מתלבטת לגבי הסבה- קורס בתכנות

lior 71

New member
מתלבטת לגבי הסבה- קורס בתכנות

אני מהנדסת תעו"נ שעוסקת בתחום הלוגיסטיקה מספר שנים.
אני מעוניינת לעבור לתחום התוכנה ומתלבטת כיצד לעשות את המעבר.
אני שוקלת לעשות קורס בתכנות ולא יודעת איזה מהשפות הכי כדאי ללמוד (התואר למדתי C ו- JAVA).

אשמח להמלצות/ מה הייתרונות חסרונות ואיפה הכי מומלץ לעשות את הקורס

zaske

New member
לא לעשות.

בזמן האחרון השאלה הזו נשאלת הרבה בפורום.
אני אשמח להסבר מנומק ממך, למה כדאי לי כמעסיק לקחת אותך אחרי הקורס , במקום לקחת בוגר מדעי המחשב, שיש מצב שצעיר ממך בגיל, ובנוסף, יש המוני בוגרי המחשב ממכללות ואונ'.
סליחה על הבוטות, אני פשוט מנסה להציג את נקודת המבט שלי כמעסיק.

איפה קורס כן אולי יכול לעזור לך -
אולי קורס יתן לך מסגרת כהתחלה להמשך ללימודים לבד. בניגוד ללפני 10 שנים, יש לך היום כמה וכמה דרכים להוכיח שאת יודעת דברים "מהבית" -
למשל - לפתח אפליקציות מובייל, לפתח אתרים, להכנס לפיתוח של קוד פתוח.
תכל'ס - בשביל הדברים האלה, לא צריך קורסים, צריך פשוט להתחיל להכנס לעניינים , יש המון מדריכים באינטרנט וספרים.
קורס יכול לתת לך אולי מסגרת, ואולי הכוונה, אבל לא מעבר, בטח שלא את הנסיון הנדרש לתעסוקה.

דעה אחרת הבחורה מהנדסת תעו"נ עם נסיון. הרבה מאוד מהנדסי תעו"נ עובדים בתחום של פיתוח ואפיון מערכות מידע, ואני לא רואה סיבה שהיא לא תוכל לעשות מעבר בסגנון כזה. במערכות מידע לא חייבים תואר במדמ"ח. ייתכן שקורס ספציפי בנושא הזה יכול לפתוח בפניה דלתות - אני לא מהתחום הזה ולכן לא יכול להמליץ על קורס ספציפי.

ולשואלת המקורית: האם במקום העבודה הנוכחי שלך יש גם תפקידי פיתוח תוכנה או מערכות מידע? אם כן, תבדקי איתם אם יש אפשרות מבחינתם לעבור לתפקיד כזה.

Delvecchio24

New member
ברשותך, שאלה קטנה...

למה העובדה שבוגר המדמ"ח צעיר יותר רלוונטית?

לא התבגרנו קצת מאז 1998?

zaske

New member
מה היה ב1998?

התשובה שלי היא סוג של ניחוש מושכל
צעיר יותר - נטול משפחה /יוכל להתפשר על שכר וכו'.
אגב -
זה לא בהכרח איך שאני מתנהג במציאות. זו הדרך שלידיעתי המעסיק הישראלי הממוצע מתנהג (ונתקלתי בלא מעט כאלה).

Delvecchio24

New member
שאלה כללית

האם כראש צוות שמגייס עובד, איכפת לך אם המועמד
דורש 20K או 25K ?
כשאני אומר "איכפת לך" אני מתכוון לכך שאותך ככל הנראה
מעניינת יותר איכותו של המועמד מבחינה מקצועית.

האם יש לך היכולת לקבוע את שכר המועמד (לרעה או לטובה) ?

zaske

New member
כמובן שלא

כראש צוות אין לי say בשכר.
ואני כן חושב, שבדומיין שלי (ואגב, אני מסכים עם התיקון של דסלוק, העולם שלי לא רחב מספיק, ולא כולל את עולם מערכות המידע) או דומניים שעבדתי בהם בעבר, אם יש פוזיציה של בוגר חסר נסיון, אני אעדיף בוגר במדעי המחשב/הנדסת מחשבים/הנדסת תוכנה על פני בוגר תואר אחר + קורס הסבה.
אגב, אל תשכח גם שיש הבדלים בין המוסדות השונים מבחינת הקורסים. למשל בטכניון יש (או לפחות היה בזמני) מסלול של הנדסת מערכות מידע שהיה שילוב של מדעי המחשב ותעשיה וניהול. כל קורסי הבסיס שלנו היו משותפים עד לרמה של קורס מבוא למערכת הפעלה. אני מכיר כמה וכמה סטודנטים למערכות מידע שבכוונה לקחו קורסים "מתקדמים" יותר של מדעי המחשב - חישוביות, קורס המשך במערכות הפעלה, ותכנות מונחה עצמים.
אם אני אקבל קורות חיים שאומרים "בוגר מערכות מידע עם התמחות נרחבת במדעי המחשב" עם פירוט לגבי ההרחבות -אני בהחלט אשקול.

Delvecchio24

New member
אם כדבריך

אכן איך לך say בנושא השכר, מדוע האפשרות
שהבוגר הצעיר יוכל להתפשר בנושא רלוונטית ?

zaske

New member
אני מודע שהתעצלתי

אבל שים לב -
שם המשתמש ששאל נגמר ב71.
אולי היא ילידת 71? אולי יש לה כבר משפחה וילדים?
לבוגר צעיר אין משפחה וילדים.
לרוב אנשים עם משפחה לא יוכלו להתפשר על שכר כמו בוגר צעיר.

נ.ב - העצלות = לא הסתכלתי בפרטים שלה בתפוז.

Delvecchio24

New member
אני מוחל לך

למרות שעיון פשוט בפרטי המשתמש מגלה שגילו/ה 32.

כמו כן טרם הצלחתי להפנים מדוע איש משפחה עשוי לגלות
נוקשות מסויימת בעניין השכר כשלמעשה ההגיון הפשוט אומר ש:
משפחה = מחוייבות = נכונות להתפשר כי אין ברירה וחייבים לשלם משכנתא...

כמו כן לא ברור לי מהיכן ההנחה הרווחת אך התמוהה לפיה אדם בוגר-אקדמאי-מהנדס
בפוטנציה (=המועמד) אינו יודע בעצמו לעשות את החשבון ולכן כשמגיש מועמדות למשרת
מהנדס זוטר ידע לבדו מהיא רמת השכר המקובלת... או במילים אחרות, תן לו/ה להחליט
לבד מה מתאים לו.

choo

Active member
בעית ה"לא מוכן להשתכר פחות זמנית" עולה הרבה

שים לב שבמרבית המקרים מהשנה האחרונה, שבהם הגיע מישהו שעובד בתחום מסויים מספר שנים והגיע למשכורת X, ואמרו לו שבתור מתחיל בתחום הפיתוח הוא צפוי להשתכר פחות - לא אהב את זה. זה קרה, אגב, גם עם רווקים - יש לנו רווק בפורום, ש"מת" לעבור לפיתוח (עובד בבדיקות בחברה המושמצת המרכזית), אבל לא היה מוכן שמשכורתו תרד כתוצאה מהמעבר הזה.

זו בעיה של אנשים באופן כללי - וזו בעיה פחות חמורה אצל בוגרים טריים שלא השתכרו עד כה (ולכן אין להם ממה לרדת), וזו גם פחות בעיה אצל מובטלים כרוניים. הרבה אנשים לא מוכנים להשתכר פחות אלא אם דוחקים אותם לפינה.

zaske

New member
כמה תשובות

1. גיל 32 = ה31 החדש של תפוז לידיעתי (גיל ברירת מחדל)
2. כל משפחה כדי "לשרוד" (כל אחד וההגדרה שלו של לשרד) צריכה להכניס איקס כסף. יש סף מינימלי שמתחתיו אדם עובד בעל משפחה לא יכול להרוויח. לצעיר יש פחות מחוייבות , ולכן יכול להתגמש יותר.
3. תסלח לי, אבל פתיים יש בכל גיל, וכל מיני אנשים שילכו לכל מיני קורסים של קאקר, יוחנן פרייס ואחרים על סמך הבטחות ואגדות , וישלמו עשרות אלפי שקלים על כלום. במקרה הטוב אולי המקומות האלה יעשו להם השמה, כי חוץ מ"בית ספר" הם גם חברת אאוט סורס, אבל אז יעשו השמה שלהם בזול. בלא מעט מקרים, הם יעשו השמה למקומות שלא צריכים מפתחים איכותיים , ולכן הנסיון שאותו בוגר קורס יצבור ישלח אותו במסלול ישיר לאבטחה בטיב טעם בגיל 40 (ואם כך, אולי כבר עדיף ללכת כבר ישר ולעשות קורס אבטחה וזהו?). התגובה שלי באה לחסוך לו עשרות אלפי שקלים, ולנתק אותו מאגדות אורבניות על עולם ההייטק. יש לו גישה למחשבים כלשונו? אחלה, שיכנס ל developers guide של אנדרואיד למשל ויתחיל ללמוד לפתח לבד לאנדרואיד.
4. כמו שאמרתי - הפתרון הוא פוליטי,אבל רובנו לא מבינים את זה. יקר לכם לחיות ? תנו בעיטה לפוליטיקאים ותצביעו לצד השני. אתם כמובן לא תעשו את זה, בגלל איראן, חמאס וכו'. כל עוד שלטון הפחד ("בלי שלום לא נשגשג" או "יש את איראן וחמאס ולכן אין זמן לטפל בצרכי האזרח") המדיני/בטחוני ימשך, כולנו נשלם יותר מדי כסף ויהיה פה יקר יחסית לחיות.

Delvecchio24

New member
רק רגע

על מי בדיוק אנחנו מדברים כאן?

עפ"י סעיף 3 נראה שסטינו קצת והתחלנו לדבר על ליבת החיים כשבעצם
נושא הדיון היא ליאור71. אלה שני מקרים שונים בתכלית.

ליאור היא מהנדסת תו"ן. עוסקת מספר שנים בתחום. יודעת את יסודות
התכנות. אלה נתוני פתיחה שונים מהותית מאלה של ליבת החיים.

הגיל לעניות דעתי הוא פרמטר לא רלוונטי. גם החוק חושב כך ואם להיות ציני
אז כנראה שזה אחד המקרים היחסית בודדים שהחוק גם כנראה צודק והוגן.

הכנסה? כיום 90% ממבקשי העבודה בהייטק נעזרים בחברות השמה. הן לבדן
דואגות לברר את הנושא ולא ישלחו מועמד עם ציפיות שכר של X למשרה עם מסגרת
שכר של 0.7x

נ.ב
אני לא "נגדך" (אם כך השתמע מהודעות קודמות) אבל שים לב כמה ספקולציות היו כאן:
- עפ"י הגיל אולי היא נשואה
- אם היא נשואה אולי יש לה ילדים
- אם יש לה ילדים היא לא תתפשר על שכר
- אם יש לה ציפיות שכר גבוהות היא לא תרצה לעבוד בתפקיד הזה למרות שהוא אולי
ממש מעניין אותה/מעניין באופן כללי ויתרום לה בתהפתחותה המקצועית...

אגב, סעיף 4 דורש תגובה נפרדת אבל אני לא רוצה "ללכלך" את השרשור הזה.

zaske

New member
רק הערה קטנה

אני לא יודע כמה באמת יסודות תכנות יש אצל מהנדסי תעו"נ.
שוב, אני מכיר את מה שהולך בטכניון -
מי שלומד הנדסת תעשיה וניהול פרופר עושה קורס מבוא למדעי המחשב , וזהו.
לזה אתה קורא יסודות תכנות?:)
מילא היית אומר שהיא ממערכות מידע, אבל היא לא , להבנתי.

Hyrule9398

New member
נסי להגיע לניתוח מערכות לוגיסטיות\תפעוליות או

נסי להגיע לפיתוח\יישום ERP כמו MIcrosoft ERP, SAP Business one ושם תוכלי לפתח ב NET. ,לא מזכיר SQL שתמיד יהיה בתחום לא משנה אם תהיי מפתחת או מאפיינת\מנהלת פרויקטים.

את צריכה לשחק על הניסיון והידע התפעוליים שיש לך, זה הקלף היחיד, ולכן יהיה אפשרי להגיע לתפקיד שהתהליכים העסקיים חשובים בו, בדרך כלל זה לא יהיה פיתוח, יש תפקידים משולבים של אפיון\פיתוח ומשם אפשר להתגלגל.

הדרך תהיה קשה, סביר להניח שתצטרכי להתחיל מהטמעה\תמיכה\בדיקות, ולא אפיון\ניתוח\פיתוח. לא בטוח שכדאי לך ללכת על זה, בניגוד לעבר שחיפשו בדרך כלל אנשים בעלי ניסיון רב הרושם שאני מקבל שמחפשים אנשים עם ניסיון של מס' שנים ולא יותר. ניהול תפעול נראה לי כיוון יותר ריאלי, אבל רק אם את אוהבת את התחום..וכנראה שאת לא. המון בהצלחה

למעלה