מעוניין לפתוח דיון אישי על נושא שמציק לי אישית.

אבי בן 1231

Well-known member
אם הדבר אינו מקובל על ההנהלה, אין לי בעיה שהפוסט יוסר!!! ללא הסבר!!
כבר הרבה שנים שיש לי הכסחות אישית עם המנהל הרינגטון, איני מתכוון להכנס לסוגיה מי אשם או מי "מתחיל"!
אתיחס רק לעובד הכסח.
בנושאים פוליטיים הדעות של הרינגטון ושלי לא רק שהן זהות הן ממש דויקות לחלוטין.
אך ..................... לרוע המזל בנושאי דת ככלל דעותינו נמצאו בפזות שונות בדיוק ב 180º, לדעתי מקובל, אני מניח שגם לדעתי של הרינגטון,
אך ................. מדוע דיון בנושא הזה הופך תמיד לכסח אישי.
עוצו עיצה בבקשה! מה אנו צריכים לעשות על מנת להיפטר מהכסח הזה, וזאת מבלי להתעלם זה מזה אלא עם תגובות!!

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
כבר הרבה שנים שיש לי הכסחות אישית עם המנהל הרינגטון, איני מתכוון להכנס לסוגיה מי אשם או מי "מתחיל"!
אתיחס רק לעובד הכסח.
אך ..................... לרוע המזל בנושאי דת ככלל דעותינו נמצאו בפזות שונות בדיוק ב 180º, לדעתי מקובל, אני מניח שגם לדעתי של הרינגטון,
עוצו עיצה בבקשה! מה אנו צריכים לעשות על מנת להיפטר מהכסח הזה, וזאת מבלי להתעלם זה מזה אלא עם תגובות!!
להשתדל לא לעבור לדבר לגופו של כותב.

להשתדל לא לעבור לדבר לגופו של כותב.
ראוי שתורידי את המסכה מעינייך ותראי מי מדבר לגופו של כותב.
אבי, לרוב, כותב את דעתו על אישיים שמייצגים את הדת בפוליטיקה ובחיים הציבוריים כמו כל מיני רבנים מפוקפקים עם אמירות שאין להם מקום ולעומת זאת, סנגוריהם תמיד מתחיל את דבריו בירידה לגופו של אבי.
הגיע זמן שתשימי לב, כמה גולשים וגולשות הוא הבריח מהפורום וגאה בהצלחתו הרבה כפי שטוען תמיד שהוא רוצה שרק חברי הקומונה לשעבר יכתבו בפורום (n)

Harrington

Well-known member
מנהל
הגיע זמן שתשימי לב, כמה גולשים וגולשות הוא הבריח מהפורום וגאה בהצלחתו הרבה כפי שטוען תמיד שהוא רוצה שרק חברי הקומונה לשעבר יכתבו בפורום (n)
אדלג על שאר הדברים השגויים (אני עדין היום :)) ואתייחס רק לטענה החביבה הזאת, שמה לעשות, אין לה כל שחר או אחיזה בעולם המציאות :). אמרתי בעניין הזה, שאני ממשיך לראות ב'חורזים וכותבים' את הקומונה שהייתה פעם. גם אמרתי שבדברים מסוימים אנשים חדשים (ובמיוחד כאלו שמזומנים לכאן אך ורק לצורך התקפתי -למשל- וכדו'), דעתם בעיני בכל הנוגע לענייני הפורום שוקלת פחות מדעתם של החברים הקבועים והוותיקים (קרי של הקומונה). אכן זו דעתי. מכאן ועד מה שאת מנסה לעשות מזה [תוך שאת מעתיקה מדברי ניק אחר (האמנם?) בפורום אחר כמעט מילה במילה :)], יש עדיין מרחק. מבחינתי כל עם ישראל מוזמן לפורום/קומונה החביב שלנו, בכיף וללא סייגים (זולת כמה בודדים שאינם מורשים לכתוב כאן, כל אחד מסיבות ספציפיות וענייניות).

למען הסר ספק, ממש לא מפריע לי שממציאים לי דעות. הרי יש חברה' שממציאים לי שלל דברים לגבי חיי האישיים כמו גם לכתיבתי בפורומים :). התרגלתי מזמן (האמת שבדרך כלל זה די מצחיק, במיוחד כשרואים את הסתירות בין ההמצאות השונות :)). אבל ברשותך, אדאג בכל זאת שהאמת גם תופיע לצד ההמצאה. עמך הסליחה.

אבי בן 1231

Well-known member
אדלג על שאר הדברים השגויים (אני עדין היום :)) ואתייחס רק לטענה החביבה הזאת, שמה לעשות, אין לה כל שחר או אחיזה בעולם המציאות :). אמרתי בעניין הזה, שאני ממשיך לראות ב'חורזים וכותבים' את הקומונה שהייתה פעם. גם אמרתי שבדברים מסוימים אנשים חדשים (ובמיוחד כאלו שמזומנים לכאן אך ורק לצורך התקפתי -למשל- וכדו'), דעתם בעיני בכל הנוגע לענייני הפורום שוקלת פחות מדעתם של החברים הקבועים והוותיקים (קרי של הקומונה). אכן זו דעתי. מכאן ועד מה שאת מנסה לעשות מזה [תוך שאת מעתיקה מדברי ניק אחר (האמנם?) בפורום אחר כמעט מילה במילה :)], יש עדיין מרחק. מבחינתי כל עם ישראל מוזמן לפורום/קומונה החביב שלנו, בכיף וללא סייגים (זולת כמה בודדים שאינם מורשים לכתוב כאן, כל אחד מסיבות ספציפיות וענייניות).

למען הסר ספק, ממש לא מפריע לי שממציאים לי דעות. הרי יש חברה' שממציאים לי שלל דברים לגבי חיי האישיים כמו גם לכתיבתי בפורומים :). התרגלתי מזמן (האמת שבדרך כלל זה די מצחיק, במיוחד כשרואים את הסתירות בין ההמצאות השונות :)). אבל ברשותך, אדאג בכל זאת שהאמת גם תופיע לצד ההמצאה. עמך הסליחה.
האמת, ורק האמת, לא קראתי יותר מחלק קטן מהמשפט מהמשפט הראשון, לא ציפיתי לתגובה עניינית מצידך!!
הייתי מציע לך לכתוב תגובות בעברית קריאה ולא בפילוסופיה או פילפולי לשון.
ועוד עיצה קרא בעיון את תגובתה של נוסטלגיה טרם קורונה, אני לא לחצתי או ביקשתי ממני לכתוב כך!!!
עד כמה שזכור לי זו הפעם השניה שאני מנסה, ללא הצלחה, לפתור את הבעיה ביניינו.
בפעם הקודמת זה היה בפרטי.

מבחינתי, מיציתי איתך,לחלוטין, את הנושא הזה ואיני משתמש אפילו בהלצה הצינית ש|מיצי| תעזור לי!!!

Harrington

Well-known member
מנהל
האמת, ורק האמת, לא קראתי יותר מחלק קטן מהמשפט מהמשפט הראשון, לא ציפיתי לתגובה עניינית מצידך!!
באסה שלא ציפית. במיוחד בהתחשב בכך שעד רגע זה כלל לא קיבלת תגובה ממני בשרשור :) (אני עדיין חושב מה וכיצד להגיב בדיוק). אבל... כפי שהנך יודע היטב (ואולי מנצל בכוונה כפי שיש הנוהגים לעשות), אינני נוהג להשקיע זמן ואנרגיה בתגובות מהסוג הזה. כאשר אתה מגלה דעתך שכלל אינך מעוניין בדברי, ממילא אין לי סיבה מיוחדת לקרוא את הגיגיך בתת-השרשור הזה.

אז אבי יקירי... כאמור אני עדיין חושב אם וכיצד להגיב לשאלת השרשור (על אף שדבריך במשפט המצוטט לעיל די מלמדים שמטרת השרשור שלך אינה תמימה כפי שטרחת להציג אותה, אלא מיועדת כעוד שרשור השמצה/התקפה שגרתי). טרם עשיתי זאת, כך שטענתך שתגובתי אינה עניינית פשוט מגוחכת ונראה שקפצת מעט מוקדם מדי עם ההשמצה הפבלובית :). אם אגיב או לא אחליט בהמשך (טיפ: לא יהיה לזה קשר לתגובתך הנוכחית). אך את הפוסט הזה שלך אינני מרגיש צורך להמשיך לקרוא. עמך הסליחה.

אבי בן 1231

Well-known member
אבי, לרוב, כותב את דעתו על אישיים שמייצגים את הדת בפוליטיקה ובחיים הציבוריים כמו כל מיני רבנים מפוקפקים עם אמירות שאין להם מקום ולעומת זאת, סנגוריהם תמיד מתחיל את דבריו בירידה לגופו של אבי.
(y)(y)(y)(y)
אכן כך!! יותר מדויק לא הייתי יכול לטעון, אני שמח שהתגובה כלשונה אינה שלי!

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
כבר כאן כתבת לגופו של כותב.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתיחס רק לעובד הכסח.
טוב, אז חשבתי לא מעט על הפוסט הזה שלך. ראשית איני רואה כל סיבה להסיר את הפוסט, על אף שאני מתנגד קטגורית לפתיחת שרשורים שעוסקים באדם ספציפי כזה או אחר מבלי לקבל את הסכמתו לכך מראש. שאלה לגיטימית העלית ואולי אפילו מעניינת. אשריך שאתה מבקש (בהנחה שזה אכן המצב, אני פחות נעול על זה משהייתי בבוקר ולאחר שקראתי את תגובתך לדברי בתת-שרשור אי-שם בדרך) לפתור את הבעיה הזאת ובכך להנמיך להבות ואת העכרת האווירה בפורום שנובעת ממחלוקות כאלו.

אינני נכנס לשאלה אם הכל מדויק ב100%. לא בטוח למשל שאנחנו מסכימים בכל דבר פוליטי, בדיוק כמו שאני רחוק מלהיות בטוח שאנחנו חלוקים בכל דבר שקשור לענייני דת (רק אתמול השבתי לגולשת כאן, כמדומני משתפרת אבל אל תתפוס אותי במילה, שלטעמי אתה צודק בטיעון ארוך שנים שאתה מעלה מעת לעת בנושא דת-ראה שרשור יפה דרעי אם אני זוכר נכון). אבל לצורך הדיון אזרום עם מה שכתבת בשני הדברים האלה.

בתכל'ס נרלענ"ד שהדבר נובע בעיקר מראייתך כל דבר כאישי, מכך שאכן יש דברים שהם אישיים, אבל לא פסולים בעיני מבחינת 'לגופו של כותב', ואסביר; כידוע ואני לא מחדש מאומה, אני סבור שבעייתך עם נושא הדת/יים נובעת מאחת משלושת הסיבות שציינתי בעבר יותר מפעם אחת, אמנם באופן כללי, מדוע אנשים נהיים אנטי-דת/יים באופן קיצוני (אם תרצה אחזור עליהן). אני גם סבור שאתה מגמתי להחריד בהעלאת נושאים כאלו. סברתי זו נובעת פשוט מאוד מהסטטיסטיקה הבולטת לכל עין, כאשר אתה מעלה דרך קבע את הנושאים השליליים דווקא כשהם נוגעים לחובש כיפה (למשל) וכו', והדברים גלויים וידועים. שוב, אם תרצה אפרט. אני פשוט נמנע מלחזור על דברים שנכתבו די והותר פעמים בעבר.

הבעיה היא שכל אימת שאני מביע דעה זו, אתה קופץ כנשוך נחש (או עקרב, לא זוכר מה זה אמור להיות :)), עובר מיד לפסים אישיים ו"לגופו של כותב", ומשם הדרך להתדרדרות קצרה ומהירה.

אז אולי אני אשם בהבעת אותה עמדה קבועה (שאגב רק נזכיר ונציין, ביקשתי וקיבלתי בעבר את הסכמתך לכתוב אותה, אפילו בשרשור ייעודי דומה לזה). אולי אתה אשם בתגובתך הרגשית או הצגתית לדברי. השאלה אם באנו לחפש אשמים או לפתור בעיה. ככל שעסקינן בחיפוש אשמים, מן הסתם אתה תסבור שאני האשם הבלעדי ואני אסבור מעט אחרת :). ככל שבאנו לפתור בעיה, וכאמור מעלה, כך נראה על פניו (בכפוף להסתייגות של תחילת אותה תגובה מוזרה שלך בתת-שרשור שלא נגע אליך כלל), נראה לי שדרך אחת לפתרון העניין הוא להיות פחות רדודים בדיון/שרשור. כלומר יותר לדבר על המהות מאשר על מה שמסביב. כן, זה נכון לשנינו כמובן, למקרה שזה לא היה ברור :). כן, זה יחייב מאמץ מסוים בזמן אמת. אבל זה יכול לאפשר לדיונים כאלה להישאר ענייניים, כאשר גם אם אחד מאיתנו כותב משהו שיכול להיראות ככתיבה "לגופו של כותב", טוב יעשה השני אם לא יקפוץ מיד כאילו השמיים נפלו, ירגיש צורך להגיב (בדרך כלל בקללות וכו'), אלא יתעקש בדווקנות להמשיך את הדיון באופן ענייני וביחס למהות הדברים בלבד.

האם זה יפתור את הכל? אולי לא. אבל אם זה יצליח, זה בוודאי יפתור חלק גדול מהבעיה :).

בהצלחה לשנינו ולכלל גולשות וגולשי הפורום.

SupermanZW

Well-known member
הפתרון המתבקש הוא שהמנהל יפסיק להגיב לגופו של כותב, ואין זה משנה עד כמה הוא סולד מדעותיו או פרשנותו של הכותב.

לכל גולש ולכל מנהל זכות להביע את דעתו, לכך נועד הפורום, אך כאשר מנהל מנצל את פריבילגיית הניהול שלו ומגיב לגופו של כותב הוא חורג מסמכויותיו ואף עובר על כללי הפורום. אפשר להבין מדוע הכותב שקיבל תגובה לגופו במקום לגופו של עניין מתרגז, וכאשר המגיב לגופו של אדם הוא מנהל ולא כותב מן השורה הדבר חמור יותר.

Harrington

Well-known member
מנהל
הפתרון המתבקש הוא שהמנהל יפסיק להגיב לגופו של כותב, ואין זה משנה עד כמה הוא סולד מדעותיו או פרשנותו של הכותב.

לכל גולש ולכל מנהל זכות להביע את דעתו, לכך נועד הפורום, אך כאשר מנהל מנצל את פריבילגיית הניהול שלו ומגיב לגופו של כותב הוא חורג מסמכויותיו ואף עובר על כללי הפורום. אפשר להבין מדוע הכותב שקיבל תגובה לגופו במקום לגופו של עניין מתרגז, וכאשר המגיב לגופו של אדם הוא מנהל ולא כותב מן השורה הדבר חמור יותר.
בעיה קטנה יש עם דבריך והיא שלא שיניתי מאומה מכתיבתי מאז מוניתי לתפקיד המנהל. אתה יכול כמובן לאחוז בשעה שזה לא תקין, אבל זה מלמד שכל הטיעונים על ׳ניצול דרגת המנהל׳ פשוט אינן נכונות :). כל עניינן הוא לאפשר פניה להנהלה הבכירה ולהתלונן על כך, אבל הלכה למעשה אין בטיעון זה כל ממש :).

לגבי התרגזות וכו׳, אם תבדוק אתה תגלה שב100% מהמקרים בהם אני מגיב לגופו של כותב, זה מגיע בתגובה למי שעשה בדיוק את זה. אתה מוזמן להראות לי מקרה בו זה לא היה המצב.
חריג אחד אולי יש בזה, כאשר אני נוהג להצביע על מגמתיות של כותב מסוים בעניינים מסוימים (כמו למשל, ולא הייתי מציין זאת אלמלא הוא בעצמו פתח בנושא, אבי היקר בנושאי דתיים שסורחים). אולם אני ממש לא רואה בזה ״כתיבה אסורה לגופו של כותב״ ובניגוד לדבריך, בוודאי שאין בזה עבירה על תקנון תפוז. בכל מקרה ככל שלדעתך יש עבירה כזאת, אתה יותר ממוזמן להתלונן עלי בעניין :).

נערך לאחרונה ב:

אבי בן 1231

Well-known member

לגבי גופו של המנהל הזה, הוא שם זין על כולם!!

דיברגנט חדש

Well-known member

הפתרון המתבקש שילד הגן יקבל את דעותיו של האחר ולא יכפה את דעתו ורצונו, בטח כאשר הוא מנהל פורום חילוני.
טוב היה עושה, אם היה לומד מ-ai27 ומפולגאר, איך ראוי להתנהג ולכבד את האחר.

mיטלמן

Well-known member
הפתרון המתבקש שילד הגן יקבל את דעותיו של האחר ולא יכפה את דעתו ורצונו, בטח כאשר הוא מנהל פורום חילוני.
טוב היה עושה, אם היה לומד מ-ai27 ומפולגאר, איך ראוי להתנהג ולכבד את האחר.
איך ילמד והוא כבר יודע הכל? ובאריכות מגונה, טרחנית וקשקשנית ובפלפולי פלפלים כאילו הוא
עומד בפני קהל מעריצים מעונין.

למעלה