מי זוכר ?

sailor

New member
אופס, התפוז דפק את הקשור

העתקה תפתור את הבעיה.
nostal.co.il/pictures/מוכר נפט=רונן מרכוס---.jpg

sailor

New member
בירושלים היה לכל חלבן ארגז נעול

משאית תנובה היתה מחלקת כדים וקרח לארגזים והחלבן היה לוקח בעגלה ידנית כדים מכוסים שק רטוב במי קרח ועובר עם כד מדלת לדלת, מודד ליטר, חצי או רבע וממשיך לשכנים הבאים.
לאלה עם העגלות עם סוס היה פעמון והם באו אחרי הצהרים, כשאנשים חזרו מהעבודה.
חס וחלילה אם החלבן, מוקדם מאד בבוקר היה מצלצל כך.

מים זה סיפור אחר . לאבי הייה פרות בשנת 53

היינו מוכרים את החלב לתנובה . אני ז"ל הייתה מוסיפה מים לחלב שיהייה יותר ליטר . אבל אז המים היו זקים בצינורות . כך שזה לא נוראה

ראו כאן אני על פרה בשנת 1953 http://albums.timg.co.il/forumsImages/1_166286113.jpg?time=1
הפחון זה הוילה שלנו בשנת 1953 . ומאחרי זה הסברס . היום שם יש קניון

טוב, שלא היינו קליינטים שלכם

אצלנו ביוקנעם היה הרפתן יוקר ואצלו קנינו חלב, כשעברנו לרמת החייל ב-58 הגענו לבקבוקים

ג רפאל

New member
לא רוצה להשמיץ

אבל סיפרו לי שלחלבן שלנו היתה פרה בכל חצר......
ולאחר שיצק מכדו לסירים שהביאו עקרות הבית שהתקבצו סביבו, הלך ל'התפנות' בחצר ובהזדמנות הזו מילא את הכד במים - שלא יחסר.
אמי ז"ל הכינה ליד הסיר המיועד לחלב עוד סיר\כד עם מי-ברז. ולאחר שקנתה את החלב, נתנה לו את הסיר עם המים יחד עם התשלום.
עד היום מספרים הזקנים שהחצר היחידה שבה לא היתה לחלבן פרת-מים חולבת היתה החצר שלנו.

יום אחד הסוס לקח לעצמו חופשה ויצא לטייל

בצ'כונה -רמות רמז בחיפה.
יצא ככה שבאתי בדיוק הביתה ופתאום ראיתי את הסוס מולי - האינסטינקט שלי היה לברוח מהר!! כשהגעתי לחדר מדרגות טסתי מהר להכנס הביתה. הייתי אולי בת 10.

אצלנו הייה ילד בבוקר גונב את הכסף שהיינו

שמים לחלבן . תפסתי אותו את הילד באיזה בוקר . כאשר נגע בבקוק זה עשה רעש המטבע והוא ניתפס

עדגיל

Well-known member
צודק הטכנאי. גם אמא שלי היתה מניחה בקבוקים

ריקים ליד הדלת וכמספר הבקבוקים הריקים הניח החלבן אדון יושפה בקבוקים מלאים בחלב. את הכסף היתה מניחה אמא בתוך אחד הבקבוקים הריקים, וגם אצלנו היו גנבים שהיו אוספים את המטבעות והבקבוקים היו משקשקים

sailor

New member
בקבוקים זה מאוחר יותר

אחרי מבצע סיני.
אצלנו החלבן היה גובה על הבקבוקים פעם בשבוע. באותו יום אמי היתה קמה מוקדם מאד.
כנראה הגביה השבועית היתה בגלל הגנבות והאשמה של החלבנים שהם גנבו.

Y. Welis

New member
היו גם בירוש', קטנים יותר. גם של 'פז'

עד לפני 25 שנה בערך (אמצע השמונים). היה שימושי בעיקר לאנשים מבוגרים שלא יכלו לערוך את המסע לתחנת הדלק.

מאז המזגנים ותנורי החשמל תפסו את מקום תנורי הנפט, בעיקר כי מחיר הנפט זינק בקרוב ל-1000%, בתוך 20 ומשהו שנה.

וזה בלי אינפלציה רצינית. מדהים איך המדד נותר נמוך בכל זאת...

למעלה