מי הנבל ששלח זר למשפחתה של לירי אלבג החטופה בעזה עם הכיתוב "זכרה של לירי ברוך, המדינה חשובה יותר" ?????????????

Harrington

Well-known member
מנהל

הסתה של מנהל פורום נגד יאיר גולן :​

Harrington

Well-known member​

מנהל

דמות נאלחה מזהה התהליכים. כולי תקווה שיישאר מחוץ לבית הנבחרים. אבל בגדול אני לא מבין איך אנשים מסוגלים להצביע כשהוא אומר במפורש שבכוונתו לפרק את המפלגה :).
אוקיי, אז החלטת בכל זאת להגיב לי (מה קרה, הצעדים האחרים עד כה לא הניבו תוצאות?). שמחתי לראות. כעת רק ברשותך, אשמח להסבר מה בדיוק הסתה בדברי. כי מבחינה משפטית ו/או לשונית אין בדברי שום הסתה :). אגב ככל שיש, אציע שבמקום לפרסם את דברי ההסתה האלו שוב רק כדי לתקוף אותי כביכול כ״מנהל פורום״ (עובדה חסרת כל רלוונטיות בפורום זה בו אני כותב כגולש מן המנין), תפני בדחיפות למשטרת ישראל. לנוחיותך: מספר הטלפון שלהם הוא 100.

evglev1

Well-known member
מנהל
אוקיי, אז החלטת בכל זאת להגיב לי (מה קרה, הצעדים האחרים עד כה לא הניבו תוצאות?). שמחתי לראות. כעת רק ברשותך, אשמח להסבר מה בדיוק הסתה בדברי. כי מבחינה משפטית ו/או לשונית אין בדברי שום הסתה :). אגב ככל שיש, אציע שבמקום לפרסם את דברי ההסתה האלו שוב רק כדי לתקוף אותי כביכול כ״מנהל פורום״ (עובדה חסרת כל רלוונטיות בפורום זה בו אני כותב כגולש מן המנין), תפני בדחיפות למשטרת ישראל. לנוחיותך: מספר הטלפון שלהם הוא 100.
מבחינתך להגיד שיאיר גולן דמות נאלחה זאת לא הסתה, ומבחינת אחרים להגיד שראש הממשלה אדיש לגורל המדינה ולגורל החטופים זאת לא הסתה. כך זה עניין סובייקטיבי, מבחינתך זאת עובדה שיאיר גולן הוא דמות נאלחה, ומבחינת השמלאנים זאת עובדה שביבי דואג רק לכיסא והמדינה לא מעניינת אותו.

Harrington

Well-known member
מנהל

מבחינתך להגיד שיאיר גולן דמות נאלחה זאת לא הסתה, ומבחינת אחרים להגיד שראש הממשלה אדיש לגורל המדינה ולגורל החטופים זאת לא הסתה.
זה לא עניין של ״מבחינתי״ או לא, אלא של עובדות הגדרתיות. מה לעשות, מה שכתבתי לא מהווה הסתה על-פי שום קנה מידה. אגב גם הדוגמא השניה שלך לא (אלא שהיא כמובן לא דומה למה שנכתב בתחילת השרשור).
כך זה עניין סובייקטיבי, מבחינתך זאת עובדה שיאיר גולן הוא דמות נאלחה, ומבחינת השמלאנים זאת עובדה שביבי דואג רק לכיסא והמדינה לא מעניינת אותו.
אלא שזה כלל לא עניין סובייקטיבי :). ההגדרה מאוד פשוטה ומוגדרת היטב. זה שהיום כל אחד (מכל הצדדים) צועק את המילה הזאת על כל שטות? אנשים מדברים שטויות, מה לעשות :).

כוכבית מצויה

Well-known member
אציע שבמקום לפרסם את דברי ההסתה האלו שוב רק כדי לתקוף אותי כביכול כ״מנהל פורום״ (עובדה חסרת כל רלוונטיות בפורום זה בו אני כותב כגולש מן המנין)
זה שאתה "מנהל פורום" רלוונטי בכל פורום שבו אתה כותב כיוון שלא משנה מה תכתוב מנהל הפורום בו כתבת אינו יכול לחסום אותך.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה שאתה "מנהל פורום" רלוונטי בכל פורום שבו אתה כותב כיוון שלא משנה מה תכתוב מנהל הפורום בו כתבת אינו יכול לחסום אותך.
אם היה רוצה ודאי היה מוצא את הדרך לפנות בטענות בעניין. מה לעשות, היותי מנהל פורום רלוונטי לפורום שאני מנהל. בשאר אני גולש רגיל בדיוק כמו כל אחד אחר. גם אם חשוב לאנשים מסוימים להציג זאת אחרת :).

כוכבית מצויה

Well-known member
אם היה רוצה ודאי היה מוצא את הדרך לפנות בטענות בעניין. מה לעשות, היותי מנהל פורום רלוונטי לפורום שאני מנהל. בשאר אני גולש רגיל בדיוק כמו כל אחד אחר. גם אם חשוב לאנשים מסוימים להציג זאת אחרת :).
גולש שלא ניתן לחסום אינו "בדיוק כמו כל אחד אחר" מה לעשות עניין של הכרה במציאות.
כל טענה אחרת הינה שקר!

דיברגנט חדש

Well-known member
גולש שלא ניתן לחסום אינו "בדיוק כמו כל אחד אחר" מה לעשות עניין של הכרה במציאות.
כל טענה אחרת הינה שקר!
במקרה הזה טוב שכך, מאחר ומנהל הפורום פועל בעיוורון מוחלט ובחוסר יושרה כתוצאה מעיוורונו, השפיטות גדולה ממנו.
מחק לי, אפילו, את התגובה אלייך לתגובה #5 שלך בשרשור אחר שכתבתי שאירוני שאת מסנגרת עליה.
אגב, למעט שאי אפשר לחסום אותו, הוא כן גולש מן המניין, כי ניתן למחוק את תגובותיו והוא לא יכול להחזירם.

DANIAVNI

Well-known member
מכונות ההסתה של ממשלת החבלה עובדות בפול מרץ .

אתמול בהשראת מירי רגב , נציגת הממשלה הרקובה, הביביסט חיים סירוטקין דרס בכוונה 5 מפגינים
והיום נשלח זר אבל עם כיתוב מזעזע למשפחת אלבג שבתם לירי חטופה בעזה.
ישנה דעה שאני אחד מהמחזיקים בה שלפיה אסור לשחרר מחבלים תמורת חטופים כי מספר המתים הפוטנציאלי יעלה
וודאי שיש מי שחושב בשונה ממני ואני מכבד את זה
שתי דעות מנוגדות
אבל הדעה שלי ושל דומיי מוקעת הן על ידי התקשורת והן ע"י האמריקאים .
מציגים את הדברים כאילו שמדובר כאן במשחק פוליטי אכזרי אופורטוניסטי בעל גוונים משיחיים שמטרתו הישרדותו של נתניהו
אבל זה ממש לא כך
אפשר אולי לטעון שנתניהו בחר דעה לגיטימית שמשרתת אותו אבל אי אםשר לטעון שהדעה עצמה איננה לגיטימית .

סתוונית333

Well-known member
ישנה דעה שאני אחד מהמחזיקים בה שלפיה אסור לשחרר מחבלים תמורת חטופים כי מספר המתים הפוטנציאלי יעלה
שתי דעות מנוגדות
מציגים את הדברים כאילו שמדובר כאן במשחק פוליטי אכזרי אופורטוניסטי בעל גוונים משיחיים שמטרתו הישרדותו של נתניהו
אבל זה ממש לא כך
אפשר אולי לטעון שנתניהו בחר דעה לגיטימית שמשרתת אותו אבל אי אםשר לטעון שהדעה עצמה איננה לגיטימית .

אל תשכח ואסור לשכוח לרגע שהחטופים הם אזרחים (ולא חיילים שנפלו בשבי תוך לחימה) שנחטפו ממיטותיהם ע"י ארגון טרור זר שפלש למדינה ריבונית שהפקירה אותם במשך שעות ארוכות (ועדיין מפקירה).
אין מחיר להחזרתם ובזה המדינה הייתה צריכה לעסוק קודם כל וכבר למחרת חטיפתם עד לשחרורם המלא של כולם.
מלחמה אח"כ .

evglev1

Well-known member
מנהל
שתי דעות מנוגדות
אבל זה ממש לא כך
יש טענה שמחבלים משוחררים אפשר לעצור מחדש או לחסל, חטופים שימותו אי אפשר להחיות. טענה נכונה, אבל מתעלמים מהמסר של שלטון החוק לא קיים עבור הערבים, כי כל עבריין ערבי ישתחרר בעיסקה וכל עוד יהיו עבריינים ערבים בכלא יחטפו ישראלים וכך הפורעים בשומר החומות בלוד שהביאו את בן גביר לגדולתו יכולים בשקט לעשות ליהודי לוד את מה שאחיהם העזתים עשו לתושבי הנגב ולדעת ששהותם בכלא היא לזמן לשאול והן ישתחררו בעיסקה הבאה ויתקבלו כגיבורים. אז אפילו אם נגיד שזה נכון שצה"ל והשב"כ יודעים להתמודד עם אלפי מחבלים משוחררים, עדיין זה מחסל את ההרתעה לעבריינים פוטנציאליים ממוצא ערבי משני צידי הקו הירוק.

סתוונית333

Well-known member
יש טענה שמחבלים משוחררים אפשר לעצור מחדש או לחסל, חטופים שימותו אי אפשר להחיות. טענה נכונה, אבל מתעלמים מהמסר של שלטון החוק לא קיים עבור הערבים, כי כל עבריין ערבי ישתחרר בעיסקה וכל עוד יהיו עבריינים ערבים בכלא יחטפו ישראלים וכך הפורעים בשומר החומות בלוד שהביאו את בן גביר לגדולתו יכולים בשקט לעשות ליהודי לוד את מה שאחיהם העזתים עשו לתושבי הנגב ולדעת ששהותם בכלא היא לזמן לשאול והן ישתחררו בעיסקה הבאה ויתקבלו כגיבורים. אז אפילו אם נגיד שזה נכון שצה"ל והשב"כ יודעים להתמודד עם אלפי מחבלים משוחררים, עדיין זה מחסל את ההרתעה לעבריינים פוטנציאליים ממוצא ערבי משני צידי הקו הירוק.

החטופים הם אזרחים תמימים שנחטפו מבתיהם בגלל שהמדינה הפקירה אותם ולא הגנה עליהם.
המדינה חייבת לשחרר אותם בכל מחיר כי זה תפקידה .

DANIAVNI

Well-known member
החטופים הם אזרחים תמימים שנחטפו מבתיהם בגלל שהמדינה הפקירה אותם ולא הגנה עליהם.
וזה טיעון שקשה להתמודד איתו
אני אפילו חושב על זה
שב-06/10 אזרח בעוטף היה אזרח המדינה והמדינה ציפתה ממנו לדווח ולשלם לרשויות המס ולביטוח לאומי
ואם לא היה מדווח ומשלם, קנסות, הוצאה לפועל ועוד
ומה ? ב-07/10 נשללה אזרחותו ????? זה לא מסתדר .
אני לא כל כך קונה את טיעון "קדושת החיים" כי לשיטתי גם החיים של מי שזקוק לתרופה מסל התרופות קדושים
ושם יודעים יפה לוותר על חיי אדם כיע תרופה יקרה מדיי.

אבל שחרור מחבלים הוא גם סוג של הפקרה
אז מה? אם כל מחבל שישוחרר יהרוג בממוצע כמה יהודים מה בדיוק נרוויח
סהכ נחליף דם בדם .
ואל תגידי לי, קודם תשחרר ואחר כך נתמודד
המציאות הוכיחה אחרת שאי אפשר להתמודד אחר כך וצערנו שצה"ל איננו כל יכול
אולי בעיסקת שליט זה היה קו המחשבה אבל זה כבר לא עובד .
ללא עיסקת שליט המבישה לא היינו מגיעים ל-07/10
אז מה ? הדם של שליט שווה את כל הדם שנשפך ? ( אמנם כשמדובר בחיילים המחוייבות היא ברמה אחרת, ובכל זאת)

סתוונית333

Well-known member
וזה טיעון שקשה להתמודד איתו
אני אפילו חושב על זה
שב-06/10 אזרח בעוטף היה אזרח המדינה והמדינה ציפתה ממנו לדווח ולשלם לרשויות המס ולביטוח לאומי
ואם לא היה מדווח ומשלם, קנסות, הוצאה לפועל ועוד
ומה ? ב-07/10 נשללה אזרחותו ????? זה לא מסתדר .
אני לא כל כך קונה את טיעון "קדושת החיים" כי לשיטתי גם החיים של מי שזקוק לתרופה מסל התרופות קדושים
ושם יודעים יפה לוותר על חיי אדם כיע תרופה יקרה מדיי.

אבל שחרור מחבלים הוא גם סוג של הפקרה
אז מה? אם כל מחבל שישוחרר יהרוג בממוצע כמה יהודים מה בדיוק נרוויח
סהכ נחליף דם בדם .
ואל תגידי לי, קודם תשחרר ואחר כך נתמודד
המציאות הוכיחה אחרת שאי אפשר להתמודד אחר כך וצערנו שצה"ל איננו כל יכול
אולי בעיסקת שליט זה היה קו המחשבה אבל זה כבר לא עובד .
ללא עיסקת שליט המבישה לא היינו מגיעים ל-07/10
אז מה ? הדם של שליט שווה את כל הדם שנשפך ? ( אמנם כשמדובר בחיילים המחוייבות היא ברמה אחרת, ובכל זאת)
בניגוד להתלבטות שלך , לי אין כל ספק שהמחדל הן הבטחוני והן המדיני של השבעה באוקטובר הוא תוצאה של קריסת תפיסת עולם
ששלטה במדינה מאז 2009 . מדינת ישראל מחוייבת להגן על אזרחיה מפני פלישה של אוייב לשטחה ולמנוע ממנו לחטוף אזרחים שביניהם קשישים, ילדים ונשים ולהוציאם בכוח אל מחוץ גבולות מדינתם.
המדינה שהפקירה אותם בשבעה באוקטובר חייבת לעשות הכל בכל מחיר כדי לשחרר אותם מיידית ולא להמתין ולמשוך את החזרתם .
ההשוואה לחיילים שנשבו היא לא מתאימה כי נפילה בשבי היא אופציה שנלקחת בחשבון כשמתגייסים ונשבעים להגן על המדינה .

לגבי שליט ,
אלמלא הבחירות שדפקו אז לנתניהו בפתח ומחאת הדיור ב-2011 , ספק אם שליט היה משוחרר היום.

evglev1

Well-known member
מנהל
בניגוד להתלבטות שלך , לי אין כל ספק שהמחדל הן הבטחוני והן המדיני של השבעה באוקטובר הוא תוצאה של קריסת תפיסת עולם
ששלטה במדינה מאז 2009 . מדינת ישראל מחוייבת להגן על אזרחיה מפני פלישה של אוייב לשטחה ולמנוע ממנו לחטוף אזרחים שביניהם קשישים, ילדים ונשים ולהוציאם בכוח אל מחוץ גבולות מדינתם.
המדינה שהפקירה אותם בשבעה באוקטובר חייבת לעשות הכל בכל מחיר כדי לשחרר אותם מיידית ולא להמתין ולמשוך את החזרתם .
ההשוואה לחיילים שנשבו היא לא מתאימה כי נפילה בשבי היא אופציה שנלקחת בחשבון כשמתגייסים ונשבעים להגן על המדינה .

לגבי שליט ,
אלמלא הבחירות שדפקו אז לנתניהו בפתח ומחאת הדיור ב-2011 , ספק אם שליט היה משוחרר היום.
צריך לעשות את המקסימום, כניעה לתכתיבי האויב זאת הפקרה נוספת של אזרחי ישראל כולם כולל החטופים שיהיו שוב בסכנה כשיחזרו לאור ששחרור כל האסירים הביטחוניים הוא חיסול מוחלט של שלטון החוק.

סתוונית333

Well-known member
צריך לעשות את המקסימום, כניעה לתכתיבי האויב זאת הפקרה נוספת של אזרחי ישראל כולם כולל החטופים שיהיו שוב בסכנה כשיחזרו לאור ששחרור כל האסירים הביטחוניים הוא חיסול מוחלט של שלטון החוק.
כניעה?
אסור להיכנע? על מה אתה מדבר?
הכניעה של ישראל לארגון טרור חמאס נמשכה שנים רבות ועוד גידלו והעצימו אותם באמצעות מיליארדים ששפכו עליהם בעוד שאת תושבי העוטף הזניחו והפקירו .
את תוצאות הכניעה ו ההפקרה האלה ראינו בטבח של השבעה באוקטובר וחובתה של ממשלת הדמים קודם כל לשלם כל מחיר שידרש כדי לשחרר את החטופים ואת זה הם היו צריכים לעשות מייד , עוד בשבוע הראשון .
סכנה תמיד תהיה והיא לא הולכת לשום מקום כל עוד מנהלים את המדינה פירומנים ומשיחיים ששולטים בראש ממשלה כושל שטובתו האישית לפני הכל.

סתוונית333

Well-known member
זה כבר שייך לעולם הדימיון
ממש לא!
ומן הראוי היה שתבדוק את הדברים לפני שמיהרת להאשים אותי בהזיות דמיוניות.

DANIAVNI

Well-known member
ממש לא!
ומן הראוי היה שתבדוק את הדברים לפני שמיהרת להאשים אותי בהזיות דמיוניות.

סליחה שאני מטיל דופי באיש בכיר
אבל דויד מידן אומר שלדעתו היו שיקולים זרים
על מה דעה זו מסתמכת
סתם ולא פירש .
אמרו לו? הודו בפניו? הוא שמע משהו ? הקלטות ?
הוא אמר ומי שראיין אותו לא טרח לברר
אז אל תביאי לי זאת כהוכחה
את מבינה שאילו היינו בבית משפט הדברים שלו לא היו מתקבלים בראייה למשהו ?

אגב, אם אחרי שהטיל דופי בנתניהו נבחר פעם נוספת למטה החטופים
כנראה שבגזרת הביצוע אין לו תחליף
וזאת כן הוכחה לחוסר שיקולים זרים של נתניהו
למנות אדם שידוע שאינו מאוהדיו, זאת גדולה של מנהיג

אלא שהנ"ל שוב מצא דרך להטיל דופי בנתניהו .

סתוונית333

Well-known member
סליחה שאני מטיל דופי באיש בכיר
אבל דויד מידן אומר שלדעתו היו שיקולים זרים
על מה דעה זו מסתמכת
סתם ולא פירש .
אמרו לו? הודו בפניו? הוא שמע משהו ? הקלטות ?
הוא אמר ומי שראיין אותו לא טרח לברר
אז אל תביאי לי זאת כהוכחה
את מבינה שאילו היינו בבית משפט הדברים שלו לא היו מתקבלים בראייה למשהו ?

אגב, אם אחרי שהטיל דופי בנתניהו נבחר פעם נוספת למטה החטופים
כנראה שבגזרת הביצוע אין לו תחליף
וזאת כן הוכחה לחוסר שיקולים זרים של נתניהו
למנות אדם שידוע שאינו מאוהדיו, זאת גדולה של מנהיג

אלא שהנ"ל שוב מצא דרך להטיל דופי בנתניהו .
קודם כל הטלת דופי בי
ועכשיו אתה מטיל ספק בהודאת השליח של נתניהו.

למעלה