משרה עם משמעות...

AnarchistPhilosopher

Well-known member
להיות אחראי להרג אנשים.

עדיף כבר באמת פורנו... :-D

BravoMan

Active member
מה רע בלהיות אחראי להרג אנשים? השאלה האמתית היא אלו אנשים?

אני די בטוח שאף אדם שפוי לא יתלונן על ההוא שהרג את אסמה בין לאדן.
אני גם די בטוח שאם מישהו עכשיו היה מצליח להוריד את פוטין, הרבה אנשים בעולם היו מוחים לו כפיים...

ואתה מר אנרכיסט מתבלבל בין ה-World Wide Web - מערכת הדומיינים, לאינטרנט עצמו, שפותח ע"י DARPA.

AnarchistPhilosopher

Well-known member

אני גם די בטוח שאם מישהו עכשיו היה מצליח להוריד את פוטין, הרבה אנשים בעולם היו מוחים לו כפיים...

ואתה מר אנרכיסט מתבלבל בין ה-World Wide Web - מערכת הדומיינים, לאינטרנט עצמו, שפותח ע"י DARPA.
מוחאים.

אתה רק בוחר דיקטטור אחד על פני דיקטטור אחר.
זה שהם קוראים לעצמם דמוקרטים ונאורים זה כל עוד מסכימים לכללים שהאמריקנים כופים על פני שאר העולם.

ומי שמם לקבוע על שאר העולם?
הם קבעו באופן שרירותי שהם יהיו הראשונים על פני שאר המדינות, הם לא נבחרו בצורה דמוקרטית!

מכיר את זה שההיסטוריה נכתבת תמיד על ידי המנצחים?

יש מי שתומך באל קעידה ובשאר טרוריסטים מסיבות טובות, בין השאר כי ארה״ב בהחלט מנצלת משאבים ונכסים במזרח התיכון בכלל ובערב הסעודית בפרט, לא פעם על חשבון האדם הקטן במדינות האלו.

גם יש סיבות חברתיות שבגללן כל כך הרבה רוסים תומכים בפוטין כמנהיג חזק שתוקקע אצבע משולשת למערב ומגן על הכבוד שלהם.

ושים לב עד כמה התוכנות של NSO שימשו לכוונות זדוניות בעולם גם אם הכוונה המקורית היתה שימוש נגד גורמים שליליים.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אבל זה בגלל שאני תמיד אומר תעשו סקס לא מלחמה!

הבעיה שאז יעשו מלחמה בגלל הסקס... :-D
עדיף פשוט לא לשחק את המשחק הזה.

תעשו מתמטיקה ופיזיקה גאונים...

vinney

Well-known member
צחוק צחוק, אבל לטוב או לרע תעשיית הנשק מובילה את הקדמה. את האינטרנט לא המציאו בשביל הפורנו.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
צחוק צחוק, אבל לטוב או לרע תעשיית הנשק מובילה את הקדמה. את האינטרנט לא המציאו בשביל הפורנו.
גם לא בשביל נשק.
אם אני זוכר זה היה פיזיקאי שהמציא את זה, לא זוכר את שמו.

נשק מוביל לקידמה ולהרס, ממש חרב פיפיות...
פורנו מוביל ל-... חורבן הסדר החברתי הקיים.

זה נראה שכל המצאה אנושית מובילה להרס וחורבן, אולי עדיף פשוט לחדול?

vinney

Well-known member
אינטרנט הומצא במקור בתור ARPA-NET.

ARPA זאת רשות הפיתוח של משרד הבטחון האמריקאי.

גם המחשבים המודרניים פותחו במקור לחישובי כיוונון תותחים, ואבי מדעי המחשב בנה את שמו בפריצת מערכות הצפנה של מלחמת העולם השניה.

פורנו מוביל בעיקר להתמכרויות מביכות שמביאות אנשים לחשוף את עצמם בפגישות אונליין, לא ממש חורבן הסדר החברתי הקיים. אבל ביננו, פורנו גם פותר לא מעט בעיות חברתיות שבעבר היו מתבטאות בניצול וסחר בבני אדם, זנות, אלימות ופשיעה, והתפשטות מחלות זיהומיות.

גם מערכות נשק לא תמיד מביאות לחורבן והרס, ע״ע כיפת ברזל למשל.

נערך לאחרונה ב:

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אינטרנט הומצא במקור בתור ARPA-NET.

ARPA זאת רשות הפיתוח של משרד הבטחון האמריקאי.

גם המחשבים המודרניים פותחו במקור לחישובי כיוונון תותחים, ואבי מדעי המחשב בנה את שמו בפריצת מערכות הצפנה של מלחמת העולם השניה.

פורנו מוביל בעיקר להתמכרויות מביכות שמביאות אנשים לחשוף את עצמם בפגישות אונליין, לא ממש חורבן הסדר החברתי הקיים. אבל ביננו, פורנו גם פותר לא מעט בעיות חברתיות שבעבר היו מתבטאות בניצול וסחר בבני אדם, זנות, אלימות ופשיעה, והתפשטות מחלות זיהומיות.

גם מערכות נשק לא תמיד מביאות לחורבן והרס, ע״ע חומת ברזל למשל.
בנוגע להרס וחורבן, כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על כפתור.

ai27

Well-known member
לא היא לא.
כל דבר שמפתחים רק למען תעשיית הנשק - יוצא יקר, גרוע, ומשעמם.
בסוף החיילים יוצאים להסתער מהשוחות שלהם מרוב שהם משועממים.

זוכר כמה האינטרנט היה משעמם פעם - כשהוא עבד לפי התכנון של דארפה?
אפילו מסיבות לינוקס נראו יותר מעניינות.

תחשוב למשל כמה אנשים נהנים מFPS,
וכמה גרועים הסימולטורים הצבאיים שאמורים להיות אותו דבר...
כשהייתי בצבא שרתו איתי כמה תוכניתנים שמרוב תסכול על התוכנות המשעממות שהכריחו אותם לכתוב - כתבו בחברה אזרחית סימולטור טיסה ממש נחמד.

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
לא היא לא.
...
זוכר כמה האינטרנט היה משעמם פעם - כשהוא עבד לפי התכנון של דארפה?
אפילו מסיבות לינוקס נראו יותר מעניינות.
...
תחשוב למשל כמה אנשים נהנים מFPS,
וכמה גרועים הסימולטורים הצבאיים שאמורים להיות אותו דבר...

האינטרנט היה משעמם, אולי. לא לי, אבל אולי לאחרים כן. אבל הוא היה מועיל. יכולתי לתקשר עם קרובים שלי בקצה השני של העולם דרך האימייל - סבא שלי מעולם לא הפסיק לקרוא לזה "פקס" עד יום מותו בעשור השני של שנות ה2000. יכולתי למצוא כל פיסת מידע אפשרית. יכולתי ליצור קשר עם אנשים בכל מיני מקומות בלי לדעת מראש מי הם. וכן, יכולתי להכיר אנשים כמוני בלי לצאת מהארון בצורה הכי פומבית שרק אפשר, מה שהיה כמעט בלתי אפשרי בעולם המציאות בלי להשאיר הודעות בתאי שירותים או להסתובב בגן העצמאות בלילה.

גם הסימולטורים - נכון שבצבא לא כתבתו אותם בשביל בידור, אבל גם את "הכוכב הגדול" כתבו אחרי שכבר כתבו את הסימולטורים הצבאיים. בצבא אתה שם דגש על משהו אחד, באזרחות על משהו אחר, אבל הטכנולוגיה שפותחה בצבא היא זאת שמשמשת אותך. הם לא היו כותבים את "הכוכב הכחול" בלי הנסיון שלהם בצבא קודם.

BravoMan

Active member
טפלון התחיל כהמצאה "משעממת" בידוד לראדאר מיניאטורי שהיה מותקן על מטוסים צבאיים.
בסוף הוא מצא את דרכו כמעת לכל מטבח בעולם!

ai27

Well-known member
טפלון התחיל כהמצאה "משעממת" בידוד לראדאר מיניאטורי שהיה מותקן על מטוסים צבאיים.
בסוף הוא מצא את דרכו כמעת לכל מטבח בעולם!
בדיוק. השימוש הצבאי שלו מגוחך ומשעמם.

השימוש האזרחי (שלא קשור לצבאי) מצא משהו שימושי לעשות עם אותו "חומר בידוד".

ובוא נסתכל על רחפנים, שהצבאות בחרו להתעלם מהם עד שהשוק האזרחי הדגים עד כמה מעופף קטנטן זול ואיטי כזה הוא סופר-שימושי

arn1956

Member
איזה קידמה בדיוק? נראה לך ששכלול כלי הרג משפר את איכות החיים בעולם?
בכל אופן אני הייתי בתעשיות שייצרו כלי נשק (לפני שהייתי פציפיסט) וגם בתעשיות אחרות. התעשיות האחרות היו בדרך כלל מוצלחות יותר.

d70

Well-known member
איזה קידמה בדיוק? נראה לך ששכלול כלי הרג משפר את איכות החיים בעולם?
תחת פרוייקט מנהטן פותחו גם עקרונות לבניית כורים גרעיניים.
יוצא מכך שהתוכנית הצבאית שהפיקה את כלי הנשק הקטלני בעולם, שימשה כבסיס לבניית כורים גרעיניים שבתורם מהווים היום את הפתרון בר-קיימא היחיד לייצור חשמל ירוק
(אפס פליטה של גזי חממה)

תחת פרוייקט מנהטן פותחו גם עקרונות לבניית כורים גרעיניים.
יוצא מכך שהתוכנית הצבאית שהפיקה את כלי הנשק הקטלני בעולם, שימשה כבסיס לבניית כורים גרעיניים שבתורם מהווים היום את הפתרון בר-קיימא היחיד לייצור חשמל ירוק
(אפס פליטה של גזי חממה)
כורים לייצור חשמל הם נהדרים ככל עוד הם עובדים כמו שצריך, עד שקורית תאונה סטייל צ׳רנוביל ופוקושימה. במקרה של צ׳רנוביל אולי אפשר להגיד שהבעיה נבעיה מההתנהלות הדפוקה של השלטון הסובייטי, אבל פוקושימה קרתה ביפן שהיא מדינה מודרנית לחלוטין מבחינה טכנולוגית, ובנוסף יש לה רגישות גבוהה לנושא הנזקים של חומרים רדיואקטיביים.

d70

Well-known member
כורים לייצור חשמל הם נהדרים ככל עוד הם עובדים כמו שצריך, עד שקורית תאונה סטייל צ׳רנוביל ופוקושימה. במקרה של צ׳רנוביל אולי אפשר להגיד שהבעיה נבעיה מההתנהלות הדפוקה של השלטון הסובייטי, אבל פוקושימה קרתה ביפן שהיא מדינה מודרנית לחלוטין מבחינה טכנולוגית, ובנוסף יש לה רגישות גבוהה לנושא הנזקים של חומרים רדיואקטיביים.

גם מטוסים הם נהדרים כל עוד הם עובדים. :)
לגבי צ'רנוביל ספק אם מקרה כזה יחזור.
לגבי פוקשימה - זה לא תקלה ספונטאנית. זה קרה בגלל צונאמי ובנייה לא נכונה של הכור. ידעו מראש על הבעיות ולא טיפלו בזמן. בהתחשב שתחנות כוח פחמיות גם הורגות, האופציה של כורים גרעיניים נראות הרבה יותר הגיונית ביחס לשאר האנרגיות הירוקות.

גם מטוסים הם נהדרים כל עוד הם עובדים. :)
לגבי צ'רנוביל ספק אם מקרה כזה יחזור.
לגבי פוקשימה - זה לא תקלה ספונטאנית. זה קרה בגלל צונאמי ובנייה לא נכונה של הכור. ידעו מראש על הבעיות ולא טיפלו בזמן. בהתחשב שתחנות כוח פחמיות גם הורגות, האופציה של כורים גרעיניים נראות הרבה יותר הגיונית ביחס לשאר האנרגיות הירוקות.
אני חושבת שבימינו אין אופציה מושלמת מבחינה אנושית וסביבתית לייצור כמויות החשמל שהעולם דורש.

ועובדה שאחרי צ׳רנוביל לא נלמד הלקח ופוקושימה קרתה - כפי שאתה אומר בגלל בניה לא נכונה של הכור שבה לא טיפלו בזמן. אבל במה בזה בעצם שונה מצ׳רנוביל, או מהתקרית בת'רי מייל איילנדֿ, או מכמה תקריות אחרות שפשוט לא שמענו עליהן?

אני חושבת שבימינו אין אופציה מושלמת מבחינה אנושית וסביבתית לייצור כמויות החשמל שהעולם דורש.

ועובדה שאחרי צ׳רנוביל לא נלמד הלקח ופוקושימה קרתה - כפי שאתה אומר בגלל בניה לא נכונה של הכור שבה לא טיפלו בזמן. אבל במה בזה בעצם שונה מצ׳רנוביל, או מהתקרית בת'רי מייל איילנדֿ, או מכמה תקריות אחרות שפשוט לא שמענו עליהן?
ההבדל הוא שכל תקרית כזאת מייצרת הד תקשורתי עצום בניגוד למליונים שמתים מנזקי זיהום אוויר או נזקי אקלים שהם תוצאה של דלקים אחרים.

למעלה