מס הכנסה

עשר ענת

New member
מס הכנסה

היי זהבה אני מאחלת לך שוב הצלחה ........... יש לי שאלה שכל הזמן אני מקבלת עליה תשובות שונות ואולי פעם אחת ולתמיד אוכל לקבל תשובה סופית בנושא. בנושא הקלות למס לילדים בחינוך המיוחד ולילדים עם ADHD. הייתי רוצה לדעת מה נותנים אם בכלל ומה הפרוצדורה בנושא. כלומר מה אני צריכה לעשות על מנת שאקבל זיכוי מס עבור ילדי.

פשוט מאוד...

איבחון של הילד(הכי קדום שיש) רישום במיסגרת החינוך המיוחד... ולמנהל החשבונות..הזיכוי 2 נק זיכוי מקסימום 6 שנים רטרואקטיבית מדובר על החזר מס של כ2000 ש"ח לשנה בערך.. לסיוע נוסף תוכלי לפנות אלי אירגון בזכות:026521218

zaxscd1

New member
זה פשוט אפשר לבד

צריך שהילד יאובחן כ ADD או ADHD ,ואת זה שיכתוב רופא או מאבחן מקצועי על תעודה רפואית (טופס של מס הכנסה ניתן להשיג בכל פקיד שומה ואולי גם באתר שלהם) בנוסף צריך שהילד יעבור ועדת השמה או להוסיף אישור על חינוך מיוחד (גן מיוחד או כיתה של חינוך מיוחד בתוך בית ספר רגיל או מסלול 07 מכיתה ט) עכשיו נשאר רק לקחת טופס של החזר מס לצרף 106 (מהעבודה) וקופות גמל אם יש וזהו, אפשר להגיש כשכיר עד 6 שנים אחורה וגובה ההחזר הוא שתי נקודות זיכוי כ 4000 שח לשנה.(במידה ושילמתם מס כמובן...) מאד פשוט וגם ניתן לקבל עזרה במילוי במשרדי מס הכנסה , חבל לבזבז את ההחזר הזה שמגיע לכם על "מומחים". בהצלחה

אגב...

בזכות הינה עמותה הפועלת ללא קבלת תשלום כלשהוא מהפונים הרבים להם אנו מסייעים.. הסיוע מיועד לאנשים עם מוגבלות וכ"ו. פעילותנו הינה קהילתית,משפטית ועשיה אף לשינויי חקיקה כשצריך ואפשר... מוזמנת להיכנס לאתר של בזכות. והכי טוב אם הורים יודעים לעמוד על זכויותהם לבד ולמי שזה לא כ"כ פשוט אנו כאן ע"מ לסייע..

זהבה נ

New member
ענת תודה, מאוד מהנה שממשיכים לברך

בקשר להקלת מס הכנסה על בסיסי נטול יכולת- הרחבה לתלמידים לקויי למידה ונמצאו זכאים על ידי ועדת השמה לחינוך מיוחד: 1 ההקלה במס הכנסה בשיעור של 2 נקודות זיכוי לשנה. 2 ניתן לקבל החזר מס בגין הקלת המס הנ"ל על בסיסי סעיף נטול יכולת מידה ותימצאו זכאים עד 6 שנים לאחור(שימי לב, אם הילד נמצא זכאי רק בגיל 8 והיום הוא בן 9 לא ניתן לקבל לאחור 6 שנים אלא רק שנה אחת). טופסולוגיה: 1 מכתב החלטת ועדת השמה הכי מוקדם שקיים (במידה ואין להורים בנמצא עותק מהחלטה ותיקה ניתן לבקש ממחלקת החינוך, או בתיק של השפ"ח). היות והילד חיב להימצא זכאי לחינוך מיוחד על ידי החלטת ועדת השמה, שימי לב, אם בינתיים עבר התלמיד לחינוך רגיל הוא כבר לא זכאי לחנ"מ. 2 טופס חשוב מאוד שרופא מקצועי- פסיכיאטר ילדים או נוירולוג ילדים חייב למלא והוא נקרא 127 א'(יש לי טופס כזה ואני אנסה לסרוק ולהעלות ואני מקווה שזה לא יהיה כבד מידי). 3 אני ממליצה להורים לכתוב מכתב נילווה עם פרטים וטלפונים עדכניים המסביר את המצב. לסיכום, לאסוף את המסמכים הללו ובמיוחד את טופס 127 א' מקורי(להקפיד על מקורי, כי אין במס הכנסה במקרה הזה ערך לצילום ולכן אני ממליצ לבקש כמה עותקי מקור מהרופא), יש להגיש את כל החומר לפקיד השומה שאליו שייכים ולהמתין לקבלת ההחלטה. בקרוב מאוד אפרסם שוב את ההנחיות וקישור בנושא. תודה

I ma

New member
הקלות מס טופס 127

הודעה קודמת לא נכנסה משום מה , אני מנסה שוב. בני אובחן ע"י פסיכולוג לפני שנים ואחר כך ועדות השמה. איך אני פונה עכשיו לנוירולוג או פסיכיאטר שלא מכיר בכלל ומבקשת לחתום על טופס 127? האם אבחונים פסיכולוגיים ודידקטים וכן אישורי ועדות השמה יעזרו לי פה ? למישהוא יש נסיון ??

זהבה נ

New member
I ma שלום וברוכה הבאה לפורום

לא מובן לי אם הילד אובחן בעבר ועבר וועדות השמה, מה המצב היום??? האם אינו נמצא במעקב רפואי של נוירולוג או פסיכיאטר? אכן רופא אחראי לא יחתום על מסמך ללא שהוא מכיר את הילד ואת הקיים שלו וכיצד הם באים לידי ביטוי. מה שאני יכולה להציע לך זה שתנסה לפנות לרופא המטפל או לרופא ילדים שאליו הוא שייך בקופת החולים ושהוא יפנה אותך עם מכתב מתאים לרופא מקצועי נוירולוג או פסיכיאטר. אבחונים פסיכולוגים ודידקטיים אינם קבילים לצורך הקלת המס. אישורים של וועדות השמה המראות שהילד זכאי לחינוך מיוחד לכיתה מיוחדת או לבית ספר מיוחד, יסייעו ויתמכו בבקשתך, אך רק כתוספת למסמך הרפואי טופס 127 אותו חייב למלא רופא מקצועי. בהצלחה.

זהבה נ

New member
הקלת מס הכנסה קישור למאמר

הוא מאוד דומה לתשובה שכתבתי לך, אבל מכיוון שהבטחתי את המאמרבנושא הקלת מס הכנסה, הנה מצורף לכם קישור. תודה.

למעלה