משימת ערב... ותחשבו על זה..

tairon

New member
משימת ערב... ותחשבו על זה..

נסיון 1 2 3 בואו נראה אותכם.. לרוב שיחות בלילה יש להם מן רוגע מסויים שלווה אחרי היום שעבר שבו יש לחץ של עבודה משפחה תשלומים חובות וכל השאר.. בא השקט של הלילה שמאפשר למחשבות לצוץ.. יש כאלו שינהלו את השיחה הזו עם בנות או בני הזוג.. יש כאלה עם חברים משפחה קרובה.. ויש כאלו.. שיעשו זאת בינם לבין עצמם.. אני זוכר באחד הלילות שבהם לא הצלחתי להרדם פתחתי את הרדיו האזנתי לאיזו תוכנית שבה מאזינים מתקשרים באמצע הלילה ושופכים מהבעיות וכל מיני דברים שמציקים להם.. והשאלה שאני רוצה לעלות בפניכם היא כזו.. 1. אתם הייתם מתקשרים לכזו תוכנית לדבר על נושא שבוער לכם 2. שאתם שומעים מישו כזה ברדיו .. מה הדבר הראשון שעובר לכם בראש..

תלתלית

New member
לפעמים אני גם שומעת את זה

לא יצא לי להתקשר לדבר על משהו בוער, אבל כשאני שומעת אנשים ברדיו, אני מבינה לפעמים גם הרבה על עצמי. הדבר הראשון שעובר לי בראש זו הבדידות, יש בזה מצד אחד לדעתי, הרבה בדידות ומצד האחר הרבה אומץ ותעוזה שלי - אין. לי יש רק את הבדידות. אח"כ הכי בא לי לעזור, להמשיך להקשיב, אבל הם כבר הולכים מהרדיו לחיים שלהם הכי הכי בא לי לשים להם שיר שיעודד אותם תמיד יש לי שיר שמתאים תמיד רציתי להיות שדרנית רדיו או שף טאיוש חיבבבוקקקקקק תלתל

יונית38

New member
מודה ומתוודה

לדעתי, בגדול השיחות האלה הם עוזרות הרבה לאנשים שמאזינים, אני מאמינה שלא מעט שיחות מדברות אלינו. לפני שנים, הייתי כזאת נשואה טריה לא מבינה כלום מהחיים שלה ולא היה לי עם מי לדבר או להתיעץ או אפילו להאזין לתוכנית מסויימת שממנה אוכל לשאוב כוחות. והיום יש את זה, לדעתי אם היה את זה פעם, מי יודע אולי זה היה מוציא אותי מהבוץ בו הייתי. בכל אופן היו מתקשרות גם נשים מוכות, וגם נשים שהיו מוכות לשעבר וסיפרו איך ומה וכו´,,,כל פעם הייתי מקבלת כוחות מחדש בזכות אותן נשים עד שעשיתי זאת בעקבות האזנה לשיחות שכאלה. ואם יש מישהו מאזינים שמתקשרים, כמו למשל אשה מוכה ואני יודעת ששיחת טלפון שלי תתן לה כוח, אני אעשה את זה ועוד איך. זה בקשר למאזינים. ועכשיו אם להתקשר או לא:- אז כן, אני בסוף קיבלתי אומץ כי היה מומחה, התקשרתי, ולא אשכח את המילים שהם אמרו לי לעולם. סוד ששמרתי שנים ממשפחה, שכנים וחברים סיפרתי ברדיו ואין ספק, זה היה קשה ביותר, הפחד שמישהו יזהה את הקול שלי היה נורא, אבל כאשר המכה כאבה כל כך, כבר לא היה אכפת לי מי ישמע, או שהאמת, אפילו ייחלתי לכך שמישהו ישמע אותי וכך אחסוך ממני את הפחד לספר למשפחה, ואפשר לומר, כן אפשר לומר שבזכות אותה שיחת טלפון אני חופשיה. שלכם יונית וזה עשה לי טוב.

Mוניk

New member
../images/Emo29.gifלתוך הלילה../images/Emo29.gif../images/Emo29.gif../images/Emo29.gif

כן הייתה לי תקופה שהאזנתי באופן קבוע זה היה ממש מזמןןןןן לתוך הלילה! עם..... הייתי מרותקת לשיחות שלו עם מאזינים התוכנית הוגשה בין השעות 24:00 ועד לשעה 2:00 לפנות בוקר ושמעתי שם סיפורים קשים מאוד ולדעתי היו גם כאלה שדיברו בשם אחרים ותמיד היה איזה סיפור קשה שנגע לי בלב. (לחייג לספר על עצמי לא היה לי צורך בכך) אבל הייתה תוכנית אחת מאוד מיוחדת ודיברה שם אשה אמא לארבע ילדים קטנים וסיפרה על מצוקות שהיא עוברת ועל התעללות קשה מצד בעלה התעללות בה ובילדיה. היות וזה היה מקרה קשה באמת אותה אשה הייתה מוכנה שיתקשרו עוד אנשים שמוכנים להיות מעורבים בסיפור שלה. אני הייתי מוכנה אז שיימסרו לה מספר טלפון שלי בטוח הייתי מצליחה לעזור לה ולכוון אותה למוסדות סעד ורווחה שקיימים בכל עיר ועיירה ואפילו מעבר לזה. חייגתי למערכת! אבל במערכת לא הסכימו - בטענה שייש להם את האנשים שלהם שיכולים לעזור ולכוון במקרים קשים כמו שלה. בזמנו זה הכעיס אותי שלא נתנו לי את האפשרות לנסות לעזור לאותה אשה והאמת פיתחתי איזו עויינות כלפי התוכניות האלה במשך תקופה ארוכה היתה בי תחושה כאילו התוכניות האלה הם לרייטינג בלבד. אולי היום זה אחרת - לא יצא לי המון זמן להקשיב לתוכניות רדיו מסוג זה. (בכוונה לא ציינתי את שם מגיש/ה התוכנית) מוניק

הממ... ובכן

שמעתי פה ושם תכניות רדיו שכאלה לא מאזינה קבועה, אבל היו ימים כאלה כשעבדתי בלילות שמעתי המון רדיו - היו דברים שהיה לי מה לומר.. היו דברים שדיברו אליי.. היו שיחות שהזדהיתי איתן. לא הייתי מתקשרת לתוכנית כזו, מעדיפה לנהל שיחה חברית עם אדם קרוב לראות את העיניים, את התגובות, ולשתף. יש אנשים שעבורם דברים מסוימים הם בגדר סוד ואז מאוד יכולה להתאים להם תוכנית שכזו אדם זר כביכול וניטלי שיכול לשוחח איתם על בעיה מסוימת.

כשאני שומע אדם כזה ברדיו

הדבר הראשון שעולה לי לראש הוא שלאיש אין בושה! לשפוך את הלב שלו בפני כל מי שרוצה לשמוע... מה אם עמית לעבודה ישמע אותו? בן-משפחה?

מה זה רדיו?

לפעמים יוצא לי להאזין לאנשים שמדברים, אגב, רעיון נהדר מכמה בחינות: זול, מסייע לאנשים, נותן במה להתבטאות ועוד. בחלק מהמקרים אני פשוט צוחק, למה? יושב לו אדם באולפן, באמת רובם בסדר, מולו עולה איזה "קוקו" ומתחיל לקשקש, והמראיין צריך להיות מנומס, ולהבין.. הנושא שאני הייתי מדבר עליו הוא "למה דברים פשוטים שצריך לעשות לא נעשים? : למשל, השילוט של מע"צ בכבישים, ברמה אפס, למה? מה מנהלי ועובדי מע"צ לא נוסעים בכבישים. לדוגמא נסיעה מירושלים לאשקלון, בכביש מירושלים לת"א יורדים ביציאה בכביש לכיון לטרון. רק מה, כבר שנים ששני השלטים המתארים את היציאה..עליהם כתוב..באר שבע, ואשקלון אינה מוזכרת, למה מדובר בכפר עלוב?. ומה יעשה תייר במקרה כזה?. ועוד ועוד... ישנוני כי ציווני חירות

התשובה הנשית שלי

מה שבוער לי זה ההבטלה הקשה יש לי פתרונות די מקוריים לפתור חלק מהבעיה החברתית מדינית בטחונית כלכלית הזו זה כמו דומינו למעשה...... הדבר השני הוא מה שעובר לי בראש הדבר הראשון כשאני שומעת מישו כזה ברדיו לפעמים יש אנשים שבא לי להכניס להם סטירת לחי אבל במחשבה שניה אנלא יודעת אם כדאי לי להכניס להם רק סטירת לחי האם הם שווים את זה או שאני ישר יתנגח בהם והם יזכו ממני בעוד שני חורים נוספים בתוחס?

חחחחח יתנגח, שו אדא, יעני מה?

מאיפה ה...יתנגח, מביא להם ככה שני חורים בתוחס? אהה רגע מצאתי (מכה בראש שלי איזה חמור אני איך לא קלטתי מהתחלה), אז ככה, את, כלומר שוגר, בטח יש לך שני קרניים. את "יתנגח" בהם ואז הם יזכו (כאילו בלוטו כזה, כלומר עוד יגידו תודה), בשני חורים בתוחס. מה לא? רגע רגע יש לי את הפיתרון, יתנגח יעני מרביץ "נגחה", כלומר ראסייה, מעוצמת המכה הם עפים ישר על הקילשון, שננעץ להם..בעדינות בתוך התוחס, וטראח שני חורים...יחד עם בלוטה במצח..והם גם יגידו תודה כי בקילשון 5 שיניים ורק 2 נינעצו בהם, כלומר שוב הם יצאו "מורוחים". זהו עכשיו אני רגוע שוגר, חשבתי לרגע שאת סתם פראית או משהו
ישנוני כי ציווני חירות

למעלה