נא להכיר: המהנדס הכי מיותר ב-Google

vinney

Well-known member
לא, זה רק נדמה לך כי אתה צריך אויב.
מה שאני אומר, זה שהשמאל אצלכם צריך להתעשת, ולהחזיר אליו את האנשים השפויים והלא קיצוניים, כדי לעצור את זה.
מה בדיוק קיצוני בלא להניח ש"שחור=פושע"?

בטח לא תאמין, אבל מעולם לא ביקרתי ב-4CHAN, רק שמעתי רפרנס עליהם מכל מיני מקומות אחרים.
זה שאתה חי את זה במציאות - זה טוב!
אתה הרי בחרת את זה, בכל רמה אפשרית...
אתה רואה אותי מתלונן? אני מנסה להסביר לך דברים שאתה לא רואה או לא רוצה לראות מרחוק, ואתה מנסה להסביר לי שאתה מהסלון של בארץ מבין את מה שקורה בארה"ב יותר טוב ממני.

האמת - פספסתי את הקישור. חשבתי שאתה ממציא.
"ימני קיצוני מתעלם מהעובדות" - למה אני לא מופתע...
עכשיו שהסתכלתי - נראית לי כתבה מטומטמת - מאפה בדיוק אתה חושב ש-google לוקח תמונות?
שאלה מצוינת, כנראה לא ממקור טוב.

מי בדיוק מככב יותר באתרי חדשות אצלכם מהקהילה השחורה?
זה לא רלוונטי לדוגמא שהבאתי, כי בשאילתאת חיפוש לא היה "שלושה בחורים שחורים בחדשות", אלא רק "שלושה בחורים שחורים". גם פושעים לבנים מופיעים בחדשות, ובאותה התדירות, אם לא יותר. אבל אם אתה רוצה באמת ללמוד, אני יכול להסביר לך איך הגזענות הלבנה בארה"ב מקבעת מיעוטים במצבים לא טובים בכלל. אפילו פה בקליפורניה, מדינה לכל הדעות ליברלית.

האמנים שלה, או האנשים החביבים כמו הבחור ההוא שנדקר בניו יורק לפני שבוע כשניסע לרצוח עובד חנות קשיש במכות?
זוכה האוסקר ג'ורדן פיל? היה בחדשות אתמל.

BravoMan

Active member
מה בדיוק קיצוני בלא להניח ש"שחור=פושע"?

אתה רואה אותי מתלונן? אני מנסה להסביר לך דברים שאתה לא רואה או לא רוצה לראות מרחוק, ואתה מנסה להסביר לי שאתה מהסלון של בארץ מבין את מה שקורה בארה"ב יותר טוב ממני.

"ימני קיצוני מתעלם מהעובדות" - למה אני לא מופתע...

שאלה מצוינת, כנראה לא ממקור טוב.

זה לא רלוונטי לדוגמא שהבאתי, כי בשאילתאת חיפוש לא היה "שלושה בחורים שחורים בחדשות", אלא רק "שלושה בחורים שחורים". גם פושעים לבנים מופיעים בחדשות, ובאותה התדירות, אם לא יותר. אבל אם אתה רוצה באמת ללמוד, אני יכול להסביר לך איך הגזענות הלבנה בארה"ב מקבעת מיעוטים במצבים לא טובים בכלל. אפילו פה בקליפורניה, מדינה לכל הדעות ליברלית.

זוכה האוסקר ג'ורדן פיל? היה בחדשות אתמל.
תגיד, כשעשית את הניסוי שלך, בדקת מאיפה מגיעה התמונה הראשונה בתוצאות החיפוש?

עשיתי עכשיו את מה שהצעת - חיפוש במצב incognito, והתמונה הראשונה היא אכן שלך mug shots - מאותה כתבה שאתה הבאת פה, מאתר bbc!

בקיצור, Google עושה מה ש-Google נועד לעשות - סורק אתרים, ולא סתם אתרים אקראיים, אלא בראש ובראשונה את אתרי המדיה הגדולים עם הכי הרבה traffic ומביא תוצאות בהתאם.
הייתי מצפה שמישהו כמוך, שנמצא בתחום הפיתוח שנים רבות, ידע ויבין את זה, ולא ינסה לרכוב על גל השמאלנים המטומטמים שחושבים שזו גזענות או אפליה, אבל אולי טעיתי - אולי אתה בכלל בעצמך איזה מודל שפה שאומן על data עם המון bias...

d70

Well-known member

עשיתי עכשיו את מה שהצעת - חיפוש במצב incognito, והתמונה הראשונה היא אכן שלך mug shots - מאותה כתבה שאתה הבאת פה, מאתר bbc!

בקיצור, Google עושה מה ש-Google נועד לעשות - סורק אתרים, ולא סתם אתרים אקראיים, אלא בראש ובראשונה את אתרי המדיה הגדולים עם הכי הרבה traffic ומביא תוצאות בהתאם.
הייתי מצפה שמישהו כמוך, שנמצא בתחום הפיתוח שנים רבות, ידע ויבין את זה, ולא ינסה לרכוב על גל השמאלנים המטומטמים שחושבים שזו גזענות או אפליה, אבל אולי טעיתי - אולי אתה בכלל בעצמך איזה מודל שפה שאומן על data עם המון bias...
קח בחשבון שזה לא יספיק כדי לקבל תוצאות זהות. גוגל משתמשים בעוד פרמטרים שמשפיעים על תוצאות החיפוש:

בכלל זה דיון מוזר שבו מנסים לקבוע אם יש bias בנתונים והתשובה לכך היא עוד שכבת bias לתיקון.
הואיל וה bias פיקס מתבצע ע"י בני אדם, זה לכשעצמו פתח למניפולציות והתרחקות נוספת מהמציאות.

Nuke1985

Active member
בכלל זה דיון מוזר שבו מנסים לקבוע אם יש bias בנתונים והתשובה לכך היא עוד שכבת bias לתיקון.
הואיל וה bias פיקס מתבצע ע"י בני אדם, זה לכשעצמו פתח למניפולציות והתרחקות נוספת מהמציאות.

ובכלל האמון של אנשים בגוגל נראה דיי מוגזם, בסף הכול הוא משתמש בהיוריסטיקות כמו כמה אתרים מקשרים לאתר מסויים, או מה מופיע בטקסט של קישורים לאתר מסויים, ברור שיימצאו glitches בתוצאות שלו, למה שמישהו יחפש בכלל "three black men"? (זה לא מקרה של garbage in garbage out?) קורה לפעמים שאני מחפש בגוגל ולא מוצא מידע ודווקא לצמצם את החיפוש של גוגל לאתר ספציפי נותן תוצאה טובה יותר, גם מידע שנמצא בקהילות שעוסקות בנושא מסוים מעמיק יותר לפעמים יותר מהתוצאות של גוגל . הרי התוצאות מבוססות על פופולריות וכמו שיידוע מה שפופולרי הוא לא בהכרח טוב (הוא כן אולי דורש פחות ידע והשקעה בשביל להגיע למסקנה שהוא טוב).

vinney

Well-known member
למה שמישהו יחפש בכלל "three black men"?
למשל אם מישהו מחפש תמונות אילוסטרציה? מדובר על חיפוש תמונות, אחרי הכל.
הרי התוצאות מבוססות על פופולריות וכמו שיידוע מה שפופולרי הוא לא בהכרח טוב (הוא כן אולי דורש פחות ידע והשקעה בשביל להגיע למסקנה שהוא טוב).
אכן, פופולריות לא בהכרח מעידה על איכות או נכונות. במקרה הספציפי הזה הbias נוצר בגלל מיקוד יתר (הנחה סמויה ש"שלושה נערים שחורים" זה בהכרח "שלושה נערים שחורים פושעים" או "שלושה נערים שחורים בחדשות"). בדיוק כמו הbias שבראבו מפגין. מיקוד היתר הזה יכול להיות בגלל אופן איסוף הgarbage in, למשל לקחו את התמונות ששימשו ללימוד המכונה רק מכתבות חדשות ולא ממאגרי תמונות מקצועיים (משם יש יותר סיכויים לקבל תמונות בלי הטיות, אבל מצד שני מאגרים כאלה בדרך כלל לא חינמיים). ביסמארק הביא קודם דוגמא נוספת של הטיה כזאת: מקרה בו המכונה התבייטה על הסרגל שהופיע בכל התמונות בקטגוריה המסוימת, ובכך שייכה תמונות לקטרוגיה רק אם היה סרגל בתמונה.

Nuke1985

Active member
למשל אם מישהו מחפש תמונות אילוסטרציה? מדובר על חיפוש תמונות, אחרי הכל.

במקרה הזה גם אם רק חלק מהתוצאות מציגות תוצאה של פשע ייכול להיות שהתוצאה טובה מספיק.
אכן, פופולריות לא בהכרח מעידה על איכות או נכונות. במקרה הספציפי הזה הbias נוצר בגלל מיקוד יתר (הנחה סמויה ש"שלושה נערים שחורים" זה בהכרח "שלושה נערים שחורים פושעים" או "שלושה נערים שחורים בחדשות"). בדיוק כמו הbias שבראבו מפגין. מיקוד היתר הזה יכול להיות בגלל אופן איסוף הgarbage in, למשל לקחו את התמונות ששימשו ללימוד המכונה רק מכתבות חדשות ולא ממאגרי תמונות מקצועיים (משם יש יותר סיכויים לקבל תמונות בלי הטיות, אבל מצד שני מאגרים כאלה בדרך כלל לא חינמיים). ביסמארק הביא קודם דוגמא נוספת של הטיה כזאת: מקרה בו המכונה התבייטה על הסרגל שהופיע בכל התמונות בקטגוריה המסוימת, ובכך שייכה תמונות לקטרוגיה רק אם היה סרגל בתמונה.

יש עוד אופציה, לא מדובר בהטיה אלא ב"תעתועי האקראיות", כלומר השיפוט של התוצאות הוא זה שמוטה , ניסיתי לעשות חיפוש של three black men (תמיד תחת private browsing) וזה לא נתן לי תוצאה בעייתית, לעומת זה שחיפשתי three white men זה כן נתן תוצאה של פושעים (לדוגמה הקישור הזה הופיע ראשון).

באופן כללי קשה לשפוט תוצאות של מנוע חיפוש, ייכול להיות שמישהו ימציא מנוע חיפוש הרבה יותר טובה מגוגל אבל הוא לא ייקח נתח שוק מגוגל כי אין מספיק אנשים שיבינו שהוא פשוט טוב יותר. יש מתודולוגיות להעריך ביצועים של תוכנה או חומרה אבל אני לא מכיר כזאת בשביל מנועי חיפוש (למרות שהם מהווים חלק יחסית חשוב מהחיים שלנו).

vinney

Well-known member
יש עוד אופציה, לא מדובר בהטיה אלא ב"תעתועי האקראיות", כלומר השיפוט של התוצאות הוא זה שמוטה , ניסיתי לעשות חיפוש של three black men (תמיד תחת private browsing) וזה לא נתן לי תוצאה בעייתית, לעומת זה שחיפשתי three white men זה כן נתן תוצאה של פושעים (לדוגמה הקישור הזה הופיע ראשון).
אני לא קיבלתי תוצאות כאלה. אני אפילו לא יודע מה זה האתר הזה (עולה לי בחצי מהפעמים שלחצתי על הקישור שלך).

כן קיבלתי את שלושת התמונות של הנאשמים האלה כשחיפשתי three white men, אבל לא mug shots - אני קיבלתי אותם עם חליפות ועניבות, מחויטים, מאתרים כמו NPR וCBC. ישר אחרי זה הייתה תמונת אומנות של שלושה גברים לבנים ושלושה דוגמנים. הmug shots (של אותם שלושת הנאשמים) היו במיקום השישי בתוצאות שלי.

אבל, וזה אבל גדול, זה לא החיפוש הרלוונטי. החיפוש הרלוונטי היה לגבי teenagers, אם תסתכל בכתבה שאליה קישרתי במקור. בכתבה מדגימים את ההבדל המשמעותי בין חיפוש לתמונות של נערים לבנים ושחורים. כשעשיתי את החיפוש עכשיו, תמונות הmug shots הופיעו אך ורק עבור נערים שחורים. גם בחיפוש לתמונות נערים לבנים הופיעו תמונות mug shots של נערים שחורים, ושחורים בלבד (חלקם מהכתבה המדוברת, אבל לא רק). לעומת זאת תוצאות חיפוש לתמונות נערים שחורים היו רוויות mug shots, ולא רק מהכתבה המדוברת.

תגיד לי אתה איזו הטיה זאת.

Nuke1985

Active member
אני לא קיבלתי תוצאות כאלה. אני אפילו לא יודע מה זה האתר הזה (עולה לי בחצי מהפעמים שלחצתי על הקישור שלך).

כן קיבלתי את שלושת התמונות של הנאשמים האלה כשחיפשתי three white men, אבל לא mug shots - אני קיבלתי אותם עם חליפות ועניבות, מחויטים, מאתרים כמו NPR וCBC. ישר אחרי זה הייתה תמונת אומנות של שלושה גברים לבנים ושלושה דוגמנים. הmug shots (של אותם שלושת הנאשמים) היו במיקום השישי בתוצאות שלי.

אבל, וזה אבל גדול, זה לא החיפוש הרלוונטי. החיפוש הרלוונטי היה לגבי teenagers, אם תסתכל בכתבה שאליה קישרתי במקור. בכתבה מדגימים את ההבדל המשמעותי בין חיפוש לתמונות של נערים לבנים ושחורים. כשעשיתי את החיפוש עכשיו, תמונות הmug shots הופיעו אך ורק עבור נערים שחורים. גם בחיפוש לתמונות נערים לבנים הופיעו תמונות mug shots של נערים שחורים, ושחורים בלבד (חלקם מהכתבה המדוברת, אבל לא רק). לעומת זאת תוצאות חיפוש לתמונות נערים שחורים היו רוויות mug shots, ולא רק מהכתבה המדוברת.

תגיד לי אתה איזו הטיה זאת.

אצלי לא הופיע תוצאה בעייתית על teenagers, ייכול להיות שגוגל מתאים את החיפוש אליך, לפי מה שקראתי גם שאתה בprivate browsing הוא עדיין מתאים את התוצאה, מספיק שתקליק פעם אחד והוא יתן לך רק את זה (הרי ההסתברות גבוהה יותר שזה רלוונטי מתוצאות לא custom), יש פה דפוס דיי ברור , אתה מחפש "three black" ומקליק על תוצאה שיש בה crime או משהו כזה.

vinney

Well-known member
אני בספק. אם כבר, יותר הגיוני ההסבר של בראבו (לא בטוח שהוא עצמו מבין את השטויות שהוא פולט, אבל שעונים שבורים וכו'...) שהם מתאימים תוצאות לאזור. מכיוון שעשיתי את החיפוש מכל מיני מקומות (לא רק מהבית שלי) בincognito mode במכשירים שונים - אני לא חושב שיש לגוגל אפשרות טכנית לקשר את החיפושים אליי אישית או אפילו לגורם אחד כלשהו.

Nuke1985

Active member
אני בספק. אם כבר, יותר הגיוני ההסבר של בראבו (לא בטוח שהוא עצמו מבין את השטויות שהוא פולט, אבל שעונים שבורים וכו'...) שהם מתאימים תוצאות לאזור. מכיוון שעשיתי את החיפוש מכל מיני מקומות (לא רק מהבית שלי) בincognito mode במכשירים שונים - אני לא חושב שיש לגוגל אפשרות טכנית לקשר את החיפושים אליי אישית או אפילו לגורם אחד כלשהו.

ניסיתי את זה בduckduckgo (שהוא אני חושב המנוע הכי פופולרי שלא מתאם אישית תוצאות) וקיבלתי את התוצאה הזאת (מאתר שנקרא notracistjustmad ומדבר על איך הפשע של השחורים גדול מחלקם באוכלוסיה). אז ייכול להיות שהמידע ברשת במצב שמביא לתוצאות כאלה.

vinney

Well-known member
ניסיתי את זה בduckduckgo (שהוא אני חושב המנוע הכי פופולרי שלא מתאם אישית תוצאות) וקיבלתי את התוצאה הזאת (מאתר שנקרא notracistjustmad ומדבר על איך הפשע של השחורים גדול מחלקם באוכלוסיה). אז ייכול להיות שהמידע ברשת במצב שמביא לתוצאות כאלה.
זה גם הטיעון של בראבו - השחורים פושעים, אז התוצאות צריכות להראות אותם כפושעים.

אבל זה לא נכון. לא הטיעון ולא המסקנה. זה היה נכון אם הייתי מחפש three black teenage criminals. אבל זה לא מה שחיפשתי. אם שאילתת החיפוש ניטטרלית - תוצאת החיפוש צריכה להיות נייטרלית.

הבעיה היא לא שהשחורים הם בהכרח פושעים, כפי שטוענים הגזענים. הבעיה היא באימון מכונה על מידע מקורי מוטה, שמביא את המכונה לשיוך תוצאות מוטה בהתאם. חוסר הרצון לזהות את ההטיה במקור - נובע מגזענות. חוסר יכולת לזהות את ההטיה במקור - נובע מבורות. התעלמות מההטיה במקור, או יותר גרוע - הצדקת ההטיה במקור (כפי שעושה בראבו) - נובעים לא רק מגזענות, אלא משנאה של האחר (שנאה שבראבו די מתגאה בה).

תשאל את עצמך - עד כמה המאמר הספציפי הזה, שכאמור היה התוצאה הראשונה שלך, רלוונטי לנושא החיפוש ״שלושה נערים שחורים״.

Nuke1985

Active member
חוסר הרצון לזהות את ההטיה במקור - נובע מגזענות. חוסר יכולת לזהות את ההטיה במקור - נובע מבורות.

אז אתה אומר שגוגל גזענית? יש לך צפיה מאוד גבוהה מאלגוריתם , אתה יכול לחשוב על דרך אלגוריתמית לטפל בזה?, במאמר שקישרת מישהו כתב שצריך להיות איזה מישהו שלמד "לימודי מגדר" או משהו כזה שיחליט איזה תוצאה היא תקינה פוליטית, זה מה שאתה רוצה? שגוגל יהיו כמו פוליטיקאים ויכנסו שיקולים פוליטיים בעבודה שלהם?

תשאל את עצמך - עד כמה המאמר הספציפי הזה, שכאמור היה התוצאה הראשונה שלך, רלוונטי לנושא החיפוש ״שלושה נערים שחורים״.

לפעמים אני לא בהכרח ירצה את התוצאה הרלוונטית, גם תוצאה שימושית או מעניינת אך לא רלוונטית ייכולה להיות טובה (אולי יותר טובה מהתוצאה ה"רלוונטית"), גם התוצאה האולי "בעייתית" יכולה להביא לדיון פורה וערכי, לדוגמה שאם מישהו יראה שאנשים מאותו גזע או תרבות לא משתתפים בפשע בשיעור שגבוהה מהאוכלוסייה במדינות אחרות.

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
אז אתה אומר שגוגל גזענית?
לא, איפה אמרתי כזה דבר?

יש לך צפיה מאוד גבוהה מאלגוריתם , אתה יכול לחשוב על דרך אלגוריתמית לטפל בזה?
הבעיה היא לא האלגוריתם, אלגוריתם עושה מה שאמרו לו לעשות. הבעיה היא בבחירת נתונים לאימון האלגוריתם.

, במאמר שקישרת מישהו כתב שצריך להיות איזה מישהו שלמד "לימודי מגדר" או משהו כזה שיחליט איזה תוצאה היא תקינה פוליטית, זה מה שאתה רוצה? שגוגל יהיו כמו פוליטיקאים ויכנסו שיקולים פוליטיים בעבודה שלהם?
לא, אני רוצה שלא יאמנו אלגוירתמים על נתונים שהם מראש מוטים. זה לא כזה קשה, באמת. זה לא שיקול ״פוליטי״, אלא אם כן אתה טוען שלהניח שכל השחורים הם בהכרח פושעים זה פוליטי. לא לקחת את התמונות לאימון המכונה ממקור בודד נראה לי משהו די טריויאלי, לא צריך להיות דוקטור בלימודי מגדר בשביל זה.

לפעמים אני לא בהכרח ירצה את התוצאה הרלוונטית, גם תוצאה שימושית או מעניינת אך לא רלוונטית ייכולה להיות טובה (אולי יותר טובה מהתוצאה ה"רלוונטית"), גם התוצאה האולי "בעייתית" יכולה להביא לדיון פורה וערכי, לדוגמה שאם מישהו יראה שאנשים מאותו גזע או תרבות לא משתתפים בפשע בשיעור שגבוהה מהאוכלוסייה במדינות אחרות.
מה אתה רוצה - אתה בעצמך תחליט. אם התוצאות שאתה מקבל משאילתא גנרית יוצאות לך גנריות מדי - תמקד את השאילתא.

Nuke1985

Active member
לא, אני רוצה שלא יאמנו אלגוירתמים על נתונים שהם מראש מוטים. זה לא כזה קשה, באמת. זה לא שיקול ״פוליטי״, אלא אם כן אתה טוען שלהניח שכל השחורים הם בהכרח פושעים זה פוליטי. לא לקחת את התמונות לאימון המכונה ממקור בודד נראה לי משהו די טריויאלי, לא צריך להיות דוקטור בלימודי מגדר בשביל זה.

איך אפשר לעשות את זה?

הנתונים לא מוכנסים ידנית (כמות המידע היא עצומה), יש איזה web crawler שעוקב אחרי קישורים ומכניס אותם לבסיס נתונים של גוגל, אז כן מדובר באלגוריתם שאמור להחליט אם המידע "מוטה", זה בהנחה שבאמת מידע מוטה ומישהו כתב ש"כל השחורים הם בהכרח פושעים" וקישר לדף (כלומר אפשר להגיד באופן חד משמעי ללא מקום ל"ספק סביר" כמו בבתי משפט שהוא מוטה, לא כתוצאה של פרשנות שההחלטה שהיא נכונה מבוססת על רגש). ניסיתי למצוא backlinks לדף הבעייתי ולא ממש הצלחתי, נראה שהאתרים הטובים בשביל לעשות את זה הם בתשלום.

מה אתה רוצה - אתה בעצמך תחליט. אם התוצאות שאתה מקבל משאילתא גנרית יוצאות לך גנריות מדי - תמקד את השאילתא.

בפועל רצון מבוסס על החלטות כאשר יש מידע חלקי, אתה לפעמים לא יודע מה אתה לא יודע אז אתה לא ייכול לחפש את זה ( אני לדוגמה אף פעם לא חשבתי שהשתתפות בפשע של השחורים בארצות הברית גבוהה בהרבה בחלקם באוכלוסיה, לא הייתי מחפש את זה).

vinney

Well-known member
איך אפשר לעשות את זה?
שאלה מצוינת.
הנתונים לא מוכנסים ידנית (כמות המידע היא עצומה), יש איזה web crawler שעוקב אחרי קישורים ומכניס אותם לבסיס נתונים של גוגל, אז כן מדובר באלגוריתם שאמור להחליט אם המידע "מוטה", זה בהנחה שבאמת מידע מוטה ומישהו כתב ש"כל השחורים הם בהכרח פושעים" וקישר לדף (כלומר אפשר להגיד באופן חד משמעי ללא מקום ל"ספק סביר" כמו בבתי משפט שהוא מוטה, לא כתוצאה של פרשנות שההחלטה שהיא נכונה מבוססת על רגש). ניסיתי למצוא backlinks לדף הבעייתי ולא ממש הצלחתי, נראה שהאתרים הטובים בשביל לעשות את זה הם בתשלום.
גוגל מעסיקים בחינם מליארדי אנשים שמפרשנים מה מופיע בתמונות עבורם (מכיר את captcha?), כך שזה לא בהכרח אלגוריתם, וכן בהחלט יש מרכיב ידני. בנוסף לחצי מהעולם שתורם למאמץ, יש גם עובדים בתשלום שכל תפקידם זה להרכיב בסיסי נתונים שעליהם יאמנו את המכונות.

וכן, אולי כן צריך לדרוש שהם ישלמו למאגרי מידע אחרים כדי לקבל מידע נקי יותר ומדויק יותר. למה לא בעצם? אם אתה מצפה שהכל יהיה חינם, אתה תקבל בדיוק את מה ששילמת עליו.

בפועל רצון מבוסס על החלטות כאשר יש מידע חלקי, אתה לפעמים לא יודע מה אתה לא יודע אז אתה לא ייכול לחפש את זה ( אני לדוגמה אף פעם לא חשבתי שהשתתפות בפשע של השחורים בארצות הברית גבוהה בהרבה בחלקם באוכלוסיה, לא הייתי מחפש את זה).
ההשתתפות בפשע לא גדולה מהותית, הענישה והאכיפה כן, וזאת בדיוק בעיית הגזענות בארה״ב. כשעוצרים מישהו לבן ברחוב עם ג׳יונט - מקסימום עושים לו ״נו נו נו״, ושולחים אותו הבייתה. בן מיעוטים - יעצר, יקבל תיק פלילי, ואם הוא עני מדי להרשות עורך דין - גם יחטוף עונש מאסר. אני מכיר אישית בחור לבן ובחורה אסייתית ששניהם נעצרו באותה מדינה בארה״ב (טקסס) על אותו דבר (ג׳וינט באוטו). הבחור הלבן המשיך בדרכו אחרי בערך רבע שעה של שיחה עם השוטר (הוא לא נעצר, ולא הועמד לדין בכלל), והבחורה האסייתית בילתה שבוע במעצר (לא יודע איך הסתיים בסוף הסיפור איתה, לא המשכתי לעקוב כי אחותה שעבדה איתי באותה תקופה עברה למקום אחר).

vinney

Well-known member

אתה מצחיק אתה, אתה מחפש באג שנתיים אחרי שתיקנו אותו?

BravoMan

Active member
אתה מצחיק אתה, אתה מחפש באג שנתיים אחרי שתיקנו אותו?
אתה כרגיל מפספס את הנקודה:
לא היה שום באג.
מישהו בא להתבכיין למשטרת ה-PC, ו-Google התערבו ידנית (או שלא).

כך או כך, בסוף התוצאה היית כתבה עם rank גבוהה באחד מאתרי חדשות הפופולריים ביותר בעולם, ועכשיו מי שמכניס את המילים בחיפוש, קודם כל ייתקל באילוסטרציה מהכתבה הזו שמראה בדיוק את מה שאתה לא רוצה שאנשים יראו.

דוגמה מצוינת של מה שנקרא woke יורים לעצמם ברגל...

vinney

Well-known member
אני לא מבין למה אתה חייב לדבר בכזאת התרסה על מה שבאמת מפריע לאנשים. היה עולה לך כסף להגיד ״אפקט סטרייזנד״? אני מניח שלא. אבל מאוד חשוב לך להשמיץ דווקא איזה woke שנוא עלייך שאתה לא מסוגל אפילו להגדיר.

אתה טוען שלהציג תוצאות מוטות זה לא בעייתי? וודאי שזה כן. אם כל פעם שאתה מחפש ״יהודי״ אתה מקבל אינספור תוצאות אנטישמיות - לא היית מתעצבן? אם כל פעם שאתה מחפש ״ישראלי״ היית מוצא תוצאות על אפרטהייד ורצח פלשטינאים, לא היית מתעצבן? וודאי שכן. זה לא woke, זה בעיה.

אתה רק מחזק את הדוגמא בהתנהגות הבהמתית שלך, הטענה שלך היא שאם העולם גזעני אז גם האינטרנט צריך להיות היא פסולה, זה צריך להיות הפוך. האינטרנט לא צריך להיות גזעני כדי ששאר העולם יפסיק להיות.

BravoMan

Active member
אני לא מבין למה אתה חייב לדבר בכזאת התרסה על מה שבאמת מפריע לאנשים. היה עולה לך כסף להגיד ״אפקט סטרייזנד״? אני מניח שלא. אבל מאוד חשוב לך להשמיץ דווקא איזה woke שנוא עלייך שאתה לא מסוגל אפילו להגדיר.
אני לא חייב, אני רוצה, והיות ואנשים כמוך תרם הצליחו לקחת לי את חופש הדיבור, אני אדבר בדיוק ככה על אפך וחמתך!

ה-woke אכן שנוא עלי, כי זו התנהגות שמובילה למשטר אפל לא פחות ממשטרים אפלים מבוססי דת כמו שיש באיראן או צפון קוריאה.
ובדיוק כמו המנהיגות של אותם משטרים הם (אתם?) טעונים שהצדק איתם, והבם בצד הטוב והמוסרי.

אתה טוען שלהציג תוצאות מוטות זה לא בעייתי?
לא, אני טוען שהתוצאה אינן מוטות, אלא מייצגות את המציאות.
מה לעשות שלמרות כל ההישגים שלהם הקהילה השחורה בארה"ב עדיין כוללת קבוצות די משמעותיות, שבגלל הצורה שבה גדלו ומצבן הסוציו-אקונומי סובלים מרמת פשיעה מוגזמת?

הפתרון הוא לא להעלים עין ולצעוק "גזען" על כל מי שאומר את האמת!

היית מוצא תוצאות על אפרטהייד ורצח פלשטינאים, לא היית מתעצבן?
לא.
כי יש מלא תוצאות כאלה. בדיוק בגלל אנשים כמוך.
אבל אני לא רוצה שהחיפוש יסתיר את התוצאות האלה - להפך! אני רוצה לדעת לאן הרוח נושבת, כי אחרת איך נדע שיש לנו בעיה שצריך לטפל בה?

הטענה שלך היא שאם העולם גזעני אז גם האינטרנט צריך להיות היא פסולה, זה צריך להיות הפוך. האינטרנט לא צריך להיות גזעני כדי ששאר העולם יפסיק להיות.
האינטרנט הוא רשת מידע שפתוחה (פחות או יותר) לכל האנשים.
אתה, בתור עובד וותיק בהייטק, אמור להבין את זה יותר טוב מהאדם הממוצע.

הדרך היחידה שבה האינטרנט לא ישקף את דעות הציבור היא אם נלך על מודל של סין או צפון קוריאה וננעל אותו.

אגב, למה אני, כל הדרך בישראל, נתקל בטונה של פרסומים, ממים, וכו' על Florida Man?
זו גם הטיה אינטרנטית, או שזה בסדר שכל אחד ואחותו צוחקים על האנשים האלה כי הם לבנים (בד"כ)?

vinney

Well-known member
אני לא חייב, אני רוצה, והיות ואנשים כמוך תרם הצליחו לקחת לי את חופש הדיבור, אני אדבר בדיוק ככה על אפך וחמתך!
אפי וחמתי לא מתרגשים במיוחד, ההתנהגות הזאת מעידה בעיקר עלייך.
ה-woke אכן שנוא עלי, כי זו התנהגות שמובילה למשטר אפל לא פחות ממשטרים אפלים מבוססי דת כמו שיש באיראן או צפון קוריאה.
ובדיוק כמו המנהיגות של אותם משטרים הם (אתם?) טעונים שהצדק איתם, והבם בצד הטוב והמוסרי.
מה בדיוק אפל בלא להיות בהמה?

לא, אני טוען שהתוצאה אינן מוטות, אלא מייצגות את המציאות.
כשאני מחפש X - אני מחפש X, לא את דעתך על X. התוצאות ממש לא מייצגות את המציאות כי המציאות היא לא שנערים שחורים הם בהכרח פושעים, כפי שהתוצאות מציגות.

מה לעשות שלמרות כל ההישגים שלהם הקהילה השחורה בארה"ב עדיין כוללת קבוצות די משמעותיות, שבגלל הצורה שבה גדלו ומצבן הסוציו-אקונומי סובלים מרמת פשיעה מוגזמת?
לא לערבב את זה בתוצאות של חיפושים לא רלוונטיים? לדוגמא.

הפתרון הוא לא להעלים עין ולצעוק "גזען" על כל מי שאומר את האמת!
שוב, אתה אומר את דעתך, לא ״אמת״. זכותך לדעתך, אבל זה לא אומר שזאת המציאות.

לא.
כי יש מלא תוצאות כאלה. בדיוק בגלל אנשים כמוך.
אבל אני לא רוצה שהחיפוש יסתיר את התוצאות האלה - להפך! אני רוצה לדעת לאן הרוח נושבת, כי אחרת איך נדע שיש לנו בעיה שצריך לטפל בה?
הרוח נושבת מהתחת שלך, אבל. אתה מייצר את הרוח.

האינטרנט הוא רשת מידע שפתוחה (פחות או יותר) לכל האנשים.
אתה, בתור עובד וותיק בהייטק, אמור להבין את זה יותר טוב מהאדם הממוצע.
אכן, ההבדל ביננו הוא שבהבנת המושג ״מידע״. אתה מתרגש כשהמידע לא תואם את האמונה שלך הרבה יותר ממה ש״עובד וותיק בהייטק״ צריך.

הדרך היחידה שבה האינטרנט לא ישקף את דעות הציבור היא אם נלך על מודל של סין או צפון קוריאה וננעל אותו.
שזה מה שאתה מציע, לא? שחס וחלילה לא נציג תוצאות שלא תואמות את השקפת עולמך?

אגב, למה אני, כל הדרך בישראל, נתקל בטונה של פרסומים, ממים, וכו' על Florida Man?
אין לי מושג.

זו גם הטיה אינטרנטית, או שזה בסדר שכל אחד ואחותו צוחקים על האנשים האלה כי הם לבנים (בד"כ)?
על מה אתה מדבר? עשיתי חיפוש על "Florida Man״, והאתר הזה היה התוצאה הראשונה. עונה לך על השאלה?

למעלה