מצב לא נעים

gonenadi

New member
מצב לא נעים

הבעיה שלי קצת ארוכה ומורכבת אבל אני אשמח לשמוע עצה או חוות דעת ממי שמעוניין. אני רוצה לשתף אתכם בבעיה שיש לי במשפחה עם אחות גדולה שלי. אני בת 24 וגרה כרגע עם אמא שלי. יש לי 2 אחיות גדולות ממני שעם אחת אני מסתדרת מצוין ועם אחת ממש בקושי. מאז שהייתי בת 11 אבא שלי נאלץ לעזוב את הבית ואמא שלי דאגה לי וחיינו מאז עד היום ביחד כל התקופה הזו . עבודות הבית ורב הדברים אנחנו מתחלקות ולפעמים חבר של אמי היה עוזר לנו קצת. מכיוון שאמי חולה מאוד עם 70 אחוז נכות רב הדברים המכבידים..כגול שיפוץ הבית ניקיונות סידור גינה מחסן והכל "נפל" עליי עם מעט עזרה של אחותי . האחות השניה מעולם לא עזרה ולא שאלה אם צריכות עזרה. מה שכן תמיד מבקשת עזרה של בייביסיטר ואף שהייתה בהריון עזרתי לה בניקיונות. האחות הזו לא מחבבת אותי בכלל והיא אומרת שאני ממררת לאמי את החיים ואף שהייתי בת 18 היא התקשרה אליי בוקר אחד ואמרה לי (ללא ידיעת אף אחד מהמשפחה..כולל אמי) שהיא רוצה שאני אעזוב את הדירה כי אני ממררת לאמי את החיים ורבה איתה ושאם אני לא אצא לבד היא תדאג לזה שאני אעזוב אפילו בהתערבות משטרה שיוציאו אותי מהדירה. יש לציין שאני ואמי מסתדרות גבולית מידי פעם רבות ולרב הכל בסדר. אבא שלי בכלל לא נימצא בתמונה. לפני כמה ימים חזרתי הביתה והיא הייתה פה עם הבן שלה ואמרה שהיא הולכת הביתה ושמאוחר יותר וביקשה שאני אלווה אותו הביתה. אני לא הסכמתי כי אני לא מעוניינת לעשות לה שום טובה ולעזור לה כי היא לא מעריכה את זה והיא גם חייבת לי המון כסף שלא החזירה מעולם. אז היא התפרצה עליי ואמרה שאני אפס ושאי אפשר לבקש ממני כלום ושאני שורצת פה בדירה שנים ושאני אחכה עוד כמה שנים... אז שאלתי אם היא מאיימת עליי והיא אמרה שכן ואמרה שהסיבה היחידה שהיא לא מורידה לה סטירה זה כי הבן שלה פה. וכל הזמן מסתכלת עליי עם כעס ושינאה בעינים כאילו עוד שניה היא הורגת אותי. והיא אומרת לי כל הזמן חכי חכי עוד כמה שנים ..שהכוונה שלה זה שאמא שלי..תלך לעולמה ולא יהיה מי שיגן עליי..והכל ליד אמא שלי ואמא שלי לא יודעת שלזה היא מתכוונת. המצב עוד יותר מסובך מזה אבל אני לא רוצה להרחיב כאן סתם יותר מידי אם מישהו יהיה מעוניין אני אפרט על כך בשיחה אישית. מה אתם אומרים על המצב הזה? אשמח לשמוע חוות דעת ואף לשוחח על כך. מסנג'ר שלי: [email protected] או מייל: [email protected] תודה למי שקרא

reedgreenwhait

New member
אחלה אחות גדולה :(

תשלכי אותה לכל הרוחות, מה היא כבר יכולה לעשות לך? היא רוצה לסטור לך? אולי את תסטרי לה כמה פעמים? עד כמה שהבנתי את עוזרת לאימך, ועל זה אימך צריכה להודות לך, וגם האחות המרושעת שלך. האם יש לך אפשרות לעזוב את בית אימך? האם היא תוכל להסתדר בליעדיך? האם את רוצה לעזוב אותה?

gonenadi

New member
תגובה והמשך..

אמרתי לה פעם שאני אחזיר לה אם היא תיגע בי אז היא אמרה שהיא חזקה.. ממש בוגר.. אמא שלי הייתה מאוד חולה ב3 שנים החארונות והיו לה התקפים אפלפטיים אחרי שבץ מוחי ויש לה מחלת לב קשה ודורשת ניתוח לב פתוח קשה מאוד שהיא לא רוצה לעבור. אני הייתי איתה כל התקופה הזו ובהתקפים קראתי לאמבולנס והיא אפילו פעם אחת לא עזרה או שאלה משהו רק כל הזמן מריצה אותה לשמור על הנכד ולרוץ אחריו.. בקשר לעזוב את הבית אני לא כל כך רוצה כי היא תשתלט על הדירה הזו ואני לא אקבל שום חלק ממנה וגם אני מאוד דואגת לקשורה לאמי. מה שרציתי לציין זה שאחותי כל הזמן אומרת לי שזה לא הבית שלי.ושאני אפס וצורחת עליי..בבית של אמי שאני גרה בו..ותמיד מוציאה עליי את התיסכולים שלה ואני שונאת את זה וכבר לא יודעת מה לעשות ואין לי למי לפנות והיא יודעת את זה.. המשפחה שלי לא ממש תומכת בי ..אחותי השניה דיי מתעלמת ממני כל פעם שהיא מספרת לה ואומרת לי שזה ביני לבין האחות השניה.. ואין לה מה להגיד ואותו דבר אמי.. זה פשוט מצב מעוות

פאפיט

New member
נשמע שאתן בעצם רבות על הירושה...

כל אחת לוטשת עין אל הדירה של אימך החולה. את שם כי את פוחדת לעזוב ואז תישארי בלי נתח מהדירה ? אימך החולה יכולה להסדר בכוחות עצמה בלעדיך ? אם לא, אז יש אפשרות למטפל צמוד מטעם שרותי הבריאות. זה חשוב להתפתחות לעזוב את בית ההורים ולבנות חיים עצמאיים, אולי זה מה שאחיות שלך רוצות שגם את תתפתחי, תכירי מישהו ותבני לעצמך חיים, רק שהן לא יודעות איך להגיד לך את זה. מאחל לאימך אריכות שנים ובריאות.

gonenadi

New member
כן..וזו הדרך שהיא מצאה?

לומר לי את זה? בזה שהיא כל הזמן מאיימת עליי ומוציאה עליי את התיסכולים שלה? שהייתי קטנה יותר ובגיל ההתבגרות היא הייתה שם בשבילי ואהבה אותי אבל לאחרונה הכל השתנה מאז שהיא מצאה איזה חבר שעושה לה בעיות כל הזמן היא השתנתה לגמרי.. היא לא הייתה ככה בכלל אבל היא מאוד הידרדרה אחרי ההיכרות איתו הוא משגע אותה.

reedgreenwhait

New member
אז...

שורש הבעיה הוא החבר של אחותך? אני מניחה שהוא אבי הילד. מה את יכולה לעשות בקשר לקשר המזיק הזה?

המלצה- פורום 1357../images/Emo91.gif

זה פורום אחר בניהולי, ואולי גם שם יוכלו לעזור לך- פורום יחסי אחים ואחיות. אני חושבת שאחותך מרגישה מאויימת, אולי בגלל שאת גרה עם אימך והיא אולי מרגישה שאת יותר קרובה אליה והרי הדרך הכי טובה להגן על עצמנו היא לתקוף את האחר. מה עושים
אולי תנסי לצאת איתה, לשבת במקום ניטרלי ולדבר על דברים, לנסות לפתור את המצב

למעלה