מצטרפת חדשה-ישנה....

izzy88

New member
מצטרפת חדשה-ישנה....

היי, אני ניצן, סטודנטית לארכיטקטורה, בת (כמעט) 24. לפני 4 וחצי שנים (2007), במהלך הצבא, נקעתי את כף הרגל הימנית באיזור המידפוט אחרי נפילה מטופשת מאוד.... לאחר מכן תפקדתי כרגיל, רק הייתה בעיה בחורף שהיה לי קשה ללכת בנעליים הצבאיות ועברתי לנעלי ספורט עם יותר תמיכה בגב כף הרגל. לפני כ-3 שנים (ינואר 2009), חודש אחרי השחרור תוך כדי עבודה כמלצרית, החלו לי כאבים חזקים ברגל ימין, שלאחר בדיקות מרובות לא ידעו להגיד לי מה זה. עברתי פיזיותרפיה ארוכה בגלי הדף, שלאחריה המצב השתפר. בסתיו של אותה שנה התחלתי לימודים בטכניון, כשמבקביל חזרו הכאבים ובגדול.... בהמלצה של כמה אנשים הלכתי לד"ר ליברזון בחיפה, שבשיטת האלימינציה קבע כי מדובר בנזק עצבי ונתן לי מרשם לאלטרולט ולאחר מכן אלטרול. כיום, שנתיים אחרי תחילת הטיפול, אני עדיים משתמשת בכדורים, ולאחר שבקיץ הייתי בהפסקה ארוכה מהאלטרול, עם בוא החורף חזרתי עקב הכאבים ובגלל רמת הקור כאן אני אפילו לקחתי תקופה ארוכה 2 ביום. לפני כחודש החלו לי כאבים חזקים שוב אחרי שכנראה עשיתי תנועה לא נכונה, או שדרכתי על הרגל בכוח מופרז או משהו כזה, ואובחן נקע חוזר (אחרי הפניה למיון כרמל, רנטגן וטענות שהרגל לא נוחה אלא ממש קצת ואין משהו בולט, ולאחר מכן הפניה למחלקת תאונות בלין שם קבעו את אותו הדבר), והיום הייתי אצל אורטופד כירורג מביה"ח האיטלקי בנצרת. הוא עשה בדיקה מאוד מקיפה, כולל אבחון ברנטגן לבריחת סידן קלה ומפרק לא נקי באיזור המידפוט (אותו רנטגן שעוד 2-3 רופאים הביטו בו ולא ראו שום דבר), ואמר כי כנראה מדובר בcrps. הוא המליץ על טיפול באינפילטרציה מקומית, בעיקר לאור משך תקופת הכאבים, בעזרת חומר הנקרא זיל (zeel), המליץ על הפסקת הטיפול באלטרול במיידי ורשם לי את משכך הכאבים מסוליד רק במקרה הצורך. ביליתי את רוב השבת בקריאה על הנושא בעיקר בשיטות של "לימוד מחדש" של התנועה ולימוד דרך תנועת ראי. אחרי כל החפירה הזו, רק רציתי להגיד שאני שמחה שיש פורום כזה.... הרבה פעמים פשוט לא האמינו לי בשנים האחרונות ברמת הכאבים כיוון שהרגל נראת נורמטיבית לחלוטין פרט לנפיחות קלה ביותר, וחשבתי שאני בהחלט מתחרפנת לאט לאט..... בעיקר כשאפילו באוטובוס היה לי קשה לנסוע בגלל הרעידות בנסיעה... אני שמחה שיש לי איזשהו קצה חוט מה הדבר יכול להיות ורציתי לשאול אנשים האם מנסיונם השיטות הללו יכולות לעבוד. חשוב לציין שכרגע כאבים שפעם הייתי מגדירה כ-9-10 בסולם עד 10, היום מוגדרים אצלי כ-3-5.... מה שכן אני חוששת מהשבועיים הקרובים... קיבלתי חופשת מחלה מהעבודה לשבועיים הקרובים (עדיין מלצרות - מקום אחר הווי אחר), ובטווח השבועיים הללו אני אמורה לעבור טיפול ראשון עם החומר זיל. מה גם שיש לי חשש מרמת הכאבים שיהיו לי בימים הקרובים עקב הפסקת לקיחת האלטרול.... אני פשוט שמחה שיש לי איפה לשפוך ולחפור כרגע... נראה לי שלמשפחה שלי נמאס לשמוע כבר על הנושא (למרות שזה מספק לאחי הגדול תעסוקה רבה בחיפוש מידע, דרכי טיפול ואבחון באינטרנט), ולי נמאס לנסות להסביר את הכאבים האלו לאנשים שלא מבינים (לפעמים גם עם האלטרול הייתי מרגישה זרמים מטורפים ברגל, פשוט ללא כאב רב) אתם לא חייבים להגיב - פשוט הייצתי צריכה להוציא את כל זה ולכתוב... ניצן

ענתר

New member
ברוכה הבאה

אני חייבת לזוז אכתוב יותר שאחזור מה זה החומר הזה? זיל ואיזה משכך כאבים זה המסוליד? מעולם לא שמעתי עליו

izzy88

New member
אממם... לפי מה שבדקתי

הוא מקבוצת nsaid, מיועד לכאבים חזקים (בניגוד לקספו שהייתי איתו שבוע רצוף וחירפן אותי לחלוטין). לוקחים אותו רק במקרה הצורך בהגבלה של עד 3 ביום (זה ממש שאי אפשר לזוז בערך... כרגע אני מנסה להתמודד כמה שיותר ללא) זיל אמור להיות פיתוח חדשני לכיוון של שימוש בתאי אב על מנת לעודד התחדשות של תאי עצב פגועים (גם רקמות וכו', ספציפית אצלי זה מיועד לעצבים במידפוט)

ענתר

New member
תודה

נבדוק את שני הדברים. את דעתי על דר ליברזון את יכולה לקרא כאן. לגבי ה CRPS היינו בסרט הזה. קיבלנו לכך אבחנה. לקחנו את הבת שלי למומחה לCRPS בארץ, דר ואטין בבית חולים רעות. אצלנו הוא אמר שהוא לא יודע מה זה אבל זה לא CRPS רעיון: קחי בספריה את הספר המח הגמיש. בפרק כאב מתיחסים ל RSD שזה השם הקודם של ה CRPS אולי ייתן לך רעיון

izzy88

New member
תראי, אני ניגשתי אליו באופן פרטי...

הוא כן אבחן נכון שזה סוג של בעיה עצבית, זה כן... באחי הוא טיפל במהלך שירותו הצבאי של אחי, בעיקר לקראת הפיזיותרפיה (שבר כפול כשהסרבל של אחי נתפס בצריח בטנק בזמן צידוד), ואחי היה מרוצה. אישית כן יש סיבה שהלכנו לקבל חוו"ד נוספת, כנראה שזה כן הוכיח את עצמו. למרות שעכשיו אני מקללת כל רגע כי הזרמים ברגל עכשיו די מטריפים אותי עכשיו ואני ממש לא רוצה לקחת משכך כאבים ולהתרגל לזה....

מוזר לי מאוד העניין

של להפסיק תרופה שעובדת. מצד שני, אני זוכרת שגם אצלי אלטרול (או אלטרולט, כבר לא זוכרת) עשו את האפקט הזה של הגברת הזרמים אחרי שהפסקתי. הרופא שלי אמר אז, שזה דווקא מעולה, כי זה נותן לנו הוכחה שהכדורים עובדים.
ואללה. עבדו, עד שהתעלפתי. והאמת, מאז - אף כדור לא שחזר את היכולת להילחם בזרמים האלה. אבל.. כן הזמן עושה כל מיני דברים. בעיקר- התרגלות.

נימ 1

New member
גם חמישים

כדורי שינה יפתרו בעיות של זרמים.. .מה זה אומר ?
המ.. זה מה שאני רציתי לכתוב , שלמעשה אם החשש כל כך גדול לקחת את האלטרול, שבטח גם מסייע לה בשינה (לרדת ממנו לא פשוט , ולמה לעשות את זה כשגם ככה לא הכל תקין בגוף) . א ב ל - אם זה בהנחייה רפואית...קטונתי פה להגיב יותר. ונשמע לפחות שהרופא שטיפל בה מנסה לקחת כיווני בדיקות אחרים, אם כי שוב ,א ני לא רואה את זה סותר את המשך נטילת התרופה. אבל בסדר.

ענתר

New member
שמחה לדעת שיש חילים

שהוא כן התיחס אליהם כאל בני אדם. לגבי קופסאת המראה, אליה התכוונתי בספר המח הגמיש אצלנו זה לא היה רלוונטי, כי הכאב היה בני הרגלים אבל לך, אין מה להפסיד הייתי מציאה לך לנסות את זה שלחתי לך מסר אישי בקשר לבת שלי אשמח אם תתיחסי

נימ 1

New member
הזיל הזה נשמע ממש אידיאלי..

"שימוש בתאי אב על מנת לעודד התחדשות של תאי עצב פגועים ?" תצרפי לזה מנוי חינם על ערוץ 20 - וזה נשמע כמו התגשמות הפנטזיות. כל מה שצריך בחיים... יש לך שם מדוייק של הטיפול באנגלית ? לא הצלחתי למצוא בגוגל אפילו קישור אחד אליו.. כנראה אני לא כותב נכון

izzy88

New member
זה הדבר היחיד שמצאתי גם אני

http://www.drugs.com/drp/zeel-solution.html זה כן מדבר על משהו זמני יותר, האורטופד הסביר לי שזה סוג של שלב ראשוני בתקווה שזה ירגיע את המצב, כיוון שאצלי יש בעיקר כאבים וזרמים ללא נפיחויות (מצד שני אני לא נוטה להתנפח, גם אחרי עקירה כירורגית+ניסור שן... כן כן... ואני גם אנמית אז אין שינוי צבע משמעותי בין הרגליים שלי). בגלל השימוש החלקי בתאי אב בחומר, זה אמור לעודד את התחדשות התאים, זה די נסיוני בקטע הזה עדיין. הלוואי הלוואי הלוואי שזה יעזור!

נימ 1

New member
אגב, איפה מבצעים זריקות שכאלה,

אני רואה באתר שיש שם זריקות של ויטמין B12 שקראתי רבות שהזריקות הללו טובות לאנשים עם בעייה עצבית. (למרות ששוב - אני מניח שגם בקופות החולים נותנים אותן - לאנשים שיש להם מחסור מוכח בויטמין).

נימ 1

New member
אגב, זה הומאופתי ...

מוזר :)) זה הרופא הכירורג מנצרת המליץ ? נשמע מעניין... אישית עשיתי הזרקה של חומרים טבעיים כאלה ללסת (דרך הלחי מבחוץ) לפני כשנה... אבל לא היו את החומרים שבמה שכתוב , אלא רק טראומיל . יכול להיות מעניין. אבל מי עושה את זה - רופא של הקופ"ח ?

נימ 1

New member
היי, וברוכה הבאה-נמצאת -

כל מיני דברים , קצת בערבובייה , כי פשוט מטושטש, כהרגלי כבר תקופה : נתחיל מהסוף- אם לא הרגשת שהאלטרול ממש משפר את הכאבים, לא בטוח שתרגישי בהרעה מבחינת הכאבים . מה שכן - אם אין לך משהו להרדם, יכולות להיות לך בעיות בשינה בתקופת הירידה מהתרופה... אני מבין שהכל בהתייעצות עם הרופא... האם את רואה את זה כדבר טוב שכאבים שהיו פעם 9-10 היום הם 3-5 ? מנסה להבין את פשר המשפט הזה... האם זה אומר שכאבי התופת של פעם - הם היום דבר שבשיגרה ? או שרוצה לומר שאת מתרגלת ומתמודדת איתם יותר ? אני חושב שאינטואיטיבית הבנתי מה רצית לומר, אבל בכל זאת.. .מעניין... נשמע ,אגב , שהאורטופד שהגעת אליו עשה עבודה מ צ ו י י נ ת , וסוף סוף הגעת למקום שבאמת תקבלי יחס אבחנתי רציני. אני כל כך לא מבין למה אנשים, אנחנו ,צריכים לספוג שנים בחיפושים אחר רופא שייתן יחס רציני, ולספוג את כל ה"ביקורות" האלה מרופאים כאילו הסבל שלנו קטן ממה שאנחנו מראים , וכל מיני שמות כללים של "נוירופטיה" מעניין לקרוא לגבי החומר שכתבת.... לא מצאתי עליו בגוגל... מעניין לדעת עוד

izzy88

New member
נענה מההתחלה :)

אני כבר לא יודעת אם זה היה רק פסיכולוגי, בכאשר הטמפרטורות ירדו כן הרגשתי שהאלטרול עוזר בצורה כלשהי, למרות שהייתי צריכה לקחת מינון גבוה יחסית. האורטופד המליץ להפסיק בגלל שאני מטופלת בכדורים כבר שנתיים וזה עניין של תלות. אני כן מאוד לא מתלהבת מהשבוע הקרוב ומעניין הלילות כיוון שהיו מקרים שהתעוררתי מהכאבים ולא הייתי מצליחה להירדם. אני כן מנסה לשמור על כף הרגל כמה שיותר חמה (גרב טרמית, בקבוק מים חמים), בתקווה שזה יעזור קצת. אם אני רואה את זה עניין מדרג הכאב שלי כטוב? הם כן סוג של בשגרה, ואני לומדת להתמודד איתם במקביל. היום למשל היו לי גלים ארוכים ארוכים של כאבים וזרמים שחשבתי שאני הולכת להשתגע מכאב. למרות זאת, הכרחתי את עצמי להתעסק בדברים אחרים ולחשוב כמה שפחות על הרגל. אני רוצה כמה שפחות להיות תלויה במשככי כאבים ולכן מנסה להתמודד איתם מבחינה מנטלית-אישית (אם זה נשמע הגיוני), כמה שיותר לפני שאני אקח משכך כאבים כלשהו. אני יודעת שמבחינה אישית הכאבים שהיו לי היום היו משתקים אותי מכאבים לפני שנתיים. והם באמת עשו את זה... לא הייתי מסוגלת לדבר או לנשום כמעט מרוב כאבים אז.... אני התרשמתי מהרופא מאוד מאוד לטובה... אחת הסיבות שהוא חושד בcrps למרות שבאופן אישי הרגל שלי נפוחה באופן מינימלי והשינוי גוון בה כמעט בלתי מורגש (אנמיה ללא תקנה ונטיה לא להתנפח פשוט... משום דבר), היא שהוא זיהה עפ"י הרנטגן בריחת סידן קלה לאחריה הוא היה הרבה יותר ספציפי בבדיקה הפיזית של הרגל. אותו אדם גם שולח לצילומי רנטגן עם דרישה לזוויות מאוד ספציפיות... :) נתתי קישורים בהודעות ששלחתי כתגובות למעלה בקשר לטיפול בזיל - אמנם זה לא משהו חד משמעי וזה משמש כהתערבות מקומית זמנית - אבל אולי זה יקל על המצב.... מישהו ניסה mirror-box או שמע על הטיפול ויודע להגיד לי אם יש לזה תוצאות כלשהן?

נימ 1

New member
המון מידע את מספקת לנו,

שוב - לגבי האלטרול - אני לא יודע אם התלות שלך אם תשתמשי עוד חמש שנים ,היא כבר לא אותה תלות כמו השימוש שנתיים שאת משתמשת - אבל - זו החלטת רופא ופה אפסיק להביע את דעתי :) האם ניסית ליריקה למשל ? (קלאסי לתחושת הזמנים. אם כי אני די חושש מתרופה זו והשפעותיה מניסיון שלי). אני גם מבין אותך לגבי משככי כאבים ,אני הרבה יותר נמנע היום - לא שזה לא כואב, כואב לפעמים שקשה לי להאמין שאני חי באותם שעות שכואב ככה. פשוט לא מאמין, אבל גם לעיתים נמנע מלקחת "סתם" משכך כאב שלא יעזור... לאחרונה - אחרי סבב עצום של משככי כאבים - גיליתי שאדוויל ליקווי ג'ל, הפשוט והבסיסי כרגע היחיד שטיפה מפחית את הכאב . אז הוא לחירום. הצילומים האלה שביצעו לך , לרגל, בזוייות מאוד מסויימות - נתנו משהו בסוף ? זה משהו שמאוד, מאוד , מאוד מעניין אותי - ולדעתי גם לזה צריך להקים אגודה בסוף :) יש מקרים כל כך רבים של דלקות וכו' שלא מתגלות ברנטגן , ורק ברנטגנים עקשניים, או לאחר תקופה , או מזויות מאוד ספציפיות, והמון המון אנשים ,בעיקר עם כאבים , "אוכלים אותה" שכן תוצאות הבדיקות תקינות , כאשר כל נושא צילומי הרנטגן וסי טי צריך לעבור שיפור משמעותי ולהיקרא ולהיבדק ע"י רופאים שמחפשים כל דבר קטן... כל כך הרבה מקרים שמעתי על אנשים שניצלו אחרי אבחנה ראשונה של דברים שלא ראו בצילומים הראשונים וראו בצילומים אחרים קפדניים יותר. mirror box - זה היה ב "האוס" באיזה פרק... טריק מקסים.... בעיקר לכאבי פאנטום... חשבת לנסות ? :)

ראשית, ברוכה הבאה

ואחרי שכבר כתבו לך והגבת, אני אוסיף כמה דברים. אם אני מבינה נכון, הזיל שאת מדברת עליו הוא מין תמיסה המוגדרת הומופטית. אני לא יודעת מה לומר על זה, ונראהלי ,שכמו שאר הדברים- גם זה יהיה בעל השפעה אינדיבידואלית. יהיה צריך לנסות ולבדוק. מה שכן, נראה לי שלא יהיו לזה תופעות לוואי או תגובות נגדקשות. לגבי CRPS תראי, רופאים ממהריםלתת את האבחנה הזאת אם הם לא מוצאים מה יש לאדם. זה שיש לך קצת דלדול סידן זה דבר הגיוני. זה קורה כתוצאה מאי שימוש, וייתכן מאוד שאת לא משתמשת ברגל - פשוט כי כואב לך, ואז את נוהגת בשיטה הגנתית, וזה פחות מפעיל אותה. לא הייתי ממהרת לקבל את האבחנה הזאת בידיים פתוחות, פשוט כי ממילא- זה לא ממש יעיל לך כרגע לטיפול. וממה שאת מתארת - גםאין סימנים קליניים - אוטונומיים שמאששים את זה. אבל ימים יגידו. אינ כל כך מבינה את ענין הכאבים והדרגה שלהם. נראה לי, שאת בדרך הנכונה להיפטר מהם או לפחות לשפר את המצב מאוד. אגב, אם אכן מדובר בCRPS - הטיפול הרצוי הוא דווקא הפעלהשל הרגל יותר ויותר, פיזיותרפיה וכמובן הרבה מאוד נשיאת משקל, והתעמלות בונה עצם. נראה שדווקא העבודה שלך כמלצרית יכולה להועיל כאן
כדאי מאוד לבקש גם פיזיותרפיה. במיוחד כדי לשמור על טווחים ולעשות דה-סנסיטיזציה. את נשמעת לי מתמודדת מעולה! אנא, יידעי אותנו במה שקורה עם הזיל. מסקרן אותי מאוד

izzy88

New member
אני אכן עובדת כבר שנה וחצי במלצרות

בנוסף רצה ממקום למקום ברחבי הטכניון כולל עליה ק-ט-ל-נ-י-ת ביותר מהמעונות לפקולטה כל יום... המצב היה די שפיר בטיפול באלטרול עד לנקע החוזר... אז הכל התחרפש. חשוב לי לציין שהוא לא קבע שמדובר בcrps ב-100%, הוא אמר שכרגע זה הכי הגיוני גם מבחינת טווח הזמן. הוא גם התחשב בעובדה שאני אנמית ובקטע של הנטיה שלי לא להתנפח... האבחנה מבחינתו היא בסימן שאלה, מה שכן ברור לו כרגע שיש בעיה ברגל, באיזור המידפוט ושהיא עצבית. crps או לא - כרגע לא בטוח.

נימ 1

New member
כל מבנה העיר חיפה,

נועד מלמנוע זליגת חולי פיברו אליה.

ladybug4NLP

Active member
הזכרתם mirror box?

זהיה ב-"האוס"? ובכן הראשון שהתייחס לבנה קופסא כזו הוא ד"ר רמצ'נדרן ההודי-חוקר מח בעל שם עולמי. יש המון חומר ברשת (גוגל) וגם ביו-טיוב השיטה אף נקראת על שמו Ramachandran method עמית מחו"ל Andrew Austin מאנגליה אף הוא עסק בעניין זה . אני לא יודע אם עדיין הוא ממשיך בכך כי עקר עבודתו הוא בטיפול בכלים של NLP והעברת סדנאות ברחבי העולם. הנה לינק: http://www.23nlpeople.com/brain/phantom_limb_pain_treatment.php אומר רק שהשיטה נועדה לטיפול בכאבי פנטום לגבי גפיים חסרות - מאחר ולמרות שהגף חסר הרי שקצות העצבים ממשיכים לשדר למח כאילו הגף עדיין במקום וכואב. לא ידוע לי שהשיטה מטפלת בכאבים שלא קשורים לכרותי גפיים

למעלה