מעדכנת...

מודאגת29

New member
מעדכנת...../images/Emo4.gif

התקשרתי אתמול וגם ביום א' לפרופ קופרמינץ והוא לא ענה כנראה שהיה עסוק מאד אז החלטתי להשאיר לו הודעה וכעבור בדיוק 5 דקות הוא חזר אליי... ואני חוזרת בי שאמרתי שהוא לא כל כך זמין בשבילי... בכל מקרה עשיתי אתמול בדיקת דם וכנראה שזה היה עוד הריון כימי אחד... באסה... פרופ' קופרמינץ אמר לי בשיחה שאנחנו נעלה את המינון ל 80 (שוקלת 57) + אספירין + נרות אנדומטרין וכל זה מביוץ... מיותר לציין שזה קצת מלחיץ אותי (המינון) אבל כנראה שאין לי כל כך ברירות ואם אני לא טועה כך גם KINSTI מטופלת.. שאלתי לגבי זריקות הפרגניל והוא התנגד ואמר שככל הנראה הנרות יעשו את העבודה... מקווה להמשך שהכל יהיה בסדר כי אני כבר על סף ייאוש.. אני כל הזמן חוששת שאולי מאז הגרידה נשארו שאריות.. אבל קופרמינץ מתנגד לצילום רחם.. האם א.ס רגיל יכול לזהות שהכל נקי? בכל מקרה יום מקסים לכולנו ושנשמע רק בשורות טובות..אמן

אם הוא מתנגד - תקשיבי לו

גם אצלי הוא התנגד לצילום רחם, למרות שאני שאלתי אותו יותר מפעם אחת אם לא כדאי לעשות. בדיעבד... הוא צדק! אני חושבת שאת יכולה לבקש בקופה לעשות US של אגן קטן ולראות שאין שאריות, אפשר לעשות את זה במכשיר של סקירה, שמדמה את ה- US בתלת מימד. אם אני לא טועה, צלאל עושה את זה. אחרי שקופרמינץ התנגד שאעשה צילום רחם, כי לטענתו הנזק יכול להיות גדול והוא לא חשב שזו הסיבה לאובדנים אצלי, אני פשוט ביקשתי ממנו לבוא אליו שוב אחרי הייעוץ לראות ב- US שהכל נקי אחרי הגרידא ושאין שאריות. זה לא עלה לי כסף, באתי בין התורים ונכנסתי לחמש דקות רק לראות שהכל בסדר ושאפשר להתחיל מחדש. אני חייבת להוסיף שלא כל רופא מוכן לסידור הזה... ושוב את צריכה להחליט עם איזו דיעה את הולכת ולדבוק בה, אחרת אין לזה סוף...

kinsti

New member
הי, רוצה לכתוב לך אבל חייבת לרוץ

אכתוב לך בערב.

מצטערת ../images/Emo10.gif

אולטרה סאונד אגן קטן בהחלט יכול לענות על הצורך. אני מקווה שהעלאת המינון היא המפתח עבורך, כמו עבור רבות כאן. שנדע בשורות טובות!

kinsti

New member
הי

קודם כל אני שמחה לשמוע שקופרמינץ מעלה את המינון. בעיקרון הטיפול שהוא מציע לך דומה מאוד לשלי רק שלי יש עוד שני מרכיבים- פרדניזון 10 מ"ג ופרגניל (שהיה עד שבוע 12). תשאלי את קופרמינץ אולי גם לגבי הפרדניזון (אצלי זו הייתה המלצה שלו). לגבי הפרגניל- כמו שסיפרתי, הלכתי לייעוץ חד פעמי אצל כרפ (לא לספר לקופרמינץ
) והוא שלח לכל מיני בדיקות וביניהן בדיקה שנקראת cross match. זו בדיקה שמצליבה בין הדם של בני הזוג. במקרה שלנו הבדיקה יצאה שלילית. הכוונה היא שאצלי לא נוצרו נוגדנים "טובים", נוגדנים שתפקידם להגן על ההריון, כאשר הדם שלי "פגש" בדם של בעלי. בהריון, העובר מכיל גם מרכיבים אבהיים והתאוריה של כרפ אומרת שהגוף שבמקרים שאין את ההתאמה הזאת, גוף האם מתייחס לעובר כגוף זר ומערכת החיסון שלה פועלת נגדו. הוא טוען שבמקרים כאלה יתרחשו הפלות בשליש הראשון. הוא גם טוען שכשאר יש הפלות מסיבות לא ידועות, זה יכול להיות ההסבר בחלק מהמקרים. לי (ולרבות אחרות) הוא המליץ על זריקות פרגניל עד שבוע 12. הזריקות פועלות גם על הגופיף הצהוב לייצור פרוגסטרון (כך כל העולם כולל קופרמינץ מכירים אותן, כזריקות לתמיכה ולכן קופרמינץ אומר שלא צריך כי יש אנדומטרין במקום זה). חוץ מזה, על פי כרפ הם פועלות על המערכת החיסונית ומונעות מצב של דחייה חיסונית של העובר. לכן.....לקחתי גם אנדומטרין לתמיכה פרוגסטרונית וגם פרגניל למניעת דחייה חיסונית (חייבת להוסיף שהתאוריה של כרפ היא רק תאוריה ורוב העולם הרפואי לא מסכים איתו). בקיצור, גם אצלי קופרמינץ אמר שאין צורך בפרגניל אבל אמר שאם אני רוצה אני יכולה לקחת. בגלל שאני לוקחת הרבה דברים אי אפשר לדעת מה עושה את ההבדל, אבל לא הייתי מוותרת על אף אחד מהם. יש בנות שכשהעלו להן את המינון של הקלקסן הכל יסתדר. אני לא רציתי לעשות נסיון נוסף של להעלות את המינון ולא לקחת פרגניל, העדפתי לעשות כל מה שאפשר ביחד. אני לא יודעת מה הדבר הכי נכון בשבילך, אני רק רוצה שיהיה לך את כל המידע כמו שלי היה ויכלתי להחליט על מה אני הולכת. לדעתי, בגלל שלוקח המון זמן להגיע לכרפ וביקור פרטי אצלו יקר הייתי קודם כל קובעת תור (שיהיה, מקסימום מבטלים) ואחר כך מנסה איכשהו לקבל הפניה לבדיקת cross match מהרופא נשים בקופה (לא יודעת אם זה אפשרי). אם הבדיקה חיובית, אין מה לחשוב על פרגניל והדילמה נפתרה. אם זה שלילי, יש הרבה סיבות כן לקחת. מקווה שלא בלבלתי אותך. אם יש לך שאלות אני כאן.....

מודאגת29

New member
תודה מתוקה... לא בלבלת..להיפך

תודה על המידע הנרחב.. באמת עדיף לדעת מהן כל האפשרויות ואז להחליט...בגלל שההריון השני שלי הגיע עד לשבוע 15 אני חושבת שכן אני יכולה להגיע לשליש השני ושרק בגלל שלא ידעתי על ה APLA ולא הזרקתי קלקסן הדופק פסק.. אז לכן אני חושבת שכרגע הנרות + מינון 80 + אספירין מביוץ כן יכול לעשות את העבודה.. זאת סתם הרגשה (הלוואי ואני צודקת) אני מקווה כבר להגיע לשלב שאני אהיה בהריון מתקדם ותקין בעזרת השם.. ואני מאחלת לך כמו לכל שאר הבנות כאן המשך הריון תקין , בריא ושתהני ממנו עד כמה שאפשר ושכמובן תצאי בידיים מלאות... אמן.

הערה קטנה לגבי התורים לכארפ

גם אני קיבלתי תור לעוד חודשיים בערך, מה שעשיתי כל שבוע התקשרתי ביום שהוא מקבל (נדמה לי שלישי?) או יום לפני בבוקר ממש מוקדם ב730 ושאלתי אם יש ביטולים להיום. בפעם הראשונה אמרו לי לא ובפעם השניה אמרו לי כן ובאתי שבועים אחרי שקבעתי את התור. הפקידות שלו אמרו לי לעשות ככה, אז פשוט תשאלו אותם מתי אפשר להתקשר בשביל להבין אם יש ביטולים...

היי, אני רוצה לעודד

אני הייתי עם כימי על 60, וקופרמינץ אמר לי לעלות ל80 מביוץ + נרות אנדו' והיום עידו הקטן בן חודשים ושבוע. אל תהיי על סף ייאוש, אני נזכרת איך הייתי לפני שנה פשוט בדכאון טוטאלי ואז נכנסתי להריון הזה... ניסים קורים! זה יקרה גם לך

מודאגת29

New member
יואו...... עשית לי את היום...../images/Emo140.gif

איזה יופי... עודדת אותי שחבל על הזמן... הלוואי...תודה על היחס...ומזל טוב!!!

כן, יש לי APLA

היו לי 2 הריונות כימים, עשיתי בירורים, מצאנו APLA ואז הריון נוסף כימי עם קלקסן 60 שהוביל לדכאון מאד קשה. היה לי מאד קשה והיה לי רע בנשמה... כל זה ממש לפני שנה... ושכבר ממש התייאשתי ולא רציתי לנסות, הכרחתי את עצמי ואת בעלי בכל זאת לנסות... והנה הוא פה צועק באוניברסיטה קולות
שמחה מאד שעודדתי אותך, זו הייתה המטרה. אם יש לך עוד שאלה, את מוזמנת לשאול.. אגב, יש עוד מקרים כאלה בפורום, גם אותי עודדו פה נשים שהעלאת מינון עזרה להם להכנס להריון מוצלח

מודאגת29

New member
איזה משמח לשמוע..

אני בדיכאון הזה שאת מספרת על זה עכשיו.. וגם אני על סף התייאשות.. אבל הסיפורים כאן רק מחזקים אותי להמשיך ולנסות... ושאת מספרת על בנך היקר אז בכלל לא נראה לי שאתייאש.. אני מאחלת לך שתגדלי אותו בנחת ותהני מכל רגע... תודה על הכל!!!

אומנם באיחור אבל רציתי לספר

הגדול של 4 ו5 חודשים הגיע לאחר 2 הפלות. לאחר הלידה של הגדול,עשינו טיפול ושוב הפלה. אז עשו לי בדיקות ועלו על אפלא ונתנו לי קלקסן 40 מ"ג ואז שוב הפלה . הייתי על הקרשים והלכתי לקופרמינץ שהעלה את המינון ל80 מ"ג והיום יש לי פשוש בן שנה!!! בהצלחה!!! סמכי על קופרמינץ!!!

למעלה