מנהג הקבורה איננו הגיוני

DANIAVNI

Well-known member

הרי אם קבר תופס שטח הרי שבהנחה ש
כדור הארץ ותושביו ( אנחנו) ימשיכו להתקיים
לא בונים על בתי קברות קיימים ( זה נגד הדת עצמה)
הרי שבאיזשהו שלב כל כדור הארץ יהפוך לבית קברות אחד גדול

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

אז אתה מבין, שבתקופות הקדומות יותר, הקבורה בוצעה בצורה הרבה יותר נכונה.
הניחו את הפגר במקום חשוף, עד שנותרו רק עצמות, ולאחר מכן, נאספו עצמותיו למערת קבורה "כללית" שהכילה עצמות של עוד רבים מ"חבריו" שנפטרו עוד קודם לכן.
אבל גם כיום, החלו כבר לקבור "בקומות" ובקירות ולגובה... המקרקעין לקבורה הולכים ונגמרים וחייבים למצוא פתרונות יצירתיים.
בהודו פשוט שורפים, אבל גם זה עוול לא קטן... כי משמידים הרבה עצים לצורך השריפה. איכס.

קצה11

Well-known member
אז אתה מבין, שבתקופות הקדומות יותר, הקבורה בוצעה בצורה הרבה יותר נכונה.
הניחו את הפגר במקום חשוף, עד שנותרו רק עצמות, ולאחר מכן, נאספו עצמותיו למערת קבורה "כללית" שהכילה עצמות של עוד רבים מ"חבריו" שנפטרו עוד קודם לכן.
אבל גם כיום, החלו כבר לקבור "בקומות" ובקירות ולגובה... המקרקעין לקבורה הולכים ונגמרים וחייבים למצוא פתרונות יצירתיים.
בהודו פשוט שורפים, אבל גם זה עוול לא קטן... כי משמידים הרבה עצים לצורך השריפה. איכס.
בתקופת בית 1 הכניסו את המת למערה (משפחתית) והמתינו שהבשר יעלם וכשהיו צריכים שוב לקבור במערה אספו את העצמות של המת הקודם למאספה שם היו עצמות בני המשפחה הקודמים וחוזר חלילה.

לדעתי המחירים שרשומים בכתבה לא נכונים
עלות קבורת שדה היא כמה עשרות אלפי שקלים
בחולון המחיר 50-60 אלף ש"ח לקבורת שדה זוגית, מאחר שזה בית קברות שאין בו הרבה מקום הוא יקר יותר, המחיר במקומות אחירם קצת יותר זול אבל עדיין מדובר בעשרות אלפים. בכתבה כתבו כמה אלפים כנראה שכוונתם לקבורה בקומות או קבורת קומות במגירות.

The Real Big Joe

Well-known member

זה נכון. זאת "מורשת" של ימים פרימיטיבים בעבר שטרם תוקנה והותאמה למודרנה. שרפת גופות היא התנהלות הרבה יותר הגיונית. אאגב הדת היהודית לגמרי התחרפנה עם העניין הזה. בימי בית שני היו מלקטים את עצמות המת לאחר שהבשר נרקב ומכניסים לתוך תיבה קטנה.

נערך לאחרונה ב:

סתוונית333

Well-known member
זה נכון. זאת "מורשת" של ימים פרימיטיבים בעבר שטרם תוקנה והותאמה למודרנה. שרפת גופות היא התנהלות הרבה יותר הגיונית. אאגב הדת היהודית לגמרי התחרפנה עם העניים הזה. בימי בית שני היו מלקטים את עצמות המת לאחר שהבשר נרקב ומכניסים לתוך תיבה קטנה.
מזל שלא הכניסו אותם למרק במקום לתיבה ..... :ROFLMAO:

ולגבי שריפת גופות אני מסכימה. זאת הקבורה הכי הגיונית.

מזל שלא הכניסו אותם למרק במקום לתיבה ..... :ROFLMAO:

ולגבי שריפת גופות אני מסכימה. זאת הקבורה הכי הגיונית.
הכי הגיונית אבל לא הכי "מגניבה",

בטח יש דרך אקולוגית להיפטר מהעצמות עם אנזימים וכל מיני שטויות.

אני מנחש שמה שיקרה בעתיד אחרי כמה שנים שבוודאות לא ירצו את הגופה לחקירה ישימו משהו ביולוגי

שמחסל את הגופה - כמו הפושעים ששמים היום חומצה.

סתוונית333

Well-known member

אני מנחש שמה שיקרה בעתיד אחרי כמה שנים שבוודאות לא ירצו את הגופה לחקירה ישימו משהו ביולוגי

מה אכפת לי ממגניבה אם היא הגיונית?
!

תגובה שמדגימה את הרגשות הפרימיטיביים שנותרו ברוב האנושות מימי האדם הקדמון.
לא הגיוני מה שאתה אומר,ההודים יותר פרימיטיביים מאיתנו והם אוהבים את זה.

היו יכולים לתת לגופה להשיל את הבשר כמו פעם בחוץ שהחיות אוכלות אותה ואת העצמות לקבור סתם באדמה עד שיתפרקו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

אם ראית את הסדרה "שובר שורות", יכולת לזהות באיזו שיטה הם התפטרו מכמה פגרים. חומצה טובה עשתה את העבודה היטב.

קצה11

Well-known member
זה נכון. זאת "מורשת" של ימים פרימיטיבים בעבר שטרם תוקנה והותאמה למודרנה. שרפת גופות היא התנהלות הרבה יותר הגיונית. אאגב הדת היהודית לגמרי התחרפנה עם העניין הזה. בימי בית שני היו מלקטים את עצמות המת לאחר שהבשר נרקב ומכניסים לתוך תיבה קטנה.
אם כל נאחל לך שריפה נעימה

למעלה