקה קצרה באתר תראה לך ששם עונים לכל שאלה - ולרוב אף מהר יותר מאשר בפורומים אחרים - זה בדוק, ואתה יכול להיווכח בעצמך.

rmarko

New member
טוב, בוא נסיים את זה

אותי אישית משעמם כבר הנושא :p קרוב לוודאי שדיברתי בצורה שדי בלבלה אותך וגרמה לך לחשוב שאני לא מכבד את האתר, וחושב שאין לו הצדקת קיום. למעשה הוא ברשימת ה- favorites שלי ממש מתחת ל- WDVL. לא ביקרתי שם לאחרונה, אבל זה בגלל שלא ביקרתי כמעט בשום אתר לאחרונה כי אני עובד יותר משאני ליד המחשב בזמן האחרון. את הדעות שלך והאמונות שלך, אני רק מכבד - אני אומר במקביל לעומת זאת שאלא אם כן תצליח *אתה* לשכנע אותנו להגיע לשם, אין דרך שנעשה זאת; לשאול אותנו `למה לא` לא יעשה את המלאכה, כי פה באמת נוח, וכפי שכתבתי היום ב- 4 בבוקר, מדובר בישראלים טיפוסיים. מצאנו גומחה כיפית, עד שלא נראה שמגעיל פה, we`re here to stay. כמו שהיה ביואל אינספור הודעות לגבי מקומנו החדש כשהגיע הקץ, אם יגיע הקץ על הפורום הזה, זה יתרחש שנית - תנסה לפעול אז. כרגע אנחנו כבר התיישבנו, מאוחר מדי - עזוב. באמת :)

adamli

New member
כבר מאוחר?

אני לא ממש רואה פה הרבה אנשים, זה רק אנחנו מסתובבים סביב עצמנו - ואולי זאת הסיבה לא לחכות. למה לתת לאנשים להתרגל לפה אם עדיף מקום אחר? (לדעתי)

rmarko

New member
אז קבל את מה שאמרתי לולאד

כרגע הבעיות שלי, אישית, יש עם הפורום שלך: 1. הוא כחול :) 2. הוא משלב את כל שפות התכנות ביחד, זה ממש לא טוב 3. כל החבר`ה עדיין כאן :cool: ההודעה שהשארת קודם בקשר להפסדים שלך לעומת החזון שלך - אם היית מתחיל ככה את כל הנושא, לדעתי היית זוכה לתגובה אופטימית יותר מלכתחילה. שמתי לב שבאמת עכשיו כל ההודעות נפתחות באותו עמוד, וזה אחלה; אבל כחול באמת עושה לי רע בעיניים :)

rmarko

New member
הקשר לולאד, אגב

(הוסחה דעתי אז שכחתי להתייחס לנושא) הוא שעד שהמצב לא יתוקן - אין בכלל על מה לדבר. כרגע יש לנו פה קונפיגורציה ש, לדעתי, אנחנו מרוצים ממנה (אני יודע שאני די מסופק). אם הרוב יצביע ברגליים ויגיע למקום אחר, אין אפילו טעם להגיד שמן הסתם אצטרף לגל. אבל עד שזה יקרה, אני נשאר עם העדר. סורי

adamli

New member
תשובות

1. הוא כחול: עד היום אף אחד לא התלונן, אבל אם יהיו תלונות רבות - מן הסתם נחליף, אבל זה הקונספט הגרפי של האתר בעקרון... 2. הוא משלב את כל שפות התכנות ביחד, זה ממש לא טוב: פעם היו מספר פורומים; לכל שפה, אך לא היו מספיק אנשים לאכלס אותם והם נראו ``מסכנים``. מן הסתם, אם יגדל מספר חברי הפורום, נוכל לחלק אותו שוב למספר פורומים - לכל שפה. 3. כל החבר`ה עדיין כאן: אני לא בטוח בזה, אני לא ממש רואה כאן פעילות ענפה. ו``כאן`` זה לא ממש דבר מוחשי וכבר הוכיחו לנו כמה מהר זה יכול להשתנות. בקשר ל``ולאד``, לא הבנתי מה הקשר ביני לבינו ומה ניסית להגיד בהודעה, אבל אפשר לצרף את תגובה 3 לכאן... מקווה שעניתי לעניין.

adamli

New member
טוב, זה היה ארוך...

אז ככה... בקשר לכפיות של הפורומים, מתי פעם אחרונה בדקת את הפורום באתר? שיניתי אותו לפני מספר דקות - אז אני ממליץ לבדוק אותו שוב. בקשר לחוסר קהילה ששם, כל מה שאני יכול להגיד זה שתמיד צריך להתחיל מאפס?אני מתכנת ממוצע ב-ASP שכל מה שעלה בדעתי היה, ``היי, אני כל כך אוהב את השפה הזאת ואני מאוד נהנה לעזור לאנשים, אז נועם, בוא נקים איזה אתר תמיכה לכל מי שיש בעיות ובדרך גם נצליח לאחד הרבה אנשים באתר ביחד, שיעזרו אחד לשני, יתרמו קודים, וככה אולי שפת ה-ASP בארץ תקבל נופח...`` אז לא תככנו להרווי מזה, אלא רק לתרום. וברור שיש עוד מלא מקום לשפר, אבל קשה לנחש מה רצוי לשפר מבלי שיהיה מי שיתן את חוות דעתו על כך, ולכן מה שאני עושה זה מזמין את ציבור הגולשים דווקא ``להתמקם`` באתר הארגון ה-ASP הישראלי בכדי שביחד עם כולם, נוכל לשפר את האתר - וליצור את המקום האידיאלי מכל הבחינות - לנו. אף פעם לא הייתה לנו כוונה ל``התעשר`` מזה. עד היום אנחנו רק מוציאים כסף על אכסון ודומיין, וכל כסף שיכנס מפרסום עתידי, הולך להיות מושקע אך ורק באתר עצמו (פרסים לתחרויות, שיפורים, מאמרים, דוגמאות, ועוד...) אבל בלי גולשים לא יהיה פרסום ובלי פרסום יהיו רק הוצאות וחבל... אז מה שאני רוצה ת`כלס, זה לתת צ`אנס לאתר - כי אחרי הכל יש רעיון מאוד נחמד (לדעתי) מאחוריו, והביצוע (גם כן לדעתי) ממש לא רע.

אתה צודק ב-100%

אני בעצמי מפעיל אתר שבינתיים, רק מוציא כסף... ואני מבין את הרצון שלך לגדול, להתפתח ולעזור... האתר שלי מציע אכסון מוסיקה בחינם לאומנים מתחילים... אתה יכול להבין בעצמך איזה מן הוצאות יש לי על הנושא הזה. :) ועניין הפרסום זה עניין כאוב... וזה נתון לסטיגמות ושמועות, תנועות שלמות של אנשים שמביאים (או לוקחים) את החברים שלהם איתם... גם אני קורבן של זה. אבל... כנראה, שכמו וואללה, גם האתר שלך צריך להתבגר קצת. ועד אז... שיהיה בהצלחה... באמת. ואם אנחנו יכולים לעזור במשהו... תרגיש חופשי לבוא לבקר ונשמח לעזור לך. ;-)

למעלה