ממצאים מטיטאן

atheist22

New member
ממצאים מטיטאן

זה די מרגש לראות תמונות מעולם אחר שכ"כ מזכירות את כדור הארץ. מדובר כמובן על חומרים שונים לחלוטין. הנוזל שזורם בנהרות הוא מתאן ולא מים. עדיין נראה שמתרחשים על טיטאן תהליכים מאוד מורכבים. מה דעתכם על היתכנות קיום חיים על עולם מסוג זה? אני יכול לחשוב על שתי בעיות: 1) מקור אנרגיה. על כדור הארץ הרוב המוחלט של החיים מתבסס על אנרגיית השמש. שבתאי מקבל 1% מצפיפות הקרינה שמקבל כדור הארץ. נכון שזה לא הרבה, אבל צמחים חיים גם אצלי בבית עם המעט אור שהם מקבלים, כך שזה בכלל לא נראה בלתי אפשרי. 2) טמפרטורה. הטמפרטורה על טיטאן היא 180- מעלות. בטמפרטורה כזאת תגובות כימיות יהיו מאוד איטיות, מה שעלול להקשות על החיים(או לפחות להפוך אותם למאוד איטיים) הנקודה השלישית היא שכמובן חיים המבוססים על אותו מנגנון כמו בכדור הארץ לא יוכלו להתקיים בטמרטורה כ"כ נמוכה. אנחנו לא מכירים מנגנונים אחרים לחיים ואיננו יודעים כמה מנגנונים שונים אפשריים קיימים. מה דעתכם?
 
תודה...

רק חבל שהתמונות מתחלפות כל כך מהר לפני שיש לנו אפשרות לבחון אותם...
 

Saatlan

New member
חיים? לא.

מלבד אור וטמפרטורה- 1. אין אטמוספרה. לחיות על טיטאן כמו לחיות בחלל, איפה שיש ווקום - ריק - כלום. ושום דבר לא יכול לחיות על כלום. כל צורת חיים צריכה משהו, אצלנו זה חמצן, אבל שם רק ריק. 2. לחץ? הגוף שלנו לוחץ החוצה והאטמוספירה פנימה. למשל, אם עכשיו אני אזרוק מישהו אל תוך ווקום (כמו בחלל) הוא פשוט יתפוצץ. הלחץ באטמפוספירה שומרת עליו לא-מפוצץ. שם אין לחץ, וכל צורת חיים תיאורטית לא תוכל להתקיים כי אין מה שישמור עליה מלהתנפץ.
 

Rtitan

New member
תנאים על טיטן:

הקרינה שמגיעה מהשמש אולי רק כ-1% מזו המגיעה אל כד"א, אך היא מחוללת כימיה אורגנית משמעותית. הנקודה הבעייתית לקיום חיים על טיטן, לפחות בצורה שאנו מכירים, היא הטמפרטורה הנמוכה הגוררת קיום מים, אך לא במצב נוזלי - המסת החומרים האורגניים הללו בסביבה מימית יוכלו בהחלט ליצור שם חיים. מאיזו צורה?... זה כבר דיון אחר.
 

Saatlan

New member
רעשים מוזרים מטיטאן

הקליטו את הרעשים על טיטאן - אם תשאלו אותי זה בעיות במנוע של החללית הקטנה, אבל אני לא אסטרונום. תורידו מכאן את הרעשים: http://www.esa.int/esaCP/SEM85Q71Y3E_index_1.html
 

Saatlan

New member
*הרעשים בעיקרון מ

הד שהכוכב נותן, ולא שעלינו בטעות על תדר של טלווזיה בלוין של תרבות אחרת.
 

Rtitan

New member
שני קבצי קול:

אחד הוא הקלטה של הרוח שהיתה סביב הנחתת, השני הוא סימולציית אודיו לגלי הסונאר שמדדו את גובה הנחתת עד הנגיעה בקרקע.
 

אחמס1

New member
קר מידי

אני לא אקסוביולוג, אבל התחושה שלי שחיים לא יתפתחו בטמפרטורות כאלה. מכימיה של התיכון אני יודע שחוץ מהעובדה שהרבה תגובות לא מתרחשות מתחת לטמפרטורה מסויימת - כל תגובה שבכל זאת מתרחשת, היא הרבה יותר איטית , קבועה שיווי המשקל יהיה הרבה יותר נמוך אם אני לא טועה. גם אם יש בטיטאן נוזלים (לא חשוב שזה לא מים), זה לא ממש עוזר אם לוקח המון למגיבים להתחבר. דינמיות זה עיקרון חשוב של החיים על כדה"א. עוד עיקרון חשוב של חיים על כדה"א הוא דיפוזיה. זה תהליך ה"נשימה" או ה"אכילה" של התא. זה תהליך אנרגטי ולא נראה לי שהוא יכול להתבצע בזריזות מספיקה כשכל כך קר. אבל מצד שלישי, יכול להיות שהכימיה של חיים בטמפ' נמוכות שונה מידי בשביל שנוכל לעשות דיון תיאורתי לגביה.
 

Chief san

New member
xenobiology

למה לא? בלי לדעת דבר בעניין, נדמה שהתנאים להתפתחות מולקולות היכולות לשכפל את עצמן הם: 1. סביבה יציבה (אבל לא יותר מדי יציבה). 2. מגוון יסודות. 3. טמפרטורה מינימלית לתגובות כימיות. גם בכדור שלנו, יש חיים ללא שמש
 

lir O

New member
אל תשכח

שגם פעולות כימיות פשוטות שמתקיימות בגופינו היו אמורות להיות איטיות מידיי בשביל קיום חיים !! הפתרון שנמצא בכדור הארץ היה אנזימים (קטליזטורים ביולוגים) לך תדע איזה פתרון יכול להמצא בכוכב אחר עם תנאים אחרים...
 

פרבריסט

New member
למה לנחות על רק על סתם ירח?

לנסוע 1.5 מיליארד קילומטר ולנחות על "רק" ירח של כוכב לכת מרוחק? עוד כמה קילומטרים והיה אפשר להגיע לשבתאי עצמו, דבר שייתפס כהצלחה אדירה ומרשימה הרבה יותר. מה המניעים לנחות על טיטאן ולא על שבתאי עצמו?
 
איך זה שכוכבים כאלה ענקיים

עשויים גזים? הרי בגלל המסה שלהם הם צריכים להידחס עד למצב מוצק לא? או שהם מסתובבים ממש מהר... אבל יכול להיות שלשבתאי יש "כוכב קטן" מוצק בפנוכו.
 

voguemaster

New member
אל תזלזל בהצלחה

קודם כל זה לא רק *כמה* קילומטרים, למרות שטיטאן הוא ירח של שבתאי. לחשוב שהצליחו לשלוח חללית לא מאוישת עד לשם (וזה חתיכת מרחק!!) ועוד לבצע פרוצדורת נחיתה על ירח שהתנאים שבו לא היו ידועים במדויק זה ממש מרשים !! חבל שבתקופת חיינו לא ייצא לאף אחד מאיתנו לדרוך על פלנטה מרוחקת
 

Levos

New member
במה ירח נחות מכוכב לכת?

למעשה הירח טיטן יותר דומה לכדור הארץ מאשר כוכב הלכת הגזי.
 

Fatach

New member
דווקא בגלל זה,

יהיה מעניין יותר לבקר בכוכב, לא?
 

voguemaster

New member
לא ממש...

כי קודם כל אי אפשר לנחות על ענק גז. שנית הם מורכבים בעיקר ממימן ועד כמה שזה יהיה מעניין לגלות איזה תהליכים פועלים שם בפנים זה לא יותר מעניין מלגלות תהליכים פנימיים של גופים אחרים... כאלה שכן אפשר לנחות עליהם..
 

אחמס1

New member
"לנחות" לא בדיוק, אבל יש פרוצדורה

של התרסקות לתוך ענקים גזים. עשו את זה ביופיטר לפני כמה שנים. פה עניין אותם יותר הירח, זאת שאלה של סדר עדיפויות מדעי. להתרסק לתוך כוכב לכת גזי זה אמנם לא פשוט, אבל לא "הישג מדהים שלא נעשה מעולם"
 
למעלה