מעון שיקומי

bargiz

New member
מעון שיקומי

שלום וברכה! בננו בן שנה וחצי ומטופל בהתפתחות הילד קרוב לשנה. הוא סובל מכמה ליקויים- רפיון שרירים (אך עתה מתחיל לזחול על גחונו), שמיעה (אנחנו בתהליך בירור- האם כתוצאה מנוזלים באוזניים או מסיבה אחרת), וקשר סביבתי (שאומנם משתפר לאט לאט עם הזמן). הרופאה האחראית בהתפתחות הילד המליצה לנו על מעון שיקומי כדוגמת איזי שפירא וכיו"ב. האמת שאנו לא בטוחים כי המלצתה נבעה משיקולים טהורים אובייקט', ולכן שאלתנו היא 1. האם באמת הדבר מומלץ ומעון כזה הוא הטוב ביותר לבננו, או שמא לאו דווקא- והמכון להתפתחות הילד מספק את כל השירותים ובו נמצאים הרופאים והשירותים המומחים ביותר. 2. אם אכן כדאי להירשם למעון שיקומי, כיצד אוכל לברר על מעון איכותי לבני, או שמא כל המעונות האלו נחשבים איכותיים? 3. מה ידוע לכם על ארגון-מעונות צ'יימס ופתחיה? נשמח לקבל כל תשובה!
 
מעון יום שיקומי

קשה להמליץ על מעון מתאים מבלי לראות ולאבחן את הילד, וללא שום דו"ח המתאר את תיפקודיו ויכולותיו. באופן כללי מעון היום השיקומי "איזי שפירא" נחשב למעון מצויין, יש בו הרבה אנשי צוות מומחים, ובשל היותו עמותה, ובשל היכולת שלהם לגייס כספים, הם מתוחזקים בהרבה ציוד ואביזרים חדישים, אבל... אין יותר טוב ממראה עיניים, ולכן לכל מקום שתחשבו עליו- כדאי לגשת לראות, לקבל טלפונים של הורים הנמצאים במעון (זה מקובל). ורק על סמך הנתונים האלו תוכלו להחליט. באופן כללי- כעובדת התפתחות הילד, וכעובדת במעון שיקומי בתל השומר, אני רואה יומיום את ההתקדמות והשיפור בילדים שלנו, בשל הטיפול היומיומי והאינטנסיבי ,ועוד לא נתקלתי בהורים שהתחרטו על הכנסת ילדם למעון שיקומי. ידוע כי התערבות מוקדמת מאפשרת צימצום פערים אפקטיבי יותר, בכל מקרה כל הכבוד על הטיפול בגיל כל כך צעיר. מקווה שעזרתי, בהצלחה.
 
מעון שיקומי - התפתחות הילד??

בהמשך לתגובתה של עינת רציתי להדגיש נקודה אחת נוספת והיא היתרון של מעון יום שיקומי לעומת מסגרת טיפולית של התפתחות הילד. אומנם במסגרת התפתחות הילד זמינים לרשות המטופלים צוות אנשים מתחומים טיפוליים שונים האמורים לתת מענה טיפולי להכל הבט לו זקוק הילד. עם זאת הטיפולים מתקיימים בד"כ בשעות אחה"צ (אחת לשבוע) . במעון היום השיקומי העבודה הטיפולית נעשה משך כל שעות היום בו הילד משולב במעון. מעבר לטיפולים הפאררפואיים המתבצעים בתוך המסגרת הגנית, הגננת וצוות הסייעותהמוכשרות לטפל בילדים עם קשיים, מספרם המועט של הילדים במסגרת, כל אלו מסיעים בידי הילד לקבל מענה טייפולי רחב ואינטנסיבי, המניב תוצאות טובות יותר. קבלו את הצעתה של עינת ותתרשמו במו עיניכם - אין טוב כמראה עיניהם. בהצלחה.
 

bargiz

New member
תודה רבה עינת ומירב! ועוד שאלה...

תשובתכם עזרה לנו לשנות כיוון ולחשוב באמת על מסלול של מעון יום, וכלים לברר על מעונות מתאימים. אומנם איזי שפירא הינו מקום מומלץ וידוע מאוד, אך מתוך מס' שיקולים חשבנו לברר על מעונות בירושלים- האם ידוע לכם על מעונות טובים ומומלצים כדוגמת איזי שפירא אף שם? כמו"כ, האם ידוע לכם על ארגונים, קבוצות תמיכה, פורומים וכיו"ב שניתן להתייעץ איתם ולקבל מהם עזרה? בתודה רבה מקרב לב!
 
מעונות יום שיקומיים-רשימה

בקישור הבא תוכלו למצוא את כל מעונות היום השיקומיים תחת התפתחות הילד, בהצלחה!! http://www.health.gov.il/Download/pages/maunYum040207.doc
 

bargiz

New member
מעונות יום שיקומיים- המשך...

תודה עינת! את האתר כבר יצא לנו לראות, אך ביקשנו לדעת האם תוכלי להמליץ דווקא על נבחרים והידועים מביניהם באזור ירושלים שנחשבים ברמה של איזי שפירא שבמרכז.. לנו אין את הכלים לערוך בירור כזה משום שהרופאים במרכז לא מכירים את ירושלים, ואין לנו אנשי קשר משלנו ג"כ בעיר, אז טוב לשמוע המלצות ואותם לבדוק ולא לעבור אחד אחד... היינו היום ב-3 מעונות בירו'- פנינים (נוה צבי), גן שיקומי אלווין, ושיח סוד- מעון צור. הראשון נראה בעיננו הכי רציני, והשאר ככה ככה... כעת אנו חושבים לרדת מהעץ של ירו', ולחפש אולי באזור הדרום אשקלון-ק.גת, האם תוכלי לברר עבורנו האם ישנם מעונות מומלצים באזור? כמו"כ, האם ניתן להיכנס אך ורק לטיפולים הרפואיים במעונות הללו, מבלי להיזקק למעון עצמו? (להשאיר את הילד בבית או אצל מטפלת וכדו')- זו אולי השאלה החשובה ביותר מבחינתנו... נשמח על כל תשובה! לילה טוב!
 
למעלה