מתי תבינו ?

אילן די

New member
מתי תבינו ?

בתוך חברה מסודרת, כשלא רוצים בה חברים מסויימים, לא מגרשים אותם אלא שולחים להם רמזים לעובדת היותם לא רצויים בה. הרמזים יכולים לבוא גם באמצעות אפלייה וסנקציות מסוגים שונים. כך נוהגת בנו גם מדינת ישראל. כאנשי הייטק, ברמות השונות, אין לנו מקום יותר במדינת ישראל. ישראל שואפת להיות מדינה יצרנית בעלת כוח עבודה זול כדוגמת הודו או מדינות המזרח הרחוק. כשנגיע למעמד של מדינה כזו (וזה קורה במהירות), הקירבה הגיאוגרפית של ישראל לאירופה תיצור יתרון מה של ישראל כלפי מדינות אלו (הוצאות הובלה וכו´). ממשלת ישראל הבינה שההייטק גדול על מדינת ישראל ושעליה להפוך למדינת ייצור (או ייצור תוכנה במחירים זולים כדוגמת הודו - זו הסיבה להצפת השוק במתכנתים מתחילים והקורסים של משרד העבודה). התכנית הזו (באם יש בכלל תכנית מסודרת) התקבלה כבר לפני 3 שנים, לפני פריצת משבר ההייטק. המשבר שפרץ רק הבליט את כוונות הממשלה. אף אחד במדינה לא מעוניין לעזור לכם - היפכו לעובדי ייצור, קבלו את 3000 השקלים שלכם לחודש וסיתמו את הפה או שלחילופין - עופו מכאן. זה מה שיקרה בסופו של דבר. הרי כולנו מכירים אנשים שעבדו בענף ההייטק ופנו בלית ברירה לעבודת כפיים. אינני מבין איך ניתן לטמון את הראש בחול ולא לשים לב למסר הכל כך ברור הזה ? לא רוצים אותכם !!!!!!!!!!! אני אישית הבנתי כבר לפני 3 שנים שאינני רצוי. אמנם בכל העולם יש משבר, אך הוא אינו חריף כפי שהוא במדינת ישראל. עזבו את הארץ. כנראה שמדינת ישראל מעדיפה אוכלוסיות אחרות (חרדים, מתנחלים וכו´) על פניכם. הבינו את הרמז.

galh

New member
אתה בטוח?

אתה מייחס מחשבה וראייה עתידית למנהיגי הארץ (הכנסת והממשלה), זה כבר נראה לי מופרך.

אלוני.

New member
וואלה

אולי אין להם ראיה עתידית, למנהיגינו (עלק מנהיגים)\ אבל הם בהחלט יודעים לזהות מטרה- והכוונה למטרה שיכולה לממן את הפעילות. כל רעיון המדינה הוא למצא את הסקטורים שיעשו את המלאכה, מי למלחמות ומי למימון מפלגות והעיקר שאנחנו בשלטון. ח"כ זנדברג שהתארח כאן השבוע הציע לארגן הפגנה של מובטלי הי טק, נכון שיהיה מי שיטען שזה אינטרס פוליטי שלו אבל אם האינטרס הפוליטי שלו סינרגטי לאינטרס שלנו כאן אז אולי זה הזמן להרים את הכפפה ?

galh

New member
אני לא מאמין בהפגנות...

הייתי כבר בכמה הפגנות, שינוי שיטת הממשל (אבא גרר אותי שהייתי קטן
), נגד איחוד יישובים והפגנת הסטודנטים להורדת שכר הלימוד. אף אחת מההפגנות האלו לא הניבו את התוצאות הרצויות (וגם הפגנות אחרות ששמעתי עליהם ולא הייתי מעורב). כמו שזה נראה הדרך היחידה להשיג משהו זה כוח פוליטי סקטוריאלי (ע"ע ש"ס וחרדים, מתנחלים, חקלאים וכו´) או שביתות (הסתדרות, בזק, חב´ חשמל ושאר הועדים). ולגבי "המנהיגים" שלנו, רובם הגדול הם פוליטיקאים קטנים שחשוב להם הכבוד שלהם, סממני יוקרה וכמובן, הכיסא.

johnny maxwell

New member
"(באם יש בכלל תכנית מסודרת)" -

זה לדעתי משפט המפתח. אני מסכים שהמצב בקאנטים. ובאמת נראה שכל האמצעים שהמדינה נוקטת בהם או לחילופין נמנעת מלנקוט, מיועדים כדי להחמיר את המצב. אפילו אין לי בעיה לייחס לאוחזים בשלטון לדורותיהם תכונות דמוניות למיניהן, לא כל שכן כוונות רעות. אבל מאד קשה לי להאמין שיש פה קונספירציה כל כך מתוחכמת שמלמדת על תוכנית לטווח ארוך. שר אוצר או ראש ממשלה במדינה שלו אומר תודה אם הוא מסיים קדנציה שלמה בלי לעוף בבחירות מוקדמות. לא נראה לי שהם מתכננים מעבר לשנה הבאה (וגם זה נראה לי קרדיט מוגזם). קל וחומר תוכנית חומש. למה להם? הרי במילא לא הם יכהנו בתפקיד עד אז. זאת הרי בדיוק הסיבה לכך שהם מפזרים הבטחות שונות כגון שכר הלימוד יירד תוך חמש שנים. מה איכפת להם? לא הם אלו שיתבקשו לפרוע את הצ´ק. חוץ מזה, קונספירציה כזאת מצריכה שיתוף פעולה הדוק ודיסקרטי. אנחנו צדברים על ממשלת ישראל. אני לא רואה צורך להוסיף מילים.

עאמ

New member
זה גובל במדע בדיוני מה שאתה חושב

אין שום כוונה בממשל לבטל את ענף המחשבים (איזה היי ואיזה טק...)עובדה שיש חברות מאוד חזקות ששורדות בשוק הקשה הזה ומצליחות ועושות הרבה כסף והעובדים שלהם עדיין נהנים. כך שאם התיאוריה שלך היתה נכונה כל החברות כולל צ´ק פוינט, קומברס וכו´ עוד גדולות וותיקות היו נסגרות. המצב לא כזה. המצב הוא שהיה היי מאוד גדול וחברות גדלו ועכשיו יש משבר עולמי וכולם עסוקים בבטחון והערבים מפגיזים אותנו מכל כוון אפשרי אף אחד לא רוצה לבוא לכאן. חשבת על זה? חשבת על זה שהתיירות קרסה כי אין תיירים? שבאילת יש רק ישראלים, שענף שלם נסגר? אז מה, גם את המלונאים הממשלה רוצה לדחוף מפה? היות וזה שוק פרטי ולא שוק ממשלתי יש כאן כוחות של שוק פרטי שפועלים והממשלה לא יכולה לגרום לענף הזה להתרומם. שום התערבות ממשלתית לא תעזור. מה אתה רוצה, ששרון יעשה נו נו נו לתעשיינים??? יש כאן כוחות של שוק שצריך להבין. אני מבינה את התסכול אני כבר יותר משנה לא מוצאת עבודה ועושה חלטורות פה ושם ואפילו בשביל להיות מזכירה צריך פרוטקציה ולשקר בקורות חיים או לצמצם אותם למינימום אבל זה מה יש. ואגב לעזוב את הארץ - ניסית? אתה יודע כמה שזה קשה? אתה יודע שבשביל לעבור לקנדה למשל צריך להיות מינימום עם כמה תארים מאוניברסיטאות מוכרות בארץ (יעני - ת"א, טכניון, חיפה ב"ש ולא שום דבר אחר) אחרת לא מסתכלים בכוון שלך ואם זה לא מחשבים או רפואה בכלל חבל לך על הזמן ועל הכסף (והרבה מאוד ממנו). כנ"ל השוק האירופי המשותף שהוא בלתי חדיר לישראלים אלא אם כן יש להם דרכון זר. כך שהנושא של לעזוב את הארץ זה לא יותר מחלום רחוק שאני רק יכולה להבין ולהזדהות כי אני מאוד רוצה לעזוב ולא יכולה. ודרך אגב - להיות אשה שגרה במרחק מת"א זה בעיה הרבה יותר קשה מאשר להיות גבר במצב הזה. אז תתנחם בזה לפחות... אין שום קונספירציה. יש מלחמה וככה החיים נראים שיש מלחמה.

אילן די

New member
קונספירציה ?

קודם כל ניסיתי לעזוב את הארץ וגם הצלחתי. שנית, לא הזכרתי את המילה קונספירציה. לפני שמוציאים ביטויים כמו מדע בדיוני, ראי מה ההטבות שמעניקה הממשלה לחברות שמעוניינות לפתוח מפעלי יצור בארץ לעומת כמות הכסף שיצאה ממשרדו של המדען הראשי בשנתייים האחרונות.

בתפר שבין האישי והחברתי

אילן, לא היה לי קל לקרוא את דבריך, חשתי אותך נבגד ואולי דברים נוספים, אבל מספיקה תחושה זו כדי ליצור הרבה חוסר שקט פנימי. אני לא יודע ולא יכול להתייחס לעצם העניין חוץ מאשר להציע לך לקרוא ספר שעוסק בחוויה הקשה של מציאת הדרך האישית בים החברתי הגועש והלא סומך. "ארבעת ההסכמות" נקרא הספר והוא מציע דרך התמודדות שלי אישית עוזרת. בהצלחה, אמיר דרור

אילן די

New member
אני באמת חש נבגד

ותודה על הצעת העזרה, אך איני זקוק לה. אני בחרתי בדרך השניה - להבין את הרמז ולעוף מכאן. אני כבר לא גר בארץ כשלוש שנים.

galh

New member
איך הצלחת למצוא עבודה בארה"ב?

אם מותר לשאול, כמובן...

אילן די

New member
בדיוק

להשיג גרין קארד זה קשה אך לא בלתי אפשרי (בטח יותר קל מלמצוא עבודה מכניסה בארץ).

galh

New member
אוקיי, אז איך משיגים את שניהם?

עכשיו השאלה יותר ברורה? אני שוקל להפסיק להשתעשע ברעיון אבל אין לי שמץ של מושג איך להתחיל לגלגל את זה.

אילן די

New member
להשיג גרין קארד

הצורה הכי מועילה שבה תוכל לעשות את זה היא גם יקרה יחסית (כ- 10K $ משתלמים מאד לדעתי) תגיע לארה"ב ותיפגש עם יועץ הגירה שיפרט לך את האפשרויות שלך. בדרך כלל קיימות שלוש אפשרויות : 1. ספונסר - מקום עבודה שיתחייב להעסיק אותך. בדרך כלל משלמים למקום עבודה כדי שיעשה את זה (כ- 5K$ בדרך כלל) כיוון שאף אחד לא יטרח להעסיק אותך על סמך העובדה שעוד שנה שתקבל את האשרה תבוא לעבוד אצלו. על סמך הבקשה שלו מעניקים לך גרין קארד. זוהי השיטה המומלצת ובה. 2. נישואים - פיקטיביים (אלא אם כן יש לך כוונות אחרות ואז אתה לא צריך אותי). בדרך כלל זהו סיפור יקר יותר - (בין 15K ל- 25K). 3. הגרלת הגרין קארד - אל תצחק/ תזלזל כיוון שאני קיבלתי גרין קארד בשיטה הזו. אמנם אני בחרתי בדרך הראשונה אך במקביל גם נרשמתי להגרלה כגיבוי. הדרך הראשונה גם היתה עובדת לגבי אבל כשזכיתי, הפסקתי את התשלומים לביצוע דרך מספר אחת. ההרשמה להגרלה פשוטה ואל תתפתה להירשם דרך גורמים שגובים כסף עבור זה כי זה ממש פשוט (ורצוי למהר אם אתה מעוניין להיכלל בהגרלה עוד השנה, התאריך האחרון הוא בנובמבר) - ניגשים לשגרירות האמריקאית, לוקחים טפסים, ממלאים ומגישים בצירוף דמי הרשמה (בזמני זה היה 40$, היום בטח קצת יותר). איך לבחור יועץ הגירה ? רצוי מישהו עם המלצות מאנשים שקיבלו גרין קארד, ורצוי גם שלא יהיה עורך דין. לעו"ד יש כל מיני מגבלות שאין לאדם שאינו עו"ד. כדאי לערוך מחקר רציני בנושא הזה וכאן לדעתי צריך לבוא המאמץ הראשוני שלך. הייתי ממליץ לך על היועצת שלי שאיתה יש לי קשרים טובים גם היום, אך היא כבר אינה עוסקת בתחום הזה. בהצלחה ומקווה שעזרתי. אילן

YSHVORIN

New member
אחי וכולם כנסו

אני לא חושב שיש בעיה אם קורסים של משרד העבודה אני אישית חושב שהקורס כחייל משוחרר תרם לי רבות ואני גם עושה תואר ולהפך קורס מקצועי נותן יותר ידע מקצועי מאוניברסיטה ובכלל זה שאין עבודה זה דבר הגיוני שכן בכל מקצוע בשביל לעבוד אתה חייב להיות טוב ותמיד לטובים יש עבודה

"הביתה"

אילן שלום, האם אתה חש שם "בבית" ? האם אתה יודע ששם אתה רוצה להתפתח, להקים משפחה ? אני לא שואל מתוך ציפיות, נורמות או רצון לנגן על תחושות אשמה,רק מתוך ניסיוני האישי לחיות בקנדה 4 שנים, אני מדבר. וזה אומר רק מה אני עברתי - לי היה קשה לוותר על תחושת "הבית". ואולי רק מתוך הרצון שלך להיות קרוב אתה יכול להרגיש נבגד, אחרת מזמן היית שוכח ולא מופיע בפורום זה. מאחל לך שתגלה ותמצא את הדרך הנכונה לך.

אילן די

New member
אל תשליך מנסיונך המר עלי בבקשה

קודם כל, אני אפתיע אותך ואומר שאני נמצא גם בהרבה פורומים אחרים. שנית אני אזעזע אותך עוד יותר ואומר שאני בא לארץ לפחות פעם בשנה, אמנם רוב החברים שלי הם כאן וישראל היא מדינה אוכלת יושביה אבל חלק מאותם "יושביה" הם אנשים מאד יקרים לי ואני רוצה לראות אותם. לגבי השאלות - כן, ודאי שאני אשאר כאן ולגדל את הילדים שלי. אני לא מרגיש נבגד בגלל הרצון שלי להיות קרוב. אם הייתי רוצה להיות קרוב הייתי אורז את מטלטליי וחוזר ארצה. אף אחד לא מחזיק אותי פה בכוח ויתכן שדעתי תשתנה בעתיד. אמנם יש בישראל תחושה מיוחדת ואנשים מיוחדים אבל גם כשאני מבקר בארץ, מספיק לי בדרך כלל שבוע כדי להבין שמקומי לא שם. אני מדבר כמובן אך ורק בשמי.

המומחים

New member
הכלכלה בארץ על הפנים../images/Emo129.gif

הבעייה שמחממי הכסאות ימשיכו באותה מתכונת ולכן אנשים מוכשרים כמוך שיכלו "להוביל מהלך",נדחקים הצידה!!! מה שברור שבעולם ישנם הרבה ישראלים שמצאו את מקומם והחזירו לעצמם את הכבוד.

למעלה