מלגות להשכלה גבוהה- יש כזה בישראל?|

מלגות להשכלה גבוהה- יש כזה בישראל?|

שלום לכולם.. שמי ליטל, כרגע עדיין חיילת. לשאלתי: האם קיימת אופציה היום להנחה על שכר לימוד למוסד להשכלה גבוהה (אונ'/מכללה) נוכח ציונים מעל רף מסויים? אודה לתשובות ממבינים. יום טוב....:)

כן ולא

מלגות נקבעות לפי כל מיני קריטריונים - ציונים (גבוהים במיוחד), מצב כלכלי (יעדיפו קודם לתת לתפרנים ואח"כ למבוססים), מוצא (יש תורמים מעדות מסויימות שמנסים לתמוך בבני עדתם באמצעות קרנות יעודיות - דרוזים, פרסים, וכו'), לפי מין (יש קרן לעידוד בנות שלומדות מדעים), לפי אזור מגורים, לפי שירות צבאי (עשירים באמריקה שאוהבים לתרום לחיילים קרביים) וכך הלאה. מי שעונה למספיק קריטריונים, יכול ללמוד תואר שלם בלי לשלם אגורה על הלימודים עצמם - המלגות מכסות את שכר הלימוד, ולפעמים נשאר קצת עודף. מה שכן, עוד לא שמעתי על מישהו שהתעשר ממלגות - המחייה, המעונות, ספרי הלימוד וכו' זוללים מספיק כסף שאף אחד לא יסבסד לך...

ArchiParchi

New member
פונים למוסד שאת רוצה ללמוד בו

ושואלים האם יש אצלו מלגות על סמך ציונים ואם כן מה התנאים (מה הממוצע שנדרש וכמה מקבלים)

Fass

New member
יש חוברת מלגות, ניתן לקנות אותה...

מהאגודה אם אני לא טועה, מחיר סמלי בערך עשרה שקלים

ציונים

כדי לקבל מלגה, כאמור, אפשר לעמוד בכמה קריטריונים מצטברים (שירות קרבי, בעיות כלכליות, כתובת בעיירת פיתוח או עליה מחו"ל) אבל ציונים הם תנאי הכרחי. מי שגם עני, גם עולה חדש, גם היה לוחם בצה"ל וגם הגיע מעיירת פיתוח יקבל מלגה גם על המינימום של הציונים הגבוהים (85) ומעלה. אם את עשירה, ילידת הארץ, גרה במרכז ולא שירתת בצבא, תזדקקי לציונים ממש גבוהים כדי לקבל מלגות על הצטיינות גרידא - שזה אומר מעל 90, ויותר לכיוון ה95. יש לי חבר שלמד פיסיקה והנדסת חשמל בטכניון, ולמרות שמוצאו ממשפחה די עשירה, הוא קיבל מלגות נדיבות ביותר. למה? כי כשאתה מתקבל ללימודים עם פסיכומטרי של 775 וממוצע בגרויות של 114, וכשהממוצע הציונים האקדמי שלך לא יורד מ95, כל מוסד אקדמי ישמח לפנק אותך בפרסים ומלגות רק כדי שתלמד אצלם ולא אצל המתחרים.

Lirontu

New member
מלגות הצטיינות

באוניברסיטת בן גוריון יש מלגת פתיחה שמסתמכת אך ורק על הסכם שלך (פסיכומטרי+בגרות) המתחילה מ50% ועד 100% הסכם צריך להיות גבוה מ-730-750 תלוי בפקולטה (בהנדסה אני לא יודעת)בשנים קודמות בשביל להמשיך לקבל את המלגה היה צורך בממוצע שנתי מסוים, אני לא יודעת איך זה עכשיו

neko

New member
בבינתחומי יש מלגות די מקיפות

לבעלי נתונים גבוהים. החלק החשוב הוא שהמלגה מובטחת כל עוד שומרים על ממוצע סביר (85 או 88 אאל"ט, ממש לא קשה למי שמשקיע).

למעלה