מעבר תואר שני-תואר שלישי

• פותח הנושא aszx
  • פורסם בתאריך

aszx

New member
מעבר תואר שני-תואר שלישי

שלום לכולם, אני תלמיד לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה, מסלול ללא תזה-אלא עבודת גמר. אני מעוניין להמשיך לתואר שלישי. האם את עבודת הגמר אני יכול להפוך לעבודת דוקטורט? כמובן שאני צריך לשפץ אותה ולצרף ולבסס אותה על מחקר. מה הפרוצדורה בעקרון? האם אני חייב קודם לעשות תזה? (כי אני לא מעוניין בתזה) אשמח לעזרה.......

Unicorn98

New member
אני חייב לשאול -

אם אתה לא רוצה לעשות תזה, איך אתה רוצה/מתכנן לכתוב דיסרטציה לדוקטורט? הרי עבודת המחקר בדוקטורט היא יותר מורכבת ומשמעותית מעבודת תזה, ובהפרש ניכר. ועד כמה שידוע לי - עבודת גמר לרוב אינה שקולה לתזה, וודאי לא בעת קבלה לדוקטורט.

yairma1

New member
לדעתי:

עבודת גמר אינה שקולה לעבודת תיזה. בגלל זה יש להן שמות שונים. חסר תשובה לשאלה היכן אתה רוצה ללמוד. בכל מקום הדרישות שונות. בעקרון, בארץ, ישנה דרישה להשלים תיזה ואז לעבור לדוקטורט. נדמה לי שההבדל בין המקומות השונים הינו בשם התוכנית: תוכנית דוקטורט שבמהלכה משלימים לתיזה או שמפצלים את זה. אם תאמר היכן אתה רוצה ללמוד ומה - מן הסתם נוכל להיות יותר ספציפיים. מצד שני, הכי פשוט ונכון זה ליצור קשר עם המקום בו אתה רוצה ללמוד ופשוט לברר מה הנוהל אצלהם. כל מה שנאמר לך כאן הינו ידע אישי שיכול להיות לא מדוייק. יאיר

BaLuna

New member
נדמה לי שיש באוניברסיטאות מסלולים לד"ר למי

שלא עשה תזה. אני אשאל שוב את מה שכבר שאלו אותך - וזו שאלה חשובה - אם אתה לא רוצה לעשות תזה - למה לעשות דוקטורט? עבודת הגמר יכולה להיות בסיס לדוקטורט כרעיון שיש לפתחו, ואולי כחלק מהרקע הספרותי, אבל היא לא שקולה לתזה ובטח לא מספקת לדעתי כבסיס למחקר לדוקטורט. אני חייבת לומר - בשביל לעשות דוקטורט אתה חייב לאהוב מחקר, וקריאה, ולהתרגש מרעיונות חדשים או מאיזה ממצאון בצורה שאנשים מן ה"חוץ" ממש לא יבינו וכו'. זה צריך להיות משהו בנשמתך, כי אחרת מאוד קשה להתמודד עם הקשיים הרבים בדרך. ואני לא אומרת את זה כדי לרפות את ידיך, אלא כדי שתחשוב האם זה משהו שאתה באמת באמת רוצה, כי להכניס את עצמך כשאתה לא באמת אוהב לעשות את זה - זה עוול לעצמך. בהצלחה.

למעלה