מי פה אספרגר ?

אבא לא נט

יש לו קווים אוטסטים מובהקים אבל יותר כיוון של קשב וריכוז הוא מאוד דומה לי רק אני גרסה משופרת שלו בהרבה ,מה דעתך על זה שהילד יותרהחריגבמהורה שהוא גם חריג איך זה אצלך עם נינה היא חריגה ממך ?פתוחה יותר ?

arana1

New member
לא משנה מהו, משנה איך הוא מתנהג

וכעובדה הוא מתנהג כמו נ"ט

ילדים תמיד חריגים מהוריהם אבל כיוון שהם ילדים הם הרבה יותר קונפורמיים לסביבה.

ילד עדיין חי וצריך את רמת ההזדהות כך שגם אם הוא יהיה חריג מהוריו הוא יתנהל באופן הרבה יותר מקובע ומרובע מהם
לוקח המון זמן לפתח התנהגות עצמאית ועצמית, ביחוד בחברה ששונאת למוות כל סימן ליחוד, ילדים לא יכולים לעמוד בלחץ חברתי, מבוגרים יכולים קצת יותר

אז לא, אולי בפוטנציאל היא פתוחה ממני, במציאות היא לא, לפחות לא בינתיים

הוא די לא שם זין על מה חושבים עליו

והוא תמיד אומר את מה שהוא מרגיש בצורה שנוחה הוא מאוד מאוד כנה ופתוח תשאל את אלה היא דיברה איתו חמש דקות ואנרה ישר שהוא חריג ומוזר לא כמוני נכון אבל עדיין הוא לא מתנהג כמו הט תמיד אבל הרבה פעמים נשבר בנוגע לנינה זה די ברור אם כי ילד ממש לא הייתי קונפרימסט ותמיד הסתבכתי וקבלתי כדורים ואף אשפוזים מגיל צעיר אז תלוי גם בילד אני הייתי ממש אבל ממש חריג הרבה יותר מהיום

arana1

New member
אתה עד היום הרבה יותר קונפורמיסט משנדמה לך

ובדיוק בגלל זה ורק בגלל זה אתה מסתבך באשפוזים, וסביר שגם אביך כאילו אומר ישר את מה שהוא חושב, כמוך, אבל מה שהוא חושב זה עקום ונורמטיבי, ואם הוא לא היה כזה הוא לא היה כל הזמן פונה למימסדים הכי מאובנים בנסיון "לטפל" בך.

ביתי אמנם קונופורמיסטית ממני כי ככה זה ילדים, שרמת התפתחותם משקפת תלות בלתי נמנעת בסביבה ולכן בחברה, אבל בדומה לי בגילה היא משמרת כל הזמן עין אחת בחוץ, עקומה, ביקורתית, ולא מפחדת כבר בגילה הצעיר למתוח ביקורת מאוד נוקבת גם על ההורים שלה, אולי בגלל שהיא יודעת שגם זו מתקבלת באהדה, ולדעתי בגלל זה היא גם לא מסתבכת, כי יודעת לחיות עם הכפילות הזאת ש"טוב מה לעשות אלה התנועות שצריך לעשות בשביל לשרוד אבל אני יודעת שזה סתם חרא".

גם אני לא הסתבכתי עם אשפוזים ואלימות בדיוק בגלל שאני לא קונפורמיסט, ולכן כמו שכתבתי מתקיים דרך הליכה על הקווים, שזה אומר שאני יודע מגיל קטן שכולם זבל והכל זבל, ושורד דרך זה

יש לך תפישה מעניינת אבל

בו נגיד אם הייתי כזה נט הייתי מסתדר מאוד ועצמאי מאוד ואתה לעומתי סופר עצמאי ושורד אז מה אתה תבוא תאשים את הנמוכים את הסיעזופרנים באשפוזים ? אתה בכלל לא מבין מזה לחיות על הקצה אז אל תשפוט אותי אני רוב הזמן לא מגיב ולא עונה ולא מתקשר עם אף אחד הכי קל להאשים אותי שאני גורם לזה אבל מה לעשות אני לעומת ביתך הרבה יותר חריג ושונה וככל שאתה יותר עמוק באוטיזם כך אתה סובל יותר מניכור לי לא הין חברים כי לא התאמתי לאף משבצת ומי שהיה עזב מזמן , אז הכי קל לבוא באופן ביקרותי ולהאשים אותי אבל מה לעשות לא נולדת למשפחה שלי לא מכיר תאווערה ממנה באתי ואבא שלי מנסה מה שהוא מבין ויודע הוא סך הכל חסר אונים כמו כל הורה לאוטיסט אבל אתה לא מבין את זה כי לך אין ילדב ממש אוטסטית ואתה בעצמך העדת על כך אז הכי קל לשפוט הורים לילדים מורכבים וכמו שעשו לי בבית ספר המנהלת שטענה שאני משדר ככה אז שיאנסו אותי אתה פשוט מישר קו עם כל מה שעקום בא לי להקיא אתה מגעיל אותי .

arana1

New member
לא, זה לא ככה

אתה לא נ"ט וזו לא הייתה הטענה שלי, אתה נקרע בין השתלבות, קונפורמיות, לנאמנות לעצמך, ואולי בגלל זה אתה הופך את מה שאני כותב להאשמה, שזה הכי לא זה, סתם התקרבנות והתמסכנות שהכי לא שייכת למהות דברי

אי התאמה למשבצת מזמנת כל מיני מסלולי חיים, אלא שמנסים להיכנס למשבצת בכל מחיר סובלים הרבה יותר מאלה שלא מוותרים למרות הכל ולמרות כולם על הנסיון ליצור לעצמם משבצת שלא תלויה בדרך שבה החברה מיישמת ומגדירה משבצות

ואני מכיר את ההאשמה ב"שידור" והתמודדתי ואני מתמודד איתה עד היום כל הזמן אז מי שהכי מגעיל כאן זה אתה ורק אתה.

אבל ברור למה אין מצב שתבין מה אני כותב בכלל, אולי כי לא מדובר על האשמה או ביקורת אלא על נסיון לנתח עניינית למה לאדם פחות קונפורמי יש מטבע הדברים הרבה פחות נקודות מגע עם החברה, ופחות נקודות מגע זה פחות הזדמנות לעוול ואלימות

אני בכלל לא רוצה להשתלב בחברה

אני רוצה כל היום לשכב במיטה ולחחום אני מאוד פאסיבי אני שקט עד שבכלל לא רואים אותי אני יכוח במשך חודשים ושנים לא לדבר בכלל עם טף אחד הייתי עכשיו שלוש חודשים בהוסטל ובקושי דברתי עם אף אחד ואמרו שאני לא חבורתי אני גם לא דברתי עם התא המשפחתי שלי תקופות ארוכות שכבתי במיטה בדיכאון עמוק ברמה של לעשות צרכים על עצמי כי חא היה לי כוח לקןם בנוגע חאשפוזים זה בגלל שאמא דווחה שאני אלים חאחים שלי כי הייתי מתוסכל אז אשפזו אותי אני לא דברתי על זה בכלל ..

arana1

New member
יש סיבות שונות לאי השתלבות

ואחת מהן, עד כמה שזה ישמע לך מטורף, היא הזדהות יתר עם ערכיה, כמו למשל במקרה של פסיכופאטים שמאמינים שהצלחה היא הכל, אז הם לא משתלבים ולא סופרים אף אחד,
או במקרה של אנשים שמבחינתם חותם בנצח, או במה שמקובל ונחשב ככזה על ידי הנורמה, כמו יצירה, זה הכל, אז גם הם יתנתקו מהחברה כי הדבר היחיד שמניע אותם זה לעשות שם גדול לעצמם,
וכה הלאה....
הדברים לא ישירים כמו שנדמה לך ובשני המקרים מדובר בעודף קונפורמיזם

גם בגלל זה הרבה פחות פשוט משנדמה לך לתרגם את החוץ לפנים, את הנראות למהות, זה שאתה לא עושה משהו שכולם עושים לא מוכיח שאינך חולק איתם ערכים ותפישות, הרבה פעמים אתה יותר מדי חולק איתם ערכים ותפישות ובגלל זה אינך משתלב

אני כבר לא רוצה ליצור

תראה תגובות שלי לאולה בנוגע לגאונות ושיגעון אני פחות ופחות נשבר על זה אם כי אני כמובן מסכים שאני מאוד נורמטיבי לפעמים גם בהערכה המוגזמת שלי חסבא שלי או לאנשים חזקים אחרין במשפחה בזה אתה כמובן צודק אבל חייב לציין שלצד הערכה מוגזמת יש לי גם יחס מאוד בעקורצי על המשפחה שלי ומי כמול יודע כאחד שמכיר אותי שנין כמה אני התנגדתי להם כמה כתבתי בגונתם בכל הרשת כמה יחשפתי מרשעותם ואף אחד כמעת לא עושה כך בחברה הזו כי זה לכבס את הכבעסה המלכוחכצ הבדל ביני לבין אחותי למשל שהיא יוצר אוטסטית ממני ופשוט ברחה מהבית לפנימיה וניתקה קשר עם הורים אני לא מסוגל לזה ולאט חאט אני נמשך לאבא וסבא שלי יוצר אז כן נכון אני נט אבל בסביבה כמו שלי כמעת בלתי אפשרי שחא אצן לך דוגמה מהחיים שהיו מוכרים לך כהומלס כנרקומן גבריאל הייתה הכי אוטסטית איתי אבח ברחוב פתאום התחקתה שבאו שוטרים עבריינים וכו הגנה עלי מבין ? היא ידעה כמוך כמו אלה ללכת בין הקווים לי אין מושג איך והייתי מת לדעת איך כי פשוט בקצבהכזה אני לא אחיה הרבה מבין ? אני מתפלא שאני עדיין בחיים אמרו שאמות כבר מזמן וזה חא קרה ואני מקווה לחיות וחשרוד את הנורמה

שורד דרך זה ?

תגיד מה עברת בחיים שאתה בא ושופט אותי ? האם גלל שונתך אנסו רותך ופיזית מגיל אפס ? האם בכל מקום שהיית קראו לך דפוק ובלי שכל ? מה עברת תגיד לי שאתה בא לכאן עם טון מאשים ומאשים אותי בדיוק כמו שאתה מליח על כלכלנים שאנשים ענים אשמים בזה וצריך לנטוש אותם , אתה מבין בכלל מזה אלימות באופן קיצוני הכי קיצוני שיש יום יום במשך שנים במשפחה ומחוצה לה ? אתה ילד שמנת שבא מאיזה קיבוץ ובא עלי בהאשמות ? אתה שןפט אנשים כמוני כמו גבריאל כמו תהילה זריהן אור אם אתה מכירב אותה שעברו התעלליות שאתה לא יכול לדמיין בכלל וזעקו גם בצורה אקטבית ? אני נט ? שאיזה פסיכיטר בן זונה רואה אותי מדבר באופן מוזר ואני נראה לו פסיכוטי וקובע אשפוז ? שאני אחרי שפאקינג ראיתי את אחותי גוססת לאבא שלי בידים ונכנסתי לדיכאון עמוק ואחר כך למניה ורצן לאשפז גותח אני אשם אני קונפרימסט ? עזוב אני לא אתייחס עליך תלא מבין כלום לט אקלל אותך אבל בא לי לצרוח ממה שכתבת לי אבל אני אתפק הנה אני משוגע עכשיו טוב לך ? כמוך

arana1

New member
זה בכלל לא משנה מה עברתי או לא

ולא עניין של שיפוט, ובכל מקרה לא נראה לי שאתה באמת יכול להתחרות איתי במי אכל יותר חרא, וכאמור זה בכלל לא העניין, העניין שלפחות לדעתי, וכמו שגם עולה שוב ושוב מהנסיון להבחין בין השונות האוטיסטית לאספית, מה שמדכא ומסבך ומכניס אנשים להכי הרבה צרות זה זה שהם חצי קונפורמיים בעוד שאוטיסטים אמנם מנותקים הרבה יותר מאנשים כמוך אבל בדיוק בגלל זה הם הם אולי מתים מבדידות והזנחה אבל לפחות לא נכנסים כל היום למהלומות עם החרא הממוצע.

וזה בגלל שהם לא שותפים לתפישות הקונפורמיות כמו שלך של גאונות והגשמה עצמית ויכולות גבוהות ונמוכות ולכן פחות עימותיים ופחות אלימים סביב המאבק על מקום בחברה והישגים ובלא בלא בלא,
וזהו, זה הטיעון שלי ולמעשה עצם זה שכל מה שאתה יכול להבין ממנו זה "מי סבל יותר ממני" רק ממחיש שפשוט אין לך סיכוי להבין בכלל על מה אני מדבר ולמה

אנשים שאינם קונופורמיים לא חולקים עם הסביבה הנורמטיבית ערכים ותפישות ולכן גם לא נכנסים איתה ונגדה למאבקים כה תכופים, הם פשוט חיים כאילו היא לא קיימת,

זה לא נכון עובדתית

אני כן מסכים איתך שהם לא חולקים תפישות כל עוד הם לא מתבטאים ומתקשרים עם הסביבה בעזרת מילים , אבל יש כל כך הרבה אשפוזים או הוסטלים בתים לחיים שכופים אליהם שאתה חא מאמין , אנע בא מהשטח כאדם שמכיר אוטסטים בכל התפקודים מכיר משפחות וכו והם בעצמם אומרים לי שלפעמים אין בריריה והם מאשפזים לאיזון תרופתי , אני כמובן אומר להם שלא כדאע ושינס לופל בבית וזה רק יגרום ליותר רגרסיה , |=אז עובדתית אתה לא צודקהמןן אוטיסטים לא מתפקדים מתאשפזים , בנוגע להיותי אספי אני ממש לא אספי לא לפי הגדרה וחא לפי כלום אני מוגדר אוטיסט לא ורבאלי כמעת בעל פה עם התנהגות מאוג אוטסטית מוחצנת , אתה יכול ישר לזהות שאני אוטיסט ויש שיגדו גם נראה בעל פיגור ומדבר כמן ילד קטן באופן מסוים אז ממש לא אספי , במציאות אני ממש שונה מכאן יש פער עצום ביןנ4 הכתיבה לבין הדיבור במציאות בנוגע למי סבל יותר אני לא התחרתי בך רק טענתי שאתה צריך לנסות להביו את הדנאמיקה מ0המשפחתית מנה אני בא אתה לא מבין מזה לחיחת במאפיה שאתה אוטיסט לא מאפיה בסגנון כאלו של משפחת פשע באמת אלא פשוט באופי שלה מאוד סגורה מעין זה להיות איתם או נגדם אין באמצע זה שאני בכלל דברתי אליהם כאן זה פלא אף אחד לא עשה את זה לפני וזה נקרא בגידה ען סבא דלי ידע אני בן אדם מת עבורו לא נכד שלו מבין ? אז אנע אונר שהדמניקה מורכבת יותר מהשפחה שלך ובאופן כללי הסבל שאני סבלתי לפחות כלפי חות יוצר קיצוני משלך לפחות לפי מה שסיפרת ...

arana1

New member
לא קשור בכלל

כי כאמור בניגוד למה שנדמה לך לא שפטתי אותך אז הרקע שלך לא משנה כי הרי אינך נדרש לסנגר על עצמך, ואין לך מושג לדינמיקה המשפחתית שלי ולא תמיד רק מה שכי מפורש וגלוי ובוטה הוא הבעייה, אפילו להפך.

אמרתי מזמן שאני מבין למה לחיות בסביבה ערסית כשאתה אוטיסט זה הכי מפלצתי, זה לא סותר וגם לא שייך למה שאני מנסה לבטא

זה סיוט ארי

לחיות במאפיה שאתה אטטיסט אני רגיל יש הררכיה וסבא שלי למילה למעלה , ואם אני לא אקשיב לו אין עזרה עבורי ואני מפחד מאוד צא סתם נתת לי לראות את הסרט רואה החשבון הדמות של האב מאוד דומה לאבא שלי גם אבי אמר לי להרביץ ואז שנכנעתי הוא צעק עלי למה שברתי לו את היד והייתי מאוד מבולבל עד היום ואכן גם אצלי האלימות היא יותר נפשית חכן נפצעתי הרבה יותר מאבי שלא היה אלים כמעת עלי פיזית אלא פשוט לא הבין את צרכי ורצה שהיה נט עד היום זה החלום שלו והוא ממש אוטסטי אבל נשבר הוא יצור כלאים אספי כזה מוזר שאל את כלה היא תגיד לך ואמא שלי בכלל על הקצה הייתה מבריקה במודעין מאוד שתקנית לא מדברת בכלל יפיפה ברמות אחרות ומאוד טובה ובישנית ואומרת הכל בזמן " הלא נכון " אבא שלי איש מעשה ואמא אישה רוחנית כמו אצלך ...

arana1

New member
בגלל זה חוזר וכותב לך לברוח

ואין לי ספק שרוב המאפיינים המשוייכים לאוטיסטים, לפחות כל הגרועים והקשים שבהם, אינם מאפיינים אוטיסטים אלא תוצאה של ריאקציה שאין ולא תהיה קטלנית ממנה בין זהות ואישיות הדדית למערך התניות היררכי,
וזה היה אמור להיות ברור כבר מזמן לכל מי שלא לגמרי דביל,
לצערי אין כאלה.

ואני מוצא שגם הפרשנות כאן לדברי, שמשייכת להכי מופשט, פילוסופי, כללי ואוניברסלי מניעים אישיים פסולים היא חלק מהחרא המטריף הזה, ואולי בגלל זה אין ברירה אלא לא לדבר יותר.

ואולי זה חלק מהעניין שהחיבור העדיין לא שגור ומאוד ספונטני אצל האוטיסט בין ההכי מופשט להכי חושי, ולכן בין ההכי כללי להכי אישי, חייב להתקל כל הזמן בגלל זה בפרשנות הכי מעותת, גם חושית נפשית ובכלל,
כך שגם עצם הנסיון הכל כך הכי מהוסס שלנו לפחות לחקור, לברר, לנסות לדבר על הסיבות לכך שאנחנו חשים שפה אחרת מהמקובל חייב שיתקל בתגובות שיגרמו לך להצטער שנולדת בכלל.

וסביר שגם זה מסביר למה אוטיזם מתבטא גם אצל אנשים שכמו אצלנו נולדו להורים שאחד מהם הכי מעשי וגופני וחושי והאחרת הכי מופשטת ורוחנית,
אז 2 הצדדים חיים אצלנו כל הזמן ובצורה הכי חיונית וספונטנית,
ואין, ולא יהיה, מצב שאדם נורמטיבי אי פעם יהיה מסוגל להבין ולפרש ולהגיב לזה בצורה שלא תגרום לך לרצות להתאבד מייד

arana1

New member
בגלל זה מגוחך בעיני שאומרים "אבל הוא אוטיסט כמוך"

רוב האוטיסטים נולדים ל וחיים בסביבה ובחברה שכופה עליהם אינסוף סיבות לשלול את עצמם לגמרי, ולו, כמו שכתבת, הם לא ישרדו אחרת, אז אין להם ברירה אלא לרצוח את עצמם מבפנים, וכל הזמן

אז לא, מאובחן כאוטיסט זה לא הוכחה בעיני לכלום, רוב האוטיסטים ששמעתי וקראתי וראיתי הם פי אלף נורמטיבים מהנורמה, ומסיבה ברורה מאוד, ואני לא בא אליהם בטענות ולא שופט אותם, רק חושב שמותר לי לבטא את תחושתי זאת.

בגלל זה, גם אלה אמרה לך, שמוטב שתבין שאין מצב שמה שאתה כותב ואומר לא יתפרש תמיד הכי לגנותך, וכיוון שאנחנו נוגעים כאן בדבר הכי מורכב, במערך המתחים הדומם מאחורי השפה, אין אפילו מצב לשוחח על כך.

שומע את זה בזמן אחרון ממישהי שאתה מכיר שפתאום מבינה, שגם הניתוחים שהיא עברה כילדה,שכמו שאצל הרבה אוטיסטים נועדו "לתקן" פתולוגיות באיזורים שנוגעים לשמיעה ודיבור, לגמרי הכי קשורים לכך שבעצם משהו בה תמיד הבין שאין מצב שמה שאינטואטיבי, ספונטני, נכון חושית ונפשית, לשפתה, לא יתקל בפרשנות הכי רעה לקיומה והישרדותה.

זה נכון

ובזמנו שנסיתי להתנצל בפניך ישר פרשו את זה הפוך ורצו לדווח עלי למשטרה זה מאוד מוכר ובזה אלה צודקת וגם כתה בנוגע לאוטסטית הזו לא זהתי מי היא זו לאורה ? כי היא באמת מאוד אוטסטית .

אכן מדכא מאוד

ואני מת לעזוב תבית למקום גחר אבל בבל מקום יש הררכיה ובכל מקום שאליו אני הולך כופים עלי שפה לא לי

כן אצלי

המאפיינים האוטיסטים מאוד עמוקים הבלעות הווסת חושי הקשר עין לא קיים בכלל ממש מביט בריצפה ואני לא ורבאלי כמעת בכל פה במשפחה יותר בחוץ בכלל לא אני ברמה סעודית אפילו ביום יום אבל בגלל שהמנת משכל שלי תקינה שמו אותי עם הברבאלים בסוף עזבתי לא יכולתי לסבול את הפער ביני לבין הסביבה העבודה שכולם מתקשרים בעל פה ולי בלתי אפשרי גם אני לא דברתי בכלל עד גיל שש בערך אולי חמש לא יודע כבר לכן קבעו פי די די...

למעלה