מצטרפים בשמחה!

מזאלונה

New member
מצטרפים בשמחה!../images/Emo68.gif../images/Emo82.gif../images/Emo66.gif

יעל, אולי את מזהה, זאת מזאלונה של צ´ארלי מפורום חתונות... וגם אנחנו קנינו בית ועומדים לשפץ אותו.
שיהיה בהצלחה בפורום וכל הכבוד על היוזמה!!!

נו, מזאלונה, אני צפה לראותך כאן

לעיתים תכופות, כמו ב]פורום חתונות. אנא ספרי מעט על הבית שקניתם, רעיונות שלכם לשיפוץ, אנשי מיקצוע וכו´.

מזאלונה

New member
אז ככה...../images/Emo82.gif../images/Emo126.gif

קנינו דירה ברמת גן. כרגע היא דירת שני חדרים, אבל אנחנו מתכננים להפוך אותה לדירת שלושה חדרים. השטח שלה גדול מאוד יחסית - כמעט 90 מטרים.מה שאנחנו רוצים לעשות הוא להפוך את פינת האוכל למטבח ולהפוך את שטח המטבח ומרפסת השירות לחדר נוסף (בקרוב יהיו לנו שרטוטים של הדירה ואז אוכל לצרף אותם). כרגע אנחנו עסוקים המון בתוכניות: איזה צבע לצבוע את הקירות, תאורה, רהיטים (אילן רוצה לבנות חלק מהרהיטים לבד. יש לנו בבית כבר שולחן סלון ופינת אוכל שהוא בנה - תמונות בקרוב!), שטיחים, מטבח... בקיצור, בלגן אחד גדול. אנחנו עומדים לשפץ את הדירה ביולי ולעברו אליה באוגוסט.

אתי@

New member
הי מזאלונה, תתחדשו ../images/Emo82.gif

גם אנחנו קנינו דירה לא מזמן ועשינו שיפוצון קטן. אז אם את צריכה עזרה או ייעוץ - אני אשמח לעזור לך במעט הידע שרכשתי נושא בעקבות השיפוץ... בהצלחה

הי מזאלונה. נשמע כאילו אתם עומדים

לפני שיפוצים רציניים. האם הקדשתם כבר מחשבה למיטבח שלכם? האם עומד להיות "אמריקאי" יעני פתוח לסלון? האם דיברת כבר עם חברות שונות? אם לא, היריני להציע מניסיוני בשבועות האחרונים: הייתי בכמה פגישות, המחירים של מיטבחים נעים ע"פ החומר ממנו הם עשויים (פורמיקה, פורניר או עץ מלא לדלתות, וסנדוויץ או סיבית לארונות עצמם). הכי זולה היא כמובן הפורמיקה, שמחירי מיטבח של 3 על 3.5 מטר נעים סביב ה - 15-17 אלף ש"ח, (במקומות הסבירים, ולא היקרים ביותר) ואילו עץ מלא יכול להגיע עד 30-35 אלף ש"ח עבור אותו המיטבח. הדלתות החיצוניות הן עיניין של טעם ואופי, אבל לדעתי האישית והלא קובעת, חבל להשקיע כל כך הרבה כסף במיטבח מעץ מלא. מה שכן מאד מאד חשוב הוא (על פי יעוץ של איש מקצוע שהוא חבר, ולא מנסה למכור לי כלום...) לא לקחת מיטבח אשר עשוי מסיבית בשום פנים ואופן, אפילו לא אם מספרים לכם שהסיבית דחוסה ומיוצרת באיטליה עם טונה דבק וכו´. כי סיבית מתנפחת במגע עם מים ואם מפקששים בהרכבה עם הברגים, אז נוצר חור והתפוררות סביב מקום הפיקשוש. ולכן - רק עץ מלא. דבר נוסף - כמו עם גנים - אם רואים יותר מאשר 4 -5 מיטבחים ומקומות, הכל מתץחיל להתערבב בראש ורק מתבלבלים. רצוי ללכת למקומות שסיננתם קודם, ע"פ המודעה שלהם והסגנון שהם משדרים. חשוב לזכור שלמה שרואים אין שום קשר למה שתקבלו כי אפשר להחליף דלתות (עיצוב) ידיות כמובן, צבע, צורה, גודל וכו´. כמו עם גנים, אף פעם אל תסכימו להצעת המחיר הראשונה, תמיד להתמקח!! המלצה שלי: לכו לפגישה או שתיים, תגבשו לעצמכם מה אתם רוצים פחות או יותר, ואז לכו לדבר עם נגר, וסיפור אישי - נכנסתי למטבחי סמל, שהיו מקסימים ביותר, ועיצבו לי מטבח משגע כולל אי (אני ארחיב על התכנון שלנו בהודעה ניפרדת) במחיר של 27.500 ש"ח. יקר לי מאד...זכרתי את העיצוב פחות או יותר, ושרטטתי לי אותו פחות או יותר בבית. ניפגשתי עם נגר אשר חברה המליצה לי עליו (בנה לה את המיטבח, ארונות אמבטיה, ארונות במיסדרון, ארונות מרפסת שירות והיא מאד מרוצה - שנתיים אחרי) והראיתי לו את השירטוט. הנגר הציע לי הצעת מחיר לאותו המיטבח, כולל שני ארונות נוספים במחיר של 15.500 ש"ח!! חשוב לציין שהסטנדרטים לשניהם היו זהים, כלומר, ארונות סנדוויץ ודלתות פורניר. מטבחי סמל התקשרו אלי שוב, וציינתי בפניהם את הצעת המחיר הזולה בהרבה שקיבלתי. הם אמרו ש"עדיין לא ויתרו עלינו" ושנבוא אליהם שוב "וניסתדר". אני בספק אם יוכלו להציע לי הצעה טובה יותר מהצעתו של הנגר, אבל בהחלט הם יורידו במחיר בצורה משמעותית, רק בגלל התחרות. לתשומת ליבכם!! טוב, בזאת אסיים בנושא זה....

pumpkin

New member
בקשר לצבע קירות

אנחנו צבענו בטמבור סופרקריל 2000 בצבעים הבאים:
סלון+הול כניסה +חדר שצמוד אליו ב-ivory yellow
מטבח+חדר שינה + אמבטיה + מסדרון ב-swang wing
חדר ילדים (עתידי) ב-cool lilach בנוסף עשינו בצביעה פס ניתוק בין הקירות לתיקרה כלומר צובעים את הקיר עד 5 ס"מ לפני התקרה ואת התקרה מתחילים לצבוע 5 ס"מ מהקיר. מה שמתקבל זה כמו קרניז לכל האורך. קחי בחשבון שצבע שאת רואה במניפת צבעים בחנות מתקבל קצת יותר כהה במציאות, וכמובן שזה תלוי גם בתאורה. לדוגמה היום הייתי בבוקר בחדר הסגלגל, ואיפה שנוגעת השמש הצבע הוא לילך ובפינות שהם חשוכות הצבע נראה סגול.

אתי@

New member
אנחנו צבענו את כל הבית באותו צבע

כדי שיהיה קל לתחזק. בחרנו בטמבור סופר-קריל (נדמה לי ש 2001) בצבע אוף-וויט/שמנת. הצבע יצא מהמם כי הוא נותן תחושה מאוד חמימה בבית. בדיעבד, היינו צובעים בגוון טיפה יותר כהה אפילו, פשוט כשקנינו את הצבע מאוד פחדנו שלא יצא יפה אז העדפנו בהיר. מאוד מאוד מומלץ לוותר על הלבן המסורתי לטובת משהו חמים... ועוד רעיון
יש בהום-סנטר מדבקות בגליל ברוחב 10 ס"מ בערך שמדביקים אותן לרוחב הקיר. אפשר להדביק 10 ס"מ מתחת לתקרה, או אפילו באמצע הקיר לרוחבו של כל החדר. המדבקות מגיעות בכל מיני דוגמאות פירחוניות (ולא רק) וזה יוצא ממש מקסים

pumpkin

New member
בקשר לתחזוקה של הצבע

אני לא חושבת שיותר קשה לתחזק צבע שונה מלבן, פשוט שומרים בבית שאריות מהצבע ובמקרה הצורך צובעים לבד. חוץ מזה שפשוט אפשר לזכור את השם של הצבע ואז לבקש אותו צבע שוב. בחנויות הגדולות יש מכונה אוטומטית שמערבבת את הצבעים לפי הגוון שבוחרים בקטלוג. אנחנו צבענו קודם כל את ה-hall ב-ivory yellow וכולם הפחידו אותנו שלא ניצבע עם זה את הסלון, התלבטנו ואף הלכנו שוב פעם לACE להסתכל על הגונים,בסוף החלטנו לדבוק בהחלטה שלנו. אתמול צבעו את הסלון ולפי דעתי יצא ממש יפה צעיר וחמים

nikit1

New member
יעל, לגבי הפס-

הכוונה לכך שכשצובעים את הקיר מתחילים מהרצפה (כמובן...) ומסיימים לצבוע לא בקו התקרה אלא כמה סנטימטרים מתחת ואז נוצר הפס. לנו יצא מאד נחמד.

אתי@, הצבע נשמע מהמם...

ההורים שלי צבעו את הקירות בצבע אופ וויט נוטה לפיץ´, ובהתחלה לא אהבתי את זה, אבל זה מחמם מאד את הבית, אבל גם מחשיך אותו טיפה. האם חשוב להתאים את צבע הקירות לצבע הריצוף?

amonit

New member
חשוב שתהיה אוירה נעימה בבית!!

וזה מאוד תלויי באופי שלכם, אם יש לכם הרבה פריטים בבית כדאי ללכת על מראה נקי יותר ואחיד אם יש לכם טעם קצת יותר מסודר ובלי הרבה "פיציפקס" אתם יכולים ללכת על גוונים שידגישו את השימוש בפינות השונות בבית , חשוב גם לדעת איזו באיזו תאורה תשתמשו והאם הבית מואר באופן טבעי ובאיזה שעות.. תפרטי יותר אולי אוכל לעזור.

אתי@

New member
לפי דעתי זה חשוב שתהיה התאמה

אצלנו זה יצא ממש מושלם. הצבעים של הרצפה והקירות פשוט משלימים אחד את השני. זה צבע מאוד בהיר ולפי דעתי יתאים לכמעט כל מרצפת שתבחרו. בגלל שהצבע בהיר אז הוא לא ממש מחשיך את הבית, אבל גם אם זה היה קצת יותר כהה (כמו שרצינו אבל פחדנו) זה היה בסדר כי זה נותן אוירה חמימה, חוץ מזה שאת החשמל המציאו מזמן, ממש מזמן...
חוץ מזה, אם הרצפה בהירה אז זה קומטרה יפה...

nikit1

New member
לגבי צבע הבית-

אנחנו צבענו את חדר השינה וקיר אחד בסלון בסופרקריל 2000 בצבע שנקרא YELLOW DESTINY, זה צבע צהוב חמים מאד, לא בוהק. בסלון שמנו מין פס נייר מתחת לתקרה (כמו טפט ברוחב 3 ס"מ) בצבע סגלגל עדין מאד. בחדר שינה לא צבענו עד התקרה, השארנו פס לבן של כ-5 ס"מ שמקיף את החדר, מאד נחמד. את כל שאר הדירה צבענו בלבן גם סופרקריל. אולי הצבעים האלו נשמעים מעט מזעזעים אבל זה ממש לא כך וזה מוסיף חיים לדירה.

pumpkin

New member
זה שם של גוון בטמבור../images/Emo6.gif

ניתן למצוא את זה באגף של האוף וויט, אני אנסה למצוא פשוט את המספר הקטלוגי ולרשום לכם.

למעלה