מפוחית

מפוחית

תגידו, כמה תעלי מפוחית בסיסית כזאת רק כדי ללמד את עצמי ולנגן לכיף.. משהו בסיסי אבל לא מעפן מידי.. ואיפה אני יכול לקנות? ואיזה סוגים של מפוחיות יש? הבנתי שיש כרומטית ועוד כל מיני כאלה.. אשמח אם תעזרו לי

מפוחית ../images/Emo99.gif

יש כרומטית ויש דיאטונית (ויש עוד כמה סוגים, אבל אם אתה רק מתחיל אז זה לא אמור לעניין אותך בינתיים) הדיאטונית אמורה לעלות לך בסביבות 100 ש"ח אולי קצת יותר הכרומטית כבר יש טווח מחירים רחב הרבה יותר, אני קניתי את שלי ב550 ש"ח בעיקרון ההבדל בינהן הוא בעיקר בעלייה או ירידה של חצי טון. המפוחית הדיאטונית מיוצרת לפי סולמות. יש מפוחית דיאטונית לכל סולם. במפוחית כרומטית אין סולם מסויים, יש פשוט 4 אוקטבות (אולי יש גם כאלה עם יותר, אני לא מכירה) ויש כפתור בקצה שאם אתה לוחץ עליו אתה מעלה בחצי טון את הצליל שאתה מנגן. ומן הסתם יש יותר שירים שאפשר לנגן עם כרומטית. דיאטונית היא יותר טובה לליווי. אבל מצד שני קל יותר להתחיל איתה. בקיצור, לא יודעת עם מה להמליץ לך להתחיל. אולי הייתי מתחילה עם הדיאטונית. (זה מה שאני עשיתי)

אז אם ככה

ברור שעדיף כרומטית.. כי זה ממש מקטין את אופציות הנגינה אם אני קונה דיאטונית של סולם מסוים.. בכרומטית יש פשוט את כל הסולמות ואני יכול לנגן מה שבא לי בדואט עם איזה כלי שבא לי ומתי שבא לי..

נכון, גם אני חושבת

עכשיו בדיעבד. אבל למשל כשאני התחלתי, אז לא ידעתי אם אני אתמיד בזה, אז העדפתי לקנות את הזולה, הדיאטונית. ובאמת למדתי עליה כמה זמן ורק אח"כ קניתי את הכרומטית. אבל בגדול אתה צודק שהיא יותר אפקטיבית. ושוב- יש גם את השאלה האם אתה רוצה מפוחית כדי בסוף ללוות כלים אחרים, או סתם לנגן לעצמך.

למעלה