מצלמה אחת או שתיים?

orian17

New member
מצלמה אחת או שתיים?

יש לנו כ-300 אנשים, סגרנו כבר על שתי מצלמות וידאו אבל חבר שלי חושב שזה מיותר. מה אתם חושבים? מצד אחד, לא מפספסים אף רגע ומצד שני 2 צלמי וידאו + צלם סטילס ברחבה נראה לי קצת צפוף.. מה דעתכם?

iu

New member
גם אני באותה בעיה

לנו יש בערך 200 מוזמנים. אני לא יכולה להחליט אם אני רוצה צלם וידאו אחד או שניים. אני מפחדת שאחד יפספס דברים. מצד שני, זה אירוע קטן. מה דעתכן?

Silvi k

New member
ה "חוק" אומר מצלמה אחת ל300 ומשהו

איש. אז ל 200 אין ספק בכלל שמספיק מצלמה אחת. (אם הצלם טוב ולא מתבטל - יתפסו הכל - במילא עורכים את זה לסרט של חצי שעה אח"כ) ממש חבל על הכסף ליותר

עינב100

New member
גם לפי דעתי

מספיקה מצלמה אחת בשני המקרים, לנו היתה מצלמה אחת והיו כ-360 אורחים. אם הצלם יודע לצלם והאורך יודע לארוך אז לא צריכה להיות בעיה (לדעתי הלא מקצועית)

gmgy

New member
לנו היתה מצלמה אחת

על 500 אורחים. אבל, יש אורחים שלא רואים בוידאו. אם חשוב לכם לראות כל אחד מהאנשים שההורים שלכם הזמינו קחו שני צלמים. אם יותר חשוב לכם החברים הקרובים שלכם והמשפחה הקרובה מספיק אחד.

ענתושי

New member
אנחנו באותה הבעייה אבל

בהתחלה חשבנו שתספיק לנו מצלמה אחת אבל שמענו כבר על כמה קטעים לא נחמדים שקרו בחתונות ופיספסו רגעים חשובים כמו- בזמן החופה, הצלם צילם את הקהל ובעצם פיספס את שבירת הכוס או דוג´ אחרת שבה הצלם צילם את האורחים שיושבים ליד השולחנות כדיי לעשות גם להם כבוד ואז פיספסו איזה קטע טוב שבידיוק היה על רחבת הריקודים. בגלל כל זה החלטנו בסוף לקחת 2 צלמי וידאו... עד כמה שצלם יכול להיות טוב ומקצועי תמיד קורים פאשלות ולדעתי עוד מצלמה זו עוד זוית ונק´ מבט של החתונה..

Silvi k

New member
לצלם טוב זה בחיים לא יקרה

הרי ברור שבחופה הוא צריך לצלם את הזוג. וכל הדיוט יודע מתי רגע השבירת כוס מתקרב - וברגע הזה הוא יצלם אתכם

V a r d i t

New member
300 איש? אין ספק ש-2 מצלמות../images/Emo70.gif

מה זאת אומרת צפוף? את הצלמים המקצועיים באמת לא מרגישים ברחבה. לדעתי האישית 2 מצלמות זה כלל לא מיותר.

irisam

New member
נו ומה יקרה ?

את מי בדיוק יפספסו.. לא יהיה לכל אחד ואחת תמונת תקריב.. נו באמת.. חשוב הצילום שיהיה אחד למזכרת וכולם יפיעו בו בקבלת הפנים ואחר כך כל אלה שתרצי.. בעיני זה סתם מוגזם 2 מצלמות.. אבל שוב, זאת נקודת ראות שונה. ו- 300 אורחים זה לא ענק.. מספיק 1 ~!

חסונוס

New member
אני לא מבינה מאיפה ההחלטיות הזו

מה כל כך חשוב שאי אפשר לקלוט במצלמה אחת? הרי לא כל ריקוד צריך לקלוט ואם רוצים לצלם קצת את האורחים שיושבים אפשר בזמנים של האוכל.. למרות שאישית אני לא אוהבת שמצלמים עם האוכל הפה ועם היד עושה לחיים

Silvi k

New member
זה לא עניין של צפיפות

בעקרון ל 300 איש זה מספיק מצלמת וידאו אחת מעל ומעבר. אם כבר עדיף לפי דעתי 2 צלמי סטילס הסבירו לי שכשיש 2 מצלמות וידאו זה לא שתופסים יותר דברים, אלה פשוט מצלמים דברים שונים, זויות שונות. או נגיד מלמה אחת מצלמת אנשים רוקדים ואחרת את האוכל. אבל אפשר בהחלט להסתדר עם אחת וחבל על הכסף (לדעתי)

design001

New member
תקציב הכל תלוי בתקציב

זוג חברים שלנו לקחו מצלמה אחד ולומר את האמת הסרט נראה קצת דלאבל זה גם תלוי מאוד בצלם כדאי לברר איתו ולראות איך נראה סרט של מצלמה אחת. אם אין לכם בעיה תקציבית לכו על שתיים ואל תדאגו מצפיפות כי צלם טוב לא מורגש.

חסונוס

New member
אני חושבת שזה מיותר

לדעתי לשלוש מאות איש אפשר בהחלט להסתפק במצלמה אחת. לא צריך כל פיפס לצלם. לנו צפויים להיות חמש מאות איש ואני עוד מתלבטת אם לקחת עוד מצלמת וידאו. הצלמים שאצלם סגרנו אמרו שלא חייבים ולשיקולנו. זה לא עניין זול...

גיל עד1

New member
אם הצלם טוב אז אחד .

בווידאו הכי חשוב זה העריכה . אם העריכה טובה אז זה לא משנה אם יהיה בסרט אח"כ 40 שניות של ריקוד מסויים שנחתכו מתוך 60 שניות או מתוך 3 דקות , שבינתיים הצלם צילם גם את הבעת פנים של האורחים לאותו ריקוד. לנו יש 600 אורחים ואני בשקט בלי התלבטות ( בהתחלה היו , עכשיו כבר לא ) , לוקח צלם אחד . ראיתי גם חתונות שהשקיעו בכל דבר בלי חשבון ובכל זאת לקחו צלם אחד כי זה מספיק . לא יעזור עד כמה הוא מקצועי , עוד צלם עם מצלמת וידאו + פלאש , זה דבר שמפריע . במיוחד שאח"כ בסרט יש קטעים שרואים את הצלם השני . דווקא סטילס אני לוקח שניים אבל זה סיפור אחר.....

אני חושבת שהשיקול הוא איכות ולא

צפיפות. כמו שאמר גיל עד, גם לנו צפויים 600 אורחים בחתונה וסגרנו צלם וידאו אחד. ואני מסכימה לעניין העריכה- יכול להיות צלם אחד שיערוך את הסרט הכי מדהים בעולם ויכולים להיות ארבעה צלמים אבל העריכה של הסרט תהיה גרועה. השאלה מה אתם מחפשים? אנחנו מתכוונים להיות נוכחים בקבלת פנים ולהצטלם עם האורחים בזמן הזה. חוץ מזה החלטנו (ואני מסכימה עם חסונוס) שהצלמים לא יעשו "סיבוב שולחנות" בזמן האוכל - ממש לא מתחשק לנו לראות את האורחים מתאמצים לחייך למצלמה באמצע הביס. אז לא קריטי שלא יראו 100% אורחים בוידאו רק כדי להגיד שהם מופיעים. מי שבאמת חשוב, יופיע גם בתמונות וגם בוידאו ממילא. דבר נוסף, חוץ ממס´ רגעים שמצדיקים שני צלמים, רוב הזמן שני הצלמים מצלמים בדיוק את אותו הדבר מזווית שונה. מה גם שבד"כ יש צלם יותר דומיננטי וצלם אחד פחות. לדעתי זה מיותר. אבל כמובן, כל אחד והשיקולים שלו. לילה טוב

תג תמר

New member
אין כאן "חוק" יש העדפות ומנטליות

כפי ששמתם לב לפי התגובות המגוונות, כל אחד רואה את תעוד החתונה בצורה שמתאימה לאופי שלו - יש המסתפקים בתעוד כללי של האוירה באירוע, משהוא שיספר לדורות הבאים על החויה, מי היה ואיך. וזה יספק אותם. ויש המעדיפים תעוד פרטני, שיראה כל תנועה, כל בגד וכל אורח - וכאן נמצאת התשובה לבחירה בן מצלמה אחת לריבוי מצלמות - תשאלו את עצמכם איך הייתם רוצים את התעוד שלכם ולפי זה תזמינו. וחשוב לבחור תמיד בצלם טוב - גם 4 מצלמות עים צלמים גרועים לא יכסו אירוע כמו צלם אחד טוב...

keren1877

New member
מצטרפת לאומרים שזה אינדיבידואלי...

לנו יהיו בין 350-400 איש בחתונה ולי היה נורא חשוב שיהיו 2 מצלמות וידאו (ולא נעים לומר, אפילו התלבטתי אם לא לקחת 2 מצלמות סטילס
...), אז ככה שזה באמת נורא תלוי במה את רוצה ואיך את רוצה שהאירוע יתועד... אני יודעת מראש שיש לנו כמה מבוגרים שלא יקומות לרקוד, ומפאת גילם, חשוב לי שהם יופיעו בקלטת, ושצלם אחד ילך לשולחן שלהם ויצלם לי אותם... חוץ מזה, אותנו זה קנה שהרי כל אחד מאיתנו (אני והמיועד) לא נהייה תמיד יחד ואם כל אחד מאיתנו ישתולל בחלק אחר של הרחבה, הרי חבל שיצלמו רק אחד מאיתנו... בקיצור- כל אחד ושיקוליו הוא. אני לא חושבת שמספר המוזמנים שלך מחייב 2 מצלמות, כי בכל זאת זה אירוע יחסית "קטן", אז ניתן להסתפק באחת... לי אמרו שהחישוב נע לפי בערך 350- עד 350 לוקחים אחת, מעל- לוקחים 2... אבל זה ממש, אבל ממש לא מחייב...

למעלה