מישהו יודע לשקלל ציון של סימולציה?

meetAmeet

New member
מישהו יודע לשקלל ציון של סימולציה?

לציון של פסיכומטרי כמובן? האם יש מכונים שנותנים סימולציות יותר קשות/יותר קלות? אני עשיתי בקידום את 21/22/23/24/25. אתה יודעים איך אני משקלל את הציונים בהם לציון פסיכומטרי?

nog16

New member
בערך...

בודקים מה היו אחוזי ההצלחה, לפי סוג הפרק.. ואז עושים אחוזים של כל הבחינה, כלומר 40 אחוז כמותי, 40 אחוז מילולי, 20 אחוז אנגלית. אחרי שיש את האחוזים של הבחינה, מכפילים ב6, ומוסיפים 185... וזה אמור להיות בערך הציון.

ליטן א

New member
זה לא מדוייק..

ההוספה של 185 היא לא צמודת ציון... תנסי להפעיל את זה על מישהו שמקבל 100 אחוז בהכל (יעני, 800..) יוצא לו ציון לא הגיוני.. מצד שני, נסי להפעיל את זה על מישהו שמקבל ציון ממש נמוך.. יוצא לו ציון גבוה בערך ב-100 נקודות ממה שהוא יקבל בפועל אם הוא יענה בדיוק על אותן שאלות במבחן עצמו. השיטה הטובה ביותר היא להסתכל על החוברת של המרכז הארצי, ולעשות את החישוב משם.

sapirk

New member
בגלל זה יש כאלה שאומרים להוסיף 200

נקודות ויש כאלה 180... אני מעדיפה להוסיף 180 ופחות "לחיות באשליה" שאני אקבל הרבה יותר...

nog16

New member
אני מודעת לזה שזה לא מדויק.

בגלל זה כתבתי בערך. גם בנושא, וגם בסוף ההודעה.

sapirk

New member
תשובה

אם אתה ממש צריך לעשות אחוזים וכאלה אז זו השיטה: נגיד אתה רוצה לבדוק את החלק הכמותי שלך. היה לך 3 פרקים. בפרק אחד הצלחת 22 שאלות בשני 23 ובשלישי 21. אתה עושה 21/25+22/25+23/25 = 46/50. תחשב במחשבון כמה זה יוצא ותכפיל את זה ב-100 [כדי להפוך את זה לאחוזים. ככה תעשה לגבי שלושת הנושאים. לאחר מכן תכפול את האחוזים של המילולי והכמותי ב0.4 ואת האנגלית ב-0.2 . לדוגמא : מילולי 80% כמותי - 90% אנגלית - 70% 0.4*90+0.4*80+0.2*70 = 82% זה בעצם אחוז ההצלחה הכולל שלך במבחן. אם אתה רוצה להפוך אותו לציון אמיתי אז פשוט תכפיל אותו ב-6 ותוסיף 180. זה הציון +- 30 נק'

למעלה