מצחיקים השמאלנים עם התיאוריות שלהם על פסח

Harrington

Well-known member
מנהל
מצחיקים השמאלנים עם התיאוריות שלהם על פסח
מילא פסח. חגיגתם את חנוכה מצחיקה אותי פי כמה.
כרגיל וכתמיד, הכל אצלם צביעות אחת גדולה, מעקמים הכל שיתאים לאג'נדה.
הרי אין דבר צבוע יותר מלחגוג את חג החנוכה, כשאתה חילוני וסוג של מתייוון, מקדש את ההתייוונות על-פני היהדות מחד וחוגג את נצחון היהדות על ההתייוונות מאידך.

Permafrost

Well-known member

הרי אין דבר צבוע יותר מלחגוג את חג החנוכה, כשאתה חילוני וסוג של מתייוון, מקדש את ההתייוונות על-פני היהדות מחד וחוגג את נצחון היהדות על ההתייוונות מאידך.
עוד יהודון המחלק ציונים ביהדות...

The Real Big Joe

Well-known member

קשה למוח משועבד לצווים אלהיים להבין שאדם חופשי בוחר מה לחגוג לפי הכיף ולא לפי פקודות. חנוכה הוא גם חג שחרור, חג אור - "יש לי יום יום חג".

נערך לאחרונה ב:

evglev1

Well-known member
מנהל
קשה למוח משועבד לצווים אלהיים להבין שאדם חופשי בוחר מה לחגוג לפי הכיף ולא לפי פקודות. חנוכה הוא גם חג שחרור, חג אור - "יש לי יום יום חג".
אבל מי שרואה בתרבות יוון את הקידמה וביהדות את הפרימיטיביות אז הוא למעשה מבחינתו חוגג את ניצחון הפרימיטיביות על הקידמה.

Harrington

Well-known member
מנהל
איזה שחרור חוגגים בחנוכה בדיוק? נחמד להמציא דברים חדשים כשלא מצליחים להגיב עניינית, אבל אין בדיוק בסיס לדבריך (או תשובה בהם לדברי).

אגב אין לי מושג למי כאן אמור להיות "מוח משועבד", אבל קל מאוד להבין שאדם בוחר מה לחגוג. זה לא הופך את זה לפחות צבוע כמוסבר מעלה.

אלפיני

Well-known member
איזה שחרור חוגגים בחנוכה בדיוק?
שחרור מהשעבוד לבית סלוואקוס ולהלניסטים (יוונים), שחרור בית המקדש. לכל אילו ישנו גם רפרנס בספר המקבים.
נס פח השמן שהתווסף שייך למיתולוגיה למרות שחוגגים אותו.

evglev1

Well-known member
מנהל
יותר מגוכך שהם חוגגים את יום העצמאות ומכים על חט הנאכבה במקביל.

evglev1

Well-known member
מנהל

יותר מגוכך לחגוג את יום העצמאות ולהכות על חט בנאכבה.

evglev1

Well-known member
מנהל
כותבים שפסח נחגג רק מימות יאשיהו כי כך מצאו שכתוב בתנ"ך בספר מלכים.
כל התנ"ך בשבילם זה הרי שקר ומיתולגיה, פתאום הסיפור על יאשיהו והפסח הוא אמת...חחחח....חיחיחי.

כרגיל וכתמיד, הכל אצלם צביעות אחת גדולה, מעקמים הכל שיתאים לאג'נדה.
לא כל התנ"ך לחלקים ש"מאושרים" בכתובות אשוריות/בבליות/מצריות הם לא מתחכשים, כך שלמלכים שיש עדויות מחוץ לתנ"ך הם מכירים בהם. לכן בחלקים נרחבים בספרי מלכים הם מאמינים.

למעלה